Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ēģipte

Ēģipte ir vieta, par kuru „visi visu jau zina”, viens no populārākajiem Eiropas tūristu maršrutiem ziemā. Runā, ka Ēģiptes sauli vismaz vienu reizi ir izbaudījis katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, ir daudzi, kas turp dodas ik gadu – gluži kā bezdelīgas un stārķi. Kas tad ir tas, kas Ēģiptē ir savādāk un labāk?

Ēģipte, kopš cilveki sevi apzinās laika plūdinās, vienmēr ir bijusi un palikusi zeme - iedvesmes avots.  

green grass field with trees and brown concrete buildingCeļojums uz Ēģipti ir ceļojums uz vasaru. Vasarā Ēģipte eiropietim ir krietni par karstu. Saule spīd. Ūdens ir silts. Kūrortpilsētas un pilsētiņas ir aprīkotas pietiekami labi, lai pat ļoti prasīgs ceļotājs tur justos ērti. Ēģiptiešu tirgotāju uzmācība gan nav gluži pati jaukākā un tīkamākā, tomēr tai ir arī savs labums – te ir pieņemts kaulēties! Un kaulēšanās ir sava veida azartspēle, kas sniedz iespēju uz mirkli iejusties īsta austrumnieka ādā. Turklāt smaržīgās eļļas, zīmējumi uz papirusiem, alabastra figūriņas un citi nieciņi, ko tūristi te mēdz iegādāties, ir visnotaļ jauki un noder vismaz kā dāvanas draugiem. Lai brauciens būtu tīkams, vienīgais, ko nevajadzētu aizmirst mājās, ir saules aizsargkrēms ar iespējami augstāku SPF. Un tad var ziemas vidū izbaudīt siltumu un atjaunot pabalējušo iedegumu. Mums, ziemeļniekiem, Ēģiptes saules pārbagātība ir gluži vai dziedinoša – pat ārsti mūsdienās uzskata, ka dažādas depresijas rodas no gaismas trūkuma.

Ūdens / Sarkanā jūra

Sarkanā jūra ir viena no brīnišķīgākajām vietām šajā tuksnešainajā zemē, kur visa saimnieciskā darbība, tāpat kā sendienās, risinās ap auglīgo Nīlas ieleju. Ļoti sāļais ūdens atvieglo peldēšanu, jo, kā smejas paši ēģiptieši, Sarkanajā jūrā noslīkt var tikai tad, ja īpaši cenšas to izdarīt. Toties ūdens ir tik dzidrs, ka, dodoties ar kuģīti aplūkot koraļļu rifus, jūras dibenu skaidri var saskatīt arī vietās, kur dziļums pārsniedz 12-15 metrus. Un tur, dzelmē, savu rāmo dzīvi vada bezgalīgs skaits daudzkrāsainu jūras iemītnieku: gan smieklīgās klaunzivis, gan raibās murēnas, te mājo pat mazas un nekaitīgas haizivtiņas. Koraļļu daudzveidība ir pārsteidzoša, zemūdens pasaules krāsas tik košas, ka brīžiem šķiet – tas viss nemaz nav īsts, nevar būt īsts! Dabā nevar būt tik košas krāsas! Tomēr īstums ir neapšaubāms, par to var pārliecināties peldot, snorkelējot vai nirstot ar akvalangu. Jāatceras tikai viens – Ēģiptes likumdošana stingri sargā Sarkanās jūras floru un faunu, tāpēc nebūtu prātīgi censties nolauzt un izvest no valsts kādu glītāku koraļļu zariņu, gliemežvāku vai zivi. Par to draud pamatīgs naudassods. 

Jūras krāšņums ir tik nepārspējami skaists, ka bieži tūristi pat godīgi atzīstas: piramīdas un Valdnieku ieleja, protams, bija iespaidīgas, tomēr visskaistākās atmiņas par braucienu saistās ar zemūdens pasaules brīnumiem!

Klimats Ēģiptē ir kontinentāli tropiskais klimats, kur ir visvairā

k saulaino dienu uz planētas, tāpēc šeit ir karsts un sauss laiks. Vasarā gaisa temperatūra Kairā vidēji svārstās no +35C līdz +40C, ziemā no +15C līdz +20C. Sarkanās jūras piekrastē vidējā temperatūra jūlijā un augustā ir no +35C līdz +38C, bet sākot ar novembri līdz pat martam tā ir no +23C līdz +27C. Naktī vidējā gaisa temperatūra parasti ir par 10C zemāka nekā dienā. Vidusjūras piekrastē un Kairā gaisa temperatūra noslīd līdz pat +8C. Tuksnesī šīs temperatūras svārstības var izjust vislabāk, dienas laikā tuksnesī ir neizturama svelme, savukārt naktis ir ļoti aukstas. Runājot par nokrišņiem, vislielākais nokrišņu daudzums ir Aleksandrijā (aptuveni 19 cm gadā), tajā pašā laikā uz dienvidiem, tuvāk Asuanas pilsētai, nokrišņu daudzums 5 gados sastāda 10 mm. Khargā (Rietumu tuksnesis) pat bijuši gadījumi, ka 17 gadu laikā nebija lijis. 


