Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!
67 283 882
200 80 600

Langedoka un Russiljons

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Francija   »   Langedoka un Russiljons

12 neaizmirstamas dienas krāšņajā Vidusjūras krastā ar iespēju apmeklēt noslēpumainos Pirenejus un kataru pilis augstu kalnos, Salsas fortu un apbrīnojamo Aviņonu, pašu lielāko viduslaiku Karkasonas cietoksni un skaisto Vidusjūras pilsētu Koliūru, pašu augstāko saglabājušos seno romiešu akveduktu un brīnumaino Francijas pilsētu Vilafrance-de Conflent.

1. diena
Izbraukšana no Rīgas 6.00. Pārbrauciens caur Poliju. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena
Pārbrauciens caur Vāciju. Pustdienu pauze. Pārbrauciens uz Franciju. Nakts viesnīcā.

3. diena
Pārbrauciens līdz kempingam, kur visu turpmāko nedēļu pavadīsim Vidusjūras Francijas piekrastē. Iekārtošanās kempingos, kas paredzēti dzīvošanai no 4 – 6 cilvēkiem mājiņā (2+2, 2+1+2, 2+2+2/ 1-2 cilvēki istabiņā). Katra mājiņa ir aprīkota ar dušu, tualeti, virtuvīti ar plīti un pilnu trauku komplektu, kas ievērojami samazinās jūsu maltīšu izmaksas.

4. diena
Pēc apkārtnes iepazīšanas un nelielas atpūtas pie jūras, mūsu programmā ir ekskursija uz Salsas fortu un Koliūras pilsētu.
Salsas forts, kas līdzinās milzīgai smilšu pilij uz apkārtējo vīnadārzu fona, ir tiešām iespaidīgs cietoksnis. 15.gs. šo cietoksni uzbūvējuši katalānieši, taču vēlāk to piesavinājās franči. Forts apsargā šauro aizu starp kalniem un Vidusjūras lagūnām, tā masīvie mūri un apaļie torņi ir izcils spāņu militārās arhitektūras paraugs. Ja nav vēlēšanas apmeklēt cietoksni no iekšpuses, tad vienmēr ir iespēja tam apiet apkārt. Protams, var arī paviesoties vīna pagrabiņā un nogaršot šī reģiona visiem zināmo muskatvīnu.
Tālāk mūsu ceļi vedīs uz romantisko piejūras ciematu – Koliūru. To raksturo ciprešu apēnotie nami ar košo apmetumu un spilgtos toņos krāsotās zvejas laivas, kas mirdz jūras gaismā. Šo visu apburošo skatu vēl rotā varenais karaļa celtais cietoksnis uz Pireneju kalnu fona. Ne velti šo vietu bija iecienījis Anrī Matiss un citi mākslinieki, kuri savu nevaldāmo eksperimentu un spilgto toņu dēļ tika iesaukti par fovistiem. Bruģētajās ieliņās tagad rindojas mākslas galerijas un suvenīru veikali. Nesteidzīga atpūta un kārtīga bohēmas deva Jums būs garantēta.
Šajā pilsētiņā mēs arī papusdienosim. Mūsu rekomendācijas- nobaudīt mīdijas ar vīnu.

5. diena
Šodien mūsu ceļi vedīs uz Pirenejiem jeb seno Oksitāniju – zemi ar bagātu katariešu vēsturi, nocietinātajām pilīm, spožo sauli, augstajiem kalniem un neskaitāmajiem vīna dārziem.
Langdokas–Rusijonas reģions ir mūsu maršruta pamats, jo šajā teritorijā mājo katariešu noslēpumi un mistērijas. Katarisms bija valdošā reliģija viduslaikos visā dienvidrietumu Francijā un Spānijā. Katarus raksturoja kritiska attieksme pret Katoļu baznīcas negācijām, viņi uzskatīja, ka materiālā pasaule reprezentē tikai ļaunumu. Lai simbolizētu viņu augsto garīgumu, kataru kulta celtnes atradās kalnu galos vai augstu virs jūras līmeņa. Aragonas Peters II dedzīgi vēlējās anektēt šo katariešu reģionu, kā rezultātā izvērtās krusta karš pret katariem. Šis karš aizsāka nežēlīgu slepkavošanu un spīdzināšanu, kas ilga vairāk kā gadsimtu.
Šodien mūsu plānā ir vēstures grāmatas izzināša Karkasonā. Tā ir mazpilsēta-cietoksnis, kuru arī bija iemīļojuši katarieši. Pilsēta, kuru reiz bija dibinājuši romieši, vairāk gan atgādina pasaku grāmatu, vidusslaiku elpa un pagātnes ēnas te nav zudušas it nemaz. Karkasonas cietoksnis izskatās iespaidīgi – ar saviem 52 torņiem un diviem aizsargvaļņiem tas tiek uzskatīts par vienu no lielākajām militārajām būvēm Eiropā.
Pēcpusdienā mūsu ceļi vedīs uz vēl kādu unikālu vietu – Lastūru. Šeit, 300 metru augstajās klintīs, atrodas četri unikāli cietokšņi, kuros jau no 13.gs. aktīvi darbojās katari. Arī Jums būs iespēja izzināt šo cietokšņu stāstus, redzēt brīnumainas ainavas un ieelpot svaigo kalnu gaisu.

