Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Spānija

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Kūrorts Kosta del Sol
no 599.00 € (7 naktis)
28
06
16
03
Klasiska Spānija
no 599.00 € (7 naktis)
09
Aviotūre Rīga-Malaga-Rīga
no 850.00 € (7 naktis)
14
21
28
05
12
19

Autobusu braucieni

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Jūra. Fiesta. Barselona
no 650.00 € (8 naktis)
21
Spānijas daile
no 769.00 € (10 naktis)
Katalonijas noslēpumi un atpūta Kostabravā
no 790.00 € (9 naktis)
25
Uz Barselonas svētkiem - La Merce
no 790.00 € (10 naktis)
19

Kosta Brava, Kosta Dorada – starp pasakām un īstenību

Kosta Brava – Mežonīgais krasts. Kosta Dorada – Zelta krasts. Spānija tūristiem ir otrs visiecienītākais ceļojumu mērķis starp visām pasaules valstīm, bet tieši Kosta Brava un Kosta Dorada piekrastes kūrorti pieskaitāmi šīs pievilcīgās un vienlaikus plašās zemes gleznainākajiem novadiem.

Skaistā un bagātā Katalonija jau kopš sendienām uzskatīta ne tikai par valsts vispārtikušāko provinci, bet arī salīdzināta ar izsmalcinātu, taču tajā pašā laikā apdomīgu aristokrāti, kas savus iespaidīgos dārgumus ne tikvien dāsni visiem izrāda, bet arī prot visnotaļ prātīgi pavairot. Tāpēc lieliskajā Barselonā, kas ir svešzemnieku visvairāk apmeklētā Spānijas pilsēta, ceļotājiem ar pamatotu lepnumu rāda ne tikai viduslaiku katedrāles un varenus klosterus, bet arī žilbinoši lieliskas Art Nouveau jeb jūgendstila ēkas, kā arī stiklā, niķelī un varā mirdzošus ultramodernus debesskrāpjus un visā Eiropā lielāko futbola stadionu, kur spēlē pasaulslavenā „Barcelona”.

Tomēr vispārākajā pakāpē šīs Katalonijas skaistules vārdu tāltālu nes ģeniālā spāņu arhitekta Antonio Gaudi apbrīnojamas celtnes: nepārspējami kruzuļainā „Sagrada Familia” baznīca ar izaicinoši staltajiem torņu pīķiem, savdabīgās prāvās dzīvojamās mājas pilsētas centrā un, protams, fantastiskais Guela parks, kurā, piemēram, verandas balstošās akmens kolonnas uzmūrētas slīpi, šādi un arī neskaitāmos citos veidos šeit apgāžot gandrīz visus vispārpieņemtos priekšstatus par arhitektūru un būvniecību. Te pat viskonservatīvākajiem, visapdomīgākajiem ļaudīm sāk šķist, ka pasakas varbūt nav tikai skaisti māņi, bet brīnumi patiešām iespējami arī īstenībā...

Uz gluži tādām pašām atvaļinājuma laikam īsteni piemērotām atziņām Kosta Dorada vedina arī milzīgais Portaventuras atrakciju parks Pinedā – šī spāņu Disnejlenda, kas atzīstama par otro lielāko izpriecu kompleksu Eiropā. Tur varēsiet pat piedalīties vulkāna izvirdumā vai galvu reibinošā ātrumā traukties ogļu vagonetē pa dziļu pazemes šahtu! Savukārt Kosta Brava sirdī Loretas de Maras kūrortpilsētā ceļotāji ar bērniem jautri varēs pavadīt laiku “Marinelendas” akvaparkā, kurā dresētie jūras lauvas, delfīni un citi kustoņi rāda visnotaļ iespaidīgus trikus.

Tikmēr mierīgāku izklaižu cienītāji droši vien dos priekšroku pirmklasīgā okeanārija apmeklējumam pašā Barselonas centrā, kur var aplūkot daždažādus jūras iemītniekus vai arī baudīt trīstūkstoš tropisko puķu un citu eksotisko augu košās krāsas un reibinošās smaržas slavenajā Murtas botāniskajā dārzā Blanesas pilsētā.