Ēģiptes Iedzīvotāji: 80,34 miljonu iedzīvotāju (aprīlis 2007.g.). 90% no šiem iedzīvotājiem dzīvo Nīlas deltā. Iedzīvotāju blīvums uz kvadrātkilometru sastāda 1900 cilvēku. Visa pārējā teritorija ir gandrīz neapdzīvota, sausā klimata un ūdens trūkuma dēļ.

Vietējie.
Cilvēki ir dažādi, visbiežāk smaidīgi , mēģinās no jums dažādos viedot dabūt naudu, bet viss atkarīgs no jūsu runas spējām un kaulēšanās prasmēm. Viņi ir diezgan mānīgi. Vietējie pārsvarā ir nabadzīgi un pelna maksimāli ap 100 usd mēnesī, noziedzība ir ļoti mazizplatīta (kā nekā musulmaņu valsts, kurā strikti ievēro Korāns aizliedz zagšanu, kā vienu no lielākajiem grēkiem un sodi par to ir krietni bargi. Bet Ēģiptieši, lai tiktu ārā no valsts grib visas iebraucējas (sievietes, meitenes) precēt un ir ļoti uzbāzīgi, labāk staigāt ar apģērbu, kas apsedz kājas un rokas, jo viņi uzskata, ja sieviete atbraukusi viena viņa meklē gultas biedru.

Valoda. Oficiālā valoda ir arābu valoda. Sarunvaloda ļoti atšķiras no literatūras arābu valodas. Piekrastu kūrortos ir izplatītas arī angļu, vācu, itāļu, franču un krievu valodas.

Hieroglifi: Hieroglifu raksts Ēģiptē tika izmantots aptuveni 3500 gadu: no 3100. g. p.m.ē. līdz 400. g. m.ē. Ēģiptiešu rakstu zīmes par hieroglifiem (šis vārds nozīmē – svētie attēli) nosauca senie grieķi. Ēģiptē šīs rakstu zīmes atrodamas visur: ar hieroglifiem ir izraibinātas tempļu sienas, kapi, statujas, apbedīšanas piederumi. Viss, kas „svēts”, Ēģiptē ir „ar paskaidrojumiem”, t.i. hieroglifiem. Hieroglifu rakstu 1822. gadā atšifrēja franču zinātnieks Šampolions (Champollion), kuru uz Ēģipti bija aizsūtījis Napoleons.  

Reliģija Ēģiptē: Dominējošā reliģija ir Islams. Apmēram 90%  Ēģiptes iedzīvotāju ir musulmaņi. Pamata daļa no pārējiem attiecas pie kristiešu baznīcas kopas.


Ēģiptes kurorti / Ēģiptes reģioni

Kaira
Šeit Jūs varat sajust kā pukst Austrumu sirds – Ēģiptes galvaspilsēta – Kaira. Tā ir Āfrikas kontinenta lielākā pilsēta, ko sauc arī par tūkstoš minaretu pilsētu un Āfrikas austrumu vārtiem.

Šajā Nīlas sadalītajā un ar smiltīm norobežotajā pilsētā mājo gan vecās, gan jaunās Ēģiptes vēsture. No tās krāšņuma un kontrastiem aizraujas elpa; Kairā ir tik daudz apskates objektu, ka apmeklējot dienā tikai vienu, Jums vajadzēs vairākus gadus, lai apskatītu visus. Protams, visinteresantākie objekti Kairas reģionā ir piramīdas un Lielā sfinksa. 

Hurgada
Šis atzītais tūrisma centrs Sarkanās jūras piekrastē atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šurp tūristus vilina saulainais laiks, kas pieturas cauru gadu, nebeidzamās pludmales uz tuksneša kalnu fona un lieliskās iespējas nodarboties ar sērfingu un niršanu. Hurgadas dienvidu daļā atrodas "Tūkstots un vienas nakts pils", kas celta austrumu Disnejlendas stilā. Katru vakaru šeit tiek rīkoti teatralizēti uzvedumi par laikiem, kad valdīja Ēģiptes faraonu dinastijas. Hurgadā ir arī bezgala daudz suvenīru veikalu un restorānu. 

Šarm el Šeiha
Šis populārais kūrorts atrodas Sīnāja pussalas dienvidu galā. Šarm eš Šeiha – tulkojumā "valdnieku (šeihu) līcis" – ir prestižākais Ēģiptes kūrorts. Plašajā Nāmas līča krastā  ir uzceltas vairāk nekā divdesmit augstākās klases viesnīcas, kurās viss ir radīts tieši atpūtai un sportam. Šarm eš Šeihu sevišķi ir iemīļojuši zemūdens niršanas cienītāji. Tuvumā atrodas Muhammeda  raga Nacionālais parks – tam nav līdzīgu koraļļu daudzumā un krāšņumā. Var teikt, ka visa tūrisma dzīve šeit ir pakļauta vienai lielai izpriecai – niršanai. Neskaitāmos veikalos var atrast visu, kas nepieciešams gan profesionāliem nirējiem, gan iesācējiem. Aptuveni divdesmit daivinga centri piedāvā savus pakalpojumus zemūdens niršanas cienītājiem, t. sk. – pieredzējušu instruktoru palīdzību.

