Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!
67 283 882
27 077 039

Svētceļojums uz Gruziju

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Gruzija   »   Svētceļojums uz Gruziju

1. diena
Tikšanās ar uzņēmuma pārstāvjiem starptautiskajā lidostā Tbilisi un transfērs uz viesnīcu. Pēc šī mēs sākam Nostūri Metehi-vēsturiskais Tbilisi apgabals augstā kalnā, esam virs Mtkvari upes krastiem. Galvenais apskates objekts Metehā ir  gleznainā uz klints kapenes baznīca Uspenska (Metehi templis), uzcelts 1278.-1284. gadā pirms cara Demetra II valdīšanas laika. 19.gadsimtā  baznīca bija pārbūvēta kā kazaku kazarmu polkas. No 1934. līdz 1942.gadam tika ievietota Metehas pils. Gruzijas vadības SSR mākslas muzejs. 1959.gadā pils tika nojaukta un daļa no senās ēkas bloka, 1961.gadā laukumam pretī templis. Sioni ir vēsturiski galvenais templis Tbilisi un viena no divām galvenajām Gruzijas baznīcām. 1112.gadā Dāvids IV Celtnieks, atbrīvoja Tbilisi no arābiem, uzcēla pilsētā jaunu katedrāli, kura vairākkārt tika iznīcināta un pārbūvēta. Īpaši nozīmīgs darbs bija vajadzīgs pēc Dželal ad-Dina Mankburni iebrukuma un zemestrīces 1668.gadā, un klints tika dekorēta ar Vahtanga Gorgasala zirga statuju, pēc tam uz Heidera Alijeva parku uz sērūdens pirtīm (Abanotuvannas), pēc tam uz mīlētāju tiltu. Pēc tā visa džungļu ūdenskritums. Tbilisi vienīgā mošeja, kas uzcelta 2011.gadā, tālāk botāniskais dārzs, kas atrodas uz kalna, 128 tūkstoši kvadrātmetru līdz Gruzijas mātes statujai. Pēc tam Narikala pils.
Narikala baznīca uzcelta nesen 1996.-1997.gadā, tā aizvieto oriģinālo baznīcu 13. gadsimtā, kas tika iznīcināta ugunsgrēka rezultātā. Jaunajā baznīcā ir «noteiktais krusts», baznīcas interjeru rotā gan freskas ar ainām no Bībeles, gan arī Gruzijas ainas. Pēc tam dosimies ar trošu vagonu atpakaļ uz ieleju .Iesim uz turku restorānu paēst pusdienas, pēc tam atgriežamies viesnīcā, lai atpūstos.

Pēc septiņiem vakarā ekskursija pa pilsētu būs  no slavenā Rustaveli prospekta. Pēc šī tirdzniecības centrs Zara, iepirkšanās, operas teātris, senais parlaments, kinoteātra komplekss un Brīvības laukums, kur atrodas Georga Nabidanosa zelta statuja, pēc tam dodamies uz eiropiešu parku (Rika Park), skatīsimies uz dejojošo strūklaku, pēc tam Pasaules tilts, iesim uz Šardeni ielu, kura pilna dažādu kafejnīcu un restorānu arābu stilā. Pēc tam mēs apmeklēsim Kašveti pareizticīgo baznīcu Tbilisi centrā, atrodas pretī Gruzijas Parlamenta ēkai Rustaveli prospektā, baznīca celta no 1904. līdz 1910.gadam pēc arhitekta Leopolda Tiflis Bielefeld projekta, kas deva paraugu viduslaiku katedrālei Samtavisi. Baznīca tika uzcelta citas ķieģeļu baznīcas vietā, uzcelta šeit pēc Amilahvari ģimenes pasūtījuma 1753.gadā un novecojusi. Baznīcas freskas tika uztaisītas 1947.gadā, Lado Gudiašvili. Tiek uzskatīts, ka Kristus izskatā, viņš iemiesoja skulptora B portretus, kas šajā gadā sākās. Avališvili baznīcas nosaukums «kašveti» nāk no gruzīnu valodas kva («akmens») un šva («dzemdēt»). Pēc leģendas, 6.gs. sieviete Tbilisi apsūdzēja Dāvidu Garedžiski, ka viņa no tā ir stāvoklī. Dāvids prognozēja, ka viņas meli acīmredzami, kad viņa dzemdēs akmeni. 
Pēc tā, vakarā dosimies uz Mtsaminda parku, ģimenes izklaides centru, atrodas Mtsaminda kalna virsotnē ar skatu uz Tbilisi pilsētu. Pavadījusi laiku parkā, vakariņas restorānā un atgriešanās viesnīcā. 

