Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!
67 283 882
200 80 600

Rtveli svētki Kahetijā

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Gruzija   »   Rtveli svētki Kahetijā
Gruzija ir varena un plaši atvērta kā tās tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Dosimies uz klintīs izcirsto seno pilsētu Vardziju, Alazanas ielejā izbaudīsim īsto gruzīnu vīna garšu, ieslīgsim relaksējošā tvaika mākonī Tbilisi sēra pirtīs un padzersimies veselīgo minerālūdeni tieši no avota Boržomi! Jūs redzēsiet Kahetijas vīnogulājus, piedalīsieties ražas novākšanas svētkos Rtveli, pagaršosiet visgardākos nacionālos ēdienus un nobaudīsiet vislieliskākos vīnus tradicionālās gruzīnu dzīrēs ar vislabākajiem tostiem pasaulē! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties dzirksteļojošajām dejām, izbaudiet satriecošo kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!
Visas ekskursijas iekļautas cenā!
 
1. diena
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.
 
2. diena
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Cminda Samebu - Sv. Trīsvienības baznīcu – vienu no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē; Metehi templi un leģendārā Tbilisi dibinātāja cara Vahtanga Gorgasili pieminekli un pa trošu ceļu pacelsieties svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē! (par pap. maksu: no 15 lariem). Pēc pusdienām dosimies uz Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā, un pastaigāsimies pa Šardena ielu ar mājīgām kafejnīciņām un suvenīru veikaliņiem, Ciānas baznīcu un amizanto Rezo Gabriadzes leļļu teātra pulksteņtorni. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu, bet, pārejot pa stikla “Miera” tiltu uz Kūras upes kreiso karastu, Jūs nonāksiet modernajā Rike parkā starp savādām skulptūrām un ar funikilieri nokļūsiet pie Narikala cietokšņa, kas uzcelts klints virsotnē jau 4. gs. un ir pati senākā Tibilisi daļa. Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
3. diena
Brokastis viesnīcā. Dodamies uz Gruzijas dienvidiem Mecheti reģionu – viduslaikos tieši šeit bija Gruzijas kultūras centrs. Ahalacihes pilsētā auksta klinšu masīva virsotnē slejas nepieejamais Rabatas cietoksnis, kas apbur ar savu skaistumu. Ekskursija pa cietoksni. Kompleksa teritorijā, blakus Svetās Marinas pareizticīgo baznīcai, atrodas mošeja, katoļu baznīca un benediktīniešu māsu klosteris, sinagoga un armēņu baznīca, turku pirtis un valdnieku kapenes. Līdzās senajām vēsturiskajām celtnēm šeit atrodas arī dažādas mūdienīgas iestādes – informācijas centrs, restorāns, kafejnīca, suvenīru un apģērbu veikals, muzejs un dzimtsarakstu nodaļa. Nesen pārbūvētā Rabata ir kļuvusi par savdabīgu jaunās Gruzijas simbolu – valsti, kur dzīvo daudzu reliģiju un tautību pārstāvji un priecājas par visiem, kas atnāk ar mieru… Pusdienas kāda no Ahalkalaki restoraniem. Pametot Rabatu, turpināsim ceļojumu pa gleznaino Kūras upes ieleju. Pa ceļam apstāsimies pie viena no visvecākajiem cietokšņiem Gruzijā - Hertvisi, kas vairākus gadsimtus bija Lielā Zīda ceļa galvenās tirdzniecības maģistrāles nozīmīga daļa. Cietoksnis ir uzcelts augsta kalna virsotnē, vietā, kur saplūst Kūra un Paravani upes un, no kalna pakājes, uz to paveras ļoti gleznains skats. Talak dosimies uz klinšu pilsētu Vardziju. Šeit Jūs nokļūsiet Gruzijas zelta laikmetā, carienes Tamāras valdišanas laikā. No tāluma šķiet, ka tas ir tikai maģiski skaists klinšu krāvums, bet, piebraucot tuvāk, atkļājas, ka tā ir pilsēta – ala. Šeit Jūs redzēsiet neskaitāmas alas, pazemes tuneļus, baznīcas, klosteri, kurš vēl joprojām darbojas un brīnišķīgas freskas, kas stāsta par carieni Tamāru un Gruzijas vēsturi. Ceļš uz Boržomi.
Boržomi. Pilsētas parks ar ārstnieciskajiem avotiem ir paslēpies skaistā kalnu ielejā. Pastaiga pa slaveno kūrortu – vēturiskās kolonādes ar minerālūdens avotiem, gleznainā kalnu upīte un pacelšanās ar trošu vagoniņu uz parka augšējo daļu. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.
 
4. diena
Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri .
Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu.  Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim  leģendārā "padebešu" jeb Gergeti  - Sv.Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu. Templis atrodas 2170 m augstumā, uz kurieni mēs dosimies ar džipiem. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu. “Kazbegiešu” pusdienas hinkāļu dzimtenē Pasanauri ar brīnišķīgu gruzīnu virtuvi. Hinkāļu pagatavošanass meistarklase. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.
 