Bet, ja gribat pa īstam izprast valdzinošās Katalonijas daiļo dvēseli, Barselonā smaržīgā pievakares mijkrēslī lēnām dodieties uz lielisko Ramblas bulvāri, kur allaž gaisā vēdī kārdinoša ceptu kastaņu un žāvētu zivju aromāts no mājīgajiem restorāniņiem, kāds ielu muzikants strinkšķina ģitāru un tās pavadījumā nenoguruši čivina kanārijputniņi turpat pārdošanai izliktajos būrīšos.

Un arī tad, ja visu ceļojuma laiku laiski pavadīsiet pludmalē, aizmirstot visas ikdienas raizes un baudot brīnišķīgo Vidusjūru, šajā Katalonijas piekrastē aizvadītās laimīgās dienas piederēs jūsu visskaistākajām atmiņām.


Noderīga informācija par Spāniju

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Eiropas dienvidrietumos un aizņem 85% no Pireneju pussalas. Ziemeļos robežojas ar Franciju un Andoru, rietumos ar Portugāli, dienvidos ar Gibraltāru. Ziemeļos valsti apskalo Biskajas līcis, austrumos Vidusjūra un rietumos Atlantijas okeāns. Spānijai pieder Baleāru salas Vidusjūrā un Kanāriju salas Atlantijas okeānā. 90% valsts teritorijas aizņem kalni, dienvidaustrumos atrodas Kordiljēru-Betikas kalnu sistēma, par kuru augstāki ir tikai Alpi. Netālu no Granādas atrodas valsts augstākā virsotne Mulasens (3478 m v.j.l.)

Platība: 504 782 km2

Iedzīvotāju skaits: 41 116 800

Valsts iekārta: parlamentārā monarhija

Galvaspilsēta: Madride (4 620 00 iedz.)

Lielākās pilsētas: Barselona (3,75 milj.), Valensija (1,27 milj.), Sevilja, Bilbao, Saragosa, Valjadolida, Ovjedo, Kadisa, Almerija, Mursija, Malaga

Oficiālā valoda: spāņu

Reliģiskā piederība: katoļi (99%)

Klimats: subtropisks Vidusjūras klimats, sauss un pietiekami karsts. Ziemas maigas, janvārī vidējā gaisa temperatūra ir +8-14ºC, kalnos dažreiz nolaižas līdz -7ºC. Vasaras karstas, jūlijā vidējā gaisa temperatūra ir +23-29ºC. Nokrišņu daudzums svārstās no 250 līdz 700 mm gadā, pārsvarā rudenī un ziemā. Kanāriju salās klimats pārsvarā tropisks, ziemā temperatūra +25ºC, vasarā +28ºC. Baleāru salās ir Vidusjūras klimats, temperatūra ziemā +12ºC, vasarā +18- 26ºC. Vislabāk valsti apciemot pavasara beigās un rudens sākumā

Spriegums tīklā: 220 V
Laika starpība: -1 h, Kanāriju salās -2 h

Naudas vienība: eiro, 1 eiro = 100 centi, 1 eiro = 0,702 lati

Kredītkartes: vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/ Mastercard

Muita: ārvalstu valūtu līdz 500 eiro atļauts ievest bez deklarēšanas, deklarēto ārvalstu valūtu atļauts arī izvest. Vietējo valūtu atļauts ievest līdz 600 eiro, izvest līdz 120 eiro. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 2 l vīna, 1 l stipro dzērienu, pārtikas produktus personīgai lietošanai. Radio, foto un video kameras ir jādeklarē. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, dažus medikamentus, munīciju un sprāgstvielas. Aizliegta vēsturisku priekšmetu izvešana, dārglietu, ieroču un munīcijas izvešana bez atļaujas.

Nacionālā virtuve: katrā reģionā nacionālā virtuve nedaudz atšķiras. Ļoti iecienītas ir zivis un jūras produkti – menca ar ķiploku mērci, moluski, krabji, forele, jūras produktu asorti. Plašā piedāvājumā ir dažādās mērces – saldās, asās. Tāpat iecienīts ir siers, dārzeņi, cūkgaļas desiņas, truša gaļa ar gliemežiem, teļa gaļa. Spānija visā pasaulē ir pazīstama ar saviem lieliskajiem vīniem, kuru izvēle ir milzīga. Katrā rajonā ir arī savas liķiera šķirnes, populārs ir anīsa degvīns.

