Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ajūrvēda Indijā

Antario.lv   »   Veselības tūres   »   Ajūrvēda Indijā


Vārds „Ajurvēda” cēlies no diviem vārdiem: „Ajur” - kas nozīmē dzīvība, un „vēda”, - kas nozīmē „zināšanas, zināt”.
Ajurvēda nozīmē „dzīves zinātne” un ir senākā medicīniskā sistēma, kuru praktizē Indijā, Šrilankā un Nepālā.

Viss sāksies ar konsultāciju pie ajūrvēdas speciālista, kas sastādīs personalizētu programmu tieši Jums, atbilstošu Jūsu vēlmēm un veselības stāvoklim. Lai Jūs varētu izbaudīt patiesi harmonisku atpūtu.
Ajūrvēdas vēsture:

Ajūrvēda ir zinātnes un filozofijas apvienojums, kas atspoguļo vesala cilvēka fiziskos, prāta, emocinālos un garīgos aspektus, kuru cilvēkiem ir dāvājis dievs Dhanvantari. Leģenda vēsta, ka ajūrvēda cilvēcei dāvājis Brahma, kas saskaņā ar indiešu mitoloģiju ir Visuma radītājs. Viņš to nodevis cilvēkiem ar dievišķajām indiešu vēdām

Pazīstamas ir šādas vēdas: Rigvēda (vissenākā), Jadžūrvēda, Sāmvēda (indiešu reliģijas un filozofijas pamats, radīta ap 3000.g.p.m.ē.) un Atharavēda (ājurvēdas galvenais avots, to datē ar 1200.g.p.m.ē.). Leģenda vēsta, ka dievs Indra zināšanas par medicīnu atklājis gudrajam Atrejam, un tā radušās Čarakas medicīnas tradīcijas. Ājurvēdas grāmatas sarakstījuši Čaraka, Sušruta un Vaghbata laikā no 600. līdz 1000.g.p.m.ē.

Ajūrvedas kūrorti

Indijas medicīnas senā sistēma

Ajūrveda sanskritā nozīmē „dzīves zinātne”, tā ir sena visaptveroša ārstējoša sistēma. Šī sistēma ir nopelnījusi globālu atzīšanu, īpaši pateicoties savām alternatīvajām profilaksēm, ārstēšanu un atjaunināšanu. Pēc Ajūrvedas - līdzsvara  starp psiholoģiskām sistēmām uzturēšana, brīdināšana par slimības priekšstāvokli un visas dzīvības sistēmas – ķermeņa, prāta un dvēseles – tonizēšana. Ajūrveda ir ilgdzīvošanas zinātne, dabiskās ārstēšanas sistēma. Tā ir tendēta uz pozitīvu veselību, dabīgu skaistumu un ilgu dzīvošanu. Tai ir senas saknes, tās sistēma  ir dibināta uz universāliem principiem un dzīvas zinātnes  pamatiem. Tā ir tikapt derīga tagad kā daudzus simtus gadus atpakaļ. 

Ajūrvedas pamatā ir seno indiešu pareģu garīgās zināšanas. Visu laiku diženie ārsti un gudrie veltīja  savus labākos pētījumus un atklājumus un apvienoja tos vienā no senākajām sistēmām ar bagātīgu teoriju un praktiskām klīniskām metodēm. 

Ajūrvedas spēks ir tās plašajā un visaptverošajā redzējumā, kas aptver  visu dinamisko un iekšējo savstarpējo  saistību starp organiskiem un psiholģiskiem procesiem, ārējiem faktoriem, ieskaitot klimatisko laiku, darbu, diētu. Tāpat arī iekšējo psiholoģisko un dvēseles stāvokli. Tāpat kā sistēmas, kas bazējas uz naturopātiju, Ajūrveda uzskata, ka saslimšana nav gadījuma fenomens, bet pareizi diagnosticējot konkrētus cēloņus, var veikt ārstēšanu, un kas ir ļoti svarīgi, brīdināt par atkārtotu saslimšanu. 

