Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ekskursijas

Antario.lv   »   Indija   »   Ekskursijas

Klasiskās indiešu dejas. Jums paveras lieliska iespēja uzzināt visu par klasiskajām indiešu tautiskajām dejām un uzvedumiem, tai skaitā kathaku, manipuri, kathakali, bharatnatjamu. Valsts dienvidos vispopulārākā deja ir kathakali. To izpilda tikai vīrieši neparasti krāšņos kostīmos, milzīgās cepurēs un izkrāsotām sejām. Tāda grima nav, šķiet nevienas klasiskās dejas izpildītājiem; tā uzklāšanai nepieciešams rūpīgs darbs vairāku stundu garumā. Kathakali dejas elementi tikuši rūpīgi izlasīti un noslīpēti gadsimtu gaitā – lūk dejotājs ar neaprakstāmu grāciju izpilda pirmās kustības! Mūzika palīdz viņam ieturēt ritmu. Klasiskās dejas priekšnesumi mijas ar muzikālām kostīmscēnām, piemēram, dejas ar zobeniem, virves siešana un atsiešana, kā arī citi.
Šis vakars bez šaubām atstās krāšņas atmiņas no Jūsu ceļojuma pa Indiju. Priekšnesums notiek nelielā pļaviņā, kur savākušies dažādu suvenīru un citu tūristu iecienītu preču tirgotāji.
Iesakām ņemt līdzi: foto vai video kameru, naudu dzērienu un suvenīru iegādei.

Dudhsagāra ūdenskritums. Šīs ekskursijas laikā mēs šķērsojam visu Goa štata teritoriju no rietumiem uz austrumiem, sākot no Arāvijas jūras līdz Hatsu kalniem, kas vienlaikus ir arī štata robeža. Šī ir unikāla iespēja aplūkot tik daudzas lietas: šauros ceļus, kur visiem pietiek vietas – gan bērniem, kas steidzas savās skolas gaitās, gan svētajām govīm, gan mašīnām... Lielu sajūsmu raisa tropiski augi, pārsteidzoši rimtais ciematu dzīves ritms un katoļu katedrāļu pārticība.
Pietuvojušies aizai, mēs pārsēžamies džipos un dodamies tālāk ūdenskrituma virzienā cauri džungļiem. Ja mums paveiksies, ceļā sastapsim pāvus, garastainos langūrus un ieraudzīsim pāri džipam laidelējamies savvaļas gaiļus.
Pēdējās piecpadsmit minūtes līdz ūdenskritumam mēs ejam kājām, apstājoties vienīgi lai aprunātos ar pērtiķiem, kas kā jau džungļu saimnieki gaida no mums dāvanas: banānus, riekstus, vīnogas un mandarīnus...
Ūdenskrituma pakājē katrs atrod sev tīkamāko nodarbošanos. Šeit var izpeldēties ezerā ar tīru, vēsu ūdeni, sauļoties uz akmeņiem, vērojot bezgalīgi zilās debesis; fotografēt skaistos tauriņus un tramīgās ķirzakas...
Iesakām ņemt līdzi: ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu banānu, riekstu, vīnogu un mandarīnu iegādei pērtiķu cienastam, peldkostīmus, dvieļus un citus peldēšanās piederumus.

Garšvielas un krokodili. Šī ekskursija sagādās patiesu prieku dabas mīļotājiem.
Tropu dārzam līdzīgajā „Savojas” plantācijā, kur viss gluži kā dabā aug juku jukām, Jūs ieraudzīsiet milzumdaudz neparastu koku un krūmu. Tur var ne tikai ieraudzīt, bet arī aptaustīt un apostīt slavenos indiešu garšaugus, tādus kā, krustnagliņas, kardamons, dažādu šķirņu piparus un ingveru... Eksotika turpinās arī pusdienas laikā, kad maltīte tiek pasniegta dārzā uz banāna lapām un notiek vietējā dzēriena „feni” degustācija. Kad pusdienas tuvojas noslēgumam, tiek atvērtas arī suvenīru tirgotavas, kur iespējams iegādāties dažādas eļļas un izstrādājumus no kokosa. Pēc neliela pārbrauciena Jūs pārsēžaties vietējās motorlaivās. Tas ir ļoti patīkams brauciens pa kanālu, kura laikā varēsiet tīksmināties par garām lidojošajiem vai piekrastes zaros sēdošajiem krāšņajiem putniem. Arī zivju bari, kas, laivu pavadot, ik pa mirklim izlec no ūdens, liks Jums smaidīt. Mangrovju birzīs varēs saskatīt krastā gulošos krokodilus, kas mūsu iztraucēti, aši pazudīs zem ūdens.
Iesakām ņemt līdzi: ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu garšvielu iegādei.

