Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Pavasaris Horvātijā

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Horvātija   »   Pavasaris Horvātijā

1. diena
Rīga. Izbraukšana no Rīgas 06:00. Pārbrauciens cauri Polijai. Nakts viesnīcā.

2. diena
Pārbrauciens cauri Slovākijai, Ungārijai uz Horvātiju - Istrijas pussalai.
Izvietošanās un vakariņas viesnīcā Pical 2* viesnīcā. Līdz Adrijas jūrai ~ 150 metri.

3. diena
Iepazīšanās ar Istriju mēs sākam ar venēciešu viduslaiku pilsētu Novigradu,kura atrodas Istrijas rietumu piekrastē.
Novigradas pilsētas vizītkarte – lieliski saglabājušās nocietinājuma sienas. Daļa cietokšna sienas ir vienīgā Istrijā saglabājusies belvedera parauga akmens arkas lodžija, kura vērsta uz jūru.
Nākamā pilsēta, kuru apmeklēsim – Dvigrada, kuru saus arī par “mirušo pilsētu”. Plaukstošā pilsēta jau pazīstama no Romas impērijas laikiem, bet pirātu uzbrukumu, karu, aplenkumu, epidēmiju dēļ ap 1630.gadu tā tika pilnībā pamesta.
Tagad Dvigrada – vietejā nozīmes ievērojama vieta, kur noteik muzikālie festivāli un kuru apmeklē tūristi…
Pēc Dvigrada mūsu ceļš ved uz Rovinju, kuru dēvē par Horvātijas visromantiskāko pilsētu, kas ikvienu apbur ar savu bohēmisko atmosfēru un šarmu, līkumoto krasta līniju, debeszilā ūdenī peldošajām jahtām, saulē izkarsēto priežu sveķu aromātu. Rovinja pat tiek dēvēta par mazo Horvātijas Venēciju, kur viduslaiku vecpilsētas mājas slejas tieši no ūdens. Ekskursijas laikā apskatīsim vecpilsētas marmora bruģi, majestātisko Sv. Eifēmijas katedrāli,jkas baroka stilā celta XVIII gs. Katedrālei ir zvanu tornis, kura smaili rotā Sv.Eifemijas vara statuja. Aiz altāra baznīcā atdusas Sv. Eifemijas pīšļi, kuru par pievēršanos kristīgajai ticībai pēc imperatora Dioklektiana pavēles atdeva lauvām saplosīšanai. 
Mūsu nākošā pietura – gleznainā Limas līča krastā, to dažkārt sauc arī par Limas fjordu. Laikos, kad Istrija piederēja romiešiem, līcī stāvēja pirātu kuģi, no šejienes tie uzbruka bagāto venēciešu kuģiem. Mūsdienās Limas līča krastā pirātu mājvietu vietā atrodas tirdzniecības kioski, kuros tūristi var iegādāties slaveno Istrijas sieru, vietējo vīnus, travaricu, liķierus un uzlējumus. 
Pēc Limas fjorda apmeklējuma mēs brauksim pa tā saucamo Cūku ceļu, nosaukums radies sakarā ar vietējo iedzīvotāju īpašo māku cūku cept uz iesma. Protams, garām mēs nepabrauksim. Vienā no vietējiem restorāniem mūs gaidīs kolorīts pavārs ar uz iesma ceptu sivēnu un, protams, lielisku vīnu...

4. diena
Otrajā dienas pusē paredzēta ekskursija uz Senās Istrijas cietokšņu pilsētām Motovunu un Groznaņu.
Motovuna ir pilsēta – cietoksnis. Viena no retajām nostiprinājuma sistēmām Eiropā, kas labi saglabājusies līdz mūsdienām. No cietokšņa sienām paveras brīnišķīgs skats uz Mirnas upes ieleju, vīnogulāju terasēm un kalnainajām mežu ainavām. Monumentālie ģerboņiem rotātie pilsētas vārti, ieplaisājušais bruģis, šaurās, līkumainās ieliņas un unikālais Sv. Stefana baznīcas zvanu tornis liek justies gluži kā viduslaikos.
Motovuna ir Istrijas enerģētiskais centrs. Tieši šeit krustojas enerģētikas meridiāni, vai tā saucamās drakonu vagas. Tādēļ šajā mājīgajā pilsētiņā var staigāt stundām ilgi un nesajust nogurumu.
Motovuna slavena arī ar savām pazemes sēnēm – trifelēm, kuru „medības” apkaimes mežos sākas rudenī ar suņu palīdzību. Bet mums nav jāgaida rudens – Motovunā katrs tūrists var šīs sēnes gan pagaršot, gan iegādāties.
Tālāk apmeklēsim Groznaņu - mākslinieku un muzikantu Meku. Ieliņas šeit ir izraibinātas ar neskaitāmām mākslas galerijām, tāpēc arī ik gadu Groznaņa pievilina ne tikai tūristus, bet arī īstus mākslas cienītājus no visas pasaules, kas piedalās mākslinieku saietos. Groznaņu tik tiešām var nosaukt par visgleznaināko Horvātijas pilsētu.
Mūsu ekskursijas laikā varēsim novērtēt kā pussalas piejūras, tā arī sauszemes daļu īpašo pievilcību – zaļie pakalni mijas ar viduslaiku pilsētcietokšņu sienām un vīnogulāju laukiem, aizslīdot gar autobusa logiem.
Brauciena noslēgumā mūs ielūdz uz mielastu vīna darītāju saimniecībā. Šeit varēsim redzēt kā mājas apstākļos tiek darināts vietējais vīns Malvazija un Teran maize, horvātu gardais siers, šķiņķis un citi ēdieni. 