6. diena
Šodien mēs dosimies ceļojumā uz vēsturisko Provansas zemi, kur iepazīsimies ar brīnišķīgām pilsētām, kuras atrodas nomaļus no tūristu maršrutiem.
Viduslaiku Eg- Morta, kuru mēs apmeklēsim pirmo, palikusi nemainīga un saglabājusies līdz mūsdienam, neskatoties uz vairāk kā 700 gadu ilgo vēsturi. Tās nocietinājuma sienas,torņi, vārti, ielas, mājas un baznīcas – tieši tādas, kādas tās tika uzceltas pēc Ludvika IX Svētā pavēles XIII gadsimtā.
Tūristi dodas uz šejieni, lai paklaiņotu pa šaurajām viduslaiku ieliņām, kuras iespiedušās starp senajiem namiem, aplūkot varenos gotiskos nocietinājumus, kuriem katram ir sava nozīme un vēsture. Apmeklēt ievērojamo torni – cietoksni un vienlaicīgi arī bāku. Bez tam, pilsētai apkārt plešas purvaini klajumi, kas mūsdienās pārveidoti par unikālu, gigantisku Kamargas dabas parku, kur interesanti pavērot šejienes floras un faunas daudzveidību.
Interesanti, ka Kamarga ir lielākā putnu pulcēšanās vieta Eiropā. Tā ir vienīga vieta Eiropā, kur ligzdo rozā flamingo. Bet Kamargas simboli ir citi dzīvnieki – melnie vērši, kas piedalās koridās un sniegbaltie zirgi – kamargu, kuri kļūst balti tikai pieauguši, bet piedzimst melni.
Pēc Eg- Mortas (tulkojumā “Mirušie ūdeņi”) mēs dosimies uz seno romiešu dibināto pilsētu Arlu. Mūsdienu Arlas centrā var redzēt daļu no bijušās pilsētas nocietinājumu sienas, romiešu amfiteātri (agrāk šeit notika gladiatoru cīņas, tagad korida un citi uzvedumi), romiešu termas un kādreizējās varenās, greznās imperatora pils atliekas.
Ekskursijas noslēgumā iegriezīsimies vietā Le-Bo-De- Provans, kas ir iekļauta pašu skaistāko Francijas ciemu asociācijā. Les Baux-de-Provence kopā ar tās pils Bo drupām ie viena no Provansas apmeklētākajām ievērojamām vietām un pati apmeklētākā Francijas pils.
Vakarpusē mēs atgriezīsimies kempingā.

7. diena
Šodien gan nevajadzēs agri celties, jo ir lielā atpūtas diena!

8. diena
Katariešu pilis reiz bijuši fantastiski cietokšņi, kas piederējuši lielkungiem. Īpaši labi saglabājušās ir Pilorānas un Keribusa pilis, kuras arī mēs šodien apmeklēsim. Šīs vietas arī bija pēdējās, kur no 1230. – 1240. gadam patvērušies katarieši.
Ceļš, metot cilpas starp kalniem, aizved mūs uz Piloranas pili, kura gluži kā akmens kronis vainago četrsimtmetrīgo klinšu smaili. Uz nepieejamo pili caur priežu mežu ved diezgan stāva, līkumota, akmeņaina taciņa, kuru tomēr var pievarēt katrs tūrists.
Keribusa pils, kura atrodas 728m augstā kalnā, bija katariešu pretošanās pēdējais balsts, kurš krita cīņās pret krustnešiem 1255.gadā.
No daudzstūrainā galvenā torņa, kura iekšienē atrodas eleganta gotiskā stila zāle, paveras elpu aizraujošs skats uz Rusiljonu, Pirenejiem, Korbjēru un Vidusjūru.
Līdz pilij mēs brauksim ar autobusu. No autobusu stāvvietas līdz pils ieejai ir apmēram 10 minūšu gājiens pa ērtu celiņu.
Pa ceļam uz piekrasti mēs pieturēsim pie vīnu veikala – kooperatīva ar pireneju vīniem, kur mums būs iespēja nodegustēt un iegādāties šos sevišķos vīnus.