Ideāli cilvēkam un dabai jābūt harmonijā. Slimība rodas, kad starp tiem zūd līdzsvars. Šī fundamentālā līdzsvara atjaunošana ar dabīgiem veidiem un produktiem ir Ajūrvedas medicīnas sistēmas pamatmērķis. Ajūrveda ārstē ne tikai ķermeņa slimo vietu, bet visu cilvēku kopumā. Akcents tiek likts  ne tikai uz ārstēšanu, bet uz brīdinājumu  par slimības rašanos. Ārstēšanas līdzekļu pamatā ir preparāti no augiem, kas aug Indijas teritorijā. Ajūrvedas ārstēšanā nav blakus efektu un uz šodienu tā ir starptautiski atzīta ārstēšanas, atjaunošanās un veselīga dzīves veida metode.

Ajūrvedas ārstēšanā ietilpst astoņas pamatnozares: Vispārējā medicīna; Psihiatrija; Oftamoloģija;Toksikoloģija; Ķirurģija; Atjaunināšanās; Pediatrija; Ginekoloģija.

Senie teksti
Ajūrveda iesākās ar četriem Indijas svētiem tekstiem (vēdas) – Atharvavēdām, kuras uzrakstīja Šrī Vjasadeva apmēram 5000 gadus atpakaļ. Senos laikos guru (skolotāji) vai maharišī (dižie svētie) – tad tā sauca skolotājus - nodeva savas mācības nākošajai paaudzei mutiski. Saskaņā ar leģendu Brama (dievs- radītājs) Ajūrvedu mutiski iemācīja Pradžapati. Ar laiku svētie sāka to pierakstīt šloku (dzejoļi,himhas) veidā uz palmkoku lapām. Visvecākie no šiem traktātiem, kas nonākuši līdz mūsdienām kā Ajūrvedas zinātne, ir Čaraka Samhita, Susrutha Samhita un Aštanga Samgraha. 

Pēc Ajūrvedas katra dzīvā un nedzīvā būtne šajā kosmosā sastāv no pieciem pamata universāliem elementiem, kurus dēvē par Pieciem lieliem elementiem (Panč Maha Bhuta): Zeme (Prithivi), Ūdens (Apa), Uguns (Tedžas), Gaiss (Vaiju) un izplatījums/ēteris (Akaša).

Cilvēka konstitūcijā Ajūrveda izdala trīs pamatprincipus (Došas), kas piedalās un virza visas bioloģiskās, psiholoģiskās  un fizioloģiskās ķermeņa, prāta un apziņas funkcijas: 1) Princips Vata ir kinētiskā (kustību) bioloģiskā uzbūve, ko var salīdzināt ar gaisu. 2) Princips Pita – pārveidojošā bioloģiskā uzbūve, ko var salīdzināt ar uguni. 3) Princips Kapha – strukturējošā bioloģiskā uzbūve,  ko var salīdzināt ar muskusu  vai ūdeni. 

Ajūrveda uzskata, ka ķermenis var normāli funkcionēt tikai tad, ja Tridoša (trīs principi)  ir savstarpēji līdzsvaroti. To var sasniegt tikai tad, kad ķermeņa audi (Dhata), vielmaiņa (Mala) un enzīmi (Agni) ir līdzsvarā.

Slimību cēloņi pēc Ajūrvedas.
Pēc Ajūrvedas veselība ir, tad kad ir līdzsvars Došu darbībā visās trīs  organisma sfērās – Dhata (audi), Mala (vielmaiņa) un Agni (enzīmi), kā arī ķermeņa maņu  orgāni, prāts un dvēsele ir miera stāvokli. 

Triju Došu disbalanss var rasties  no dabiskiem un nedabiskiem iemesliem. Dabiskie - neizbēgami dabas faktoriem - sezonas laika izmaiņas, cilvēka vecuma izmaiņas, un pat dažādas gremošanas problemas. Šīs novirzes  ārstējās viegli un bieži neprasa speciālu ārstēšanu, bet tikai apstākļu maiņu. Nedabiskie - no  ilgas ietekmes uz organismu (iekšējiem un ārējiem faktoriem),  maņu orgānu funkcijas traucējumi, nepareizi paradumi; ķermeņa dabisko signālu apspiešana; kaitīgas ēšanas paradumi; sezonu un ikdienas režīmu traucējumi. Iemesli var būt arī, kad lieto nesavienojamu ēdienu, nerūpējas  par ķermeni un veselību, pastāvīgi prāts pakļaujas skopumam, skaudībai, dusmām u.c. 

