Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!
67 283 882
23 22 0000

Arābu un berberu zeme

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Maroka   »   Arābu un berberu zeme

Marokas iekšienē saimnieko berberi, vietās kur tuksneša smiltis ir visapkārt, kur ūdens upēs izžūst un atklājas šejienes realitāte. Mošejas, smaržas, skaņas, pārsteidzošas ainavas, berberu apmetnes un sarkanīgās tuksneša smiltis. Austrumu tirgi – sajūtu kopums, ko sniedz Maroka. Tā ir viena no tām Āfrikas kontinenta zemēm, kurā var izbaudīt Sahāras tuksneša skaistumu, Atlasa kalnus ar ciedru koku mežiem to pakājē, iepazīt viskrāšņāko floras un faunas dažādību.

Marrakeša – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Atlasa kalni – Zagora – Sahāras tuksnesis – Marrakeša

1. diena
06:00 tiešais lidojums Rīga – Marrakeša. Pēc ielidošanas dosimies pāri Atlasa kalniem, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Ouarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Ouarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou. Savulaik tā kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem.  Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Nakts viesnīcā Ouarzazate.

2. diena
Šodien turpināsim ceļu Sahāras tuksneša virzienā līdz Zagorai. Pa ceļam vērosim ciematus un vietējo laužu ikdienu. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm un māla cietokšņiem. Dienu veltīsim Sahāras tuksnesim ar tā bezgalīgo plašumu, kāpām un smiltīm. Ceļosim iekšā pašā tuksnesī, lai izjustu tā īpašo auru. Nakts speciāli iekārtotās teltīs Sahāras tuksnesī. Labierīcības ārpus telts.

3. diena
No rīta sēdīsimies transportā un ceļosim ārpus milzīgā Sahāras tuksneša. Vērosim tuksneša teritorijas un kalnus, kā arī vietējo iedzīvotāju dzīvi, kuri apdzīvo šo sarežģīto un mazauglīgo teritoriju. Brauksim gar ciematiem Ouarzazate virzienā. Šī Marokas daļa ir īpaša un salīdzinoši neskarta. Nakts viesnīcā Ouarzazate.

4. diena
Pēc brokastīm šķērsosim Atlasa kalnus, kas veido dabisko barjeru starp tuksnešainajām teritorijām un Maroku ar zaļām ainavām un lauksaimniecībā izmantojamām zemēm. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa - smaržas, skaņas un ēdieni. Apskatīsim vienu no valsts savdabīgākajām pilsētām – Marrakešu. Koutoubia mošeju un minaretu, kas redzams gandrīz no katras vietas pilsētā.  Marakešas galvenajā Djemma El Fna laukumā iejuksim skaļajā vietējo straumē, izstaigāsim krāsainos tirgus, kur acis priecē dažādie roku darbi. Pie ielu māksliniekiem iespējams izvēlēties sev kādu hennas tetovējumu un sajutīsimies kā noslēpumainie autrumu cilvēki. Nakts viesnīcā Marrakešā.

5. diena
Turpināsim Marrakešas iepazīšanu. Īpašs ir Majorelle dārzs, ko speciāli 40 gadu garumā veidoja franču gleznotājs. Šeit apvienoti dažādi eksotiski augi. Marrakeša ir pazīstama kā tirdzniecības punkts, kur vienuviet atrodami visdažādākie izstrādājumi - šalles, auskari, drēbes un it sevišķi garšvielas. Pēcpusdienā brauciens uz lidostu, 17:00 tiešais lidojums Marrakeša – Rīga, ap pusnakti ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā ietilpst:
lidojuma biļete Rīga – Marrakeša – Rīga;
transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
dzīvošana viesnīcās divvietīgā numurā un 1 nakts berberu teltī (tualete ārpus telts);
4 brokastis un 4 pusdienas;
aprakstā minētās ekskursijas;
latviešu valodā runājošs grupas vadītājs un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Papildus:
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas;
veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
dzeramnauda;
Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 69 EUR;
vīza LR nepilsoniem.

home