Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Blogs

Ceļojums uz Dominikānu.
Izmaksas Dominikānā.
Vidējā alga Dominikānas Republikā svārstās no 3000 līdz 6000 peso mēnesī, kas vienlīdzīgi aptuveni 140-280 EUR. Vienkāršs strādnieks Dominikānā dienā varēs nopelnīt vien 4-8 EUR. Tā kā Dominikāna ir iecienīts ceļojumu galamērķis, cenas daudzviet šajā valstī ir nesamērīgi augstas, pat ārpus tūristu zonām, piemēram, pat nelielās pilsētiņās neliels gabaliņš ceptas vistas izmaksās 30 peso jeb 1.40 EUR, kas ir salīdzinoši liela daļa no algas tik nelielam gabaliņam gatavas gaļas.

Maltīte zemākas klases ēdināšanas iestādē visticamāk izmaksās virs 6 EUR, savukārt pusdienas vidējas klases restorānā diviem cilvēkiem ar pirmo un saldo ēdienu izmaksās teju 30 EUR, kas ir ļoti augsta cena, salīdzinot to ar kopējo ekonomisko situāciju valstī. Puslitra pudele alus kafejnīcās izmaksās nepilnus 2 EUR, bet mazā 0.33 pudele limonādes – vidēji 70 centus. Melna kafija maksās no 1.20-1.50 EUR.
Piena cena par litru veikalā izmaksās ap vienu eiro, bet svaigas maizes klaips – vidēji 1.10 EUR. Vidējā cena vīna pudelei veikalos ir 7 eiro, savukārt puslitra pudele importēta alus izmaksās aptuveni trīs eiro. Sabiedriskais transports Dominikānas Republikā nav dārgs, tomēr, ņemot vērā vidējo algas līmeni valstī, tas nav arī lēts, – vienvirziena biļete izmaksās aptuveni 0.45 centus, savukārt mēnešbiļete – 14.90 EUR. 1 mēneša īres maksa pilsētas centrā par vienistabas dzīvokli ir aptuveni 290 EUR, kas ievērojami pārsniedz vidējo algas līmeni valstī. Viena nakts 5 zvaigžņu viesnīcā izmaksās vidēji 170 EUR.

Atpūta dažādiem vecumiem Dominikānā.
Tā kā Dominikāna ir ekonomiskās attīstības valsts, tad bērniem daudzviet šajā valstī var šķist garlaicīgi, jo apkārt valda nabadzība, tomēr ir arī pilsētas un kūrorti, kas ir bērniem draudzīgāki, – vairāki no tiem atrodas brīnišķīgajā Punta Kanā. Punta Kanas vide būs sevišķi draudzīga arī senioriem, kas vēlas baudīt nesteidzīgu atpūtu eksotiskos kūrortos.
Jaunieši un pieaugušie varēs izbaudīt Dominikānas naktsdzīvi! Arī šeit izceļas Punta Kana, kur apmeklējams plašs klubu un bāru klāsts. Alus tur izmaksās ap 4 EUR par puslitra kausu, Mojito maksās aptuveni 9 eiro, savukārt rums ar kolu – 7-8 EUR.

Daba un aktīvā atpūta Dominikānā.
Daba Dominikānā ir daudzveidīga un eksotiska. Dominikānas Republikā varēsiet iegūt dažādas pieredzes un piedalīties elpu aizraujošās aktivitātēs – dažādos dabas parkos iespējams rāpties klintīs, doties peldēt kopā ar delfīniem vai apmeklēt pērtiķu parku, par ko bērni allaž ir sajūsmā! Protams, augstu vilni sit arī dažādas ūdens aktivitātes, jo zemūdens dabas daudzveidība Dominikānā pārsteigs teju ikvienu! Tāpat Dominikānas Republikā sastopamas aptuveni 5600 augu sugas un vairāk nekā 300 putnu sugas, no kuriem daudzi ir krāšņi un tādi, kuri citviet pasaulē nav pat īsti sastopami.
Labākie laikapstākļi Dominikānā ir jūlijā un augustā, kad ir arī augstākais punkts tūrisma sezonā, un visi kūrorti visticamāk būs pārpildīti. Tā kā šovasar ceļojumu uz Dominikānu, visticamāk tik un tā būsiet nokavējuši, varat to ieplānot ziemas sākumā, kad laikapstākļi ir patīkami, tomēr tūristu plūsmas mazinās. Sākot no decembra vidus līdz februārim Dominikānā visbiežāk atkal notiek tūristu pieplūdums, jo uzlabojas laikapstākļi.
Dominikānas Republika neapšaubāmi ir valsts, ko apmeklēt ikkatram vismaz reizi mūžā, un izbaudīt elpu aizraujošus skatus, jaunas pieredzes un emocijas šajā lieliskajā ceļojumu galamērķī!

Ceļojums uz Bali.
Izmaksas Bali.

Vidējā alga Bali ir nepilni 26.5 tūkstoši EUR gadā (valūta Indonēzijā un Bali ir Indonēzijas rūpiji), kas ir augstākais atalgojums visās Indonēzijas provincēs. Pusdienas Bali neizmaksā dārgi. Pusdienas vienai personai kafejnīcā izmaksās nedaudz virs pusotra eiro, savukārt 3 ēdienu maltīte divām personām vidējas klases restorānā izmaksās vien 18 EUR. Maltīte ātrās ēdināšanas restorānos izmaksās nepilnus 2 EUR, bet tādi dzērieni kā alus – pusotru eiro. Iegādāties limonādes kafejnīcās un restorānos varēs par nepilnu eiro, bet ūdeni – par nepilniem 50 centiem. Tasīte kafijas izmaksās pusotru eiro.
Interesanti, ka alus veikalos dažkārt izmaksās dārgāk nekā kafejnīcās – nepilnus divus eiro, bet limonādes – vidēji 50 centus. Kilograms banānu maksā vidēji 90 centus, apelsīni – vairāk nekā divarpus eiro, savukārt āboli – nepilnus divus eiro. Vidējā vīna pudeles cena veikalā – 13 EUR.
Vietējais sabiedriskais transports Bali ir ļoti, ļoti lēts – biļetes vidējā cena ir aptuveni 20 centi, savukārt mēnešbiļeti var iegādāties ap 13 EUR. Taksometra viena kilometra tarifs ir nepilni 50 centi, bet benzīns litrā izmaksās nedaudz virs 50 centiem. Bali pārsteigs ar savu muzeju daudzveidību – tie ir elpu aizraujoši, krāšņi, pilni vēstures, dabas un tradīciju. Muzeju apmeklējums pieaugušajiem izmaksās lēti – aptuveni vienu eiro, savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam ieejas maksa muzejos būs bez maksas.
Dzīvošanas izmaksas, atskaitot samaksu par īri, nav pārlieku dārgas – nepilni 400 EUR. Protams, arī šādās eksotiskās vietās iespējams atrast vietas, kur apmesties par nedārgu samaksu, tomēr, ja vēlaties baudīt viesnīcu klāstu, tad viesnīcu cenas svārstīsies no 30 līdz 100 EUR par nakti, savukārt hosteļos varēsiet iekārtoties, sākot no 10 EUR naktī.

