Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Maldīvu salas

Maldīvu salās. Lidojumi visu gadu, izlidošana katru nedēļu
 
low angle photography of coconut trees on shore Maldīvi salas / Maldīvija
Indijas okeānā uz dienvidrietumiem no Ceilonas salas, gandrīz uz paša ekvatora izpleties korāļu arhipelāgs – Maldīvija. Tas sastāv no divdesmit sešiem korāļu atoliem, lielāka daļa no kuriem ir neapdzīvoti. Tie nekad nav bijuši sauszemes daļa. Vienkārši sīku polipu kolonijas būvēja savas kaļķakmens mājas vienu uz otras – kā rezultātā izveidojās salas.
Salu valsts Maldīvija atrodas Dienvidāzijā, uz dienvidrietumiem no Šrilankas, Indijas okeāna ekvatoriālajos ūdeņos. Maldīvu arhipelāgā ietilpst ap 2000 salu, kuras veido 26 atolus un tikai 202 no tām ir apdzīvotas. Tuvākie kaimiņi – Indija un Šrilanka atrodas 600 un 700 km attālumā uz ziemeļiem no arhipelāga dienvidiem.
Arhipelāgs sastāv no 1196 mazām salām, daudzas no kurām ir tikai 2 m virs jūras līmeņa, liela daudzuma smilšu sēkļu un koraļļu izbīdījumu. Apm. Uz 200 salām dzīvo vietējie iedzīvotāji, uz 70 salām atrodas kūrorti, bet pārējās ir neapdzīvotas.
  Maldīvu salas visā pasaulē pazīstamas ar savām brīnišķīgajām iespējām izmantot zemūdens peldes. Praktiski katram kūrortam ir sava zemūdens peldes skola. Izmantojamais aprīkojums periodiski tiek pārbaudīts atbilstoši starptautiskiem standartiem

Klimats.Labākais laiks, lai ceļotu uz Maldīviju, ir - no novembra beigām līdz aprīlim. Jūs sagaidīs skaidras debesis, spilgta saule, nosacīti mierīgs okeāns un lieliska redzamība zem ūdens. No maija līdz oktobrim musoni atnes lietusgāzes un biežas vētras. Maldīvijā ir tropu klimats, tāpēc visu gadu gaisa temperatūra ir +25-32"C, kas naktīs samazinās par 2-3 grādiem. Ūdens temperatūra visu gadu ir +28-30"C. tā ir ļoti piemērota, lai nodarbotos ar visiem ūdens sporta veidiem. Gaisa mitrums 75-80%.

Maldīvija
ir kalnu ķēdes daļa, kas stiepjas no Lakadivu salām līdz Čagosai. Tās garums apm.2 tūkst.km. Arhipelāgs, kas atrodas dienvidos no Indijas un 670 km attālumā rietumos no Šrilankas, ietver sevī divkāršu atolu ķēdi, kura šķērso ekvatoru un ir izstiepta 800 km garumā un 130 km platumā. Sauszeme sastāda 1% no visas valsts teritorijas. Arhipelāgs sastāv no 1190 mazām salām, daudzas no kurām ir tikai 2 m virs jūras līmeņa, liela daudzuma smilšu sēkļu un koraļļu izbīdījumu. Apm. Uz 200 salām dzīvo vietējie iedzīvotāji, uz 70 salām atrodas kūrorti, bet pārējās ir neapdzīvotas.

Veselība. Nekādas speciālas aizsargpotes nav vajadzīgas. Paņemiet līdzi repilentus pret odu kodumiem, saules aizsargkrēmus un nedzeriet nevārītu ūdeni. Dzeramais un minerālūdens pudelēs ir nopērkams katrā kūrortā.


Valsts valoda
. Divehi pieder pie indoeiropiešu grupas un atgādina seno Šrilankas valodu - singāļu. Male un kūrortos gandrīz visi runā angliski, kā arī nedaudz citās Eiropas un japāņu valodās.

brown wooden dock on blue sea under sky during daytimeGalvaspilsēta: Male
Laukums: 298 sq km
Iedzīvotāji: 301,475
Laiku joslas: GMT/UTC +5 ()
Reliģija: Sunni MuslimValūta: Rufiyaa (Rf);Maldīvijas rufija (Rf) dalās 100 larās.
Elektrība: 230V 50 Hz
Vīzu režīms. Pasei ir jābūt derīgai vismaz vēl 6 mēnešu
Vīza uz 30 dienām tiek izsniegta lidostā. Lai saņemtu vīzu, nepieciešams uzrādīt biļeti atpakaļceļam.
Valstī ir aizliegta jebkādu alkoholisko dzērienu ievešana (t.sk. arī to, kas iegādāti Duty Free veikalā vai lidmašīnā), taču kūrortviesnīcās šie dzērieni piedāvājumā ir. Tāpat nedrīkst ievest cūkgaļas izstrādājumus, narkotiskās vielas, pornogrāfiska satura materiālus (t.sk. videokasetēs un DVD), islāmu kritizējošu literatūru, zemūdens medību ieročus. Aizlidojot no Maldīvu salām jāsamaksā lidostas nodoklis 25 USD apmērā (t.sk. par bērniem, kas vecāki par 2 gadiem).
Tūristus Maldīvu salās nebeigs pārsteigt dabā valdošā krāsu palete, neatkārtojamie ekvatoriālie saulrieti, arī faunas un floras daudzveidība. Fantastiskā atpūta Maldīvu salās vēl nevienu nav atstājusi vienaldzīgu, jo tā līdzinās paradīzei zemes virsū.

 

 
Man in black wet suit under water

 

 

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home