Tiem, kas netiecas baudīt zemūdens pasauli, Šarm eš Šeiha piedāvā arī citas izklaides: te ir tenisa korti, džakuzi vannas, trenažieru zāles, minigolfa klubi, sērfings un izpletņu lēkšana, ūdensmotocikli un daudz kas cits. Ja jūtaties sirdī  jauns un spēka pilns, Jums iepatiksies elpu aizraujošais safari ar džipiem pa tuksnesi. Nakts dzīvi un izklaidi piepilda diskotēkas, naktsklubi, kazino un šovi.

Dehaba
Dahaba - visskaistakais kurorts Ēģiptē.
Dehaba ir kūrorts, kuru mūsu tūristi pagaidām ir maz iepazinuši. Tas it kā apvieno vairākas apdzīvotās vietas Sīnāja pussalas austrumos – Arābijas līča krastā, 90 km attālumā no Šarm eš Šeihas un 150 km attālumā no Elatas. 

Dehaba, arābu valodā "zelta pilsēta", ir zemūdens niršanas un vējdēļa cienītāju paradīze. 
Dahaba atrodas uz pussalas, kas atrodas starp Āfriku un Āziju. Arābu valodā pilsētas nosaukums nozīmē „zelts”. Nav jābrīnās kāpēc pilsētai ir tāds nosaukums, ja paskatās uz smilšu krāsu šajā reģionā. Un ne tikai smiltis, bet arī zilais ūdens un palmas ir tās, kas pievilina ceļotājus. Ārpus Dahabas ir daudzas lieliskas vietas, kur nirt (piemēram, Blue Hole) un kāpt klintīs (piemēram, Qnai el-Rayan un Qnai el-Atschan). Dahaba patiks cilvēkiem, kuriem patīk neskarta daba, tur ir daudz pludmaļu ar koraļļu riftiem gandrīz pie paša krasta. Assalaha līcī ir izvietojušies daudzi mazi veikaliņi, kafejnīcas un viesnīcas. Dahaba patiesībā sastāv no diviem ciematiem- Assalaha ciemats dienvidos un Dahabas centrs ziemeļu daļā, kas ir biznesa un administratīvais centrs. Pagātnē Dahaba bija beduīnu zvejnieku ciematiņš, taču tagad ir plaši pazīstama vindsērfinga cienītāju vidū. Esot Dahabā, jāizmēģina unikālos restorāniņus hipiju un beduīnu stila apvienojumā, kur cilvēki var izvēlēties zivi un to pagatavos pēc paša klienta vēlmēm. Šādi restorāni vidēji neizmaksā vairāk par parastu ēģiptiešu restorānu, kā arī jāaiziet uz kādu mazu kafejnīcu un, sēžot uz spilveniem, jāizmēģina ēģiptiešu ūdens pīpi ar dažādas garšas tabakām. 

 

Gūna

Gūna (El Gouna) ir šarmanta omulīga pilsētiņa Sarkanās jūras piekrastē – 30 km uz ziemeļiem no Hurgadas. Tā  nelīdzinās citām Ēģiptes kūrortpilsētām. Gūnu ne velti dēvē par Sarkanās jūras Venēciju – tajā ir daudz mākslīgu veidotu salu, kuras ieskauj kanāli, bet savieno tiltiņi. Šeit nav daudzstāvu viesnīcu, to vietā uz salām ir omulīgas mājiņas atpūtniekiem. Līdzību ar Venēciju rada arī laivas, kas vizinās pa kanāliem starp salām. 

Luksora
Mūsdienu Luksora – neliela pilsētiņa Nīlas labajā krastā, 400 km uz dienvidiem no Kairas, vietā, kur kādreiz atradušās slavenās Tēbas. Pasaulē tik tiešām nav citas tādas vietas, kur vienuviet būtu tik daudz senatnes pieminekļu! Tāpēc saprotams, ka mūsdienu Luksora ir viens no pasaules arheoloģijas centriem. 

Makadi
Tā ir jauna kūrortzona – Abū Makadi, kas iekļauj Makadi (Makadi Bay) un Somas (Soma Bay) līčus un atrodas netālu no Safāgas uz Hurgadas pusi. Abi kūrorti ir slaveni ar lieliskām smilšu pludmalēm un ļoti dzidru jūras ūdeni. 

Abū Makadi tūrisma zona ir viena no respektablākajām Ēģiptē un piedāvā atpūsties tikai 4* un 5* zvaigžņu viesnīcās. Savdabīgi ir tas, ka visas viesnīcas rindojas tuksnešainā pludmalē – tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas. Bāri, restorāni, diskotēkas, veikaliņi un citi infrastruktūras objekti ir tikai pašā viesnīcā, bet apkārt plešas tikai tuksnesis un kalni.

