Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Singapūra

 Singapūra

Viena no biezāk apdzīvotajām valstīm uz Zemes, reģiona industriāli attīstītākā valsts, bijusī tirgotāju apmetne ceļā starp Indiju un Ķīnu, tagad- debesskrāpju pieblīvēts  biznesa centrs, lielākais naftas pārstrādes centrs Āzijā un pasaules intensīvākā osta- ik trijās minūtēs notiek kuģu kustība,-kāds iebrauc, kāds izbrauc; nakts mistēriju pilsētvalstī brauc izbaudīt daudzi ceļotāji, jo gaismu spēle debesskrāpjos atstāj neaizmirstamu iespaidu… ja ir kāda vieta, kur studiju nolūkā jābrauc pilsētu plānotājiem, tad tā ir Singapūra
 
Singapūra ir bagātīgi krāsaina un kontrastaina valstiņa, kurā harmoniski sadzīvo dažādas kultūras un tautas, piedāvājot ceļotājam ienirt daudzveidīgajā mākslas, arhitektūras un ēdienu pasaulē.
 
Singapūra ir skaista, sakārtota pilsētvalsts, kuru kādu laiku atpakaļ atdalīja no kaimiņiem - Malaizijas.
 
Singapūra sevi ir pasludinājusi par tropisko dārzu galvaspilsētu, un visi jaunie attīstības projekti ir saistīti ar šo plānu. Turpat līdzas Esplanādei tiek īstenots vērienīgs Gardens by the Bay projekts — 94 hektāru dārzu komplekss pie ūdens ar sporta un kultūras būvēm.
 
Iedzīvotāji
2,8 miljoni cilvēku. No tiem 78 % sastāda ķīnieši, toties „ iedzimto ” iedzīvotāju – malajiešu skaits ir tikai ap 14 %, 7 % – ir indieši. Singapūra – tā ir valsts ar pašu augstāko iedzīvotāju skaitu uz 1 kvadrātkilometru. Singapūrā runā malajiešu valodā. Vēl par oficiālajām valsts valodām tiek uzskatītas arī ķīniešu, tamilu un angļu valodas.
 
Klimats
Singapūrā valda karsts un mitrs klimats, bez izteiktas starpības starp sauso un lietaino sezonu. Lieti līst visu gadu, bet no novembra līdz janvārim pāri Singapūrai iet īpaši bagātīgas lietavas. Gada vidējā gaisa temperatūra Singapūrā ir ap + 28 ° ... + 30 ° С. Vispatīkamākie ir vakari, kad gaisa temperatūra noslīd līdz + 23 ° С.
Karstumā ērti ir staigāt vieglā un brīvā apģērbā, un, lai gan lielākā daļa viesnīcu un iestāžu ir aprīkotas ar kondicionieriem, daudzās vietās ir atļauts staigāt šortos. Kaklasaiti liek tikai oficiālās pieņemšanās, bet uzvalkus gandrīz vispār nenēsā, lai gan dažos klubos un diskotēkās ir stingri noteikumi attiecībā uz apģērbu.
 
Laika joslas
Pulksteņa laiks Singapūrā apsteidz Latvijas laiku par 6 stundām, bet vasarā -par 5 stundām.
 
Naudas vienības
Nacionālā valūta – Singapūras dolārs ( SGD ). Kursa attiecība pret ASV dolāru ir aptuveni – 1 USD = 1,8 SGD. Viegli un izdevīgi ir mainīt ārzemju valūtu apmaiņas punktos, kuri ir atvērti visas nedēļas garumā no 11. 00 līdz 21. 00.
 
Vīzas
Latvijas pilsoņiem, kuri iebrauc Singapūrā uz laiku līdz 90 diennaktīm, iebraukšanas vīza nav vajadzīga.
 
Sabiedriskais transports
Singapūra uz šo brīdi ir apgādāta ar ultramodernu transporta sistēmu, kura sastāv no metro, iekārtajiem ātrumceļiem, atvieglotas konstrukcijas dzelzceļa, kā arī autobusiem un maršruta taksometriem. Pateicoties tam, praktiski veiksmīgi ir atrisinātas sastrēgumstundu un „ korķu ” rašanās problēmas. Pats ērtākais un ātrākais transporta veids, kuru iesakām Singapūras aplūkošanai, ir taksometrs.
 
Derīgi padomi
Telefona sakari Singapūrā ir ļoti mūsdienīgā līmenī, tehnoloģiski attīstīti un ļoti labi darbojas. Lētāk ir zvanīt no ielas taksofoniem. Telefona numuri ārkārtas gadījumiem – ātrā palīdzība un ugunsdzēsēji – 995, policijas izsaukšana – 999.
 
