Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!
67 283 882
27 077 039

Beaujolais Nouveau - vīna svētki

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Francija   »   Beaujolais Nouveau - vīna svētki

Božolē rajona iedzīvotāji saka: „Ja meklējat laimi un mieru, piepildies savus pagrabus ar Božolē vīnu!” Saskaņā ar Francijas tradīcijām, jaunā vīna mucas tiek atvērtas pusnaktī novembra trešajā ceturtdienā – tikai dažas nedēļas pēc tam, kad vīnogas ir novāktas. Jaunā vīna „Beaujolais Nouveau” svētki tiek svinēti ar uguņošanu, mūziku un festivāliem. Šī vīna mūžs ir īss – tikai līdz 1.martam, bet tas ir viens no populārākajiem ikdienā lietotajiem vīniem Francijā.

1. diena
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Nakts viesnīcā Polijā.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Vācijai. Vakarā ierašanās Francijas galvaspilsētā Parīzē – svētku, sapņu un mīlestības pilsētā, mūždien modernā, romantiskā, daudzveidīgā un oriģinālā, vēsturiskā un mūsdienīgā. Iepazīšanās ar naksnīgo Parīzi – malkojot vīnu, izbraukums ar kuģīti pa Sēnu franču mūzikas pavadībā. Triumfa Arka un Elizejas lauki, Trokadero laukums un Eifeļa tornis, Invalīdu nams ar Sv. Luija baznīcu, kur ir apglabāts Napoleons Bonaparts, Monparnasa bulvāris, Luksemburgas dārzs un Latīņu kvartāls, Sorbonna un Panteons, Parīzes Rātsnams un Grēvas laukums, pasaules slavenā Luvra, Konkordijas laukums un Aleksandra III tilts – viens no skaistākajiem Parīzes tiltiem, Vandoma laukums un «Ritz» viesnīca, Parīzes Grand Opera un daudz  kas cits gaida Jūs Parīzē! Brīnišķīgi skati no Monparnasas torņa, ko parīzieši romantiski dēvē par «Parīzes debesīm». Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Parīzē vai apkaimē. 

3. diena
Brokastis viesnīcā. Brīva diena Parīzē un iespēja apmeklēt Sitē salu – Parīzes sirdi, senāki pilsētas daļu, vēstures, kultūras un kādreizējo politiskās varas centru. Te ir vecākais tilts „Le Pont Neuf” („Jaunais tilts”), Konsjeržī – pils, kas daudziem kļuva par cietumu, Tieslietu jeb Justīcijas pils, Senšapela un gotiskā Parīzes Dievmātes katedrāle (Notre – Dame de Paris)... 
Alternatīva (par papildsamaksu) – izbraukums uz Versaļu. Tā ir grandiozs pils un parka ansamblis, kādreizējā Francijas karaļu rezidence, kas kļuvusi par mākslinieciski arhitektonisku absolūtisma idejas izpausmi. Būdama Luija IV sapņu un ambīciju izpausme, Versaļa ir kļuvusi ne tikai par iespaidīgu „Saules karaļa” ēras pieminekli, bet arī par nepārspētu arhitektūras formu un pārveidotās ainavas harmonijas piemēru. Pastaiga pa parku un pils apmeklējums (ar audiogidu). Versaļa pārcels karakliskās varenības un nepārspējamā krāšņuma pasaulē. Atgriešanās Parīzē. Vakara pastaiga Monmartrā – Parīzes augstākajā pakalnā, kas paceļas 130m augstumā un no kura paveras brīnišķīga Parīzes panorāma. Pakalna virsotnē ir monumentāla Sv.Sirds (Sacre – Coeur) bazilika un kolorītais Tertra laukums, kas slavens kopš 19.gs. vidus, jo to iecienījuši bohēmas mīļotāji. Savulaik Monmartrā dzīvoja un strādāja Salvadors Dalī, Pablo Pikaso, Vincents van Gogs, Pjērs Ogists Renuārs, Emīls Zolā, Pols Gogēns, Anrī Matiss un daudzi citi mākslinieki, komponisti, dzejnieki un rakstienki. Gleznainajās kvartāla ieliņās joprojām ir saglabājusies seno laiku enerģētika. Baznīcas un zvanu torņi, muzeji un galerijas, teātri un kabarē, nelieli veikaliņi un kafejnīcas – tas viss ir Monmartra! 
Iespēja apmeklēt (par papildsamaksu, piesakot iepriekš) kabarē „Moulin Rouge” šova izrādi „Feerie”. Mūlenrūža ir viens no Parīzes simboliem, Francijas vizītkarte, spožums un pompozitāte, emociju virpulis, šampanieša reibinošā smarža un, protams, ugunīgais kankāns! Atgriešanās viesnīcā.

4. diena
Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz Šablī – mazu pilsētiņu, ko uzskata par Burgundijas zelta vārtiem. Te mūki, iespējams, bija pirmie, kas sāka stādīt „Chardonnay” vīnogas – šķirni, ko izmanto dzirkstošo vīnu izgatavošanai. Ierašanās Dižonā – Burgundijas centrā un Burgundijas hercogu rezidencē. Pilsetu VI gs.p.m.ē. dibināja romieši, un XIV – XV gs.pilsēta kļuva par Eiropas kultūras centru. Tagad tā ir viena no Francijas skaistākajām pilsētām, kas lepojas ar senu arhitektūru un apburošu dabu. Pilsetā ir mākslas muzejs – otrais lielākais Francijā pēc Luvras. Nakts viesnīcā Dižonā vai apkaimē.

5. diena
Brokastis viesnīcā. Brīva diena Dižonā un pastaiga pa vecpilsētas centru, kur atrodas senatnes gaisotnes apvītā hercogu pils un burgundiešu gotikas stilā celtā Dievmātes baznīca. Vakarā – izbraukums (par papildsamaksu) uz Božē un božolē svētkiem,  lai kuplinātu Božolē svētkus pilsētas ielās un laukumos – nobaudītu jauno vīnu, priecātos par to līdz ar visiem un pusnaktī laukumā pie rātsnama nolūkotos uguņošanā! Pēc tās – atgriešanās viesnīcā. 

6. diena
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Vāciju. Ceļā pietura karstām pusdienām. Nakts viesnīcā Polijā.

7. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Vēlu naktī atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
Nakšņošana viesnīcās. Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām;
Brokastis viesnīcās

Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Dzīvošanu vienvietīgā numura – 160 EUR;
Papildvieta autobusā – 110 EUR;
1 stundas kruīzs  ar kuģīti pa Sēnu no 15 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Versaļu - 45 EUR;
Versaļas pils apmeklējums un audiogids no 20 EUR;
Kabarē “Moulin Rouge” šova izrāde “Feerie” – no 115 EUR (jāpiesaka un jāapmaksā iepriekš);
Izbraukuma ekskursija uz Božolē svētkiem – 45 EUR;
Božolē svētki – vīna degustācija un vakariņas – atkarībā no personiskās izvēles kādā no restorāniem no 28 EUR par vakariņām un koncertu, no 90 EUR par vakariņām, šovu un dejām utt.;
Personiskie izdevumi.

home