Safāga
60 km uz dienvidiem no Hurgadas atrodas cita slavena kūrortpilsēta – Safāga. Tās piekrastē ir burvīgi koraļļu rifi un ideāli apstākļi nirējiem un vējdēļa braukšanas cienītājiem. Safāga veidojas arī par starptautiski atzītu kūrortu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi. 

Soma
Soma (Soma Bay) – vientuļš līcis Sarkanās jūras krāšņajā piekrastē starp Hurgadu un Safāgu. Pašlaik šeit uzceltās viesnīcas "pieder" Hurgadai, taču tuvākajos 5-10 gados šī pludmales zona attīstīsies par atsevišķu kūrortu ar savu (un iespaidīgu!) tūrisma infrastruktūru. Sākotnēji piekraste bija tukša un neapdzīvota; tās aktīva apbūve sākas pagājušā gadsimta 90. gados. Som

as līcis un netālā Hurgada tiek 

pieskaitīta kūrortiem, kas darbojas visu gadu, šeit vienmēr ir peldēšanas sezona, saule un dzidra jūra.

 Ēģiptes piramīdas:

 Senie ēģiptieši uzbūvēja vairāk nekā 90 karaliskās piramīdas laika posmā no 2630. līdz 1530. gadam pirms Kristus. Šajā laikā piramīdu forma mainījās no pakāpeniskām terasēm, kas atgādināja kāzu tortes stāvus līdz šodien slavenajai slīpajai piramidālajai formai. Pirmā no piramīdām bija Step piramīda Saqqarah , kas tika celta valdnieka Djoser laikā ( 2630. – 26

11. gads pirms mūsu ēras.). Lielākā ir karaļa Khufu celtā piramīda jaunajā Gizas rajonā. Khufu piramīda, zināma arī kā Lielā piramīda, ir vienīgais no 7 pasaules brīnumiem, kas vēl ir saglabājies. Uzskata, ka piramīdu forma uztver saules starus, un lielākā daļa no tām tika noklātas ar slīpētu, baltu un atstarojoš

u kaļķakmeni, lai piešķirtu tām no attāluma pamanāmu spīdumu. Piramīdas bieži sauca vārdos, kas saistīti ar saules gaismu.

Piramīdu celtniecība tiek uzskatīta par vienu no pārsteidzošākajiem sasniegumiem cilvēces vēsturē,taču pat mūsdienās eksistē visai pretrunīgi spriedumi par tām.Lielākā daļa cilvēku ir pārliecināti,ka šīs celtnes ir tikai faraonu un citu augstdzimušu ēģiptiešu kapu pieminekļi,jo piramīdu iekšpusētika atrastas šo cilvēku mūmijas un viņu dzīves laikā sakrātie dārgumi.Tomēr vislielākā un visaugstākā piramīda ir Heopsa piramīda-līdz pat mūsdienām ir mīkla,kas liek apšaubīt iepriekš minēto pieņēmumu.Šīs piramīdas iekšpusē tika atrasts tikai akmens sarkofāgs,turklāt tādā telpā,kuru nevar nosaukt par greznu un kuras izmēri nav lielāki par vienkāršas istabas izmēriem.

Tāpat nav zināms kā sarkofāgs nogādāts šajā telpā.Ejas,kas uz to ved,ir pārāk šauras,lai pa tām varētu pārvietot sarkofāgu.Iespējams,visa piramīda ir uzcelta pa šo pieticīgo kameru,kurā pirms tam tika ievietots akmens sarkofāgs.Vai nav dīvaini,ka vislielākajai piramīdai,kas uzcelta varena valdnieka laikā,ir vispieticīgākā apbedijuma kamera?

Arī salīdzināšana

 te nelīdz.Piemēram faraons Tutamhamons nebūt nebija pats varenākais Senās Ēģiptes valdnieks,bet viņa sarkofāgs bija pagatavots no tīra zelta un svēra 1110 kilogramus.Nav saprotams kāpēc tā.Varbūt lielajā Heopsa piramīdā Heopsa mūmijas nekad nav bijis?Bet varbūt tā vēl nav atrasta?Un ja tās nemaz nav kapenes?Kas tad ir šī celtne?Vairāk nekā 4000 gadu pēc uzcelšanas piramīda glabā savu noslēpumu.

Visaugstākā Gīzas piramīda sākotnēji bija 147 metrus augsta;tik augsta ir mūsdienu 40 stāvu ēka.