Šajā krāšņajā Indonēzijas provincē atpūtas bērniem noteikti netrūkst – tie varēs priecāties gan par lieliskajām atrakcijām, gan nepieciešamības gadījumā par jūsu bērniem parūpēsies bērnu centros. Pieaugušie un seniori var izvēlēties sev tīkamāko – gan klusas pastaigas un relaksāciju dažādos kūrortos, gan baudīt izklaides iespējas Bali. Arī piedzīvojumu meklētājiem avantūru netrūks – ūdens sporta veidi, mežonīgā džungļu daba un aizraujošas aktīvās atpūtas iespējas sniegs neaizmirstamu laiku šajā burvīgajā pasaules nostūrī. Bērni nekad mūžā neaizmirsīs šokolādes fabrikas apmeklējumu, kas daudziem asociēsies ar Smurfu mājiņām.
Jauniešiem un pieaugušajiemakts uzdzīve Bali sit augstu vilni – šajā provincē atrodas daudzi lieliski klubi un bāri, kuros pie lieliskas mūzikas brīnišķīgā atmosfērā pavadīt piektdienas vakarus. Cenas dzērieniem un uzkodām klubos svārstās no 3 līdz 15 EUR. Alus izmaksās no trim līdz četriem eiro, bet, piemēram, Mojito – 8 EUR.

Daba Bali.
Bali ir debešķīgu ezeru, elpu aizraujošu un izglītojošu botānisko dārzu un parku pilna, kas neatstās vienaldzīgu nevienu! Bali atrodas Rietumbali Nacionālais parks, ko iesakām apmeklēt ikvienam – šajā parkā sastopamas vairāk nekā 160 sugas, tajā apskatāmi gan kalni, gan meži, gan, protams, baltu smilšu ieskauta pludmale. Dabasskati Bali nereti atgādinās pasakainu fantāziju zemi, kurā elpa aizrausies.
Labākais laiks, kad ceļot uz Bali, lai baudītu patīkamākos laikapstākļus ir laika posmā no maija līdz oktobrim. Jūlijā vidējā gaisa temperatūra ir virs 25 grādiem, tomēr rēķinieties, ka šajā reģionā mēdz notikt vulkānu izvirdumi, tādēļ kārtīgi izpētiet, kādas ir prognozes šādām katastrofām Bali.

Nacionālā virtuve.
Pamatprodukts Indonēzijas virtuvē ir rīsi. Indonēzijas iedzīvotāji uzturā daudz lieto zivis un jūras produktu – piemēram vēžus, austeres, garneles, kalmārus, krabjus u.c. Kokosrieksta pienu lieto daudzu ēdienu pagatavošanai.
Garšvielas un asos čili piparus lietoto gandrīz visu ēdienu pagatavošanā, dažās vietās tos lieto īpaši daudz (piemēram, rietumu Sumatrā un ziemeļu Sulavezi). Katrai provincei vai katram apgabalam ir sava nacionālā virtuve, kas atšķiras ar ēdienu pagatavošanas veidu un sastāvdaļām.
Javas tradicionālā virtuve sastāv no dārzeņiem, sojas pupām, liellopu gaļas, vistas u.c.
Visu gadu ir pieejama liela tropu un subtropu dārzeņu dažādība. Mango un arbūzs ir sezonāli, taču lielākā daļa augļu ir pieejami visu gadu (banāni, āboli, papaja, ananāsi, apelsīni). Ir daudz tējas un kafijas plantācijas.

Klimats.
Tropisks, karsts, mitrs, vairāk mērens augstienēs. Indonēzijā nav ne ziemu, ne vasaru. Ir raksturīgas sausās un mitrās sezonas. No jūnija līdz septembrim ir sausā sezona, no decembra līdz martam ir lietus sezona. Stiprākās lietusgāzes ir decembrī un janvārī.

Iepirkšanās.
Lielākās Indonēzijas pilsētās ir lielveikali, iepirkumu kompleksi, universālveikali, kur ir fiksēta cena. Veikali parasti ir atvērti visu nedēļu, ieskaitot arī svētdienu. Veikalu darba laiks ir no 9.00 līdz 21.00, mazākās pilsētās veikalu darba laiks ir no 13.00 līdz 17.00.

Suvenīri.
Populāri ir kokizgriezumi,rokas aproces, batika, Bali sudrabs, sarongs.

Vietas, kuras iesakām apmeklēt:
Ubud – Tampak Siring
Ubudas mākslinieku koloniju
Denpasaras pilsētas ekskursiju
Bali kruīzu uz koraļļu rifiem un Lembonganas salu
Barong Kintamani ezeru un vulkānu
Bali Sunset Dinner Cruise
Bali pērtiķu mežu
Izjādi ar ziloņiem

Ceļojums uz Ēģipti.

Izmaksas Ēģiptē.
Vidējā alga Ēģiptē ir nepilni 13 tūkstoši eiro gadā (valūta Ēģiptē ir Ēģiptes mārciņa). Pusdienas vienai personai kafejnīcā izmaksās aptuveni divarpus eiro, savukārt 3 ēdienu maltīte divām personām vidējas klases restorānā izmaksās tikai 12 EUR. Ja vēlaties papusdienot kādā ātrās ēdināšanas iestādē, tad jārēķinās arī ar aptuveni divarpus eiro. Limonādes kafejnīcās maksā nedaudz virs 20 centiem, bet ūdens – nepilnus 15 centus. Puslitrs ēģiptiešu alus izmaksās aptuveni vienu eiro un 10 centus, bet importētais alus tādā pašā tilpumā – aptuveni vienu eiro un 70 centus. Tasīte kafijas vai kapučīno izmaksās aptuveni vienu eiro un 20 centus.
Vietējais alus veikalā maksā nepilnus 80 centus, bet svaigas maizes klaips – nedaudz virs 30 centiem. Noteikti iesakām nobaudīt ēģiptiešu maizi, kas daudzviet vēl mūsdienās tiek izgatavota pēc senajām tradīcijām, no kurām daudzu vēsture stiepjas līdz pat Senās Ēģiptes laikiem. Kilograms banānu izmaksā aptuveni 45 centus, savukārt apelsīni – nepilnus 30 centus. Vīnu Ēģiptē varēsiet iegādāties salīdzinoši lēti – veikalu piedāvājumu klāsta vidējā cena par vīna pudeli ir nepilni pieci eiro, bet ēģiptiešu vīns ir noteikti jānogaršo ikkatram, jo arī tā izgatavošanas tradīcijas stiepjas vēsturē pirms mūsu ēras.
Vietējais sabiedriskais transports Ēģiptē ir gaužām lēts – biļetes vidējā cena ceļam vienā virzienā ir aptuveni 10 centi, bet mēnešbiļeti var iegādāties par nepilniem trim eiro. Taksometru iekāpšanas maksa ir nepilni 20 centi, bet braukšanas tarifa cena par vienu kilometru – nepilni 10 centi. Benzīns litrā izmaksā nepilnus 20 centus. Muzeju apmeklējums neizmaksās dārgi – biļete Kairas vēstures muzejā pieaugušajiem izmaksās nepilnus trīs eiro, bet studentiem – uz pusi lētāk.
Ja vēlaties ceļot ekonomiski, tad to droši varat darīt, un, laicīgi piemeklējot naktsmītnes, varēsiet atrast istabiņas hosteļos, kas neizmaksās dārgāk par četriem eiro diennaktī, tomēr, protams, varat ceļoti arī ar vērienu un apmesties kādā no luksusa viesnīcām Ēģiptē – tur tādu netrūkst, un dārgākā maksa par vienu nakti viesnīcā Ēģiptē svārstās ap 340 EUR par diennakti.