Atkarībā no katra cilvēka Prakriti (daba, konstitūcija) un  viņa Tridošas balansa Ajūrvedas ārsts sastāda diētu un zāļu tējas plānu; pacientiem ar nenoteiktu konstitūciju nozīmē citāda veida diētas un zāļu tējas. Ajūrvedas ārstēšanas pamatmērķis – noņemt iekšējos faktorus, kas izsaukuši slimību un līdzsvarot Došas, kuru ietekmē Thatu, Mala un Agni,  normālizēt to darbu, panākt sākuma veselības stāvokli katrā dzīvā būtnē, fiziski, mentāli un garīgi.

Ajūrvedas procedūras
Šī ārstēšanas metode māca mūs, kā attiekties pret dzīvi tā, lai neizjauktu dabas dabisko balansu. Izskatīsim dažas vienkāršas ārstnieciskās procedūras, kuras tiek pielietotas ajūrvedas centros.

Pižičil
Tā ir viena no neparastākajām un īpašām procedūrām reimatisma, artrīta, paralīzas, seksuālās nespējas, vāju nervu un mentālu traucējumu slimībās.To izpilda uz īpaša masāžas galda, kas izgatavots no vesela koka Striychnos Nuxvomica. Visu ķermeni masē 60 līdz 90 minūtes dienā ar siltām augu eļļām, kurss 7-21 dienas.

Navarakiži
Šī procedūra ieteicama visa veida reimatisma ārstēšanai, locītavu sāpēm, augstam asinspiedienam, augstam holesterīnam, konkrētām ādas slimībām. Procedūras laikā izsvīst ķermenis vai tā daļa pielietojot medicīnas sastāvu boļusu formā, kuri iesieti muslīna maisiņos, procedūra ilgst no 60 – 90 minūtes dienā,  kurss 14 dienas.

Širodhara
Šo ārstēšanu pielieto bezmiegam, amnēzijai, galvas sāpēm, stresam,spriedzei un konkrētiem ādas traucējumiem. „Širo” nozīmē galva, bet ‘dhara” nepārtraukta plūsma. Šajā procedūrā uz pieri nepārtrauktā plūsmā tecina augu eļļas, pienu ar medikamentiem un emulsijas 30 – 40 minūtes. Kurss 7 – 10 dienas.

Širovasthi
Šī procedūra īpaši efektīva pret sejas paralīzi, galvas sāpēm, deguna, mutes un rīkles sausumam. Šeit siltās augu eļļas lej trauciņā, kas novietots uz galvas un tiek turēts 15 – 20 minūtes, kurss 7 dienas.

Udvarthaanam
Šī procedūra saucas tāpat kā masāža ar pulveri (sausā), šī ir efektīva ārstēšana cilvēkiem ar lieko svaru, paralīzi, ādas problēmām un asins cirkulācijas traucējumiem. Šeit augu pulveris tiek pielietots uz visu ķermeni, īpašā tehnikā masē  30 – 40 minūtes, kurss 14 – 28 dienas.

Kiži
Šī procedūra īpaši efektīva osteohondrozes, spondolīta un  sporta traumu ārstēšanā. Šeit žāļaugu lapas un pulveri tiek pielietoti pēc to ievietošanas siltā ārstnieciskā eļļā, procedūra ilgst 40 minūtes dienā, kurs ilgst 14 dienas.

Dhanjamla Dhara
Ļoti efektīva pret hemiplegiju, paralīzi un reimatiskiem traucējumiem. Aromātiskos zāļaugu uzlējumus ritmiski lej uz ķermeni ar specializētu trauku, procedūra ilgst 45 – 60 minūtes dienā.

