Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Meksika

 Meksika

Jau izsenis Meksika ir pazīstama ar savu Klusā okeāna piekrasti, Karību jūru un Meksikas līci. Šie 10 000 krasta līnijas kilometri visos laikos ir izraisījuši ceļotāju sajūsmu. Meksikas piekraste, protams, ir brīnišķīga, bet ne mazākā mērā lieliska ir arī valsts vidiene. Tur Jūs gaida tikšanās ar civilizācijām, kuras reiz apdzīvoja šo zemi. 

Gray concrete building under blue skyKlimats Meksikā:
Meksikā ir daudzveidīgas ainavas un klimats – no kalnu virsotnēm, kuras patstāvīgi klāj sniegs, līdz sausiem, karstiem tuksnešiem un bagātīgiem lietus mežiem. Klimats mainās līdz ar augstumu virs jūras līmeņa un ģeogrāfiskā platuma grādiem. Apgabalus līdz 910 m virs jūras līmeņa sauc par „karsto zemi”, 910 – 1800 m – par „mēreno zemi” un virs 1800 m – par „auksto zemi”. Mehiko pilsēta atrodas „mērenajā zemē”. Tur ir vēss un sauss klimats ar minimālām temperatūras svārstībām (vidēji 12 – 17 0C). Uz ziemeļiem no Mehiko temperatūras svārstības ir izteiktākas un maksimālā temperatūra var pārsniegt 450C. Tveice un niecīgais nokrišņu daudzums – mazāk nekā 250 mm gadā – lielu tuksnešu un pustuksnešu izveidošanos. Relatīvi sauss klimats ir arī Meksikas centrālajā un dienvidu daļā, un tikai tropiskajos apgabalos Meksikas pašos dienvidos un dienvidaustrumos bieži un pamatīgi līst. Mitrākie Meksikas reģioni ir dienvidu un Jukatana; šie apgabali saņem vairāk nekā 3000 mm nokrišņu gadā.

Fauna un Flora
Meksikas daudzveidīgais reljefs un klimats ir piemērota vide dažādiem dzīvniekiem un augiem. Pat viskarstākajos un sausākajos tuksnešos Meksikas ziemeļos krāšņi aug jukas un daudzu sugu kaktusi. Sausos apgabalos dzīvo arī kukaiņi, ķirzakas, koijoti un bruņneši. Meksikā ir apmēram 550 000 km2 mežu. Karstajos un mitrajos Meksikas dienvidos ir lietus meži, kur dzīvo pērtiķi, jaguāri, skudrulāči, daudzu sugu putni un ķirzakas. Sjerraamadres un citu kalnu nogāzēs zemāk par 400 m virs jūras līmeņa klāj lieli priežu un citu skujkoku meži. Šajos kalnos dzīvo lāči, mežacūkas un oceloti. Izcērtot mežos, daudzu dzīvo radību eksistence tiek apdraudēta, jo viņu dabiskās dzīvotnes ir izpostītas.

aerial photography of beach shore during daytimeTā ir valsts, kas ir vienreizēji bagāta ar dažādām tūrisma vietām un pilna ar ģeogrāfiskiem un sociāliem kontrastiem. Jūs redzēsiet lielas pilsētas ar debesskrāpjiem un mazas, provinciālas pilsētiņas, iespaidīgas, seno civilizāciju, paliekas, kā arī mūsdienīgas arhitektūras celtnes, ar sauli pārpildītas pludmales un, ar sniegu noklātos vulkānus, neticami zeltainas tuksneša smiltis un, valguma pilnos, mūžzaļos mežus... Ļoti pārsteidz dzīvnieku pasaules dažādība, klimatiskie apstākļi, kā arī kultūras un kulinārās tradīcijas. Nav iespējams uzskaitīt visas šīs burvīgās valsts bagātības.

• LR pilsoņiem, lai iebrauktu un uzturētos Meksikas teritorijā līdz 90 dienām 6 mēnešu laika periodā vīza nav nepieciešama.

• Nepilsoņiem, vīzas izsniedz Meksikas konsulāts Stokholmā.

• No valsts aizliegts izvest arheoloģiskus izrakumus, antikvariātus, dārgmetālus, retu sugu dzīvniekus un putnus, kā arī to ādas un izbāzeņus. 

• Meksikā smēķēšana publiskās vietās ir aizliegta.

• Restorānos parasti pieņemts atstāt dzeramnaudu no 10% līdz 15% no kopējās summas. Nesējiem dod no 1 līdz 2 dolāriem, atkarībā no bagāžas daudzuma.

