Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ekskursijas Krētas salā

Antario.lv   »   Krēta   »   Ekskursijas Krētas salā

Ekskursijas Krētas salā
EKSKURSIJAS - RIETUMI
ELAFONISI

Elafonisi ir fantastiskas pludmales ar rozā smiltīm un seklu jūru, kur līdz tuvākajām saliņām var aizbrist ar kājām. Ūdens temperatūra gan šeit vienmēr ir par pāris grādiem zemāka. Ceļš uz Elafonisi ved pa rietumu Krētas skaistākajām vietām. Jūs redzēsiet mazus ciematiņus, kas vada savas klusās, vienmuļās dienas, varēsiet vērot vietējās tradīcijas, olīvu birzis, apelsīnu dārzus. Apmeklēsiet arī alu – baznīcu Ag. Sofia un uzkāpsiet par leģendārajām kāpnēm uz Hrisoskalitis klosteri un redzēsiet baznīcu ar brīnumainu ikonu.
Pēc tam – atpūta pludmalē un peldes. Atpakaļceļā būs iespēja iegādāties timiāna ziedu medu.

GRAMVUSA
Viduslaiku beigu posmā Vidusjūrā attīstījās spēcīgs pirātu centrs, kas iegājis vēsturē kā barbaru pirātisms, kas 3 gadsimtus terorizēja Vidusjūras navigāciju un tirdzniecību. Pirāti uzbruka Spānijas, Itālijas un Francijas dienvidu piekrastēm. Sveikā neizļuva arī Krētas sala. Gramvusas salas klintīs uzceltais veneciāniešu cietoksnis labu laiku kalpoja kā pirātu bāze. Arī tagad šejienes klinšu ieloki glabā daudzas liecības par pirātu vētraino pagātni.
Tieši šeit, pie Gramvusas, satiekas 3 jūras: Egejas, Līvijas un Jonijas. Šeit ir vistīrākais ūdens visā Vidusjūrā un iespējams redzēt pat 15 dažādas ūdens nokrāsas.

RETIMNO – SFIDONI
Šīs pilsētas dramatisko vēsturi glabā senu ēku drupas, svētnīcas (tai skaitā pat minarets) un varenais Fortecca cietoksnis, kas ir tikpat vecs, kā pati Retimno pilsēta. Pilsētas arhitektūrā ir vērojami lieliski veneciāniešu stila portāli un turku celtņu balkoni. Pastaiga pa Retimno ielām nevar atstāt vienaldzīgu nevienu. Pēc tam ceļš ved uz Zonianas ciematu, kur atrodas stalaktītu grota Sfidoni – viena no interesantākajām alām Krētas salā. Tieši šādās vietās var saprast, ka Krētas daba ir ne mazāk brīnišķīga kā arhitektūra. Aksos ciematā jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un iedzīvotājiem. Tepat tavernā notiks arī pusdienas.

HANJA
Šauru ieliņu labirints, neskaitāmas pārejas, kāpnes – Hanjas vecpilsēta ir neizsakāmi romantiska vieta. Labākie veneciāniešu un otomāņu arhitektūras paraugi, neoklasicisma stila ēkas, laukumi un majestātiskas baznīcas, turklāt arī turku minarets un ēģiptiešu bāka – tas viss atrodas šeit, Hanjā. Tā neapšaubāmi ir skaistākā pilsēta Krētas salā. Pagātnes liecības šeit ir saglabājušās labāk kā jebkur citur. Un pēc pilsētas apskates var atpūsties kādā no daudzajām veneciāniešu ostas kafejnīcām.

KRĒTAS NACIONĀLAIS VAKARS
Krētas nacionālais vakars norisinās mazā ciematiņā, kur jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un svētkiem. Grieķi ļoti augstu vērtē savu bagātīgo dziesmu un deju krājumu, tādēļ nevieni svētki neiztiek bez dziedāšanas un dejošanas. Atpūsties dejojot – tā ir viena no grieķu raksturīgajām iezīmēm. Šeit arī jums iemācīs dejot tradiconālo sirtaki un cefteteli (vēderdeja). Līdz vakara beigām dejos visi!