Vēsture: III gs. p.m.ē. pussalā ieradās romieši ar savu kultūru un vēsturi. 409. gadā uz pussalu masveidā pārcēlās ģermāņu ciltis un 419. gadā dibināja Vestgotu karalisti. Vestgoti valdīja līdz 711. gadam. 714. gadā pussalu iekaroja musulmaņi – mauri un valdīja tajā 800 gadu. XIII. gadsimta beigās apvienojās kristīgās Kastīlijas un Aragonas provinces, vēlāk katoļu mūki apvienoja visu Spāniju un lika pamatus „Zelta laikmetam”. 1492. gadā padevās pēdējais musulmaņu valdnieks un Spānija kļuva par katolisku zemi. Tajā pašā gadā Kolumbs atklāja Ameriku un Spānija sāka masīvu koloniālo ekspansiju, iekarojot milzīgas teritorijas un sagrābjot neskaitāmas bagātības. 1808. gadā Spānijā iebruka Napoleona armija un Spānija zaudēja kontroli pār kolonijām. Taču spāņu tauta sacēlās pret iebrucējiem un piecu gadu kara laikā atguva zaudēto – 1814. gadā Spānijas karaliste tika atjaunota. 1898. gadā Spānija karoja ar Amerikas Savienotajām valstīm par kolonijām un karu zaudēja. 1931. gadā tika dibināta otrā republika. 1936. gadā sākās pilsoņu karš, kurā republikāņi zaudēja un ilgus gadus Spānijā valdīja ģenerāļa Franko diktatūra. 1975. gadā pēc diktatora nāves varas grožus pārņēma pašreizējais karalis Huans Karloss I. Spānijas tālākā attīstība risinājās demokrātiskā ceļā un 1986. gadā tā pievienojās Eiropas Savienībai.

 Spānijas kurorti:

Kosta Dorada apbur un vilina ar patīkamo klimatu, gleznainām un kontrastējošām ainavām, veselīgu un uzmundrinošu gaisu, unikāliem dabas rezervātiem un bagātu provinces vēsturi, kā arī supermoderniem atpūtas centriem. Šī ir ļoti laba vieta ģimenes atūtai - jūra pie krasta ir sekla un, pats svarīgākais, blakus Salou atrodas grandiozais tematiskais atpūtas parks „Portaventura”. Par atpūtnieku paradīzi Kosta Doradu padara viss kopumā – skaistās dabas ainavas, arhitektūras pieminekļi, lieliskās smalko, zeltaino smilšu pludmales un lielā izpriecu daudzveidība.

people walking near church during daytimeCosta Brava
Klinšaina, vairāk līkumota un bez lieliem smilšu klajumiem, kas raksturīgi Costa Blanca, klintīm bagātā Costa Brava stiepjas no Barselonas līdz pat Francijas robežai. Jāaplūko burvīgie, smiltīm bagātie līči, kas apņem krastus. Lai arī šeit ir tikai pāris vēl neapgūtas pludmales okeāna krastā, tomēr Costa Brava joprojām piedāvā klinšaina mežonīguma izjūtu. Viena no ekscentriskākajām villām krastmalā piederēja Salvadoram Dalī, vienam no slavenākajiem modernistiem, kas dzīvoja netālajā Cadaques.

Loreta de Mara.
Tas ir lielākais un populārākais kūrorts Kosta Bravas piekrastē.  Te ir daudz mūsdienīgu viesnīcu, izklaides centru, veikalu un lielisku pludmaļu, kuras plešas cauri visas pilsētas teritorijai. Pilsēta atrodas aptuveni 70 km attālumā no Barselonas. Līdz tūrisma uzplaukumam, kas sākās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, rajona galvenais dzīves avots bija vīns, olīvas un zvejniecība. Mūsdienās tā ir pilsēta, kurā izvietota lielākā daļa piekrastes viesnīcu, restorānu, diskotēku un izklaides centru. Gar jūru stiepjas brīnišķīga gājēju aleja – “promenāde”, bet līdzās atvērtajā izklaides centrā, mutuļo nakts dzīve. Vakarus Jums piedāvā pavadīt modernos kazino, omulīgos restorānos baudīt lielisko spāņu virtuvi vai jautri pavadīt vakaru diskotēkās. No piekrastes paveras pasakaina ainava, kad tūkstošiem restorānu,kafejnīcu un nakts klubu ugunis izgaismo naksnīgās debesis un jūru. Lielāko daļu izklaides vietu slēdz tikai rītausmā. 