  Hefrena piramida atkal atverta turistiem. Egipte turisti pec restauracijas atkal var ieklut otraja lielakaja Gizas plato piramida – Hefrena. Tagad apmekletaji var ieklut piramidas iekšiene, kur vairaku desmitu metru dziluma atrodas pazemes kameras – tur tiešam var meginat izjust mužsenas celtnes vareno iekšejo auru. Pedejo 15 gadu laika restauracijas darbi piramida tika veikti jau ceturto reizi. Restauracijas parasti nostiprina piramidas iekšejas sienas un attira tas no daudzajiem viesu atstatajiem uzrakstiem un autografiem. Hefrena piramida ir otra lielaka no Gizas plato piramidam. Tas pamata laukums ir 215,8 m2, augstums – 136,5 m, bet škautnu lenkis – 53 gradi. Zinatnieki leš, ka kopš tas uzcelšanas pagajuši 4,5 tukstoši gadu – piramida uzbuveta 4. faraonu dinastijas laika. Tapat tiek uzskatits, ka kopš piramidas uzcelšanas tajas atrodošas kapenes iegrimušas par septiniem metriem. Japiebilst, ka pec restauracijas darbiem blakus piramidam, turpat Gizas plato – pie Kairas, apskatei atklatas ari sešas princešu un augstmanu kapenes (attiecas uz 4.-6. faraonu dinastiju laikiem). Tajas aplukojami gan sienu gleznojumi, gan reljefi un statujas. Dažas no šim kapenem apskatei nebija pieejamas jau 25  gadus.

Ekskursijas.
Ja vēlēsieties jāt kamielim mugurā vajag pievērst laiku cik ilgi jūs varēsiet jāt ar viņu.
Ļoti forša ekskursija ir pa safari braukt ar kvadracikliem, 3 stundās var apbraukt visu safāri, padzert garšīgu tēju kādas pie mums nav un redzēt saulrietu.
Ja jūs ejat uz daivingu varat droši nemaksāt un neņemt snorkelēšanu, jo lētāk sanāk nopirkt masku un trubiņu un pašam iet snorkelēt.
Ejot uz Mozus kalnu ieteicams paņemt līdzi siltu jaku vai pledu, jo kāpjot pa nakti kalnā paliek vēsi.

Dzeramnauda.
Viesmīļi smaidīgi un izpalīdzīgi, iedodot dzeramnaudu kādu laiciņu skraidīs jums apkārt un izdabās jums.
Tirgus un mazie veikaliņi.
Staigājot pa tirgu vai pilsētu no mazajiem veikaliņiem izskrien pārdevējs un velk iekšā savā veikalā, lai piedāvātu savu preci un aiztaisa vēl durvis no kā nevajag nobīties. Var sanākt, ja jūs neko nenopērkat pārdevējs sadusmojās un sāk savā valodā jums kliegt virsū, bet tas ir ļoti reti, jo cilvēki tur ir laipni. Ēģiptē var kaulēties līdz pēdējam, staigājot pa tirgu var gadīties kad Tu nopērc un nākamajā vietā ir par pus cenu lētāk. Ēģiptieši jau paši jums laidīs  cenu uz leju, lai tikai jūs nopirktu.
Apģērbi gan nav visai labi, pērkot replikas maikas vai botes kā, piemēram, „Nike” , „Adidas”, „Marko polo”, „Chanel” u.t.t ātri izmazgājas krāsa, nokrīt spīgulīši vai dilst diegi ārā. Botes vai citi apavi nedaudz atšķiras ar izmēriem varētu būt par vienu izmēru lielāks, un kā jau replika ir līmētas botes un ātri izjūk. Arī saulesbrilles pērkot ,piemēram, „Ray ban” izjuka jau pēc piektās uzvilkšanas reizes.     

Ēdināšana un dzērieni.
Ēdieni viesnīcās garšīgi un izvēle liela visu ko sirds kāro ir pieejams, vienīgais tas, ka jūras veltes viensīcās ir ļoti maz. Alkohols viņiem ir diezgan vājš un negaršīgs, ļoti labi kokteiļos viņus dzert, vienīgais garšīgs bija vīns un alus. Ievest var pieaugušais 1L alkohola,bet ja ir par maz ir iespējams aizbraukt uz „Duty free” un iegādāties labu alkoholu. Braucot atpakaļ uz mājām lidostās arī viss būs divas reizes lētāks. Ūdeni nekādā gadījumā nevar dzert no krāna, tikai sertificētus, bet ūdens viņiem ir lēts un visur pieejams. Arī ar ledu jābut uzmanīgam, jo tas var būt liets no krāna, viesnīcās varat būt drošs par to, bet mazajos bāros vai krogos nebūtu droši pirkt. Apmeklējot ātrās ēdināšanas restorānus kā, piemēram, McDonalds ir jocīgi smaka viņos iekšā un burgeri arī nav tie labākie, labāk paēst viesnīcā burgerus.

Transports.
Transfērs, Taksis un autobusiņi ar ko ved uz ekskursijām. Ar taksistiem arī var kaulēties, bet dažrei var sanākt, ka taksis galapunktā pieprasa vairāk naudu.
Labāk ir konsultēties ar viesnīcas darbiniekiem, viņi ieteiks labu šoferi, kas būs godīgs un  varēs ar mierīgu sirdi braukt. Ekskursijas autobusi ir maziņi un bez kondicioniera.

