Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Jamaika

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Pēc formas līdzīga Kubai, atrodoties 145 km uz dienvidiem no tās. Jamaika ir trešā lielākā sala Karību jūrā. Jamaikas ziemeļu daļā stiepjas šaurs piekrastes līdzenums ar daudziem līcīšiem. Savukārt dienvidos krasta līnija ir kā ar lineālu nogriezta. Lielākā daļa Jamaikas kūrortu izvietojušies salas ziemeļos, kur pludmales ir baltas un smilšainas. Jamaikas dienvidos topogrāfija ir ļoti daudzveidīga, ar pazemes alām un daudzām grūti aizsniedzamām vietām. Pāri salai stiepjas Zilie kalni, ar augstāko virsotni 2220 m augstumā. Populārākie atpūtas reģioni Montego Bay - viens no iecienītākajiem atpūtnieku galamērķiem, Ocho Rios - otra lielākā tūristu atpūtas vieta, Negril - ko atklāja hipiji, St. Elizabeth - salīdzinoši klusa, piekrastē līču ieskauti zvejnieku ciematiņi.

Platība: 4’411 km2

Iedzīvotāju skaits: 2.65 milj.

Valsts iekārta: Neatkarīga valsts britu sadraudzībā

Galvaspilsēta: Kingstona (937’700, kopā ar piepilsētām)

Oficiālā valoda: angļu

Reliģija: kristietība (90%)

Spriegums tīklā: 110 V, 50 Hz

Naudas vienība: Jamaikas dolārs

Kredītkartes: Vienīgais legālais maksāšanas līdzeklis ir Jamaikas dolārs, tomēr cenas bieži tiek izteiktas ASV dolāros, un tie tiek visumā labprāt akceptēti. Valstī var norēķināties ar praktiski visām izplatītākajām kredītkartēm un ceļojumu čekiem. Valūtu ir iespējamas apmainīt bankās, licencētos maiņas punktos un viesnīcās, taču viesnīcās kurss ir apmēra par 2% zemāks kā bankās. Valstī ir bankomāti, kuros iespējams noņemt naudu no starptautiskām kartēm.

Bankas: Banku piedāvātie valūtas maiņas kursi parasti ir līdz 5 % augstāki nekā viesnīcu piedāvātie maiņas kursi. Jamaikā biezi tiek piedāvats samainīt naudu melnajā tirgū, tomēr, ņemot vērā, ka valūtas maiņas kurss taja nav daudz izdevīgaks, nav vērts riskēt.

Dzeramnauda: Lielākoties restorānos dzeramnauda jau ir pieskaitīta rēķinam 10 – 15 % apmērā no kopējās summas, ja tā nav pieskaitīta, pieņemts atstāt dzeramnaudu 10 % apmērā no kopējās rēķina summas.

Izmaksas: Jamaika salīdzinoši ir lētāka par citām Karību jūras salām, tajā pašā laikā tēriņu līmenis ir atkarīgs no katra ceļotāja izvēlētā ceļošanas stila. Ekonomiskajiem ceļotājiem jārēķinās ar 20-30 USD izmaksām dienā. Ja ir vēlme apmesties komfortablā viesnīcā un ēst tūristu ēstuvēs, tad ir jārēķinās ar vismaz 75 USD dienā. Ir jāpievieno papildus 50 USD, ja vēlaties noīrēt automašīnu. Kūrortos ar pilnu pakalpojumu paketi jārēķinās ar vismaz 300 USD. Īsumā – Jamaika ir atvērta visām ceļotāju klasēm, jebkurš tur jutīsies kā savējais. Cenas tirgos un ielas bodītēs ir noteiktas, tomēr tiek sagaidīta un pat ieteicama ir kaulēšanās. Tajā pašā laikā vēlams saglabāt labas manieres, jo kaulēšanās var kļūt pat skarba.

Muita: Apmeklētājiem ir nepieciešamas vīzas, personu apliecinošs dokuments (pase), kā arī ir vajadzīga biļete atpakaļceļam, rezervēta apmešanās vieta un pietiekami līdzekļi, lai varētu tur uzturēties.

Nacionālā virtuve: Jamaikas virtuve ir savdabīga un ļoti garšīga. Starp uzkodām var izcelt ķirbju pankūkas, Johny Cakes – ceptas klimpas. banānu biezputra, kukurūzas biezputra, banānu pankūkas, cepti maizeskoka augļi. Otrajos ēdienos dominē cūkgaļa, liellopu gaļa (vērša astes sautējums), vistas gaļa, protams, jūras veltes – zivis, sevišķi garšas kārpiņas kutinās grilēta zivs jamaikiešu gaumē. Saldajā ēdienā ikviens tiek aicināts mieloties ar burkānkūku, kakao kūku, banānkūku. Tam visam virsū uzdzerams ingveralus, burkānu sula, ķiršu dzēriens, mango lada – no mango, kokosriekstiem, ananāsiem, un kondensēta piena.

