Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ekskursijas

Antario.lv   »   Kanāriju salas   »   Ekskursijas

Loro parks – zooloģiskais dārzs, botāniskais dārzs un cirks vienuviet
 Visvairāk apmeklētākā vieta Tenerifē ir Loro parks (izveidots 1972.gadā), kas iekārtots salas ziemeļdaļā, Puerto de la Krusas kūrortā (vecākais salas kūrorts). Parku apmeklē gandrīz visi uz Tenerifes salu atbraukušie tūristi. Loro parks tiek dēvēts arī par papagaiļu parku, jo tajā dzīvo vairāk nekā 340 šo raibo putnu sugu, kopumā – vairāk nekā 3500 papagaiļu. Tā ir lielākā papagaiļu kolekcija pasaulē. Par tiem varēsiet priecāties ne tikai voljeros - parkā virs apmeklētāju galvas pastāvīgi tiek demonstrēti papagaiļu šovi. Šie dresētie putni lasa, skaita un rāda interesantus trikus. Īpašu uzmanību piesaista parkā ierīkotais milzīgais haizivju akvārijs. Akvārijā atrodas 18 metru garš tunelis, kurš līkumo pa akvārija dibenu un apmeklētāji redz kā haizivis peld virs cilvēku galvām. Parkā ir iekārtots pasaulē lielākais pingvinārijs. Savuārt pasaulē lielākajā (1 200 000 litru tilpuma) delfinārijā var vērot dresētu delfīnu un jūras lauvu priekšnesumus. Milzīgajā akvārijā ir savāktas vairāk nekā 15 000 jūras dzīvnieku sugas no visas pasaules un ap 40 koraļļu veidu. Starp lepnajiem tropu augiem lieliski jūtas arī sešas gorillas, kas pirms dažiem gadiem tika atvestas no dažādiem Eiropas zooloģiskajiem dārziem kā dzīvnieki, kas tur nespēj iedzīvoties. Loro parkā tie lieliski satiek. Te ir arī daudz eksotisko augu. Tropu augu paēnā pie ūdens snauž krokodili, pelikāni ķer zivis, pa kokiem kāpelē šimpanzes. 135 000 m2 lielajā parkā aizritēs visa diena. Ja reiz esat ieradušies salas ziemeļos, Loro parkā, ir vērts pa ceļam apmeklēt arī parku Ikoy de los Vinoso pilsētiņā, kurā aug ap 3000 gadu veci pūķukoki (mūsu istabaugu dracēnu gigantieskie radinieki). Oranžērijā varēsiet apjūsmot jums virs galvām lidojošos brīnišķīgos dzīvos tauriņus.
 

 Mēness ainava Teides vulkāna parkā
 Uz salas atrodas Teides vulkāns, ustic trešais lielākais vulkāns pasaulē (3718 m augsts, 29 km šķērsgriezumā) – tas ir Spānijas augstākais kalns. Tā sniegotā virsotne savulaik gluži kā bāka tika izmantota par ceļa rādītāju. Savulaik vulkāns bijis 5000m augsts, bet pēc 1706. Gada izvirduma krietni vien sarucis. Pēdējo reizi vulkāns atmodās 1798. Gadā un kopš tā laika tas ir mierīgs un izdzisis. Teides vulkāna teritorija, kas atrodas 2000 metru virs jūras līmeņa, ir pasludināta par nacionālo parku. Tās teritorijā var droši pastaigāties. Līdzās automašīnu stāvlaukumam atrodas skaistās, iespaidīgu formu Los Rokoso de Garsijas klintis. Tās redzamas daudzās salas reprezentācijas kartītēs. Pirms eiro ieviešanas to attēls rotāja spāņu 1000 pesetu banknotes. Pirms 200 gadiem dabas pētnieks Aleksandrs fon Humbolts līdz Teides virsotnei kāpa 29 stundas, tagad tūristi 3555 metru augstumā pa trošu dzelzceļu var pacelties 10 minūtēs. Atlikušos 163 metrus var pieveikt kājām. Un te ir par ko jūsmot: sastingušas lavas gabali, klintis, virsotnē – sniegs. Ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, vai arī mūsu planētu dinozauru laikmetā. Šo iespaidīgo skatu dēļ te uzņemtas filmas „ Zvaigžņu karaļi” un „Miljons gadu pirms mūsu ēras”. Saulainā dienā no Teides vulkāna virsotnes var redzēt arī citas Kanāriju salas. Jūs skatīsieties it kā no putna lidojuma, precīzāk būtu teikt - no lidmašīnas – jo ne visi putni paceļas tik augstu. Zem jūsu kājām peldēs mākoņi – tas ir skats, kas ilgi paliks atmiņā. Pa vulkāna sastingušā krātera dibenu apmeklētājiem staigāt ir aizliegts. Liegums ir ieviests, lai aizsargātu šo dabas objektu, tūristi jau spējuši par usti padziļināt krātera dibenu, aizvedot sev līdz mazu gabaliņu vulkāniskā ieža.
 