 Pēdējā brīža piedāvājumi uz Ēģipte mekle mūsu mājas lapā
Ekskursijas Ēģiptē:

KAIRA 
Ar autobusu (1 diena)   65$ (bērniem 35$) Pirmdiena, otrdiena, ceturtdiena, svētdiena 
Ar autobusu (2 dienas/1 nakts)   140$ (bērniem 70$) Ceturtdiena, svētdiena 
Ar lidmašīnu (1 diena)   180$ (bērniem 150$) Otrdiena, ceturtdiena 
Kaira - Ēģiptes galvaspilsēta, Āfrikas un Tuvo Austrumu liekākā pilsēta. 
Ēģiptes muzejs - Visu uz Kairu atbraukušo tūristu Meka. 12 muzeja zāles aizņem no Tutanhamona kapenēm atvestie dārgumi. Nemainīgu tūristu interesi izraisa īsti Tutanhamona zelta sarkofāgi un viņa mūmijas galvas zelta maska. 
Gīzas plato izvietojušās trīs piramīdas - vienīgais no pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Vislielākā un zināmākā no tām - Heopsa piramīda ir 137m augsta. 350m tālāk novietota slavenā Sfinksas statuja - lauva ar cilvēka seju. 
Papirusa institūtā var vērot ēģiptiešu papirusa izgatavošanas procesu un iegādāties to piemiņai. Uz papirusa tieši jums uzrakstīs jūsu vārdu, izskaidros papirusa zīmējumu un vārda "kartuš" nozīmi. 
Parfimērijas salonā uzzināsiet pasaules vissenākās parfimērijas izgatavošanas vēsturi. 
Ekskursija ar lidmašīnu: izlido no Šarm El-Šeihas 07:00, ielido Kairā 08:00. Izlido no Kairas 19:00, ielido Šarm El-Šeihā 20:00.

Luksora (ar lidmašīnu) 200$ (bērniem 150$) Trešdiena, svētdiena 
Luksora - piļu pilsēta (tulk. no arābu valodas). Milzīgu klinšu labirintā ieraudzīsiet slaveno Karaļu ieleju - 40 faraonu, tai skaitā Tutanhamona - Nefretītes un Ehtanoja jaunā znota, apbedījuma vietu. Netālu no Karaļu ielejas - valdnieces Hatčepsutas templis. Būvēts pirms 3500 gadiem un lieliski saglabājies līdz mūsdienām. Katru gadu tur notiek operas "Aīda" izrāde. Hatčepsuta bija vienīgā sieviete, kas Ēģiptē valdīja kā faraons, nevis karaliene. Savu templi viņa nosauca par "Dzezer Dzezeru" - "Lieliskākais no lieliskākajiem". Jūs apburs arī pati Luksora (Tēbas) - Ēģiptes faraonu galvaspilsēta. Nīla to sadala divās daļās: labajā pusē atradās "dzīvo pilsēta" - šeit dzīvoja tās iedzīvotāji, bet kreisajā - "mirušo pilsēta" ar apbedījumu tempļiem un kapenēm. Ekskursijās laikā redzēsiet arī Memnona Kolosus, majestātiskos Karnakas un Luksoras tempļus zem klajas debess, svēto ezeru, kur priesteri veica senos rituālus. Luksoras templis tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem tempļiem Ēģiptē. 
Ekskursijas cenā iekļautas pusdienas. 
Ekskursija ar lidmašīnu: izlido no Šarm El-Šeihas 06:30, ielido Luksorā 07:30. Izlido no Luksoras 18:30, ielido Šarm El-Šeihā 19:30.

Mozus kalns un Svētās Katrīnas klosteris 40$ (bērniem 20$) Otrdiena, piektdiena, svētdiena 
Ekskursija sākas apmēram 22.00. Autobusā jūs dodaties Svētās Katrīnas klostera virzienā. 
Uzkāpšana svētajā kalnā, kur Mozus saņēma no Dieva vēsti ar 10 baušļiem - pirmo visas kristīgās pasaules ētikas kodeksu. Šī ir arī jūdu un musulmaņu svētvieta. 
Mozus kalns vai, kā to dēvē mūki, “svētā smaile”, slejas 2285 metrus virs jūras līmeņa, no klostera tajā uzkāpt iespējams divās stundās. Mozus kalna virsotnē ir uzcelta kapela, kas veltīta Svētajai Trīsvienībai. No kalna smailes paveras elpu aizraujošs skats, kā dēļ ir vērts tērēt spēkus un kāpt kalnā. Īpaši skaists tas ir rītausmā, un kā vēsta teika, cilvēkam, kas uzkāpis kalnā un sagaidījis tur saules lēktu, tiek atlaisti visi grēki … 
Brokastis viesnīcā netālu no Mozus kalna, Degošā ērkšķu krūma un senā Svētās Katrīnas klostera apmeklējums. Atgriešanās Šarm El-Šeihā.

