Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Krēta

green trees near body of water during daytimeKrētas sala:
Dievu un cilvēku sala. Klinšainie kalni mijas ar zaļām ielejām, sāļā jūras vēja smaržu nomaina ziedu un zāles aromāts. Ainavas košās krāsu spēles nekad neapnīk. Šī Vidusjūras sala vienmēr ir pievilkusi ļaudis ar savu neaprakstāmo burvību. Tieši Krētā uzplauka pirmā Eiropas civilizācija. Pagātne te atdzimst arheoloģiskajos izrakumos, muzeju ekspozīcijās un mākslas darbos. Pagājušajā gadsimtā salu apmeklēja arheologi, pētnieki un zinātnieki, mūsdienās to dara tūristi no visas pasaules. Viņi ceļo pa salu kājām, ar velosipēdiem vai automobiļos. Lielākā Grieķijas sala piedāvā tik daudz izklaides un izpētes iespējas, ka vienā apmeklējuma reizē pat nav iespējams aplūkot visu. Leģenda vēsta, ka Lasiti plakankalnē dzimis Zevs, Krona un Rejas varenais dēls, sengrieķu panteona galvenais dievs. Majestātiskie kalnu masīvi, olīvu birzis, Knosas pils un muzeju bagātības, klosteri un baznīcas... – tas viss ir jāredz, bet īpašu auru salai piešķir mazie senlaicīgie ciematiņi un to iedzīvotāji, kuru ugunīgais temperaments valdzina ziemeļnieku dvēseles.

Krēta ir krustceles starp rietumiem un austrumiem, starp Āfriku un Eiropu.
Šī ir dievu un cilvēku sala! Klinšainie kalni mijas ar zaļajiem līdzenumiem, sāļais jūras vējš - ar ziedu un zāles aromātu. Šeit nekad neapnīk krāsu maiņa, iespaidīgie dabasskati. Ar savu burvību šī Vidusjūras sala vienmēr ir vilinājusi cilvēkus. Tieši Krētā uzplauka pirmā eiropiešu civilizācija, kas atdzimusi daudzajās arheoloģiskajās liecībās, muzeju ekspozīcijās, mākslas darbos, bet galvenokārt – Krētas iedzīvotāju sirdīs. Pagājušajā gadsimtā salu apmeklēja arheologi, pētnieki, zinātnieki. Šodien uz šo salu brauc atpūsties tūristi no visas pasaules. Viņi ceļo ar kājām, brauc ar divriteņiem vai ar automašīnām. Lielākā Grieķijas sala piedāvā tik daudz, ka ar vienu apmeklējumu ir par maz, lai apskatītu visas ievērojamākās vietas. Šī sala ir slavena ar plakankalnu Lasiti, kura alā pēc nostāstiem ir dzimis dievs Zevs. Tikpat slavenas ir salas kalnu grēdas, olīvkoku biezokņi, Knossosas pils, muzeju vērtības, klosteri un baznīcas. Apmeklētājus iespaido mazo ciematiņu eksotiskā atmosfēra, kuru rada pēc sava izskata ļoti mierīgie, bet garā temperamentīgie Krētas iedzīvotāji.
Krētu no visām pusēm ieskauj bezgalīga smilšu piekraste, ko apskalo kristāldzidrs smaragdzaļš Vidusjūras ūdens. Ģeogrāfiskais salas izvietojums ir bijis par iemeslu dažādu kultūru ietekmei un teritoriālās ieinteresētības dēļ ne vienmēr draudzīgajām attiecībām ar kaimiņvalstīm. 1913. gadā Krētas sala kļuva par Grieķijas daļu.
 
Krētas sala ir pietiekami liela, lai nedēļu ilgā ceļojumā to nesteidzīgi varētu izbraukāt, apskatīt un izbaudīt.
Grieķi ir viesmīlīga nācija. Saskaņā ar tautas ticējumu, ciemiņu, kurš iegriezies kaut vai uz minūti, nedrīkst nepacienāt, jo tas nes mājās nelaimi. Gandrīz jebkurā restorānā jums uzsauks uz restorāna rēķina.