Džungļu grāmata. Lai labāk iepazītu Indijas augu un dzīvnieku valsti, iesakām doties uz džungļiem – uz „Bhagvan Mahavir” dabas rezervātu. Tur jūs apmetīsieties burvīgā vietā – Šanti, kur varēsiet pārnakšņot starp kokiem noslēptās eksotiskās būdiņās.
Pēc ierašanās ciematā Jūs gaida vizināšanās uz ziloņiem, kamieļiem un bifeļu vilktos pajūgos, peldēšanās ezerā, kur netālu slejas dravītu dievību akmens statujas, kas darinātas 3. – 4. gadsimtā p. m. ē. Jūs viesosieties mazā ciematiņā, iepazīsiet vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu un ikdienu, uzzināsiet, kā viņi apstrādā rīsu un pārvērš to miltos, no kā vēlāk tiek gatavoti rīsu plācenīši. Atgriežoties no ciemata Jums būs iespēja nogaršot vietējo zupu. Pēc maltītes Jūs sagaida pārsteidzošs skats – ziloņi tautiskās seģenēs. Jūs varēsiet tos barot un fotografēt, kā arī sacensties virves vilkšanas sacensībās, bet vakarā pēc lieliskām, uz uguns pagatavotām vakariņām, Jūs dosieties fantastiskā ceļojumā pa džungļiem lāpu gaismā, kur ieraudzīsiet senu 13. gs. m. ē. celtu hinduistu templi. Pirms došanās pie miera Jūs pie ugunskura varēsiet izbaudīt Goa tautas dziesmas un dejas. Nākošajā rītā gribētāji varēs doties augšup kalnā, no kurienes paveras skats uz ūdenskritumu. Pēc atgriešanās – jogas nodarbība un meditācija pie tempļa. Pēc tam nometnē Jums tiks piedāvātas tradicionālas Goa brokastis, bet vēlāk – iespēja piedalīties ziloņu mazgāšanā.

Zivju ķeršana atklātā jūrā. Šī ir unikāla iespēja apvienot braucienu motorlaivā ar jumtu un makšķerēšanu. Pēc neliela pārbrauciena autobusā Jūs ar laivu dosieties atklātā jūrā un apmēram pēc stundu ilga brauciena nonāksiet Svētā Georgija salā. Pati zivju ķeršana notiek uz laivas, izmantojot pēc izvēles makšķeri vai auklu un krevetes, kalmārus vai zivis kā ēsmu. Ja vēlēsieties, varēsiet izkāpt arī krastā uz salas. Ja paveiksies, Jūs varēsiet noķert: sarkano jūras asari, lasi, barakudu, karaļzivi (vietējā zivs). Pēc 3 – 4 stundu aktīvas makšķerēšanas Jūs varēsiet nobaudīt sātīgu, uz oglēm ceptu maltīti: vistu, krevetes, zivis... Tāpat pēc Jūsu vēlēšanās ir iespējams pagatavot tikko noķertās zivis. Dzērieni: limonāde, alus un minerālūdens ir iekļauti ekskursijas cenā.
Iesakām ņemt līdzi: ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu suvenīru iegādei, peldēšanās piederumus, dvieļus, mitrās salvetes.

 