Atpūta dažādiem vecumiem Ēģiptē.
Kā jau daudzos pasaules galamērķos, arī Ēģiptē atpūsties var cilvēki dažādās vecuma grupās. Seniori var baudīt nesteidzīgu atpūtu, relaksējoties dažādās SPA procedūrās, savukārt pieaugušie un jaunieši var baudīt naktsdzīvi Ēģiptē – atpūtas iespēju šeit noteikti netrūkst. Dodieties uz kādu no vietējiem bāriem, un nobaudiet gan vietējos dzērienus, gan arī ierastos un iecienītos kokteiļus. Mojito cena klubos un bāros ir vidēji 6 EUR, rums ar kolu izmaksās aptuveni tikpat. Alus maksā vidēji 3-4 EUR, bet vīna glāze – 5 EUR.
Bērni varēs izbaudīt dažnedažādas aktivitātes – pavizināties kamieļa mugurā, apmeklēt elpu aizraujošus akvaparkus, izstaigāt pērtiķu parku un baudīt ūdenspriekus. Laicīgi plānojot atvaļinājumu, varat pieteikt bērnus arī dažādām vasaras nometnēm.

Daba Ēģiptē.
Lai arī daba Ēģiptē var būt diezgan skarba un sausu tuksnešu ieskauta, tomēr vietām noteikti varēsiet uziet oāzes, kurās paveldzēties karstajās un svelmainajās dienās Ēģiptē.
Labākais laiks, kad apmeklēt Ēģipti savā ceļojumā, ir laika periods no oktobra līdz aprīlim, kad laiks nav pārlieku karsts, bet ir silts visur valstī. Ja vēlies izpētīt piramīdas, apmeklēt Kairas steidzīgos tirdziņus un doties piedzīvojumu meklējumos, vasaras laiks Ēģiptes apmeklējumam noteikti būs pārlieku karsts.

Ceļojums uz Āfriku – ceļojums laikā.
Savās ikdienas gaitās esam pieraduši pie automašīnu burzmas, tomēr, ceļojot pa Āfriku, ievērosiet citu tendenci – auto visbiežāk aizstāj lielas cilvēku masas, kas katrs dodas savās gaitās ar kājām. Savukārt, ja ar mašīnu pārvietosieties Jūs, tad jau laicīgi varat sagatavoties ziņkārīgajiem un nereti pat nedaudz uzmācīgajiem skatieniem, kas pavadīs ne vien citas rases pārstāvjus un autovadītājus, bet tūristus kā tādus. Tomēr vairumā gadījumu par savu drošību varat nesatraukties – lielākā daļa āfrikāņu, lai arī ārkārtīgi zinātkāri, tomēr ir miermīlīgi, draudzīgi un pieklājīgi.

Āfrikas cilvēku, kultūras un dabas skaistums aizraus elpu ikvienam – milzīgajā Āfrikas kontinentā mitinās dažnedažādu kultūru un tautu pārstāvji, kas katrs savā ziņā ir ārkārtīgi atšķirīgi – ar savu vēsturi, tradīcijām un skatījumu uz pasauli. Un, protams, daba ir brīnišķīga. Aplūko dažus no mūsu ieteikumiem ar skaistākajām vietām Āfrikā! Tāpat, ja esat iemīļojis naksnīgā un zvaigžņtā debesjuma vērošanu, tad Āfrikā zvaigznes varēsiet vērot, kā nekur pasaulē – tā kā šajā kontinentā ir maz lielo pilsētu, kas visbiežāk ir lielākais traucēklis ikvienam zvaigžņu vērotājam, jo pilsētu apgaismojums izgaismo debesis it kā spilgti, ka zvaigznes saskatīt vairs nevar vai var saskatīt salīdzinoši vāji. Āfrikā varēsiet izbaudīt izcilus vakarus pie neliela ugunskura, vērojot miljardiem zvaigžņu. Centies nedaudz tuvāk iepazīt daudzveidīgo Āfrikas kultūru un dzīvesveidu! Ceļojošana pa vietējiem un nelielajiem ciemiem būs viens veids, kā to izdarīt – neesi pārsteigts, ja lielākajā daļā no tiem Tevi sagaidīs smaidīgu bērnu pulks, kas ar lielu aizrautību un prieku nereti cenšas sadraudzēties ar vietējiem tūristiem. Ieraudzīt mobilo tālruni vai planšetdatoru vairumam no viņiem būs kas nebijis, tādēļ, izmantojot šīs ierīces, vari rēķināties ar to, ka Tevi ziņkārīgi uzlūkos visi vietējie – gan pieaugušie, gan bērni.
Protams, lai cik apbrīnojams būtu šis kontinents, dažiem no ceļotājiem var nākties saskarties arī ar dažām grūtībām. Ja esat ieradis allaž dalīties ar fotogrāfijām Instagram, atzīmēt savu atrašanās vietu Swarm vai vienkārši paust savas emocijas Facebook, tad par šādu prieku var nākties aizmirst vai pretējā gadījumā – maksāt atsevišķi par interneta pakalpojumiem katrā no Āfrikas valstīm atsevišķi. Tāpat, salīdzinot ar citām eksotiskajām valstīm, Āfrikas ēdienkarte un piedāvātais ēdienu klāsts būs diezgan vienkāršs – atceraties, ka liela daļa no šiem cilvēkiem dzīvo tā, ka dzīvojuši pēdējos gadu tūkstošus! Daudzi no viņiem ir zemnieki, un galvenokārt pārtiek no dažādiem kukurūzas izstrādājumiem, tomēr, protams, ceļojot tālāk un plašāk, dažos no reģioniem atradīsiet patiesi izcilus ēdienus, piemēram, Piri-piri vista Mozambikā, ko pavisam noteikti iesakām nobaudīt!
Dzīvnieku krāsņā daudzveidība Āfrikā ir vienreizēja – daudzus no tur sastopamajiem dzīvniekiem varēsi ieraudzīt tikai šajā kontinentā. Gepardi, krokodili, lauvas, zebras, ziloņi, žirafes ir tikai neliela daļiņa no dzīvnieku pasaules šajā plašajā, tuksnešu pārņemtajā reģionā.
Lai vai kā, – lai cik miermīlīgi būtu paši āfrikāņi, atceries, ka cilvēki mēdz būt dažādi, un Āfrikas daba var būt nudien ļoti nežēlīga, tādēļ esi uzmanīgs, ceļojot pa Āfriku!