Muita
Singapūrā ir aizliegta narkotisko vielu, psihotropo preparātu, petaržu, ieroča formas šķiltavu, spēļu monētu un žetonu, papīra banknošu, pornogrāfiska satura literatūras un videokasešu, gaļas un gaļas produktu ievešana. Nekādu ierobežojumu, attiecībā uz vietējās – Singapūras valūtas un ārzemju valūtas ievešanu un izvešanu, nepastāv.
 
Piesardzības pasākumi: tiek prasīts sertifikāts par vakcināciju pret dzelteno drudzi ceļotājiem, kas ir vecāki par 1 gadu un ierodas no infekcijas skartajām vietām. Tāpat tiek prasīts sertifikāts par vakcināciju pret dzelteno drudzi ceļotājiem, kas ir vecāki par 1 gadu uzturējušies pēdējo 6 dienu laikā vai ilgākā laika posmā vai cauri braukuši endēmiskajām valstīm. Endēmisko valstu sarakstā iekļautās teritorijas tiek uzskatītas par infekcijas skartām: 
Āfrika: Angola, Benina, Burkinafaso, Burundi, Centrālāfrikas republika, Čada, Ekvatoriālā Gvineja, Etiopija, Gabona, Gambija, Gana, Gvineja, Gvineja-Bisava, Kaboverde, Kamerūna, Kenija, Kongo, Kongo Demokrātiskā Republika, Kotdivuāra, Libērija, Madagaskara, Mali, Mauritānija, Nigēra, Nigērija, Ruanda, Santomē un Prinsipi, Senegāla, Sjeraleone, Somālija, Sudāna, Tanzānijas Savienotā Republika, Togo, Uganda. 
Amerika: Argentīna, Bolīvija, Brazīlija, Ekvadora,  Franču Gviāna, Gajāna , Kolumbija, Panama, Paragvaja, Peru, Surinama, Trinidāda un Tobāgo, Venecuēla.   
 
  Singapūras ielās ar likumu ir aizliegts izmest ielās atkritumus, ēst metro, košļāt sabiedriskā vietā košļājamo gumiju. Par šo noteikumu pārkāpšanu draud bargi sodi. 
Izdevīgā atrašanās vieta Dienvidaustrumāzijā Singapūrai ir nozīmējusi gan neskaitāmas okupācijas, gan padarījusi to par īstu pērli ceļotājam, kurš vienuviet var apskatīt bagātīgu kultūru līdzāspastāvēšanu, savienojumā ar rietumu civilizācijas pozitīvajiem aspektiem. Kad kolonizācijas rezultātā XIX gadsimtā Singapūra kļuva par Britu impērijas sastāvdaļu, šajā vietā atradās malajiešu zvejnieku ciemats. No impērijas laikiem saglabājusies ir gan interesanta arhitektūra, gan izglītības tradīcijas un daudzvalodība.
Valsts ekonomika šeit balstās uz izdevīgo atrašanos vietu un tranzīta pakalpojumiem.
Publiskā transporta sistēma ar autobusiem un moderno pazemes vilcienu ir viena no efektīvākajām visā pasaulē, atliek vien iegādāties universālo plastikāta karti un sekot transporta shēmai. Centrā redzamie automobiļi pārsvarā ir taksometri. 

Singapūrā ir sākušies celtniecības darbi Formula 1 trases būvē. Plānotās trases boksu teritorijā būs 36 garāžas, kas paredzētas 12 komandām. Aprēķināts, ka galvenās boksu celtnes, kas būs ieturēta stiklā, celtniecība izmaksās 21 miljonu USD un tiks pabeigta nākamā gada maijā.
Apmeklējuma vērta ir arī japāņu grāmatnīca Kinokuniya Ngee Ann City iepirkšanās centrā — nepārspējama izmēra grāmatu veikals ar visplašāko arhitektūras, dizaina un mākslas grāmatu stūri. Singapūra ir arī iepirkšanās citadele.
 Neoficiāli tā tiek dēvēta par Āzijas gastronomijas galvaspilsētu un šo titulu godam attaisno pat visprasīgāko gardēžu aprindās. Singapūra ir īstā vieta, kurp doties baudīt ēdienu. No vienkāršām ēstuvēm līdz augstajai pavāru mākslai. Kaut lielākā daļa pilsētas iedzīvotāju ir ķīnieši, Singapūra ir teju visu kultūru (līdz ar to arī gastronomijas) mikslis - malaizieši, indonēzieši, arābi, eiropieši, indieši. Ja rietumi fusion apguva salīdzinoši nesen (tikai 20. gadsimta astoņdesmito beigās), tad Singapūrā tā ir jau vairāku gadsimtu tradīcija. Ja taujāsiet pēc labākā restorāna, jums atbildēs ar pretjautājumu - kāda stila virtuve jūs interesē? Centrā uzceltajās zemajās ēkās ir ierīkoti restorānu un veikalu kompleksi, kuri specializējušies malaiziešu virtuvē un tirgo nacionālos suvenīrus. Šeit var iegādāties lieliskas antīkās preces, apģērbu, kartiņas un dažādus aksesuārus, kā arī iespēja piedalīties spilgtā šova, kas veidots uz nacionālās leģendas pamata.
 Kaut arī Singapūra savulaik izslimoja pārspīlēto modernās arhitektūras vīrusu, tā laikus atguva veselo saprātu. Saprotot, ka līdz ar vecajām ēkām pazudīs arī pilsētas šarms. Pasaulē nemaz nav tik daudz vietu, kur atradīsiet indiešu templi blakus debesskrāpim!
 