2. diena
Pēc mūsu rīta brokastīm kruīzs sāksies 10:00 rītā, Kaukāzu kalnu sirdī. Pēc 40 minūtēm mēs ierodamies vēsturiskajā Ananuri pilī. Tā atrodas skaistā vietā Žinvali krastā. Tā bija hercoga Aragvi Eristavi rezidence, feodāļu dinastija, kas valdīja pār teritoriju no 13. gadsimta. Pils bija daudzu cīņu arēna. 2007.gadā komplekss tika iekļauts sākotnējā Vispasaules UNESCO sarakstā. Pēc tam dodamies uz seno Svēto baznīcu 17.gs. Jo lielāka Dārgumu baznīca (Ghvtismshobeli) bija uzcelta 1689.gadā hercoga Bardzem dēlam. Tam ir centrālais kupols un bagāti dekorēta fasāde, tajā skaistā izcirsta ziemeļu ieeja un izcirsts vīnogu krusts uz dienvidu fasādes. Gruzijas Scenārijs uz dienvidu fasādes kristīgajai Baznīcai uzcelts krusts Assumption. Baznīcā arī ir vairākas freskas, no kurām lielākā daļa tika iznīcinātas 18.gs.
Reģionu raksturo neparasts dabas skaistums, mēs pavadīsim kādu laiku, lai fotografētos un apmeklēsim arheoloģiskās vietas. Pēc tam, tieši pēc stundas, nokļūsim citā pilsētā Gudauri, kur slēpošanas trases ir baltas ziemā. Tālāk pagriežam savu ceļojumu uz Kaukāza kalna augstumiem 5500 metrus virs jūras līmeņa, kur pilsēta Kazbegi, atrodas Gruzijā – Krievijas robežas. Pa ceļam mēs sasniegsim augstieni, kur mākoni apskauj Kaukāza kalnu virsotni. Kazbegi mēs apskatīsim Gergetes baznīcu. Tā tika uzcelta 14.gadsimtā, un skaitās vienīgā kristīgā baznīca Hevi. Padomju laikā, visi reliģiskie dienesti tika aizliegti, bet baznīca joprojām ir populārs tūristu galamērķis. Pēc tam atgriešanās viesnīcā.
 
3. diena
Pēc brokastīm viesnīcas restorānā mūsu kruīzs sāksies 10:00 dosimies uz Kaheti vēsturisko rajonu. Kaheti un vēsturiskais rajons Gruzijas austrumu daļā, Iori un Alazani upju augšējā robežā.
Nosaukums no kahi - gruzīnu subetniskā grupa Gruzijas austrumos -et- suffiks, norādot uz šī cilvēka dzīvesvietu. Mēs apmeklēsim mīlestības pilsētu Signahi.
Tur vienmēr notiek kāzu ceremonijas, papildu lielajai vīnogu audzēšanai, daudz balto un sarkano vīnu veidi, tādi kā Saperavi, Twishi, kiši un citi, var izmēģināt un nopirkt kādu vīnu. 
Mēs būsim apskatīt Alaverdi katedrāli, kas bija viens no svarīgākajiem Gruzijas gramatikas centriem. Šeit bija parakstīts viens no svarīgākajiem Gruzijas manuskriptiem - Alaverdi Evaņģēlija (1054.g.), kurš šodien tiek glabāts Nacionālajā manuskriptu centrā. Mēs apskatīsim. St. Nino klosteris Bodbe ir Gruzijas pareizticīgo klosteris, un Bodbe bīskapu rezidence atrodas 2 km attālumā no Signahi pilsētas. Sv.Džordža klosteris un episkopālais komplekss, atrodas Kahetijā, Bodbe ciems – tā ir valsts mēroga gruzīnu svētnīca. Šeit Katedrāles baznīcā Sv. Džordžija viena un tā pati apustuliskā Ninoda Kapadokija – lielais Gruzijas kristīgais – kristiešu ēras priekštecis. Pēc tā, kāda veida ekskursijas pa pilsētu vadīs Telavi. Pēc vakariņām mēs ejam uz viesnīcu mazliet atpūsties.
 