SAMARIA AIZA
Samaria ir vislielākā aiza Eiropā. Tās garums ir aptuveni 18 km un aiza atrodas Krētas rietumu pusē. Kalnu augstums šeit sasniedz pat 1200 m. Aizā zied brīnišķīgas orhidejas un veselīgā diktamos tēja. Turklāt šeit dzīvo bailīgās mežonīgās agrimi kazas – reta, izmirstoša suga. Šie dzīvnieki uzskatāmi par vieniem no senākajiem pasaulē. Pirmās ziņas par tiem attiecināmas uz 2. g.t. p.m.ē. Agrimi statuetes tika atrastas arī Knossas pilī un pašlaik ir apskatāmas Hēraklejas arheoloģijas muzejā.
Samaria aizas platums svārstās no 3 līdz 150 m. Šaurākā vieta tiek saukta par Dzelzs vārtiem. Aizā, netālu no Ag. Nikolaos baznīciņas, aug platānas, kuru apkārtmērs sasniedz pat 6,5 metrus! Tieši no šejienes senatnē uz Ēģipti tika eksportēti kadiķi.
Pašlaik Samaria aiza ir ne tikai lielākā, bet arī iespaidīgākā visā Eiropā. 1770. gadā, kad Krētas iedzīvotāji zaudēja vienā no lielākajām sacelšanām pret Osmāņu impēriju, Samaria aizā no turkiem slēpās vairāki tūkstoši sieviešu un bērnu. Daži arheologi uzskata, ka Samaria aiza ir seno hellādiešu zeme un šeit glabājas sengrieķu zelta krājumi, taču zelts tā arī nav atrasts...

PA PAREIZTICĪBAS CEĻIEM
Šīs ekskursijas laikā tiek apskatīti 3 Krētas rietumu interesantākie klosteri: Katolikos, Guverneto un Ag. Triada (Svētā Trīsvienība).
Vispirms jūs redzēsiet Katolikos kolsteri un Guverneto klosteri, kā arī Jāņa Vientuļnieka alu. Katolikos ir pirmais kristiešu klosteris Krētas salā, 6. gs. to uzcēla Jānis Vientuļnieks, taču vēlāk pats nolādēja un pameta, jo šī klostera mūki sāka savtīgi izmantot tiem piederošās dziedniecības spējas. Jānis Vientuļnieks apmetās uz dzīvi alā netālu no klostera un pavadīja tajā lielāko daļu mūža. Alā ir apskatāmi stalaktīti un stalagmīti. Īpaši interesants ir viens no tiem, kur redzama it kā cilvēka seja. Pēc tam sekos Guverneto klostera apskate, kas it kā esot uzcelts pretstatā Katolikos. Klostera celtniecības laiks precīzi nav zināms – ir dažādi dati par 8. un 13. gs.
Vēlāk apskatīsiet Svētās Trīsvienības klosteri, kas tiek uzskatīts par bagātāko Krētas salā. Starp citu, tas ir vienīgais klosteris, kas darbojās arī turku okupācijas laikā. To uzcēla 2 pareizticīgie mūki no veneciāniešu ģimenes Cagarolonas – Lavrentijs un Jeremijs, 1216. gadā.
Pēc visu klosteru apskates dosimies uz pludmali Stavrosā, kur atpūtīsimies 2 – 2,5 stundas, tādēļ jums būs iespēja gan izpeldēties, gan ieturēt pusdienas piekrastes tavernā.

EKSKURSIJAS - AUSTRUMI
LASSITI PLAKANKALNE UN ZEVA ALA

Lassiti ir vislielākā plakankalne Krētas salā un tā tiek uzskatīta arī par auglīgāko salas vietu. Kādreiz tūkstošiem vējdzirnavu griezās šajā plakankalnē un apūdeņoja laukus, izmantojot avotu ūdeni. Vispirms apmeklēsim tipisko krētiešu ciematiņu Pezu, kas ir slavena ar vīna un olīveļļas ražotnēm, bet pēc tam dosimies uz Trapsano, kur apmeklēsim keramikas darbnīcas. Pēc tam ceļš vedīs uz Diktes kalnu un viduslaiku Keras klosteri. Tur, augstu kalnos, atrodas stalaktītu un stalagmītu ala, kur saskaņā ar leģendu ir dzimis un audzis Zevs.