The front view of abu-al abbas mosque in alexandria egyptSvētās Katrīnas klosteris un Dahabas pilsēta 35$ (bērniem 20$) Pirmdiena, trešdiena, sestdiena 
Izbraukšana ar autobusu no Šarm El-Šeihas 7.00 no rīta. 
Svētās Katrīnas klosteris atrodas 240 km no Šarm El-Šeihas un ir pareizticīgo mūku centrs, kas darbojas bez pārtraukuma no VI gadsimta. Jau 1400 gadus tas atrodas Sinajas tuksneša vidū, saglabājis savu īpatnējo raksturu vēl no laikiem, kad tika uzbūvēts Bizantijas imperatora Justiniāna valdīšanas laikā. Islama pamatlicējs pravietis Muhameds, arābu kalifi, turku sultāni un pat Napoleons ir bijuši aizbildņi klosterim un glābuši to no izlaupīšanas. Visā pastāvēšanas laikā klosteris ne reizi nav ticis ieņemts, sagrauts vai pat bojāts. Gadsimtiem cauri tas nesis savu svētas Bībeles vietas tēlu, kur Vecajā Derībā aprakstīto notikumu simboliskais skaidrojums tiek sniegts, pateicoties lūgšanām Jēzum Kristum un Jaunavai Marijai. Svētās Katrīnas klosteris ir tradicionāla svētceļojumu vieta. Šeit ir daudz svētbilžu, zvanu, krievu meistaru darinātu baznīcas trauku, senu grāmatu senās valodās. Klostera teritorijā atrodas Degošais ērkšķu krūms, kura liesmā Dievs parādījās Mozum un lika viņam izvest Izraēla dēlus no Ēģiptes gūsta. 
Pēc klostera apmeklējuma – pusdienas tuvējā restorānā. Atpakaļceļš vedīs gar Dahabas līci. Dahabas pilsētas apmeklējums ar iespēju pastaigāties pa nelielu austrumu tirgu, pēc tam īsa atpūta nacionālā stilā iekārtotās kafejnīcās jūras krastā.

Rasmuhamedas nacionālais parks 35$ (bērniem 20$) 
Ar autobusu: otrdiena, piektdiena, svētdiena 
Ar kuteri: pirmdiena, trešdiena, sestdiena 
Rasmuhamedas nacionālajā parkā var aplūkot visu Sarkanās jūras bagātību un valdzinājumu. Parks tika pasludināts par dabas aizsardzības teritoriju 1983.gadā. Tas ietver sevī lielu Sinajas pussalas dienvidu gala teritorijas daļu un piekrastes ūdeņus. Valda uzskats, ka Rasmuhamedā ir pasaulē visskaistākie koraļļu rifi. Šeit sastopamas visas Sarkanās jūras zivju un jūras dzīvnieku sugas. 
Brauciens ilgst pusi dienas. Izbraukšana 08:30 (35 km). Rasmuhamedas apskate sākas Šarkas observatorijā ar brīnišķīgo skatu uz Suecas kanāla un Akabas līča savienošanās vietu. Pēc tam ceļš ved uz baltu smilšu pludmali, kur drosmīgākajiem iespējams peldēties ar masku un elpojamo caurulīti 400 metru dziļā jūrā. Atpakaļceļā būs iespējams redzēt Tirkīza, Sāļo, Barakudas ezeru. Atgriešanās viesnīcā 17:00.

Nuveibas krāsainais kanjons 50$ (bērniem 20$) Pirmdiena, trešdiena, piektdiena 
Nuveibas krāsainais kanāls pārsteidz katru ceļotāju, kas nonācis starp tā klinšainajām sienām. Daba kā meistarīgs skulptors un mākslinieks izveidojusi un izkrāsojusi šeit esošos akmeņus. Ja vien cilvēks tā prastu izpausties! 
Brauciens ilgst visu dienu. No Šarm El-Šeihas ap 06:00 džipi dodas ceļā uz Nuveibu (170 km). Galapunktā no augstajām klintīm iespējams baudīt kanjona neatkārtojamo skaistumu un, ja paveiksies, ieraudzīt beduīnu karavānu. Akabas līča otrā krastā redzami Saūda Arābijas kalni. Tālāk pārgājiens kājām, bet džipi dodas uz otru kanjona malu. Pārgājiena beigās pusdienas jūras piekrastē Nuveibā, peldēšanās.

Abu-Galum rezervāts 60$ (bērniem 45$) Otrdiena, ceturtdiena, svētdiena 
Viena no piesātinātākajām ekskursijām: izbrauciens ar džipiem tuksnesī, izjāde kamieļu mugurās pa jūras krastu, snorkelēšana "zilajā caurumā" -  vienā no skaistākajiem koraļļu rifiem pasaulē, pusdienas jūras krastā.