Kativasthi
Ļoti efektīva procedūra pret sāpēm mugurā un problēmām mugurkaulā. Šeit siltas ārstnieciskas eļļas liek uz jostas vietu ar bandāžu no zāļaugu pastas 45 – 60 minūtes.

Urovasthi
Efektīva vienreizēja ārstēšana, ko pielieto elpošanas traucējumos, sirdsdarbības traucējumos un  muskuļu sāpēm krūšu daļā. Silto ārstniecisko eļļu pielieto krūšu daļā 45 minūtes.

Joniprakšalanam
Šī ir laba ārstēšana ginekoloģiskām problēmām un ģenitāliju attīrīšanai. Zāļaugu eļļas pielieto vagīnā. Kurss 7 dienas.

Kširadhuman
Vienas reizes ārstēšana sejas paralīzei, valodas traucējumiem un nerviem. Šeit izmanto kompreses ar medicīnisko govs pienu.

Thalam
Vienas reizes ārstēšana pret bezmiegu, galvas sāpēm un migrēnu. Šeit ārstnieciskā pasta no eļļas un pulveriem, ko liek uz galvas.

Lepanam
Vienas reizes ārstēšana iekaisumu gadījumos. Šeit ārstnieciskā pasta tiek likta ārīgi uz iekaisuma vietas.

Nasjam
Ļoti laba ārstnieciska procedūra pret galvas sāpēm, paralīzi, nervu traucējumiem un ādas slimībām. Īpašu zāļaugu ekstraktu un eļļas ievada caur nāsīm, kurss 7 – 14 dienas.

Abhjangam
Šī ārstnieciskā tehnika pielietojama diabēta un pārliekā svara ārstēšanā.

Snehapanam
Labs līdzeklis osteohondrozei un psoriāzei, šeit ārstniecisko gi (attīrīts krējuma sviests) pieņem iekšķīgi 14 dienas.

Vasthi
Šī ārstnieciskā tehnika ir domāta artrītam, paralīzei, hemiplēgijai un aizcietējumiem, konkrēti zāļaugu ekstrakti tiek ievadīti caur resno zarnu katru dienu, kurss 10 – 25 dienas.
 

Курорты аюверды в Индии

Аюрведический курорт Цена пакета лечения Rejuvenation/Panchakarma
за номер DBL (2 чел.) на 2 недели
Ananda In The Himalayas 11536 EUR
Soukya 9226 EUR
Shreyas 8539 EUR
Kalari Rasayana 7683 EUR
Kalari Kovilakom 7298 EUR
The Lalit Bekal 6565 EUR
Carnoustie Ayurveda and Wellness Resort 6430 EUR
Vivanta by Taj Bekal 6202 EUR
Niraamaya Retreats Surya Samudra 5435 EUR
Swaswara 4854 EUR
Leela Kovalam 3497 EUR
Dewa retreat 3430 EUR
Nagarjuna Ayurvedic Treatment Centre 3122 EUR
Marari Beach Resort 2983 EUR
Lakesong Ayurkshetra 2866 EUR
Kairali The Ayurvedic Healing Village 2660 EUR
Sitaram 2612 EUR
Abad Turtle Beach Resort 2769 EUR
Ayurveda Mana Perumbayil 2464 EUR
Rajah Island 2490 EUR
Nattika Beach Resort 2258 EUR
Travancore Нeritage 2256 EUR
Naturoville Vedic Retreat 2340 EUR
Udai Samudra 2269 EUR
Poovar Island Resort 2016 EUR
Shin Shiva Ayurvedashram 1955 EUR
Rajah Beach 2070 EUR
Dr. Franklins Panchakarma Institute 1922 EUR
Isola Di Cocco 1843 EUR
Manaltheeram Ayurveda Beach Village 1750 EUR
Somatheeram Ayurveda Resort 1725 EUR
Bethsaida Hermitage 1717 EUR
Estuary Island Resort 1701 EUR
Chakra Ayurvedic Resort 1626 EUR
Soma Palm Shore Beach Resort 1521 EUR

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home