Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Vīzas

Национальная виза (D)

Latvijas pilsoniem un iedzivotājiem ar pastavīgo atļauju dzivošanai Latvijā vīzas ES valstīs un Šengenā vīzas nav vajadzīgas.

Valstis, kas piemēro Schengen aquis noteikumus:
Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Īslande, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Ungārija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Vācija un Zviedrija

Ieceļošanas noteikumi Turcijā.

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un attiecīgi 30 dienas katrā ieceļošanas reizē.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza. Vīza jānoformē, izmantojot e-Vīzas sistēmu www.evisa.gov.tr. Atgādinām, ka pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās. Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem zvaniet uz robežsardzes diennakts tālruni 67075718, 67075616, rakstiet uz e-pastu: [email protected] vai meklējiet informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv, sadaļās „Robežas šķērsošana” un „Jautājumi un atbildes”.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ieceļošanas noteikumi Ēģiptē.

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ēģiptē ir nepieciešama vīza. Saskaņā ar Ēģiptes sniegto informāciju Latvijas pilsoņi pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt tikai Ēģiptes oficiālajā tīmekļa vietnē: www.visa2egypt.gov.eg. Elektroniskai vīzai ir jāpiesakās vismaz septiņas dienas pirms plānotā ceļojuma. Vīzas atteikuma vai pieteikuma anulēšanas gadījumā, t.sk., ja vīzu anketa aizpildīta nepilnīgi vai kļūdaini, valsts nodeva netiek atmaksāta. Pagaidām Latvijas pilsoņi Ēģiptes vīzu var saņemt arī uz robežas, ieceļojot Ēģiptē. Vienreizējas vīzas nodeva - 25 ASV dolāri, daudzkārtējas – 60 ASV dolāri. Samaksa veicama bankas filiālē robežas šķērsošanas vietā.

Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Stokholmā, Zviedrijā (Konsulārās nodaļas tālrunis +46 8 45 99 870, e-pasts: [email protected]).
To valstu un teritoriju sarakstu, uz kurām Latvijas pilsoņi/nepilsoņi var doties bez vīzas, var atrast Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapā
http://www.mfa.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/arvalstisdzivojosajiem/bezvizu/, vai uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni ceļotājam 80005905.

Ja attiecīgā valsts nav noteikusi bezvīzu režīmu, tad ieceļošanai šajā valstī ir jāsaņem vīza. Aktuālo informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem un kārtību var iegūt attiecīgās valsts vēstniecībā (vēstniecību kontaktus atradīsiet LR Ārlietu ministrijas mājās lapā http://www.am.gov.lv/lv/vestniecibas-parstavniecibas/).

Tūrisma sezonas laikā vīzu izsniegšanas kārtība un citas prasības var mainīties – par aktuālo informāciju ir jāinteresējas tūrisma aģentūrā vai attiecīgās valsts vēstniecībā vai konsulārajā pārstāvniecībā.
Lūdzam ņemt vērā, ka ne tūrisma operators, ne tūrisma aģentūra nenes atbildību, ja klients nevar doties ceļojumā sakarā ar to, ka kompetentās iestādes ir atteikušas vīzas izsniegšanu, vai robežsardzes un migrācijas dienesti ir pieņēmuši lēmumu, kas liedz klientam izceļot/ieceļot konkrētā valstī.

Atgādinām, ka tūrisma aģentūra ANTARIO nenes atbildību par vīzas saņemšanu, kā rezultātā tūristiem var būt atteikta iebraukšana valstī

Vairāk informācijas https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/bridinajumi-celotajiem

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home