Klimats: Jamaikā ir tropu klimats piekrastē un ir mērens salas iekšienē kalnu rajonos. Paši jamaikieši smej, ka viņiem nav ne vasaras, ne ziemas, ne pavasara, ne rudens. Tā vietā viņiem ir divas lietus sezonas – maijā, jūnijā, un no septembra līdz novembrim. Temperatūras gada laikā var variēt no 19°C līdz 32°C. Jamaikā visu laiku ir augsts mitruma līmenis. Jārēķinās, ka pastāv iespēja, ka salu var skart taifūni jeb viesuļvētras, taču tas notiek ļoti reti.

Jamaikā Jūs sagaidīs:

• Brīva atmosfēra un atvērti cilvēki.

• Burvīga daba, kas mijas kopā ar pilsētām, to košajām ēkām un retro automobiļiem.

• Mūzika ik uz soļa, karnevāli un negaidītas atraktivitātes!

 

Kas ir jāredz un jādara Jamaikā? • Reggae Sunsplash un Reggae Sumfest ir lielākie pasākumi, kas parasti ar nedēļas atstarpi notiek jūlijā/augustā. Abi šie pasākumi ir vērienīgi pludmales mūzikas festivāli ar lielu jautrību un kaislībām, ko vērts piedzīvot.

• Apmeklē pasaules slavenākā regeja izpildītāja Boba Mārlija muzeju ar mūziķa personīgo mantu un fotogrāfiju apkopojumu. Tur joprojām var redzēt ložu caurumus no atentāta mēģinājuma 1976. gadā un koku, zem kura Mārlijs smēķēja “zāli” un spēlēja ģitāru.

• Dodies peldēt kopā ar delfīniem Ocho Rios delfīnu līcī.

• Apmeklē Negrilas slavenāko bāru „Rick’s Cafe”, nobaudi slaveno jamaikiešu rumu un vēro ungunīgo saulrietu.

• Ja ir vēlme pēc relaksācijas, apmeklē Zemeņu kalna ekskluzīvo SPA centru, kas atrodas Zilajos Kalnos.

• Apmeklē Duna upes ūdenskritumu, kas ir viens no skaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē un Jamaikas apmeklētākā tūrisma vieta. Iespēja doties lejā pa ūdenskritumu uz pludmali.

• Izaicinājumu piekritējiem noteikti jādodas iepirkt suvenīrus. Tas var būt stresaini un pat nedaudz ekstrēmi, bet rezultātā iespējams tikt pie lieliskiem Jamaikiešu roku darbiem, gleznām, ruma un kafijas, kas ir viena no labākajām pasaulē.

• Dodies uz Zilajiem kalniem, lai vērotu un ieklausītos vairāk kā 250 putnu sugās.

• Bezbailīgajiem viesiem noteikti jādodas spoku medībās uz Rožu ēku, kur, kā runā, vēl joprojām spokojas ragana Annija Palmere.

Ņemiet vērā, ka:

• Spriegums tīklā ir 110 Volti, taču daudzās viesnīcās ir pieejami arī 220 Volti.

• Jamaikas teritorijā ir aizliegtas pārdošanā, lietošanā un transportēšanā jebkādas narkotikas, kaut arī vietējie uzpīpē vietējo zālīti diezgan bieži un brīvi.

• Jamaikā bieži tiek piedāvāts samainīt naudu melnajā tirgū, tomēr, ņemot vērā, ka valūtas maiņas kurss tajā nav daudz izdevīgaks, tāpēc nav vērts riskēt.

• Daudzās viesnīcās un dažos pilsētas restorānos eksistē stingrs dress-kods, kas pieprasa lai vīrieši būtu garās biksēs, vismaz kreklos, bet noteikti ne T-kreklos! Un slēgtos apavos, ne sporta kurpēs vai zandalēs!

• Bāriem nav konkrēta darba laika, tie var atvērties un aizvērties jebkurā laikā un alkoholu iespējams nopirkt visu dienu.

• Lielākoties tūristu vietās ūdens tiek uzskatīts par drošu lietošanai, bet tomēr ieteicams lietot ūdeni no pudelēm.

• Latvijas pilsoņiem vīza nav nepieciešama, bet, ielidojot Jamaikā, jāaizpilda tūristu karti un, samaksājot 20 USD, tiks iespiesta iebraukšanas atļauja. Tāpat pēc Jamaikas valsts robežkontroles pieprasījuma nāksies uzrādīt atpakaļceļa biļeti un viesnīcas vaučeri.

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home
utf8mb4