SPINALONGAS SALA
Šī nelielā sala-klints atrodas Mirabello līcī un vēl senos laikos tā tika aprīkota ar fortifikācijas sienām senās pilsētas Olus vai mūsdienu Eloundas aizsardzībai pret pirātu uzbrukumiem. Veneciāniešu celtais, varenais cietoksnis spēja aizturēt visus ienaidnieka uzbrukumus turku – veneciāniešu kara laikā. Dodoties ar kuģi uz Spinalongas salu, jūs varēsiet vērot visu piekrastes līču skaistumu, kur smilšainas pludmales mijas ar nepieejamām klintīm. Pēc cietokšņa apskates – pelde un pusdienas.

ANAPOLISA
Krētas nacionālais vakars norisinās mazā ciematiņā, kur jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un svētkiem. Grieķi ļoti augstu vērtē savu bagātīgo dziesmu un deju krājumu, tādēļ nevieni svētki neiztiek bez dziedāšanas un dejošanas. Atpūsties dejojot – tā ir viena no grieķu raksturīgajām iezīmēm. Šeit arī jums iemācīs dejot tradiconālo sirtaki un cefteteli (vēderdeja). Līdz vakara beigām dejos visi!

KNOSSAS PILS UN ARHEOLOĢIJAS MUZEJS
Jūru un okeānu valdnieks Poseidons nekad nepiedeva tiem, kas uzdrīkstējās nepakļauties viņa gribai. Par viņa dusmu upuri kļuva Krētas valdnieks Minos – tā rezultātā pasaulē nāca briesmīgais Mīnotaurs, kas dzīvoja Knossas pils labirintā.
Vēl pirms mazliet vairāk nekā simts gadiem neviens pat nenojauta, ka zem saulē izdegušās zemes Kefala pakalnā slēpjas Eiropas senākās civilizācijas drupas. Tikai pēc sensacionālajiem britu zinātnieka Artūra Evansa pētījumiem un arheoloģiskajiem izrakumiem daudzi mīti un leģendas guva reālu apstiprinajumu dzīvē.
Šodien Knossas pils ir viens no senākajiem kultūras pieminekļiem, negaidīti izzudušās Minojas civilizācijas centrs. Pēc Knossas pils drupu un arheoloģijas muzeja apmeklējuma jums būs laiks pastaigai pa Hērakleju – Krētas salas galvaspilsētu.

SANTORINI
Santorini ir sala, kas izvedojusies no plūstošas lavas. Tiek uzskatīts, ka tā ir daļa no leģendārās Atlantīdas. 1450. gadā p.m.ē ļoti stipra vulkaniskā izvirduma rezultātā gāja bojā Minojas civilizācija. Tagad sarkanā vulkaniskā augsne un zilie jūras ūdeņi veido mežonīgo, aizraujošu ainavu. Saules gaisma, baltas mājas ar koši ziliem jumtiem stāvajās klinšu nogāzēs - tie ir elpu aizraujoši skati, kam nav līdzīgu nekur citur!

 