Noslēpumainās celtnes – Gjumeru piramīdas
 Seno Tenerifes iedzīvotāju guanču pirms tūkstošiem gadu, rituāliem celtās piramīdas ir ļoti līdzīgas Ēģiptes piramīdām. 1990. Gadā par piramīdām sāka interesēties slavenais norvēģu zinātnieks Tūrs Heijerdāls, kurš ar burinieku „Ra” pārpeldēja Atlantijas okeānu. Viņš parūpējās par Gjumeru piramīdu etnogrāfiskā parka izveidošanu. T.Heijerdāls Tenerifē dzīvoja vairākus gadus un ir ļoti daudz paveicis piramīdu izpētes labā. Tika konstatēts, ka piramīdas būvētas no sastingušas lavas akmeņiem. Heijerdāls uzskatīja, ka tās celtas par godu Saules dievam. Zinātnieks noskaidroja, ka blakus piramīdām atrastajām arheoloģiskajām senlietām piemīt Dienvidamerikas kultūrai raksturīgas iezīmes. Pēc formas šīs piramīdas apbrīnojami līdzinās Peru piramīdām. Tas iespējams vēsta par saikni starp senajām civilizācijām.
 

 

Brīvi lidojošo papagaiļu parks
 Tenerifes dienvidos, kalnos blakus Los Kristianosas kūrortam, 1995. Gadā tika ierīkots ērgļu parks. Starp akeņainām klintīm sazēluši īsti tropu džungļi. Te ieaudzēti daudzi brīnišķīgi eksotiski augi, dzīvo krokodili, saulē sildās begimoti un orangutāni. Tomēr piesaista ne tikai lieliskā augu valsts – šī ir vienīgā vieta pasaulē, kurā notiek dresētu plēsīgo putnu priekšnesumi. Ērgļi reizi pa reizei gan izlido pa salu, taču vienmēr atgriežas. Brīvā dabā lido ne tikai ērgļi , bet arī krāsaini papagaiļi. Dažās šī parka džungļu vietās apmeklētājiem ir jārāpjas pa iekārtiem tīkla tuneļiem, un viņi var ustices kā īsti džungļu iemītnieki.
 

 

Viduslaiku cīņas
 Tenerifes dienvidu pilsētas Sanmigelas pilī vakaros tiek rīkotas viduslaiku stilā ieturētas vakariņas. To laikā notiek bruņinieku izrādes ar cīņām, kurās tiek demonstrēta viduslaiku kaujas māksla, jāšana ar zirgiem un galantās bruņinieku manieres. Skatītāji izvēlas sev vislabāk iepatikušos bruņinieku.
 

 

 

Atrakcijas brīvā dabā
 Kūrortā Playa de las Americas ir arī liels un mūsdienīgs ūdens atrakciju parks „Aqualand” ar dažādām ūdens izpriecām. Te (bez papildu samaksas) divreiz dienā notiek izrādes ar dresētiem delfīniem. Interesants ir ūdens krāns, kurš bez jebkādām piesaistēm karājās gaisā un no kura līst ūdens.
 

 

 

Lansarotes sala
 Lieliska iespēja ir apmeklēt salu uz kuras atrodas aktīvs vulkāns. Visērtākais veids kā nokļūt uz salas ir ar lidmašīnu. Atrodoties uz salas iesakām apmeklēt nacionālo parku Timanfaya, kurš atrodas UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā. Būs iespēja skatīt aktīvu vulkānu, neskaitāmus geizerus, būs iespēja novērot vienreizēju vīnogu audzēšanas veidu – vulkāniskajās smiltīs. Kā arī apmeklēt alas, kuras atrodas salas ziemeļu daļā. Šeit būs iespēja redzēt vienus no unikālākajiem pasaules brīnumiem – baltos krabus „Jameos del Aqua”
 

 

La Gomera sala
 Apmeklējiet šo mazo salu, pie kuras savulaik pirms došanās uz Ameriku bija apstājies Kolumbs. Visērtākais šo salu ir apmeklēt dodoties uz turieni ar laivu. Dodoties uz salas galvaspilsētu San Sebastian, iesakām apmeklēt vietējos jūras velšu restorānus. Ir iespēja apmeklēt nacionālo parku, kas atrodas UNESCO aizsardzībā, kā arī apmeklēt Lauru lapu koku birzi.

Tenerifes garšas JAUNUMS!

Ēdienu baudīšanu sāksim San Cristóbal de La Laguna. Mēs apmeklēsim divas vīna darītavas un degustēsim reģiona populārākos vīnus un sierus. Pēc tam, kad būsiet nogaršojuši vīnus un reģionam raksturīgos ēdienus, kā arī ieguvuši bagātu zināšanu krājumu, mēs ķersimies pie 4 ēdienu maltītes notiesāšanas, kas dos jums spēkus visai dienai. Pusdienas un vīnu baudīsim nepiespiestā atmosfērā, vērojot skaisto okeānu. Tālāk dosimies uz Kandelāriju. Šī vieta ir Spānijas un Latīņamerikas katoļu svētvieta, jo šeit tiek pielūgta Kandelārijas jaunava, kas ir Kanāriju salu svētā aizbildne. Jums būs iespēja apskatīt Svētās Kandelārijas baziliku.

 
Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home
utf8mb4