Izmaksas Āfrikā.
Āfrika ir ļoti plašs un dažāds kontinents. Neviena no Āfrikā esošajām valstīm nav ekonomiski attīstīta, un lielākoties Āfrikā valda nabadzība, bads un sausums. Piemēram, Kongo Demokrātiskajā republikā, kas atrodas Centrālajā Āfrikā vidējais algas līmenis ir nedaudz virs 400 ASV dolāriem gadā (!).
Pusdienas vidējas klases restorānā izmaksās nedaudz virs 7 dolāriem, brokastis – no 2 līdz 4, savukārt vakariņas – no 10 līdz 20 dolāriem. Tomēr, protams, arī šeit varēsiet atrast ekskluzīvus restorānus, piemēram, Ēģiptē, kur izmaksas būs krietni lielākas. Alus cenas restorānos svārstās ap 2 $, savukārt pudele vīna izmaksās aptuveni 12$, bet glāze – 3-4 $. Tasīte kafijas vai kapučīno cenas svārstās ap pusotru dolāru. Gan zivju, gan gaļas ēdienu cenas svārstās, sākot no 8 $ – un uz augšu. Katrā Āfrikas valstī ir savs nacionālais ēdiens, tomēr noteikti iesakām nobaudīt, piemēram, Ēģiptes nacionālo ēdienu – košari (koshari), kā arī Gboma Dessi, kas ir nelielās Āfrikas valsts Togo nacionālais ēdiens.
Vidējā izmaksa pudelei vīna veikalā būs nepilni 5 $, savukārt vietējo alu varēsiet iegādāties, sākot no 1 $. Divu litru Coca Cola pudele izmaksās nepilnus 1.20 $. Tādas lietas kā, piemēram, kilograms banānu pārtikas veikalā Kanādā maksā nedaudz virs 1 $.
Vietējais sabiedriskais transports Āfrikā ir ļoti lētas – biļetes cena ir vidēji nedaudz virs 1 $, savukārt par 30 $ varēsi iegādāties mēnešbiļeti. Tādu muzeju, pie kādiem esam pieraduši Eiropā, Āfrikā būs salīdzinoši maz, tomēr būs citi objekti, ko varēsi apskatīt. Lai arī daudz kas ir brīvi pieejams un apskatāms bez maksas, cenas muzejos ir vidēji 7 $ par cilvēku.
Āfrikā daudzviet varēsi gulēt zem zvaigžņotas debess teltī, nemaksājot ne centa, tomēr, ja vēlies kādu komfortu, arī to var atrast šajā mežonīgajā kontinentā. Vidējā cena par istabu Āfrikas hosteļos būs no pāris līdz 10 dolāriem, savukārt viesnīcu piedāvājums būs ļoti dažāds – ekskluzīvās viesnīcās varēsi nakšņot, maksājot vairākus simtus dolāru par nakti, tomēr atradīsi arī lētākus piedāvājumus – piemēram, 16 $ naktī.

Atpūta dažādiem vecumiem Āfrikā.
Āfrika, neapšaubāmi ir skaists galamērķis, kas ceļojuma laikā aizved Tevi pilnīgi citā pasaulē, tomēr izvērtējiet, ar ko doties šajā ceļojumā. Laikapstākļi, dzīvnieki un dažkārt, kā arī citviet pasaulē, cilvēki var būt nežēlīgi šajā kontinentā. Tādēļ neiesakām ceļot uz Āfriku vienatnē, it sevišķi, ja plānojat ceļot par Ēģipti. Ēģipte būs lielisks galamērķis visiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan senioriem, tomēr kārtīgi iepazīstaties ar katra jūsu galamērķa kultūras īpatnībām, pirms ceļojat uz turieni.
Ēģiptes viesnīcās piedāvājums būs dažāds – bērni varēs priecāties par sauli un silto ūdeni dažādās atrakcijās, bet pieaugušie – izbaudīt daudzveidīgos relaksācijas piedāvājumus, kā arī izzināt vēsturi aizraujošās ekskursijās, piemēram, slavenajās Gīzas piramīdās.
Labākā vieta, kur atpūsties un izklaidēties jauniešiem un pieaugušajiem, būs Ēģipte, kur atrodas dažādi klubi un bāri. Kokteiļu cenas klubos un bāros i robežās no 5-10 $, bet alus izmaksā nepilnus 2 $.

Daba Āfrikā.
Āfrikas dabas skati pavisam noteikti atšķirsies no ierastā, tomēr, neskatoties uz plašajiem tuksnešiem, arī te atrodas daudz un dažādu nacionālo parku. Krīgera, Etošas un Teides nacionālie parki ir tikai daži, ko iesakām apmeklēt! Kopumā Āfrikā atrodas vairāk nekā 100 nacionālie parki.
Pirms ceļojat uz Āfriku, noteikti iesakām izpētīt, kādi laikapstākļi tur gaidāmi, jo tie kontinentā vienā gada laikā var būt ļoti atšķirīgi. Labākais laiks gadā, kad apmeklēt, piemēram, Dienvidāfriku, ir no maija līdz oktobrim, kad laikapstākļi šajā reģionā ir labāki.