Krētas tradicionālās virtuves pavārstundas

Ja jūs interesē Krētas tradicionālā virtuve, grieķu ēdieni vai jums vienkārši patīk gatavot ēst, mēs aicinām jūs uz mūsu tradicionālajām pavārstundām. Jūs gatavosiet, garšosiet un baudīsiet vietējās virtuves gardākos ēdienus ar mūsu profesionālās pavāres, Koulas kundzes, atbalstu un palīdzību.
Koulas kundze ir dzimusi un augusi Krētas ciematiņā, mantojot savas ģimenes zināšanas, ar kurām viņa ir gatava patiesi un sirsnīgi dalīties ar mums. Viņa ir autore pavārgrāmatai "Krētas ēdieni" (Foods of Crete), kas ir izdota ASV un Kanādā, kur viņa dzīvoja daudzus gadus. Visi ēdieni tiek gatavoti no dabiskiem, svaigiem vietējiem produktiem, kas ir raksturīgi Krētas salai, piemēram, olīveļļa, dārzeņi, siers, gaļa, vīns. Pavārstundas dalībnieki uzzinās lietderīgu informāciju par garšaugu, olīveļļas un citu pārtikas produktu uzturvērtību un pareizu lietošanu ikdienā. Pēc ēdienu pagatavošanas tiks ieturēta kopīga maltīte pie gara galda, baudot jūsu darba augļus kopā ar vietējiem vīniem un maizi, grieķu dziesmu un interesantu stāstu pavadījumā... Iedvesmojoša atrašanās vieta... 
Pavārstundas notiek unikālā vietā ar nosaukumu "Fabrica", kas atrodas vienā no Vamosas senajiem rajoniem. Šeit atrodas 1846. gadā būvētā olīvu prese ar Venēcijai raksturīgām arkām un milzīgiem dzirnakmeņiem pašā centrā. Šī unikālā atmosfēra atdzīvinās jūsu "ceļojumu" Krētas tradicionālās virtuves aromātos un garšās!

Garšaugu, olīvu un ūdenskritumu piedzīvojumu tūre

Atklājiet pasakainas un noslēpumainas vietas. Apmeklējiet ūdenskritumu, garšaugu fermu un vienu no pasaulē vecākajiem olīvkokiem. Šīs ekskursijas ietvaros mēs apmeklēsim nezinātāju acīm apslēptu aizu un ūdenskritumu salas austrumu daļā. Mūsu ekskursijas maršruts vijas gar piekrasti, ļaujot izbaudīt iespaidīgas ainavas. Olīvkoki un savvaļas dzīvnieki ir visapkārt. Pārgājienu uzsāksim netālu no piekrastes un aptuveni pēc pusstundas, šķērsojot džungļiem līdzīgu teritoriju, mēs sasniegsim ūdenskritumu. Kristāldzidrs, auksts ūdens krīt no 18 metrus augstas klints mazā ezeriņā, kurā ir iespējams nopeldēties un atsvaidzināties. Pusdienas ēdīsim netālu no pludmales. Atgriežoties pie civilizācijas, apmeklēsim garšaugu fermu, kur jūs uzzināsiet vairāk par salas garšaugu floru. Šī pasakainā ekskursija ļaus jums atgriezties pie dabas, šķērsojot dažāda veida apvidus un iepazīstot savvaļas garšaugus, olīvkoku birzis, savvaļas dzīvniekus un džungļu ieskautos ūdenskritumus.

Sarakinas aiza un Hrisi sala

Ja vēlaties atpūsties no karstās vasaras saules valdzinošā oāzē, jums noteikti ir jāapmeklē Sarakinas aiza, kas ir viena no skaistākajām aizām Krētā. Mūsu ceļojums sāksies ar 2 stundas ilgu braucienu uz Sarakinas aizu. Aiza ir tikai 1,5 km gara, bet tās sienu augstums sasniedz 150 metrus. Vidējais attālums starp aizas sienām ir no 3 līdz 10 metriem, bet ir arī tādas vietas, kur sienas ir tik tuvu, ka starp tām trūkst vietas pat gaismai! Ceļojums ir aizraujošs un nedaudz ekstrēms, bet, ja vēlaties mierīgāku pastaigu, varat izmantot meža ceļu. Pēc tam, kad būsim šķērsojuši Sarakinas aizu, atgriezīsimies autobusā un dosimies uz ostu, lai turpinātu ceļu uz Hrisi salu. Hrisi sala atrodas 13 kilometru attālumā no Krētas dienvidaustrumu krasta, Lībijas jūrā. Stundu ilgs izbrauciens ar kruīza kuģi no Ierapetras, vienas no Eiropas vistālāk dienvidos esošajām pilsētām, nogādās jūs paradīzē uz zemes. Pusdienas ēdīsim uz kuģa. Šī pasakainā sala, patiesībā, ir milzīgs smilšu kalns, kura vienu trešdaļu sedz kadiķu mežs, kas ir aizsargāts ar Grieķijas un Eiropas likumdošanu. Vienkārši izbaudiet pludmali. 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home