4. diena
Pēc brokastīm mēs dodamies uz Telavi. Pilsēta Telavi atrodas Kaheti sirdī - Gruzijas austrumu vēsturiskais apgabals, atrodas Iori un Alazani upes krastos. Ceļojums Telavi- ekskursija pa pārsteidzoši skaistu reģionu, seno klosteru un tempļu pasaule. Šuamta templis. Senais templis Šuamta, atrodas 7 km no Telavi, skaitās viens no senākajiem pareizticīgo tempļiem Gruzijā. Tas vēljoprojām saglabā no 5.gs. trīslīmeņu baziliku, kā arī divas kristiešu baznīcas, datētas ap 7.gs. Jaunais Šuamta templis. Aptuveni 10 minūšu gājien attālumā no senā Šuamta tempļa, atrodas 16.gs baznīca. Gleznojumi tajā ir relatīvi mūsdienīgi. Iznīcināto templi pārbūvēja Irakli II 1762.gadā. 19.gs. tas tika atjaunots no ārpuses. Jaunais Šuamta templis ir tipisks viduslaiku Kaheti arhitektūras piemērs. Ikalto klosteru komplekss 8 km no ziemeļiem uz Telavi, to dibināja Asīrijas svētais tēvs Zenana 6.gs. Agrāk šeit bija akadēmija. Klostera teritorijā saglabājušās trīs baznīcas: Apskaidrības (Gvtaebq), mazā Svētās Trīsvienības baznīca, Visu Svēto templis, kā arī vairākas funkcionālas ēkas. Pēc tam atgriežamies Tbilisi. Pēc atpūtas viesnīcā, vakarā apmeklēsim bruņurupuču Kus Tba ezeru, lai izbaudītu gleznaino dabu, brauksim gumijas laivās pa ezeru, tad Vake parks, viens no skaistākajiem parkiem. Pēc visa dodamies uz viesnīcu - naktsmiers.
 
5. diena
Pēc mūsu rīta brokastīm, kruīzs sākas 10:00, apmeklēsim Svētās Trīsvienības katedrāli Sameba, galvenā Gruzijas pareizticīgo baznīcas katedrāle, atrodas Tbilisi.
Celta 2004. gadā, Svētās Trīsvienības baznīca, Tcminda Sameba nozīmē jaunās Gruzijas simbols. Katedrāle, kuras skaistums un izmēri ir elpu aizraujoši, majestātiski paceļas Sv. Eliasa kalnā, Kuri upes kreisajā krastā. Sameba ir augstākais templis Gruzijā, augstums ir 101 metrs. Salīdzinājumam, līdz Sameba parādīšanās, pati augstākā bija Alaverdi katedrāle, kuras augstums bija apmēram 50 metri. Pēc tā mēs sākam mūsu ekskursiju uz Mtskhetu. Mtskheta agrākā Gruzijas galvaspilsēta, kura atrodas tieši 30min brauciena attālumā no galvaspilsētas Tbilisi, lai redzētu upju Mtkavara un Argevi saplūšanu pašā augstākajā kalnā. Šeit atrodas Džavari klosteris . Klosteris Džavari aizsākās 585-604.gadā mūsu ērā. Saskaņā ar tradicionālo skaitījumu, 4.gs.sākumā Sv.Nino palika šeit, lai palūgtu un izveidotu koka krustu Mtskhetas augstākajā kalnā. Baznīca tika uzcelta klints virsotnē Kuri un Agravi upju saplūšanas vietā. Pēc tā, apmeklēsim Apgaismības baznīcu. Šī grandiozā celtnē sākās no 11.gs. Tai ir izvērst āriene un dekorēta ar skaisti grieztu akmeni ārpusē un iekšpusē. Šeit apglabāti vairāki Gruzijas monarhi ar savu zobena attēlu, kas izgriezts uz plāksnes. Pēc tam Samtavo klostera apmeklējums. Šis komplekss - agrākā Mtskhetas valdnieku rezidence ir Gruzijas karaliskās ģimenes kronēšanas un apbedīšanas vieta. Pirmais kristiešu karalis, Mirians un viņa sieva Nana apbedīti baznīcā. Pēc tam tiek uzņemtas vairākas neaizmirstamas fotogrāfijas. Atgriežamies viesnīcā Tbilisi.
 