Kanādas plašumi un ASV daudzveidība.
Kanāda ir valsts, kas ir jauku un gaužām pieklājīgu cilvēku piepildīta, vienkārša, bet dažkārt arī mežonīga – daudzveidīgās pilsētas ainas un daudzšķautnainā daba neatstās vienaldzīgu nevienu! Daudzi ceļotāji nereti aizmirst par Kanādu kā lielisku tūrisma galamērķi gan vasarā, gan ziemā, tomēr Kanādas plašumi slēpj daudz! Piedzīvojumu, asu izjūtu un elpu aizraujošu skatu cienītājus visvairāk, visticamāk, vilinās Kanādas ziemeļi – sākot laivošanu un kalnos kāpšanu, un beidzot ar ziemeļblāzmu un ledāju vērošanu – sev piemērotu aktivitāti atradīs ikviens dabas mīlis un adrenalīna piekritējs. Ņemot vērā Kanādas milzīgo teritoriju, saprotams, ka dabas skati šeit ir ļoti dažādi – Kanādā varēsiet gan izbaudīt tropisko lietus mežu eksotiku, gan tundras drēgnumu un mežonīgos apstākļus, gan baudīt neskaitāmus dabas un nacionālos kalnu un ezeru ieskautus parkus. Kanādai vairāk raksturīgi ziemeļos dzīvojošie dzīvnieki, kas pielāgojušies aukstām gaisa temperatūrā un dažkārt pat ļoti skarbiem laikapstākļiem. Piemēram Manitoba Kanādā ir viena no iecienītākajām pasaules vietām polārlāčiem, un brūno lāču, protams, šajā valstī arī netrūkst! Doties izbraucienā ar auto pāri visai Kanādai ir neapšaubāmi lieliska ideja, tomēr allaž turiet ausis un acis vaļā, jo uz ceļa šur tur var parādīties ne tikai lāči, bet arī, protams, Kanādai raksturīgie alņi! Lielragu aita ir fantastisks un viens no Kanādas skaistākajiem dzīvniekiem, savukārt Atlantijas tuklītis būs viens no interesantākajiem putniem, kādu būsiet redzējuši ne tikai Kanādā, bet visā pasaulē! Paši kanādieši daudziem pasaulē asociējas ar pārspīlētu pieklājību, tomēr tā ne allaž ir tiesa – Kanādā dzīvojošie vienkārši nereti ir daudz empātiskāki un viesmīlīgāki, nekā esam pieraduši, piemēram, Eiropā. Kanādu bieži vien raksturo kā multikulturālu un progresīvu valsti mūsdienās, tomēr arī tās vēsture ir bagāta – Kanādas vēsture ir pilna ar aizraujošiem stāstiem par aborigēniem un seno kanādiešu apbrīnojamo mitoloģiju.Salīdzinot ar Kanādu, tās kaimiņvalsts ASV ir vairāk metropoļu un nacionālo centru piepildīta, tālab Amerikas Savienotās valstis daudziem asociējas ar lielām iespējām – un, protams, noliegt to nevar, jo daudzi no starptautiski pazīstamiem un ievērojamiem zīmoliem, cilvēkiem, mākslas un kultūras darbiem nāk tieši no ASV – valsts, kas atrodas gan mērenajā, gan tropu, un pat arktiskajā klimata joslā.

Protams, Amerikas Saviento valstu dabas daudzveidība ir daudz ievērojamāka nekā Kanādā – ASV ietilpst 50 štati, kas katrs savā būtībā ir ļoti atšķirīgi, – tajos valda gan dažādi politiskie spēki, tajos atrodas dažādas dabas un kultūras bagātības, un katrs no tiem nes sev līdzi savu vēsturi un tradīcijas.

Centrālamerika un Dienvidamerika sevī slēpj neizmērojamas dabas un kultūrvēsturiskās bagātības – cilvēka prātam ir neaptverams tas, cik daudz neatklātas puķu, dzīvnieku un citu dzīvu radību sugu slēpjas šajos džungļos – vai tas, cik šajos mežonīgajos džungļos, upēs, kalnienēs un alās slēpjas tūkstošiem gadu senas Maiju, Inku un citu seno un bagāto un attīstīto civilizāciju pēdas. Ja Jūs aizrauj seno civilizāciju kultūra, vēsture un tradīcijas, tad dodaties uz Amerikas Savienotajām valstīm elpu aizraujošā ceļojumā, – jebkurš vēstures entuziasts būs stāvā sajūsmā par iespējām, ko sniedz ASV!
To pašu var attiecināt uz katras profesijas vai vienkārši hobija pārstāvi, – mēs esam droši, ka teju ikviens šīs valsts plašumos spēs atrast savu vietu un sev interesējošo – lai tā būtu vēsture, daba vai sports, piedzīvojumi vai patiess miers – to visu Jūs varēsiet baudīt šajā fascinējošajā vietā, kas ir 3. lielākā valsts pasaulē uzreiz aiz Kanādas, kas ieņem 2. vietu.
Amerikas Savienoto valstu plašums sevī ietver nudien daudz – daudz brīnumainu un neaptveramu lietu! Piemēram, ASV sastopami daudzi no pasaules senākajim dzīvajiem organismiem – Centrālamerikā (Utah štatā) sastopams Pando, dēvēts arī par Trīcošo koku – tas ir pasaulē senākais dzīvais organisms, kura vecums stiepjas vairāk nekā 80 tūkstošu gadu garumā. Pats fascinējošākais – šo vienu koku veido vienas apses koku klonu kolonija, kas izskatās pēc meža, bet patiesībā ir viens dzīvs organisms!

ASV dzīvo visdažādākās radības, tajā skaitā – gan arī eiropietim ierasti dzīvnieki, gan pavisam eksotiskas radības. Atceraties, ka ASV pieder arī vairākas kontinentam apkārt esošas salas, kur dabas daudzveidība atškiras vēl vairāk! Protams, ASV raksturojošais skarbais, bet majestātiskais Baltgalvas ērglis, lauvas un krokodili, mežonīgie Amerikāņu bizoni un mazie un mīlīgie murkšķi ir tikai daži no skaistajiem dzīvniekiem, ko iepazīsi ASV!
Neapšaubāmi, ka divas šīs valstis ir jāredz katram kaut reizi mūžā, lai vispār sāktu apdomāt to, cik atšķirīga, plašumu un neatklātā pilnas ir šīs apbrīnojamās pasaules lielvalstis!