Ekskursijas Singapurā:
 
“Fort Canning akvārijs”. Piedāvā ap 500 sugu jūras un saldūdens zivis no tropiskām un mērenām joslām. Tāpat lielu interesi piesaista koraļļi un citi jūras dzīvnieki.
“Putnu parks Jurong”. Viens no platākajiem un iespaidīgākajiem tāda veida parkiem pasaulē. Vairāk nekā 8000 īpašu putnu sugu, 600 no tiem apskatāmi 20 ha lielā, ierobežotā teritorijas parkā. Pirmā ekspozīcija – pingvīnu parāde, kuri tur dzīvo pēc nosacījumiem – to dzīves apstākļi ir ļoti tuvu tam, kā tas ir dabā. Papriecāties par pingvīniem, kuri it kā lido virs ūdens, kā arī aplukot, kā viņus baro, var no 10:30 – 15:30. Uz dziedošo putniņu terases varēsiet bufetē pabrokastot. Dzirdēsiet pie ezera pogojot Ķīnas un sarkanspārnaino lakstīgalu, žagatas un baltastainās putnu mammas tarkšķēšanu. Brokastis ar putniem no 9:00 – 11:00. Pasaules vanagu šovs sāksies 10:00 – vanagu centrā. Tajā piedalās ērgli, piekūni, pūces un apbrīnojamais kondors. Ielūkosieties piekūna mednieka muzejā. Noteikti noskatīsieties visu putnu zvaigžņu šovu, kas notiek speciālajā baseinā. Tur Jūs iepriecinās flamingo, kuri dejos Jums karību dejas. Parkā visu dienu ir uzvedums, kura galvenie varoņi ir putni. Tas un purva degunradžputns (11:45), kā arī audioviodeo šovs – Brīnišķīgā putnu pasaule 11:00 un 15:00.Pastaigāties tāpat, lai redzētu neatkārtojamus dzīvus eksponātus, ieejiet arī tumsas Pasaulē, kur iespēja aplūkot retus nakts putnus, vai arī izbraukt ar panorāmas vilcieniņu, lai pavisam tuvu redzētu šo putnu valsību. Panorāmas vilcieniņa celtniecība izmaksāja 20 milj.sing.dol., tā maršruta garums ir lielāks par 1,7 km. Tā apmeklētāji apbrīnā “pielīp” pie vagoniņu stikliem, kad tas brauc cauri ūdenskritumam.
 
“Krokodīlu paradīze Jurong.” Ar tramvajiņu var apbraukt visu apgabalu, kur dzīvo krokodīli, simtiem varmācīgu rāpuļu, pēc tam iespēja apmeklēt tumsas karjeras un zemūdens vispārējo galeriju, aplūkot krokodīlu olas, papriecāties šovā un restorānā “Jūras paradīzē” pat nobaudīt krokodīlu gaļu.

“Singapūras Crocodilarium”. Jūs pārsteigs vairāk nekā 1000 rāpuļu kārtas pārstāvji. Veikalā būs iespēja iegādāties suvenīrus no krokodīlādas.
Zoodārzs. Viens no pasaulē pazīstamajiem zooparkiem, pateicoties krāšņajai teritorijai - gleznainā tropu mežā, kura teritorija ir aptuveni 90 ha un tā daudzkrāsainību vairo šeit mītošie, vairāk nekā 2000 dzīvnieki. Zoodārzs lepojās ar pašu lielāko orangutantu koloniju, milzīgiem pērtiķiem no Borneo un Sumatras. Šo dzīvnieku vārdi no malaizijas pārtulokti kā “meža cilvēks”. Pats ievērojamākais no tiem – Mengs – tas 16:00 dzer ar apmeklētējiem tēju un ceļās uz brokastīm 9:00 no rīta.
Dažas reizes dienā notiek priekšnesumi, kuros rāpuļi, primāti, ziloņi un jūras lauvas spēlē galvenās lomas.