Safari ar džipiem 30$ (bērniem 20$) Pirmdiena, piektdiena 
Aizraujošais ceļojums uz tuksnesi – vizanāšanās ar kamieļiem, beduīnu ciemats ar lieliskām gril-vakariņām

Grand-safari ar džipiem 55$ (bērniem 25$) Pirmdiena, ceturtdiena, sestdiena 
Aizraujošais ceļojums ar džipiem pa visu Sinajas pussalu sākas apmēram 05.30 no rīta. Jūs dosieties uz Svētās Katrīnas klosteri, kur gaida divas stundas ilga ekskursija. Apmeklēsit krāsaino kanjonu, kur klintīm daudzu gadsimtu gaitā izveidojušies visdīvainākie apveidi un māksliniece - daba radījusi brīnumainus zīmējumus uz kanjona akmeņiem. Pusdienas jūras krastā Nuveibas pilsētā.

green plant under blue sky during daytimeBrauciens uz koraļļu salām 35$ (bērniem 25$) Otrdiena, ceturtdiena, svētdiena 
Piedzīvojumu meklētājus piestātnē gaidīs īsts jūras kuteris. Jums izsniegs pleznas, masku un elpojamo caurulīti peldēšanai zem ūdens. Pusstundas brauciena laikā līdz koraļļu rifiem - ap jums Sarkanās jūras skaistums! Nokļūstot rifos atliek tikai uzvilkt pleznas, masku un peldēt starp daudzkrāsainām, eksotiskām zivīm un koraļļiem. Redzot šo pasaku valstību, noteikti gribēsiet šeit atgriezties vēlreiz. Pusdienas, pagatavotas no svaigām zivīm un dārzeņiem, jūs gaidīs turpat kuterī. Pēc tam - brauciens uz koraļļu salu Tiran. Uz salas var sauļoties un peldēties. 
Atgriešanās ostā 17.00.

Laiva ar stikla dibenu 15$ (bērniem 10$) Pirmdiena, piektdiena 
Ekskursijas laikā jums būs iespēja apskatīt daudzās un dažādās Sarkanās jūras zivis un koraļļus, kā arī redzēto iemūžināt uz fotofilmiņas vai nofilmēt, pat neieejot ūdenī. Izbraukuma ilgums jūrā apmēram 1,5 stundas.

Batiskafs 45$ (bērniem 25$) Pirmdiena, trešdiena,sestdiena 
Uz dažām stundām nolaidīsieties jūras dzelmē, un tā atklās jums savus noslēpumus.

Delfinārijs 25$ (bērniem 15$) Pirmdiena, piektdiena 
Pārsteidzoša izrāde ar dresētu delfīnu piedalīšanos – svētki bērniem un pieaugušajiem.

Zemūdens peldēšana 55$ Katru dienu 
Jahta, ar kuru dosieties uz Sarkanās jūras interesantākajām un skaistākajām vietām, aprīkota ar nepieciešamām iekārtām un inventāru zemūdens peldēšanai. Pieredzējuša instruktora uzraudzībā visu dienu varēsiet baudīt brīnišķīgus skatus. Pusdienas uz jahtas. 17:00 - atgriešanās ostā.

Šovs “1001 nakts” 20$ (bērniem 10$) Trešdiena, piektdiena 
Ap 20.00 jūs aizvedīs uz austrumu stilā būvētu pili. Redzēsiet neaizmirstamu muzikālo izrādi, kas ataino šīs valsts vēsturi dejās un dziesmās, varēsiet pārliecināties par vietējo jātnieku prasmi uz arābu auļotājiem un kamieļiem izpildīt dažādus trikus. Varēsiet pastaigāties pa pils teritoriju, atpūsties arābu kafejnīcā, ieturēt vieglu maltīti austrumu restorānā un iegādāties tradicionālos Ēģiptes suvenīrus.

Moto safari 1cilv. 25$, 2cilv. 40$ Katru dienu 
Izbraukšana 14.00. Jūtaties atkal jauni un bezbēdīgi pie četrriteņu motocikla stūres modru instruktoru uzraudzībā, nogaršojiet īstu beduīnu tēju un sagaidiet saules rietu tuksnesī.

Super moto safari 1cilv. 40$, 2cilv. 70$ Katru dienu 
14.00 jūs izbrauksit no viesnīcas uz vietu, kur sākas šī ekskursija – brauciens ar četrriteņu motocikliem tuksnesī. Pēc aizraujošā brauciena viesmīlīgie Sinajas tuksneša pamatiedzīvotāji beduīni jūs sagaidīs ar tēju, ar tuksneša kuģiem aizvedīs noskatīties apburošā saulrietā. Pēc tam īstā austrumnieku teltī jums tiks pasniegtas uz grilla gatavotas nacionālās vakariņas. Ap 19.00 jūs atgriezīsities viesnīcā ar milzīgu iespaidu bagāžu.

 Ēģipte atsauksmes
Viesnīcā uzņem laipni kā jau visur, aiznes bagāžu uz numuriņu izrādīja visu, parādīja kā gaisa kondicionieri ieslēdz/izslēdz. Numuriņi skaisti, bet vienīgais mīnuss, ka tur visādi kukaiņi var būt kā, piemēram, skudras un kaut kādas vaboles ar garām kājām.

 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home