Izmaksas Kanādā.
Vidējā alga Kanādā ir tuvu 50 tūkstošiem dolāru (izmaksas un cenas norādītas Kanādas dolāros).
Pusdienas vidējas klases restorānā izmaksās ap 15 $, brokastis – no 5 līdz 10 $, savukārt vakariņas – no 20 līdz 25 $. Alus cenas restorānos svārstās ap 6 $, savukārt pudele vīna izmaksās aptuveni 30 $, bet glāze – 10 $. Tasīte kafijas vai kapučīno cenas svārstās, sākot no 4 $ un uz augšu. Gan zivju, gan gaļas ēdienu cenas svārstās, sākot no 15 $ – un uz augšu. Kanādieši ir lieli frī piekritēji – kā nekā viens no tā nacionālajiem ēdieniem Poutine ir frī ar sieru un mērci. Tāpat iecienītas ir Monreālas bagetes, žāvēts kūpināts lasis, Pierogi, Kalifornijas rullīši un daudzi citi Kanādas nacionālie un kanādiešu iemīļotie ēdieni.
Vidējā izmaksa pudelei vīna veikalā būs 15 $, savukārt alum – nepilni 3 $. Divu litru Coca Cola pudele izmaksās nepilnus 3 $. Tādas lietas kā, piemēram, kilograms banānu pārtikas veikalā Kanādā maksā nepilnus 2 $.
Vietējais sabiedriskais transports Kanādā nav dārgs – biļetes cena ir vidēji 3 $, savukārt par 90 $ varēsi iegādāties mēnešbiļeti. Savukārt, lai dienas laikā apceļotu Toronto, rēķinies ar vismaz 145 $ (110 ASV dolāriem). Cenas muzejos svārstīsies no 10 $ līdz 50 $, atkarībā no muzeja, cilvēku skaita grupā un apmeklētāja vecuma. Piemēram, ieejas maksa Kanādas vēstures muzejā pieaugušajam izmaksās 20 $.
Vidējā cena par istabu Kanādas hosteļos būs no 10 līdz 20 Kanādas dolāriem, savukārt viesnīcu cenu vidējā dienas cena Kanādā ir vairāk nekā 150 Kanādas dolāri.

Atpūta dažādiem vecumiem Kanādā.
Kanāda ir lielisks galamērķis ģimenēm ar bērniem, kuriem dažādu piedāvāto aktivitāšu netrūkst. Labākie reģioni, uz kuriem ceļot ar bērniem Kanādā, ir Vankūvera, Monreāla, Toronto, kā arī citi. Kanāda ir dažādu interaktīvu muzeju piepildīta, kas ir sevišķi aizraujoši tieši bērniem – tajos iespējams veikt dažādus zinātniskus eksperimentus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs. Dažādi ziemas sporta veidi arī bērniem ir populāri Kanādā, tomēr, ja to vēlaties izlaist, tad aizvediet bērnus uz vaļu vērošanu! Tas arī pieaugušajiem būs patiess piedzīvojums. Vidējā izmaksa šādam priekam, kas parasti ilgst aptuveni 2 stundas, būs 65 $.
Labākā vieta, kur atpūsties un izklaidēties jauniešiem un pieaugušajiem, būs Toronto, kur atrodas daudz un dažādu lielisku klubu un bāru. Kokteiļu cenas klubos un bāros svārstās ap 10 $ – piemēram, Mojito izmaksās vidēji 12 $, bet viskijs ar kolu – 11 $.
Kanāda ir arī lielisks galamērķis senioriem. Kanādas plašumi, elpu aizraujošie dabas skati, meži ar neskaitāmajām dabas takām, relaksācija dažādos atpūtas centros neatstās vienaldzīgu nevienu!

Daba Kanādā.
Dabas mīļotājiem Kanāda arī būs patiesi lielisks galamērķis – tajā ir ne tikai fascinējoša daba, bet arī daudzi nacionālie parki, kas atvērti apmeklētājiem, un nudien pārsteigs ar savu daudzveidību. Apmeklējiet Benfas, Džaspera un Terra Nova nacionālos parkus, tomēr neaizmirstiet arī par citiem – katrs no tiem pārsteigs ar ko citu un jaunu!
Labākais laiks gadā, kad apmeklēt Kanādu, ir no jūnija līdz augustam – tad laikapstākļi būs vislabākie, tomēr rēķinieties – līdz ar to, arī tūristu šajā laikā Kanādā būs vairāk. Ja vēlaties izbēgt no tūristu plūsmām, dodaties ceļojumā uz Kanādu nesezonā – tādā veidā ietaupīsiet arī līdzekļus, jo cenas tad būs zemākas. Arī nesezonā Kanādā noteikti atradīsies aktivitātes, ar ko nodarboties – visi ziemas sporta veidi Kanādā ir populāri viscaur gadu.

Izmaksas ASV.
Vidējā alga ASV ir vairāk nekā 65 tūkstoši dolāru (izmaksas un cenas norādītas ASV dolāros).
Pusdienas vidējas klases restorānā izmaksās ap 13 $, brokastis – no 3 līdz 8 $, savukārt vakariņas – no 15 līdz 20 $. Alus cenas restorānos un bāros svārstās no 4-5 $, savukārt pudele vīna izmaksās aptuveni 24 $, bet glāze – 8 $. Tasīte kafijas vai kapučīno cenas svārstās, sākot no 4 $ un uz augšu. Gan zivju, gan gaļas ēdienu cenas ir dažādas, pārsvarā sākot no 12 $ – un uz augšu. Kā zināms, ASV ir ātrās ēdināšanas lielvalsts, tādēļ esi sagatavojies – ātrās uzkodas un dažnedažādi ēdieni būs ik uz stūra.
Vidējā izmaksa pudelei vīna veikalā būs 12 $, savukārt alum – aptuveni 2 $. Divu litru Coca Cola pudele izmaksās 2 $. Tādas lietas kā, piemēram, kilograms banānu pārtikas veikalā ASV maksā pusotru dolāru.
Vietējais sabiedriskais transports ASV ir pat nedaudz lētāks, nekā Kanādā – biļetes cena ir vidēji 2.50 $, savukārt par nepilniem 70 $ varēsiet iegādāties mēnešbiļeti. Cenas muzejos būs ļoti dažādas, jo katrā štatā piedāvājums var krasi atšķirties no jebkura cita štata, tomēr pieaugušajam ieejas biļete muzejos izmaksās vidēji no 20-30 $.
ASV hosteļu piedāvājums ir ārkārtīgi plašs – laicīgi sagatavojoties ceļojumam, varēsiet atrast istabiņas, kas izmaksās tikvien kā pāris dolārus, savukārt ASV viesnīcās vidējā dienas samaksa 2016. gadā bija 120 $.

Atpūta dažādiem vecumiem ASV.
Disnejlenda Kalifornijā ir viens no daudzu bērnu sapņu galamērķiem, tomēr noteikti ne vienīgā vieta, kur vest bērnus izklaidēties. Atpūtas iespējas un dažādais piedāvājums Amerikā ir vārdiem neaprakstām – tur jebkurš bērns jutīsies kā paradīzē, ja vien palīdzēsiet atrast viņam piemērotāko aktivitāti – un ASV to noteikti spēsiet! Ģimenēm un bērniem draudzīgākie reģioni Amerikā atrodas Ilinoisā, Oregonā, Pensilvānijā, Teksasā, kā arī citviet plašajā ASV.
Vietu, kur atpūsties un izklaidēties jauniešiem un pieaugušajiem ir neskaitāmi daudz un gan ieejas maksas, gan dzērienu cenas tajos visos atšķiras. Amerikā atradīsiet izklaides vietas, kas ievērojami lētākas par Latvijā esošajiem bāriem, gan arī ekskluzīvus pasaules klases restorānus, kur maltīte un dzērieni izmaksās vairākus tūkstošus. Vidējas klases klubā ieejas maksa svārstīsies no 10-20 $, savukārt dzērieni, līdzīgi kā Kanādā – izmaksās aptuveni 10 $. Alu varēsiet iegādāties arī lētāk – pat pa 5 $ dažos bāros.
Seniori Amerikā varēs baudīt kultūras un vēstures dažādību – neskaitāmie muzeji un daudzveidīgās apskates vietas būs lielisks veids, kā ne tikai iepazīt ko pilnīgi jaunu, bet arī pavadīt aizraujošu ikdienu!