Aiz pilsētas robežām pludmale pietuvojas gleznainam, priežu audzēm apaugušam klinšainam krastam. Aktīvās atpūtas cienītāji varēs iznomāt visu nepieciešamo, kas vajadzīgs ūdenssporta nodarbībām. 

Arhitektūras cienītājus piesaistīs San Roma dievnams. Loreta de Mara kūrorts katram tūristam, neatkarīgi no viņa vecuma, piedāvā neskaitāmas izklaides iespējas, kas atvaļinājumu padarīs vienreizēju un neaizmirstamu. Kūrortā ir attīstīta lieliska satiksme ar tuvējām pilsētām. Netālu atrodas “Water World” ūdens atrakciju parks. 

Tossa de Mara.Tossa de Mara kūrorts atrodas 85 km attālumā no Barselonas. Šī ir Kosta Bravas viena no skaistākajām un romantiskākajām vietām. Zelta pludmale, nelielā līcī uzceltā senā pilsēta-cietoksnis: ne velti vietu sauc par Vidusjūras pērli, zilo paradīzi. Jau XX gs. sākumā to bija iemīlējuši bagātie eiropieši, vienreizējā kūrorta daili aprakstīja un dzejās apcerēja dzejnieki, bet apkārtējā ainava iedvesmoja ne vienu vien mākslinieku. 

Tas ir pirmais Spānijas kūrorts, kurš saglabājis savdabīgu veidolu, kas vērojams vecajā pilsētā vai tā sauktajā Villa Vella. Pilsētas vecā daļa attiecināma uz XII gs., to ieskauj cietoksnis ar trim cilindrveidīgiem torņiem. Šie aizsardzības vaļņi piešķir pilsētai cēlumu. No pilsētas uz cietoksni ved speciāli tūristiem izveidotas akmens kāpnes. Cietoksnis atrodas kalna virsotnē no kurienes paveras lielisks skats uz jūru un pilsētas apkārtni. 

Pludmale, kas stiepjas cauri pilsētai,ārpus tās robežas atduras klinšainā krastā. Tā ir visai šaura, sīku oļu pludmale. Sezonas laikā pludmale bieži ir pārpildīta. Dabas veidotā vieta, ir kā radīta romantikas un zemūdens peldēšanas cienītājiem. 

Tossa de Mara kūrorts ir plaši pazīstams ar savu kulinārijas mantojumu. Pateicoties pilsētas ģeogrāfiskajam izvietojumam šeit dominē Vidusjūras virtuve. Pilsētas mājīgajos restorānos Jums piedāvās nobaudīt daudzveidīgus jūras produktu ēdienus, kuri apmierinās visprasīgāko gardēžu vēlmes. Lielu nakts klubu šeit nav (vienīgais klubs “Turrai”), bāros ir dzīvā mūzika (“Flamenco bar”, “Pepe bar”, “Tahity”). Dzīve šeit mutuļo no jūnija vidus līdz augusta beigām. Augusta beigās šeit notiek starptautisks mūzikas festivāls. Tā laikā koncerti notiek vienu vai divas reizes nedēļā. 

Costa Blanca
Šis dienvidaustrumu krasts ietver industriālo Valensijas pilsētu, tomēr tā slavenākie kūrorti Benidorm un Alicante katru gadu ir Ziemeļeiropas tūristu pārpildīti. Apkārtējā ainava nav īpaši aizraujoša, tomēr ūdens ir tirkīza krāsā, smiltis ir baltas un mazs gada nokrišņu daudzums garantē saulainas brīvdienas.