Paradīzes pludmale Palolema. Jā jūs vēlaties pavērot, kā dzīvo Goa vietējie iedzīvotāji, iepazīstieties ar viņu ikdienas dzīvi un darbiem – tā ir ekskursija tieši Jums!
Aiz Salas upes Čičinimas ciematā strādnieki no parastiem upes gliemežvākiem iegūst kaļķus māju krāsošanai. Nākošā pietura ir pie karjera, kur tiek iegūts unikāls celtniecības materiāls – laterīts, kuru akmenscirtēji veikli pārvērš ķieģeļos.
Nākošā ciemata iedzīvotāji dalīsies ar Jums vietējā dzēriena „fenni” pagatavošanas mākslas senajos noslēpumos, ko pagatavo no kokosa palma sulas un kešju augļa sulas. Turpat Jums piedāvās šo dzērienu arī nogaršot.
Jums būs iespēja uzņemt ļoti skaistas fotogrāfijas pamestajā portugāļu Kabo de Rama fortā.
Taču visas šīs ekskursijas pērle ir atpūta Goa dienvidu visskaistākajā pludmalē – Palolemā. Starp banānu lapām apjumtām būdiņām, kas slejas uz pāļiem, Jūs varēsiet nobaudīt pusdienas nelielā restorāniņā, bet pēc tam apmeklēt daudzās tirgotavas, kur var iegādāties interesantas un neparastas preces, kas šurp savestas no visiem Indijas novadiem.
Uzdāvini sev prieku sastapties ar vienkāršiem, laimīgiem Goa iedzīvotājiem un krāšņās dabas fona.
Iesakām ņemt līdzi: ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu suvenīru iegādei, peldēšanās piederumus, dvieļus, mitrās salvetes.

Naksnīgā Goa. Šī ekskursija viennozīmīgi šķitīs interesanta tiem, kas piekrīt apgalvojumam, ka atpūšoties vienmēr der būt mazliet neprātīgam!
Goa nakts dzīve! Šī ir vieta, kur smelties līksmību un iedvesmu!
Sākumā Jūs piestāsiet pie Arporas nakts tirgus Goa ziemeļos, kur tiek piedāvāts neiedomājami raibs preču klāsts – rotaslietas, suvenīri un dažādi akmeņi, bet estrādē uzstājas muzikanti no visām pasaules malām.
Club Cabana nakts diskotēka atrodas kalna galā, no kurienes paveras vienreizējs skats uz naksnīgo Goa, virs kuras tumšajās debesīs mirdz lielas dienvidu zvaigznes, bet maigs vējiņš čabinās palmu zaros. Ja dejojot gadīsies pārāk iekarst, jūs gaida baseins, kas ierīkots zem klajas debess.
Šeit Jūs varēsiet iepazīties, sadraudzēties, vai vienkārši aprunāties ar hipijiem!
Iesakām ņemt līdzi: foto vai video kameru, naudu, svīteri.

Mazā Tibeta. Šī divas dienas ilgā ekskursija piedāvā braucienu uz budistu klosteriem, kas pārvesti šurp no Tibetas. Turp Jūs dosieties džipos, kas aprīkoti ar gaisa kondicionētājiem un iepazīsieties ar budisma pirmssākumiem Indijā 6. gs. p.m.ē., un uzzināsiet kā tika Indijā nokļuva šis konkrētais klosteru komplekss... Šī ekskursija paliks atmiņā ar daudzajām lietām, ko Jūs atklāsiet un uzzināsiet. Jums pavērsies fantastiska iespēja apmeklēt netradicionālās tibetiešu medicīnas speciālistu un iegādāties zāles, kas izgatavotas pēc senām tibetiešu receptēm. Tāpat arī Jūs varēsiet paviesoties visdziļākajos džungļos dabas rezervāta „Dandeli” teritorijā, kur varēsiet izmēģināt raftingu, pavērot skaistus putnus un doties safari braucienā ar džipiem savvaļas dzīvnieku meklējumos. Un tas viss – lieliskā vietā ar nosaukumu „Bison river”!
Iesakām ņemt līdzi: vieglu apģērbu, ērtus apavus, apavus raftingam, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu, karameles un pildspalvas vietējiem bērniem, lieku pāri zeķu tempļu apmeklēšanai, rezerves apģērba kārtu, mitrās salvetes, tualetes papīru.

Ekskursija uz Mumbaju (Bombeju).
Mumbaja ir mūsdienīga lielpilsēta, kurās celšana prasīja apmēram 500 gadu. Tā ir Āzijas vislielākā finansu un tirdzniecības pilsēta, Indijas kinoindustrijas priekšpostenis un viena no pasaules pilsētām, kuras attīstība noris visstraujāk. Šeit Jūs sagaida: Velsas prinča muzejs, Indijas Vārti, Šivas templis un brīnišķīgā Ziloņu sala, kur atrodas seni hinduistu alu tempļi, kas saglabājušies no 6. – 7. gs. m. ē., kā arī pastaiga pa visskaistāko piekrasti – Marindraivu, ko mēdz dēvēt par „Karalienes pērļu kaklarotu”. Neskaitāmie bēri, lieliskie restorāni, diskotēkas un greznie veikali padarīs Jūsu viesošanos Mumbajā neaizmirstamu. Šī aizraujošā ceļojuma laikā Jūs iepazīsiet patieso šīs pārsteidzošās valsts – Indijas pagātni un nākotni, ko ir tik grūti izprast, viesojoties tikai Goa.
Iesakām ņemt līdzi: vieglu apģērbu, ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu, lieku pāri zeķu hinduistu tempļu apmeklēšanai, rezerves apģērba kārtu, mitrās salvetes, tualetes papīru.