6. diena
10:00 pēc brokastīm dviesnīcas restorānā mēs sākam mūsu Kruīzu uz Kutaisi. Kutaisi ir likumīgā Gruzijas galvaspilsēta. Mūsu kruīzs pa Kutaisi sākas ar Gelati klosteri. Uzcelts starp 12. un 17.gadsimtu. Gelati tika dibināts 1106.gadā caram Dāvidam IV Gruzijā, tajā ir skaistas mozaīkas un sienas gleznas, atzīts par UNESCO Pasaules mantojuma vietu. Tad mēs redzēsim Bagrati katedrāli. Tika uzcelta 11.gs.sākumā, время правления cara Bagrata III valdīšanas laikā. 1692.gadā tas tika iznīcināts Osmomas armijas sprādziena rezultātā, kas iebruka karaļa impērijas valstī. Nelaime izraisīja kupola un griestu sabrukšanu. Pēc dažām neaizmirstamām fotogrāfijām, apskatīsim Sataplijas un Prometeja alas. Ala Satapliais vērtējums pēc ģeoloģiskās aizsardzības izpētes organizācijas, kā viena no skaistākajām pieminekļu plantācijām pasaulē. Mēs apskatīsim fosilijas un precīzas dinozauru papildu stikla tiltam. Pēc tam apskatīsim Prometeja alu, kura tiek uzskatīta par otru lielāko alu Eiropā, kurta sastāv no četrām dažādām alām, katrai no tām ir savs unikāls raksturs, zem kanjona, kur Jūs varat noīrēt laivu, lai izkļūtu no alas.

7. diena
10:00 pēc brokastīm viesnīcas restorānā mēs atstājam Kutaisi pilsētu un dodamies uz Gori pilsētu. Gori atrodas Kuri un Kartili saplūšanas gleznainajā ielejā. No dienvidiem un rietumiem pilsēta apņemta ar kalniem.
Pašā pilsētas centrā, veco ēku fonā, spilgtās vietas izceļ milzīgo pili oriģinālajā gotikas stilā. Šī Staļina māja-muzejs , uzcelts pagājušā gadsimta 50.gados. Muzejs uzcelts blakus mājiņām, kurās 21.decembrī 1879.gadā, kurpnieka Visarioni Džugašvili ģimene radīja seno "Kremļa alpīnists". Pēc tam apskatīsim Gora Dievmātes katedrāli. Templis tika uzcelts 1806.-1810.gadā, sākotnēji kā katoļu baznīca.1920.gadā to iznīcināja stipra zemestrīce. Padomju laikos tajā bija Gori pilsētas mūzikas skola. Ēka tika nodota Gruzijas pareizticīgo baznīcai 20.gs 90.gados. Samvatisi un Gori pieder pie episkopāta. Tad Gorijskas Dievmātes katedrāle, templis tika uzcelts 1806.-1810.gadā, sākotnēji kā katoļu baznīca.
Pēc tam mēs apskatīsim Uplistichi, 10km no Gori, Kuri upes krastā viens no retajiem pieminekļiem pasaulē- senā pilsēta-Upslihes cietoksnis, izcirsts vulkāna Kveranki grēdas iežos . No tālienes šī savdabīgā akmeņainā pilsēta aizrauj ar tās neparasto izskatu. Klintī tika izgriezti vairāki simti dažādu struktūru - tempļi, sabiedriskās ēkas, mājas. Šeit mēs sastapsim senās civilās ēkas, senā kristiešu valstība un izcilie vēstures pieminekļi. Pēc dažām neaizmirstamām piemiņas fotogrāfijām mēs dodamies uz Tbilisi pilsētu, lai pavakariņotu restorānā un atgrieztos viesnīcā.
 
8. diena
Pēc brokastīm dodamies uz starptautisko lidostu Tbilisi. Novēlu patīkamu mājupceļu!
home