“Nakts safari” Jauns parks, kaimiņos Zoodārzam, atvērts no 19:30 līdz pusnaktij. 40 ha šīs teritorijas klāj biezi tropu meži. Šeit Jums priekšā stāv unikāla iespēja novērot savvaļas dzīvnieku nakts dzīvi, viņu īstenos dzīves apstākļos.
Pārvietojoties ar speciālajiem tramvajiņiem Jūs redzēsiet, tādus unikālus dabas veidojumus kā indijas begimotus, svītraino hiēnu, zelta šakāli un āfrikas bifeli. Pavisam parkā mitinās ap 110 pasaules dzīvnieku sugu pārstāvjiem. “Nakts safari” izveidoti visdažādākās dabas ainavas – no Himalaju kalnienes līdz pat Āfrikas savvaļas savannai. Tie kuri parvarēs piedzīvojumu bailes, varēs paieties pa speciālajām pastaigu taciņām un palūkoties uz dzīvniekiem no pavisam maza attāluma.

"Singapūras zemūdens pasaule". Pats lielākais Āzijas tropiskais akvārijs dos jums priekšstatu par daudzām okeāna mīklām. Pārvietojoties pa zemūdens stikla tuneli, Jūs redzēsiet vairāk nekā 6000 jūras dzīļu iemītniekus, bruņurupuču mājas, sastapsiet tādu retu sugu kā zaļo bruņurupuci, jūras gurķi, jūras zirdziņu un jūras drakonu. Jums pavērsies noslēpumu pilnas zemūdens karjeras un koraļļu rifs.
 
Etniskie rajoni. Pilsētas dibinātājs sers Stamfords Rafflezs aizsāka pēc etniskiem principiem apmetņu tradīciju, kas salīdzinājumā ar Singapuras kolarītiem, mononacionāliem rajoniem, piedod tām neparastu savdabību un dzīvīgumu.
 
Arab Street - Arābu kvartāls. 19.gs ātri attīstījies tirdzniecības rajons, kur tirgoņi no arābu zemēm tirgojās ar kafiju, zeltu, garšvielām un pērlēm, joprojam ir saglabājis savu specializāciju. Indonēzijas batika, persijas paklāji, turku aromātiskas eļļas, indijas zīds, antīkās preces un visvisādas citas lietiņas no Tuvajiem Austrumiem aizpilda Arābu kvartāla pārdošanas letes.

Cinatown. Primitīvi veikaliņi ceļmalas un koši tirdzniecības centri, kas liecina par 20. gs sākumu, piepilda Chinetownu ar dzīvīgu un darbīgu atmosfēru. Šeit pārdodās viss, kas pagadās - no koka tupelēm līdz pat kompaktdiskiem. Pastaiga pa ieliņu novedīs Jūs līdz kokmaterialu kaligrāfijas amatniekiem, praktikantiem, kuri izgatavo skulptūru portretus , dažādas koka figūriņas un aromātiskos kociņus.
 
Chinetownā ir īpaši interesanti ar Ķīniešu Jauno gadu - visa tās teritorija it kā pielieta ar uguntiņām un izrotāta ar svētku virtenēm, bodītēs pārdodas neskaitāmi daudz un dažādi suvenīri, dāvaniņas un saldumi.
 
Little India - Mazā Indija. Pēc garšvielām smaržojošās ieliņas ir pildītas ar sudraba spīdumu, dārgiem akmeņiem, bronzas statujām un rotājumiem, aromātiskām jasmīnu virtenēm un plūstošu košu zīda sari kaskādi. No lielāka tirdzniecības centra Zhujiao līdz pašām mazākajam pārtikas veikaliņam, šeit ir tik daudz kā interesanta. Deepavali Uguns Svētku laikā Mazā Indija pārvēršas par tādu kā dārgumu kārbiņu, mirdzošu, pasakainām uguntiņām un pilnu ar dažadiem pārsteigumiem.
Malay Village - Malaizijas ciemats. Singapūrā dzīvojošo malaiziešu apvienība, ar savu daudzveidīgo kultūras dzīvi.Geylang Serai rajona centrā uzceltajās zemajās ēkās ir ierīkoti restorānu un veikalu kompleksi, kuri specializēti uz malaiziešu virtuvi un nacionālajiem suvenīriem. Šeit var iegādāties lieliskas antīkās preces, apģērbu, kartiņas un dažādus aksesuārus, kā arī iespēja piedalīties spilgtā šova, kas veidots uz nacionālās leģendas pamata.
 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home