5. diena
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas Nacionālo Muzeju. Pati nozīmīgākā Nacionālā muzeja vērtība ir teiksmainās Kolhidas arheoloģiskie dārgumi – pirmskristietības ēras zelta, sudraba un dārgakmeņu izstrādājumi no apbedījumu vietām Gruzijā, kas datētas ar 3 gs. pirms mūsu ēras. Interesantas ir arī paklāju, apģērbu, kokgriezumu, audēju izstrādājumu un Tuvo Austrumu monētu un ieroču kolekcijas.
Senā Mcheta, Džvari un Samtavro sieviešu klosteris. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju  – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli un Samtavro sieviešu klosteri, kur dzīvoja svētā Nino. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas restorānā (par pap. maksu: no 15 lariem). Ekskursija uz vīna studiju un rūpnīcu “Šato Muhrani”. Tā ir pirmā gruzīnu vīndaru muiža, kuras darbības pamatā ir unikālās vīna darīšanas tradīcijas, ko radīja Bagrationu dinastijas pārstāvis Ivans Muhranbators. “Šato Muhrani” balstās uz četrām pamatvērtībām: vīnogulāji, pagrabs, pils un vēsture. Ekskursija par rūpnīcas kompleksu un pili un, protams, Jūs gaida slavenā brenda labāko vīnu degustācija. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.
 
6. diena
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nono bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Suvenīru veikaliņu apmeklējums, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus. Pa ceļam iegriezīsimies arī Niko Pirosmani mājā – muzejā, kas atrodas Mirzaani ciematā. Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara. Mūs gaida meaizmirstams piedzīvojums - visiespaidīgākais un lieliskākais pasākums - vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli"! Gruzīniem tie ir īpaši ģimenes svētki, tāpēc ražas novākšanas periodā kopā sapulcējas visi radi un draugi. Jūs redzēsiet kā speciālās koka kastēs vīrieši un sievietes mīca ar kājām tikko novāktos, gatavos vīnogu ķekarus. Jums būs lieliska iespēja piedalīties vīna gatavošanā un no "pirmajām rokām" uzzināt par šī saulainā dzēriena īpašībam un pagatavošanas metodēm dažādos Gruzijas novados. Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām , kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Kahetiešu dzīres  “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzum daudz pozitīvu emociju ar gruzīnu ēdieniem, neierobezotu vīna daudzumu un dziedāšanu! Pārbrauciens uz Kvareli. Atpūta un nakts 3* viesnīcā.
 
7. diena
Brokastis viesnīcā. Mēs apmeklēsim vienu no pazīstamākajām rūpnīcām Kindzmarauli, kur būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnologiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama. Pārbrauciens uz Kahetijas viduslaiku galvaspilsētu – Gremi. Dosimies augstu kalnā, kur atrodas Ercenģeļa baznīca. Šeit, zaļu mežu ieskauts, senais klosteris šķiet slīd gluži kā putns pār ieleju. Tur, no putna lidojuma augstuma, vēlreiz ļausimies apburošajai ainavai pār Alazanas ieleju – vīna darīšanas dzimteni! Mēs redzēsim kādreiz plaukstošās pilsētas drupas, kurās vēl joprojām var saskatīt karavānu sētas, pirts, tirdzniecības vietu, vīna glabātavas, aizsardzības konstrukciju un ūdensvada aprises, bet vietējā muzejā aplūkosim tā laika sadzīves priekšmetu ekspozīciju. Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu, iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi un Cinandali leģendāro vīna pagrabu apmeklējums ar degustāciju. Dodoties prom no Kahetijas, uz īsu bridi piestāsim Telavi pilsētā, kur, kā zināms, dzīvo Mimino. Īsa pastaiga pa Alazanas ielejas seno pilsētu, kuras simbols ir vairāk kā 900 gadu vecs platāna koks. Tbilisi atgriezīsimies caur neatkārtojami skaisto Gomboras pāreju (1980 m). Atpūta un nakts viesnīcā Tbilisi.
 
8. diena
Brokastis viesnīca. Brīvais laiks Tbilisi. Bazāra – tirgus apmeklējums. Tbilisi tirgus ir īpaši brīnumaina vieta. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem - gudi un sulguni, kukurūzas miltus gomi(kukurūzas miltu putra) un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Tālāk dosimies uz slaveno “Sauso tiltu” – galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādaties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus. Mūs gaida elitārais restorāns “Tabla” un hačapuri pagatavošanas meistarklase. Vakarā – atvadu gala vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu. Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīņu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču! (par pap. maksu: 35 €). Atgriešanās viesnīca. Atpūta.
 
9. diena
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40 - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15 ierašanās Rīgā.
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
Nakšņošana divvietīgā numurā: 7 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;
Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 nakts ar brokastīm 3* viesnīcā Kvareli;
Pavadošais gids no Rīgas;
Vīnu degustācija:
Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
Vīnogu novākšana, mielasts ar folkloras programmu vīna pagrabā Kahetijā ar šašliku un vīnu, maizes un čurčelas pagatavošanas meistarklasi;
Pusdienas Kazbegā un hinkāļu gatavošanas meistarklase;
Pusdienas Ahalacihē;
Hačapuri gatavošanas meistarklase restorānā Tabla;
Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.
 
Papildus:
Ceļojuma apdrošināšana;
Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 € ;
Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5 € ;
Nacionāla šova programma ar vakariņām restorānā “Dzirnavas” – 35 € .
home