Costa Verde 
Diezgan atšķirīga no sausās un saules apspīdētās Andalūzijas krasta līnijas, klinšainā Costa Verde ( Zaļais krasts) atspoguļo saulainu Īrijas rietumu krasta versiju. Vasarā, kad pārējā Spānijā valda karstums, šeit temperatūra ir zemākā. Lielāko daļu krasta aizņem senā Asturias province - reģions, kurā ir daudz romāņu arhitektūras un viduslaiku svētceļnieku vietas, turklāt tās vēl nav pārpildījuši tūristu pūļi. Pirmie kūrorti izveidoti dažos Santander , Gijon un mazliet arī Oviedo iekšzemes reģiono

Kosta del Sola
Costa del Solas (Saules krasta) liedags, kas stiepjas no Gibraltāra līdz Malagai, ir pilnībā aprīkots pludmales atpūtnieku un ūdenssporta cienītāju vajadzībām. Te caurmērā ir 300 saulainu dienu gadā. Marbella ir elegantākais kūrorts. No tā 29 pludmalēm par labāko tiek uzskatīta Playa de Don Carlos. Torremolinosa, atpūtnieku metropole, pamazām atbrīvojas no nepārdomātā būvniecības drudža sekām. Pilsēta ieguldījusi milzīgus līdzekļus zaļo zonu, jaunu laukumu un promenādes ierīkošanai, bet liedagā sabērts miljoniem tonnu baltu smilšu. Benalmadena orientējas gandrīz tikai uz masu tūrismu. Aiz lielās jahtu ostas un visai akmeņainā liedaga ir daudz vietu, kur atpūsties tūristiem.

Santa Susana 
brown concrete structureSenlaicīga kataloņu pilsēta 60 km no Barselonas. Tā atrodas lielisku ozolu un priežu mežu noklātu kalnu pakājē, un ir pazīstama ar saviem minerālajiem ūdeņiem. 
Mūsdienās Santa Susana ir iemantojusi slavu kā labi attīstīts tūrisma centrs. Pludmali klāj oļi, jūra ir dziļa. Šīs pludmales ir izpelnījušās ģimeņu atzinību. Šeit Jūs jutīsieties pilnīgi brīvi un netraucēti. 
Pilsētu divās daļās dala asfaltēts ceļš. Kūrorta daļa atrodas tuvāk jūrai. Pastaigājoties gar piekrasti, ir viegli nepamanīt kā Santa Susana līgani saplūst ar Malgrada de Mara kūrortu. Abus kūrortus savieno krastmala. Līdzās atrodas neskaitāmi veikali, kafejnīcas, bāri un restorāni. 

Gleznainu kalnu pakājē, otrpus ceļam, atrodas Santa Susana vēsturiskā daļa. Šeit apskatāms XVI gs. celtais sargtornis, restaurētā Castel de Can Rates pils. Šajā vēsturiskajā ēkā mājvietu radis kultūras un mākslas centrs. Baznīcā apskatāmi I.Krauzes darbi. Līdzās pilsētas vecajai daļai atrodas lielisks parks “Parque Natural de la Font del Boter”. Apsargājamā parka teritorijā, starp izsmalcinātajiem tropiskajiem augiem, tek minerālie ūdeņi un karstie avoti. 

Pa pilsētas centrālo ielu kursē tūristu vagoniņš, ar kuru no viesnīcas zonas var nokļūt Santa Susanā. Santa Susanas gājēju aleja savienojas ar Malgrada de Mara pilsētas krastmalu, kurā darbojas vairākas diskotēkas. Restorāni šajā zonā ir domāti ātrām uzkodām, tāpēc, lai garšīgāk paēstu, iesakām ar vilcienu doties uz Barselonu. Kūrortā var iznomāt velosipēdu. Lielākās un modernākās viesnīcas vakaros organizē koncertus un spēles. Malgrada de Mara pilsētiņā tūristi aicināti apmeklēt ūdens atrakciju parku “Marineland”, kur demonstrē priekšnesumus ar jūras lauvu, delfīnu un papagaiļu piedalīšanos. Šī parka apmeklējums sagādās prieku visai ģimenei.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home