Daba ASV.
Lai arī ASV ir ievērojamāki industriālāka valsts, nekā Kanāda, tomēr arī tur lielisku dabas skatu un fascinējošu dabas netrūkst. Josemitu, Jūtas un Braisa kanjona ASV Nacionālie parki ir pasaulē izslavēti un novērtēti galamērķi, tomēr tie nav vienīgie, – kopumā ASV atrodas 59 nacionālie parki!
Ameriku varat apmeklēt visās gada sezonās, tomēr ņemiet vērā, ka šajā reģionā mēdz plosīties vētras un orkāni, – piemēram, Floridu neiesakām apmeklēt laikā no jūnija līdz novembrim, tomēr pirms ceļojuma noteikti precīzāk iepazīstaties konkrēti ar to reģionu un štatu, ko grasāties apmeklēt!

Nacionālais ēdiens.
Ābolu pīrāgs, steiks, Bostonas ēdamo gliemežu zupa, Cēzara salāti. Tradicionāli brokastīs tiek ēsts bekons, cūkgaļas desiņu pīrāgi ar ceptu olu šķidrā bekona mērcē, vafeles vai pankūkas, cepumi un sula.
Dienvidu reģionā klasisks ir kārtīgi cepts cālis, dārzeņi, zirņi un pīrāgi – pekanriekstu, persiku un kartupeļu, barbekju, makaroni ar sieru, cāļa nageti, dažādu veidu hot-dogi.

Suvenīri un iepirkšanās.
Pieejami dažādi tirzniecības centri. Kā suvenīrus pārsvarā var nopirkt ledusskapja magnētus, piekariņus, krūzes, sāls, pipara trauciņus.

Klimats.
ASV Rietumu un Dienvidu daļās ir karstas vasaras un salīdzinoši siltas ziemas. Savukārt Ziemeļu un Austrumu daļās ir aukstas ziemas un patīkamas vasaras.

Vietas, kuras iesakām apmeklēt:
Las Vegasu
Floridu
Disneja pasauli
Bostonu
Ņujorku
Maiami

Draudzīgs tūrisms ģimenēm ar bērniem.
Ir grūti atrast ideālo ceļojuma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem, tāpēc MĒS piedāvājam izveidot JUMS individuālo ģimenes ceļojumu, kuru pielāgosim JŪSU vēlmēm un iespējām. MĒS zinām, kuras valstis piedāvā interesantas ekskursijas, kurās JŪSU mazulis negarlaikosies, viesnīcas, kurās ir bērnu gultiņa, kuras piedāvā ratu īri, un vēl viskaut ko, lai padarītu JŪSU ceļojumu MAKSIMĀLI komfortablu!

Valstis,kuras piedāvā šādas iespējas:
Turcija
– atbraucot uz Turciju ar bērnu, lielākajā daļā viesnīcu jums piedāvās bērna gultiņu, augstu krēsliņu bērna barošanai, auklītes pakalpojumus, iespēju izīrēt bērna ratiņus un citus papildus aksesuārus zīdaiņiem, piemēram, bērna pudelītes sildītāju un sterilizatoru, vai arī radio auklīti.
Ēģipte – Pašas labākās pludmales atpūtai ar bērniem atrodas rajonā Šarmelmaija. Šeit krasts un jūras dzelme ir ar smilšaina, ieeja jūrā ir lēzena. Rajona Naama- Bei pludmales arī ir smilšainas, gandrīz visur pie krasta ir koraļļu rifi, ūdenī var iet tikai speciālos apavos.
Grieķija – Pārsvarā visas pludmales ir apbalvotas ar zilo karogu. Viesnīcas rūpējas, lai arī bērni justos komfortabli – viņiem ir izveidotas interesantas attīstības spēles, izklaides programmas, kuru laikā vecāki var atpūsties no savām atvasēm, izbaudot divvientulību un atpūtu uz pāris stundām.
Bulgārija – draudzīgākās vietas ir kūrorts “Zelta smiltis” un Albena. Albena piedāvā sportu, izklaidi, smilšainu pludmali 100 km garumā. Savukārt, “Zelta smiltīs” Jūsu bērnus sagaida atrakciju parki, bērnu laukumiņi, šūpoles, velo izbraucieni, piepūšamās atrakcijas utt. 4 km garumā. Ir pieejamas virtuves visām gaumēm, sākot no jūras, beidzot ar angļu.
Spānija – Kosta Brava– pati vēsākā Spānijas piekraste. Vidējā gaisa temperatūra vasarā +25°С. Pilsētas Loret- de- Mar, Blanesa, Rozesa, Sant-Antoni-de-Calonge, San-Feliu-de-Guíxols, tām visām piemīt ģimenes virziena sertifikāts. Tas nozīmē, ka šajās pilsētās ir bezmaksas bērnu klubi pludmalēs, animācijas programmas un bērnu izklaidēšanas organizācijas, bērnu laukumiņi un parki. Sertificēto kūrortu viesnīcas ievēro bērnu drošības prasības (aizsargātas rozetes, noteikts balkona augstums, norobežoti bērnu laukumi utt.)

KORFU
Nacionālais ēdiens.
Grieķu virtuvē
–tās ir olīvas, fetas siers, vīns, augļi, jūras produktu un gaļas pārpilnība. Daudzus nacionālos ēdienus gatavo no jēra un teļa gaļas, pārsvarā olīvu eļļā. Vispopulārākie grieķu ēdieni ir grieķu salāti, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem (tzatziki), cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu, garneles, omāri, cepti baklažāni, pudiņš vai suflē no makaroniem, salāti ar kaviāru, cepti astoņkāji. Grieķiem patīk arī visa veida šašliki, giross, cepti kalmāri, aukstā kafija. Grieķu nacionālais ēdiens musaka tiek gatavots no cepta jēra un baklažāniem. Baklažānus sagriež un apcep olīveļļā, pēc tam kārtām saliek katlā, kur tos samaisa ar jēra gaļu, sīpoliem, tomātiem un piedevām. Vēlāk gaļai un dārzeņiem pievieno bešamel mērci ar rīvētu sieru, to visu ieliek cepeškrāsnī.