9. diena
Pēdējā dienā, kad viesojamies ciemos Kataru zemē, apmeklēsim apburošu vietu ar nosaukumu Vilafranse-de-Conflent. Vilefranša ir 11.gs. veidota viduslaiku pilsētiņa, kas atrodas pašā Pireneju sirdī. Tā ir klasificēta kā viens no “Skaistākajiem ciemiem Francijā” un ir arī iekļauts UNESCO Pasaules sarakstā. Augstu virs aizas atrodas arī Fort Liberia, ko 17.gs. uzcēlis Vobāns. Cietoksnis tika uzbūvēts stratēģiski izdevīgā vietā, jo no tā var redzēt visus trīs ceļus, kas ved uz Vilefranšu. Starp nocietinājumiem, ciematiņa šaurās ieliņas ir mājvieta vietējiem amatnieku darinājumu un gleznu veikaliņiem. Pēcpusdienā mēs atgriežamies atpakaļ kempingā, lai izbaudītu pēdējos saules un jūras pieskārienus.
Vilafranse-de-Conflent un tai blakus esošās grotas Grandes Canalettes ir viena no brīnumainākajām Dienvidfrancijas vietām. Ja pilsēta ir nocietinājums, kas praktiski nav mainījies tūkstots gadu laikā, tad grotas ir kā ģeniāla skulptora mākslas darbs. Mūzika un efektīgs apgaismojums kopā ar neparastajām dabas formām rada grotās sirreālistisku ainu – vesela gaismas mūzikas izrāde, kam pasaulē nav analoga.

10. diena
Agrā izbraukšana no kempinga. Pārbrauciens uz vienu no tūristu apmeklētākajiem objektiem Francijā akveduktu Pont- du- Gard. Tā garums ir 275 metri, augstums 47 metri. 1985. gadā akvedukts Pont-du-Gard ir iekļauts Vispasaules Kultūras mantojuma UNESCO sarakstā.
Upē zem tilta var peldēties.
Dodamies ceļā uz pilsētu, kas ir ierakstīta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā – Aviņonu, Francijā. Pilsēta, kas atrodas Ronas upes ielejā bieži vien tiek dēvēta par “pāvestu azoti”, jo katoļu šķelšanās laikā šeit uzturējās pāvesti un pāvestu pretinieki. Līdz pat 17. gadsimtam Aviņona bija ievērojamākais reliģijas un kultūras centrs reģionā. Interesanti, ka tieši šeit atrodas arī viena no pasaulē lielākajām viduslaiku celtnēm – pāvesta Benedikta pils. Savukārt mūsdienu Aviņona ir īsts mākslas centrs, gandrīz katrā ieliņā iekārtotas mākslas galerijas, izstāžu zāles, kas darbojas līdz pusnaktij. Tāds ir dienvidnieku dzīves ritms.
Mēs dodamies talāk. Nakts viesnīcā.

11. diena
Pārbrauciens caur Franciju, Vāciju. Nakts viesnīcā.

12. diena
Pārbrauciens caur Poliju. Pusdienu pauze. Ierašanās Rīgā ~ 24.00

P.S. Maršruta ir iesējamas izmaiņas. Ekskursiju kārtība var mainīties.

Cenā iekļauts:
Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju;
4 naktis viesnīcā ar brokastīm;
7 naktis mājīgā kempingā pie okeāna.

Papildus:
Medicīniskā apdrošināšana;
Papildvieta autobusā - 150 EUR;
Piemaksa par SGL viesnīcā - 120 EUR.

Pilna ekskursijas pakete ~160 (175) EUR, bērniem ~ 70 EUR. Tajā skaitā:
Izbrauciens uz Salsas cietoksni un Koliūru ~ 25 EUR, bērniem ~ 10 EUR;
Ekskursija uz Karkasonu un Lostūras pilīm ~ 35 EUR, bērniem ~ 15 EUR;
Ekskursija uz Provansu: Eg- Morta , Kamargas nacionalais parks, Arla, Le-Bo-De-Provans ~ 50 EUR, bērniem ~25 EUR;
Ekskursija uz kataru pilīm: Pilorāna, Keribusa~ 30 EUR ,bērniem ~15 EUR;
Izbrauciens uz Villefranche-de-Conflent, Libērijas fortu un grotas Grandes Canalettes~ 25 EUR, bērniem ~ 15 EUR;
Ekskursija uz Avinjonu ~ 10 EUR, bērniem ~ 5 EUR.
P.s. Pilnu ekskursiju paketi var iegādāties pērkot ceļojumu vai atsevisķi. Pērkot pilnu ekskursiju paketi, atlaide 15 EUR.

Atsevišķi jāiegadājas ieejas biļetes muzejos, pilīs, grotās...
Ieejas biļešu cenas:
Salsas cietoksnis ~ 7,50 EUR (pieaugušie), 4.50 EUR (bērni 6-15 gadi), 6 EUR;
Lastūras pilis ~ 6 EUR (pieaugušie), 3.50 EUR (bērni 6-15 gadi), 5 EUR;
Pilorāna pils ~ 5 EUR (pieaugušie), 3 EUR (bērni 6-15 gadi), 4 EUR;
Keribusa pils ~5.50 EUR (pieaugušie), 3 EUR (bērni 6- 15 gadi), 4 EUR. Audiogids pilī 4 EUR (katrs otrais audiogids par brīvu);
Bo pils ~ 10 EUR (pieaugušie), 8 EUR (bērni 7-17 gadi, studenti), 8 EUR + bezmaksas audiogids pilī.

home