Pamestā pilsēta – Hampi. Ceļā uz šo Dienvidindijas visiespaidīgāko vēsturisko kompleksu aizņem 7 stundas. Hampi atrodas Karnatakas štatā, kas robežojas ar Goa štatu tā rietumos. Ceļā Jūs dosieties ar gaisa kondicionētāju aprīkotos džipos un apstāsieties ieturēt maltīti Hubli pilsētā.
Visa ceļa garumā Jūsu acu priekšā būs patiesās Indijas dzīves ainas: sākumā ar bambusu, tīkkoku un eikaliptu birzīm noaugušo Gatu kalnu panorāma, pēc tam Arāvijas jūra, kas apbur ar ūdens krāsu. Tad parādās iekopti lauki, kas apstādīti ar sarkanajiem čili pipariem, tomātiem, sinepēm un... krievu saulespuķēm. Gar acīm aizzib sīki ciematiņi un tautiskos tērpos ģērbtu indiešu pārpildītas pilsētas. Starp kokiem slejas termītu mītnes, pār ceļu ik pa mirklim pārskrien garastainie langūri. Skati aiz džipa logiem mainās gluži kā kaleidoskopā un laiks aizlido nemanāmi!
Nevienu neatstās vienaldzīgu Hampi pilsētas drupu apskate, kas bija pēdējās Dienvidindijas impērijas galvaspilsēta. Saullēkta sagaidīšana kalna galā, no kurienes paveras patiesi kosmiska panorāma, Virupakaša tempļa apmeklējums, kur ļaudis, gluži kā pirms vairākiem gadu simtiem, vēl šodien pielūdz dievus, pastaiga gar Tungabhadras upi, kur atrodas daudzas hinduistu svētvietas – tie ir iespaidi, kas uz mūžu paliks Jūsu atmiņā!
Ekskursijas ilgst divas dienas, nakšņošana viesnīcā, Hampi pilsētā, ēdināšana iekļauta cenā.
Iesakām ņemt līdzi: vieglu apģērbu, ērtus apavus, galvassegu, aizsargkrēmu pret saules stariem, foto vai video kameru, naudu, karameles un pildspalvas vietējiem bērniem, lieku pāri zeķu hinduistu tempļu apmeklēšanai, rezerves apģērba kārtu, mitrās salvetes, tualetes papīru.
Obligāti jāņem līdzi pase, lai šķērsotu blakus esošā štata robežu!

Pārsteidzošais ceļš pie tīģeriem. Šī ekskursija palīdzēs Jums īstenot savu sapni!
Pa ceļam Jūs apmeklēsiet seno dieva Šivas templi (15. gs.) un 13. gadsimtā dibināto dieva Krišnas templi.
Atmiņā paliks arī visaugstākā dieva Šivas statuja, kas sēž jūras krastā (tās augstums ir vairāk kā 40 metri).
Ziloņu rezervātā, kur mitinās desmit pieauguši ziloņi un divi pusgadu veci zilonēni, Jums ļaus tos pabarot un nomazgāt, kā arī pavizināties to mugurā, kas jums sagādās patiesi debešķīgas sajūtas! Tur Jūs sastapsiet arī ļoti daudz pērtiķu.

 

Dienas tirgus Andžunā. Šis tirgus ļoti līdzinās nakts tirgum, taču tas aizņem daudz lielāku platību un atrodas pašā okeāna krastā, Andžunas pludmalē. Tirgus ir atvērts katras nedēļas trešdienās. Papildus vietējo – indiešu un eiropiešu preču iegādei, daudzajās tirgus ēstuvēs var nobaudīt arī dažnedažādākos ēdienus.
Tāpat arī iespējams tikt pie klasiska vai ekstremāla matu griezuma pie eiropiešu friziera meistara – hipija.
NOVĒLAM PATĪKAMU IEPIRKŠANOS!