Suvenīri un iepirkšanās.
Korfā var nopirkt ledusskapju magnētus, aproces, piekariņus, koka grebumus, māla traukus, skulptūras, ļoti daudz un dažādus suvenīrus!

Klimats.
Saulains,zaļš,silts. No septembra līdz maijam ir lietus sezona.

Vietas, kuras iesakām apmeklēt:
Zakintos
Argassi
Arilla
Ithača
Argostoli muzejs
Zakinotos venēciešu cietums, cietoksnis

GRUZIJA
Nacionālais ēdiens.

Dzērieni, kuri Gruzijā ir jānobauda-Gruzijas vīni, čača-vīnogu degvīns, minerālūdeņi-viszināmākais Latvijā ir “Borjomi.” .
Tradicionālais ēdiens ir šašļiks ar themali mērci, kas gatavota no plūmēm, hinkali, savici, harčo zupa, adžika, gruzīnu saldumi.

Suvenīri un iepirkšanās.
Gruzijā var iegādāties tradicionālos ledusskapju magnētus, riekstus, medu, nažus, vīna kausus, vīnus, adītas zeķes, kurās ir ievīti gruzīņu raksti un krāsas.

Klimats.
Austrumgruzijā valda sauss, kontinentāls klimats ar karstu vasaru un mērenu ziemu. Rietumgruzijā un Melnās jūras piekrastē valda silts, subtropu klimats.
Zemienēs ir relatīvi silts visu gadu, bet kalnainos apgabalos ir ievērojami vēsāks.

Ieteikums.
Uz baznīcām un svētvietām nedoties šortos(abiem dzimumiem) un sievietēm galvā ir jāsien lakats.

Vietas, kuras iesakām apmeklēt:
TBILISI
GORI
BORŽOMI
ABANTOTUBANI

Šrilanka.
Nacionālie ēdieni.

Galvenokārt, pārtikā tiek lietoti rīsi un karijs. Reizēm tiem tiek pievienotas arī citas sastāvdaļas, lai dažādotu tā garšu, visbiežāk tā ir vistas gaļa vai zivis, retāk liellopu vai jēra gaļa. Citi nacionālie ēdieni – mullung (speciālu zaļumu sautējums ar daudz garšvielām), sambol (rīvētu kokosriekstu, čilli un garšvielu kokteilis), hoppers (plānās pankūkas ar kraukšķīgām maliņām un mīkstu vidu, parasti tiek pasniegtas ar kokosriekstu sīrupu). Saviesīgos pasākumos neiztrūkstošs ir nacionālais deserts Kiribath – rīsu pīrāgs ar kokosriekstu pienu un wattalappam – malajiešu tradicionālais deserts, kaut kas līdzīgs olu pudiņam. Brokastīs Šrilankā bieži pasniedz curd – jogurtu, kas pagatavots no bifeļmātes piena. Uzturā daudz tiek patērēti augļi – mango, papaijas, banāni, u.c. Šrilankieši mīl asu ēdienu un ceilona tēju!

Suvenīri un iepirkšanās.
Noteikti mājās ir jāpārved ceilona tēja un garšvielas! Šrilankā daudzās vietās var redzēt ziloņus, tāpēc ir iespēja iegādāties suvenīru veikalos, jebkādas formas, lieluma ziloņus. Keramikas traukus ar specifiskiem Šrilankas zīmējumiem, velna maskas no koka, zilā safīra dārgakmeņus, krāsainus pašdarinātus audumus, batiku, sarongu – specifisks apģērbs sievietēm un vīriešiem, ajūrvēdas kosmētika.

Klimats.
Valsts atrodas tropu joslā, kam raksturīga mitrā un sausā sezona. Rietumu un dienvidu piekrasti vislabāk apmeklēt no decembra līdz martam, taču austrumu piekrastē labvēlīgi apstākļi novērojami no maija līdz septembrim.

Piesardzības pasākumi.
Obligāti jāvakcinējas pret dzelteno drudzi. Papildus visiem ceļotajiem ieteicams vakcinēties pret hepatītu A un pirms došanās uz kādu noteiktu Šrilankas reģionu, uzzināt, vai ir nepieciešama papildus vakcīna.

Vietas, kuras OBLIGĀTI IR jāapmeklē:
Kandi
Anuradapūra
Galle
Polonnaruva
Dambulla zelta templis
Kolombo
Kalutara
Beruvela
Maravila

Maljorka
Nacionālie ēdieni.

Katrā reģionā nacionālā virtuve nedaudz atšķiras. Ļoti iecienītas ir zivis un jūras produkti – menca ar ķiploku mērci, moluski, krabji, forele, jūras produktu asorti. Plašā piedāvājumā ir dažādas mērces – saldas, asas. Tāpat iecienīts ir siers, dārzeņi, cūkgaļas desiņas, truša gaļa ar gliemežiem, teļa gaļa. Spānija visā pasaulē ir pazīstama ar saviem lieliskajiem vīniem, kuru izvēle ir milzīga. Katrā rajonā ir arī savas liķiera šķirnes, populārs ir anīsa degvīns.

Iepirkšanās un suvenīri.
SPAR lielveikali, vietējo augļu un dārzeņu tirgus, svētdienās veikali ir slēgti. Dāmas, noteikti sevi var iepriecināt nopērkot kādu pērļu rotu, Maljorka ir zināma ar savām kvalitatīvajām pērlēm! Ja Jūs meklējat kaut ko atšķirīgu, bet tipisku Maljorakai, tad iesaku Jums kā suvenīrus izvēlēties – ādas apavus, jakas, senellas – pītas grozu somas ar rokturiem, sirellas – māla figūras attēlotas zemnieku vai dzīvnieku veidolā, drēbes, aizkarus, čības, somas, krūzes ar tradicionālo Maljorkas llengos apdruku, īpaši gardos kruasānus, kurus var vest citiem, bet noteikti sākumā jānogaršo pašam! Maljorkas gaļu.

Klimats.
Pateicoties labvēlīgajam Vidusjūras baseina klimatam, Maljorka ir viens no kūrortiem, ko tūristi var apmeklēt visu gadu. Pat pašā vasaras vidū šeit nemēdz būt pārlieku karsts, savukārt ziemas nav bargas. Relatīvais gaisa mitrums visu gadu ir aptuveni 70%, un līdz ar labvēlīgo temperatūras režīmu, tas nodrošina kūrorta viesu labsajūtu.

Vietas, kuras NOTEIKTI IR JĀAPMEKLĒ:
Baleāru arhipelāgs
Palma
Valdemoskas klosteris un viensēta
Soljēra un la kalobra
Naktsšovs „Es Foguero”
Pūķa un Āķu alas
Valldemossa un La Granja
Esporles – La Granha
Porto Kristo
Marinelandes delfinārijs
Alkudija un Plaja de Muro Alkudija
Plaja de Palma

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home