• Lai gan krāna ūdens Meksikā skaitās dzerams, ieteicams labāk dzert attīrītu ūdeni no pudelēm, kuras tiek pārdotas veikalos.

• Apmaksai tiek pieņemtas arī kredītkartes (American Express, Visa un citas)

• Aktuālās infekcijas: A un B hepatīti, difterija, vēdertīfs, malārija un trakumsērga

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Ziemeļamerikas dienvidos, un valsts dienvidi iesniedzas Centrālamerikā. Meksika ir Latīņamerikas valsts ar bagātu dabas daudzveidību un kultūru. Rietumu krastu apskalo Klusais okeāns. A robežojas ar Kubu, Jamaiku un krastus apskalo Meksikas līča ūdeņi. Z robežojas ar ASV, D- ar Gvatemalu un Belizu. Valsts D daļā starp Karību jūru un Meksikas līci iestiepjas Jukatanas pussala. 

Platība: 1 972 550 km2  

Galvaspilsēta: Mehiko

Iedzīvotāji: 108 700 891 (2007.gada jūlijs)

Rasu sastāvs: metisi (spāņu un Amerikas indiāņu pēcteči) 60%, indiāņi 30%, eiropeīdi 9%, citi 1% 

Valsts valoda: spāņu

Reliģijas: katoļi 76,5%, protestanti 6,3%,  Jehovas liecinieki 2,5 %, citi 3,8%, citi 0,3%,specifiskās 13,8%, ateisti 3,1% (2000)

Naudas vienība: Meksikas peso (MXP)

Valsts pārvaldes forma: prezidentāla federatīva republika

Lielākās pilsētas: Monterreja, Gvadalahara, Verakrusa 

Reljefs: Kopumā valsts teritorija atrodas uz plato ar vidējo augstumu 3000 m v.j.l. Valsts mugurkaulu veido Kordiljeru kalnu grēdas dienvidu  daļa. R daļā Meksikas līča piekrastē stiepjas Meksikas zemiene. Valsts vidieni aizņem Sjerramadres kalnu grāda ar tās rietumu un austrumu nogāzēm. Dienvidos ir Tevantepekas zemesšaurums. Valsts vidienē plešas tuksneši. 

Dabas resursi: nafta, zelts, varš, sudrabs, kokmateriāli, dabasgāze, cinks, dabas ainavas

Virtuve un restorāni
Meksikāņu virtuve  – tā ir viena no daudzveidīgākajām un  garšīgākajām virtuvēm pasaulē. Nacionālās virtuves ēdieni  nu nekādi nevar iztikt vismaz bez viena no saviem tipiskajiem komponentiem : paši populārākie ēdieni – tortiljas  (kukurūzas plācenīši ),  fahotos, burito, kesaidilja, guakamoles mērcīte. Kaut gan meksikāņu virtuve ir plaši pazīstama ar savu kaislību pret visasāko no mums pazīstamajiem pipariem – čilli, tūristu visvairāk apmeklētākajās vietās un kūrortos ēdiens tomēr ir adaptēts, rēķinoties ar tiem tūristiem, kuri nav pieraduši pie īpaši asiem ēdieniem. Asās mērcītes ir dabūjamas atsevišķi – pēc pieprasījuma.  No nacionālajiem dzērieniem īpaši gribētos izcelt alu, meskali un visā pasaulē plaši pazīstamo tekilu.

Veikali, iepirkšanās
Kā suvenīru no eksotiskās valsts apciemojuma iesakām Jums iegādāties kādu no daudzveidīgajiem sudraba izstrādājumiem, kuros bieži vien tiek izmantoti indiāņu nacionālie motīvi, paklājus vai ar rokām darinātos  audumus, pončo vai „ sarapē ” apmetņus, sombrero, ādas izstrādājumus, maskas vai figūriņas no koka, keramiku vai izstrādājumus no obsidiāna un oniksa. 

Automašīnas noma
Lai noslēgtu automašīnas nomas līgumu, ir nepieciešama autovadītāja apliecība, kredītkarte un spēkā esoša apdrošināšana. Automašīnas noma izmaksā, sākot ar 40 ASV dolāriem dienā, atkarībā no sezonas un arī no automašīnas klases. Uz galvenajām valsts ātrgaitas šosejām tiek iekasēts samērā augsts  ceļa nodoklis, toties šie ceļi izceļas ar ļoti labu ceļa seguma kvalitāti. Ātruma ierobežojumi variējas no 20 kilometriem stundā ( atsevišķās pilsētās un kūrortos ) līdz 110 kilometriem stundā ( maksas ātrgaitas trasēs ).

 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home