 

 

Divāra sala. Šī bijusī hinduistu svētvieta ir bijusi lieciniece Portugāles kādreizējai varenībai. Lieliskas iespējas fotografēšanai. Ekskursijas laikā Jūs dosieties pa Goa iekarotāja Afonsa de Albukērka pēdām; viesosieties indiešu mājās un varēsiet iegādāties suvenīrus no kokosa un eļļu.

 

 

 

Etnogrāfiskais muzejs „Big Foot”.
Muzejs dibināts pirms 10 gadiem pēc slavena Goa skulptora Alvaresa iniciatīvas.
Muzejā pavisam nelielā teritorijā, kur izvietotas mājas, kas raksturīgas dažādiem Goa reģioniem. Māju iekšienē saglabāts to interjers un dažādi sadzīves priekšmeti.
Muzejā „dzīvo” no papīra masas izgatavoti dabiska lieluma cilvēki, kas attēloti, it kā atrastos kustībā.
Šeit apskatāma arī vislielākā skulptora Alvaresa darinātā skulptūra no laterīta, kurā attēlota viduslaiku dzejniece Mira beja, kas veltījusi savu dzīvi un daiļradi dievam Krišnai.
Muzejā atrodas arī aleja, kuras malās aug garšaugi un augļu koki, kā arī suvenīru veikali, kur var iegādāties oriģinālus priekšmetus.
Muzeja teritorijā ietilpst arī veclaicīga, 18. gadsimta vidū celtā portugāļu ēka, kas pieder Alvaresu dzimtai un līdz pat mūsdienām ir saglabājusi savu unikālo interjeru.
Biļešu cena muzeja apmeklējumam – 120 rūpijas.

Nacionālais rezervāts „Bondla”. Rezervāta teritorijā atrodas zooparks un dendrārijs. Brīvdiena – ceturtdiena. Par filmēšanu jāmaksā – video kameras izmantošana – 150 rūpijas, fotoaparāta izmantošana – 30 rūpijas.
Ieejas biļešu cena – 5 – 10 rūpijas.

Nakts tirgus Arporā. Tirgus Arporā – tā ir viena no apmeklētāju iecienītākajām vietām Goa ziemeļos. Šodien tas ir daudz populārāks, nekā tirgus Andžunā.
Šis ir tipisks indiešu tirgus (mela), kurā atrodas milzīgs daudzums tirgotavu. Šeit iespējams iegādāties apģērbu, mirdzošus peldkostīmus, vakarkleitas un citas lietas, kādas Jūs neatradīsiet nevienā citā Indijas tirgū. Daudzi šurp brauc vienkārši tādēļ, lai izbaudītu tā atmosfēru vai nobaudītu delikateses no visām pasaules malām: sākot no japāņu suši un beidzot ar meksikāņu ēdieniem, kā arī lai nogaršotu tikko ceptu, īstu vācu bulciņu. Tāpat arī šeit uzstājas muzikanti, ugunsrijēji, burvju mākslinieki un tiek demonstrētas modes skates.
Šeit savas preces piedāvā gan vietējie iedzīvotāji, gan eiropieši.
Arporā jūs varēsiet iegādāties savu iecienīto kinoaktieru portretus, kā arī pasūtīt ielu māksliniekam savu portretu, ko tas uzzīmēs 30 minūšu laikā.
Iepirkšanās Arporas tirgū beidzas ar nakts kluba „Kabana” apmeklējumu Goa pilsētā.
Pēdējo gadu populārāko Eiropas dīdžeju uzstāšanās ir padarījušas šo klubu par vienu no modernākajiem visā Indijā. Klubs atrodas kalna galā, no kurienes paveras pasakains skats uz Goa un Kalangutas pludmali.
Klubā atrodas peldbaseins, džakuzi un bikini bārs, kā arī pieejami pirmklasīgi masiera pakalpojumi. Katra trešdiena tiek veltīta daiļā dzimuma pārstāvēm, kas šajās dienās klubu var apmeklēt bez maksas.
Ja Jūs esat jauni vai arī ne visai, ja neesat zaudējuši dzīves garšu – Arporas nakts tirgus un „Kabana” kluba apmeklējums ir domāts tieši Jums!

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home