5. diena
Atpūtas diena vai arī izbraukums uz visu dienu uz pazīstamākajām Istrijas pussalas pilsētām, katrā no tām ļoti daudz vēstures un arhitektūras pieminekļu. Vispirms mūsu autobuss dosies uz Pulu, kuru, ja ticēt leģendai, nodibinājuši argonauti savā ceļojumā pēc zelta aunādas. Ka tieši tā varēja būt, liecina daudzie atradumi arheoloģiskajos izrakumos.
Viens no interesantākajiem objektiem – Arena – milzīgs amfiteātris, viens no lielākajiem pasaulē, lieliski saglabājies līdz mūsdienām. Šis arhitektūras piemineklis izraisa kā vēsturnieku, tā arī tūristu no visas pasaules interesi. Amfiteātris nav tikai arhitektūras piemineklis, tajā katru gadu notiek visdažādākie festivāli, ar kuriem Pula ir slavena. 
Mūsu brauciens pa Istru tiks pabeigts Porečā, kas ir lielākais tūrisma centrs Istrā un Horvātijā.
Šeit vienmēr mājo jautrība, ielas nekad nav tukšas un mazās kafejnīciņas ir pārpildītas ar smiekliem. Pa Porečas ielām varot staigāt stundām, te ir skaista krastmala, no kuras paveras neatkārtojams skats uz tuvējām saliņām. Pilsētas vizītkarte ir Sv. Eifrāzijas bazilika, kas glabā brīnišķīgas bizantiešu mozaīkas, skulptūras un ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras pieminekļu sarakstā. Apskatīsim arī Neptūna un Lielo templi, kā arī aizsargtorņu Apaļais, Piecstūru un Ziemeļaustrumu drupas.

6. diena
Pārskaitījums Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā, kura apburs Jūs jau no pirmās pastaigas pa vecpilsētas ieliņām.
Apskates ekskursija Ļubļanā, kura ir slavena ar stilīgām fasādēm un baroka laikmeta pagalmiem. Mazās mājiņas viduslaiku pilsētas daļā atrodas starp pakalnu, uz kura atrodas pils un starp Ļubļanas upi. No Ļubļanas pils, kas plešas virs galvaspilsētas, paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu un tās apkārtni. Mēs apmeklēsim krāšņu baziliku un pastaigāsimies pa krāsainu, atklātu tirgu pie Pūķu tilta. Jums būs brīvais laiks tam, lai Jūs patstāvīgi pastaigātos pa ieliņām un ienirtu pilsētas atmosfērā. Nakts viesnīcā Austrijas teritorijā.
Pārbrauciens uz Poliju. Nakts viesnīcā.

7. diena
Pārbrauciens cauri Polijai ar pusdienu pauzi. Ierašanās Rīgā ap plkst. 24:00

Brauciena cenā iekļauts:
brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju;
2 naktis viesnīcā ar brokastīm;
4 naktis 3* viesnīcā (brokastis + vakariņas iekļautas tūres cenā) pie jūras.

Papildus:
medicīniskā apdrošināšana;
vīna darītāju saimniecības apmeklējums ar pusdienām un mūziku ~ 20 EUR; bērniem ~ 15 EUR;
vakariņas – cūciņa uz iesma, kas pagatavota uz grila un vīnu ~ 20 EUR; bērniem ~ 15 EUR;
dzīvošana vienvietīgā numurāi - 80 EUR;
papildvieta autobusā - 100 EUR.

Pilna ekskursijas pakete - 90 (105) EUR, bērniem - 40 (55) EUR:
ekskursija Novigradā, Dvigradā, Roviņā, Limas līcī – 30 EUR, bērniem – 15 EUR;
ekskursija uz Istrijas pilsētām Motovunu un Groznaņu - 30 EUR, bērniem – 15 EUR;
ekskursija Pulā, Porečā.– 30 EUR, bērniem – 15 EUR;
ekskursija Ļubļanā.– 15 EUR, bērniem – 10 EUR.

home