Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Noslēpumu pussala

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Albānija   »   Noslēpumu pussala

Balkāni ir kultūru, arhitektūras stilu un reliģiju kombinācija, kas padara šo Eiropas daļu aizvien populārāku tūristu vidū. Tās ir arī skaistas ainavas un vietas, kur laiks ir apstājies. Daudzveidīgā ceļojumu programma ietver trīs valstis: Albānijua, Kosovu un Maķedoniju, interesanti pieminekļi, skaistas pilsētas un gleznainais Ohridas ezers.Viduslaiku pilīs jūs varat sajust patieso vēstures garu. Iepazīstiet Balkānus un viņu noslēpumus, no kuriem daudzi vēl nav atklāti.

1. diena
Dalībnieku pulcēšanās lidostā. Tiešais lidojums uz Tirānu. Transfērs uz viesnīcu.  Atkarībā no ierašanās laika: reģistrēšanās viesnīcā, brīvais laiks, vakariņas, naktsmītne. 

2. diena
TIRĀNA – KRŪJA
Brokastis.Izrakstīšanās no viesnīcas. Pārcelšanās uz TIRĀNU, pastaiga: Skanderbegas laukums, 1830. gadā celtais sargtornis, 1789. gadā celtā Efem-beja mošeja, Prezidenta pils. ''Bunk Art'' apmeklējums, tas ir bunkurs no aukstā kara laika, kas tika pārveidots par muzeju un tagad tiek uzskatīts par vislielāko pilsētas atrakciju.  Pastaiga pa galveno pilsētas ielu, ko ieskauj valdības ēkas itāļu stilā. Pārcelšanās uz viduslaiku pilsētu KRUJA. Pils, Skanderbeg muzeja un Turcijas tirgus apmeklējums.  Pārcelšanās uz Prizrenu, otro lielāko pilsētu Kosovā. Reģistrācija viesnīcā, vakariņas, naktsmītne. 

3. diena
PRIZRENA – VYSOKO DECHANI KLOSTERIS – PRIŠTINA
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Pārcelšanās uz Prizrenu, pastaiga pa vecpilsētu un Šadervanas laukumu ar strūklaku. Pēc tam VYSOKO DECHANI klostera apmeklējums, kas iekļauts UNESCO sarakstā, kas ir viena no nedaudzajām pareizticīgo baznīcām Kosovā. Klosteris tika dibināts XIV gadsimtā, izceļas ar skaistām freskām un oriģinālu koka ikonostāzi. Pārcelšanās uz Prištinu, pastaiga: nacionālais teātris, Karši mošeja, pulksteņa tornis, Skanderberga piemineklis, piemineklis "Jaundzimušais".  Reģistrācija viesnīcā, vakariņas, naktsmītne. 

4. diena
GRAČANICE KLOSTRIS – SKOPJĒ
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Viduslaiku pareizticīgo GRAČANICE KLOSTRIA apmeklējums, kas atrodas UNESCO sarakstā. Tas tika uzcelts XIV gadsimtā VI gadsimta kristīgās bazilikas vietā. Pāreja uz SKOPJE, Maķedonijas galvaspilsētu.  1346. gadā šeit notika serbu un grieķu karaļa Stefana Dušana kronēšana.  Pastaiga pa pilsētas ielām, Vecā tirgus, Kailas cietoksņa, Svētā Glābēja baznīcas, ēkas, kas veltīta mātes Teresas piemiņai apmeklēšana. Pārcelšanās uz Ohridu. Reģistrācija viesnīcā, vakariņas, naktsmītne. 

5. diena
OHRIDA – SV. NAUMA KLOSTERIS
Brokastis. Brīvais laiks. Pēc izvēles (par papildus samaksu uz vietas): brauciens uz OHRIDU un Ohridas ezeru, kas atrodas UNESCO sarakstā. Apmeklējot svarīgākās pilsētas pieminekļus: Sv.Sofijas XI gadsimta katedrāli ar skaistām bizantiešu freskām, Sv. Klementa baznīcas slaveno Pasludināšanas ikonas apskati. 1,5 stundu ilgs kruīzs uz dziļākajiem un tajā pašā laikā vecākajiem ezeriem Balkānos. SV> NAUMA KLOSTERA, kas uzcelts X gadsimta sākumā,Ohridas ezera krastā, apmeklējums. Sv.Naums bija Kirila un Mefodija māceklis, pēc leģendas arī kirilicas alfabēta līdzautors. Mūka kapavieta atrodas klostera baznīcā. Pusdienas no tradicionāliem Balkānu ēdieniem. Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, naktsmītne. 

6. diena
ELBASANA – BERATA
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Pārcelšanās uz Albānijas robežu, pārejas un robežas šķērsošana (Qafa e Thane). Īslaicīga palikšana ELBASANAS pilsētā, brīvajs laiks. Pārcelšanās uz Beratu, vienu no visbiežāk apmeklētajām tūrisma pilsētām Albānijā, kas ir iekļauta UNESCO sarakstā.  Berāta ir arī pazīstama ar to, ka tajā ir atrastas divi Bībeles eksemplāri ar lielu teoloģisko vērtību, kas datēti ar 6. un 9. gadsimtu. Pastaiga pa pilsētas ielām, Lidenas mošeju, Karalisko mošeju, Balto mošeju, Alveti Tekke. Reģistrācija viesnīcā. Vakariņas. Nakšņošana. 

7. diena
BERATA – DURESA
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Viduslaiku Bizantijas cietoksņa Beratā un Onufrija muzeja apmeklēšana. Pils teritorijā bija vairāk nekā 40 svēto ēku, no kurām šodien palikušas 7, tai skaitā Sv. Jaunavas Marijas katedrāle, kurā pašlaik atrodas slavenais muzejs. Pārcelšanās uz DURESU, pastaiga pa pilsētas ielām, Venēcijas torni, amfiteātri, arheoloģijas muzejs, Aleksandra Mozes teātris, spirta ražotnes Gjergja Kastrioti Skanderbeu vizīte ar konjaku degustāciju. Pārcelšanās uz viesnīcu Tirānā. Reģistrācija viesnīcā. Vakariņas. Nakšņošana. 

8. diena
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Brīvais laiks (atkarīgs no izlidošanas laika). Pārcelšanās uz Tirānas lidostu. Tiešais lidojums uz Latviju. 

Cenā iekļauts:
7 naktis viesnīcās;
2-vietīgi numuri (var ievietot papildus 1 gultu) ar vannas istabām;
ēdieni: 7 brokastis, 7 vakariņas;
lidojums;
ceļojums ar autobusu;
gida pavadība.

Papildus:
Obligātās maksas, kas jāmaksā uz vietas: ieejas ишуеуы un vietējie gidi: ~ 80 EUR;
Papildu maksa par izvēles ekskursijām: brauciens uz Ohridu un Ohridas ezeru: ~ 49 EUR (ieskaitot pusdienas);
Apmeklējumu Vysoko Dechani klosterī - vispirms divu kilometru garā pastaiga;
Apdrošināšana.

Lai apmeklētu svētajās vietās, ir vajadzīgs atbilstošs reliģisks apģērbs: slēgtie pleci un ceļgali.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home