Krētā valda subtropu klimats, vidusjūras. Vasaras sausas un karstas, vidējā gaisa temperatūra jūlijā ir +25-28°C. Ziemas ir maigas (janvārī vidējā gaisa temperatūra ir +4-12°C) un samērā lietainas. Zem nulles temperatūra nokrīt tikai kalnos virs 700-800 m. Vidējais nokrišņu daudzums 400-700 mm gadā, līdzenumos līdz 1500 mm gadā. Vislabāk ceļot ir periodā no marta līdz maija vidum vai no oktobra vidus līdz decembrim.
Krēta ir iespaidīgu kontrastu un brīnumainas dabas zeme. Augsti kalni ar sniegotām virsotnēm mijas ar zaļumos slīgstošiem ciematiņiem, dziļām aizām un auglīgām ielejām. Krētu raksturo gan nepieejami klinšaini krasti un bezgalīgas smilšu pludmales, gan olīvkoku birzis un ciprešu meži, gan senas pilis un mūsdienīgas viesnīcas. Tas viss rada pasakainu iespaidu – Krētā iedvesmu ir smēlušies ne tikai seno grieķu tēlnieki, bet arī daudzi mūsdienu mākslinieki, kuri šeit radījuši paliekošus šedevrus.
Pavasarī salā uzzied krizantēmas, magones, margrietiņas un savvaļas gladiolas, šeit ir sastopami neskaitāmi ārstniecības augu veidi. Krētas ainavas ir neatkārtojamas un reizēm pat pilnīgi negaidītas. No ziemeļiem Krētas smilšainās un oļainās pludmales apskalo siltie un mierīgie Egejas jūras ūdeņi, no dienvidiem klinšainos krastus un zeltaino smilšu līčus gludina Lībijas jūras vēsie ūdeņi. Krētā atrodas arī skaistākais līcis visā Grieķijā – Mirabello. Salas centrālajā daļā majestātiski slejas klinšaini kalni, kuru virsotnēs sniegs saglabājas līdz pat maija beigām. Īpaši skaistas ir Krētas aizas, viena no tām – Samaras aiza – ir lielākā Eiropā. Krētā ir 3 ezeri, un tikai viens no tiem – saldūdens. Skaistais Kurnas saldūdens ezers atrodas kalnos salas ziemeļrietumu daļā, un tajā satek no kalnu virsotnēm plūstošie strautu ūdeņi.

Tradicionālie dzērieni: uozo – anīsa liķieris, kuru dzerot sajauc ar ūdeni vai limonādi, lai lēnām malkojot, paildzinātu baudu. Otrs tradicionālas stiprais dzēriens ir rakija. Tā neatšķiras no dzēriena, ko mēs dēvējam par kandžu. Karstumā šo dzērienu dzer ledusaukstu. Braucot cauri ciematiņiem, var iegādāties pašdarinātu rakiju no smaidošiem vecīšiem. Vēl viens tradicionāls dzēriens ir kadiķu gaišais vīns retsina, kā arī grieķu tradicionalais sarkanvīns no pašu audzētam vīnogām.

Krētas suvenīri: olīveļļa, kura tiek uzskatīta par labāko pasaulē, jo tieši Krētā olīvkoki tiek visvairāk lutināti ar sauli. Tāpat olīveļļas krēmus, šampūnus, ziepes, vīnogu šņabi raki un zāļu tēju diktamos, kura aug tikai Krētā un ir slavena jau kopš antīkiem laikiem.

Krētas kūrorti:

Hērkalija ir ne tikai Krētas galvaspilsēta un viena no lielākajām Grieķijas pilsētām, bet arī nozīmīgs kultūras un atpūtas centrs. Tās vēsture ir vairāk nekā 2,5 tūkstošus gadu sena. Viens no ievērojamākajiem senās Krētas civilizācijas pieminekļiem – Knosas pils – atrodas 5 km no pilsētas. Lielu interesi izraisa Hēraklijas arheoloģiskais muzejs, tajā ir savākta bagātīga eksponātu kolekcija no Knosas, Festas un Malijas. Šodien pilsēta ir nozīmīga jūras osta, tirdzniecības un tūrisma centrs, kas sniedz visas iespējas patīkamai atpūtai.

Elunda,
kādreiz mazs ciematiņš Mirabello līča krastā, tagad – lielisks kūrorts un, kā mēdz teikt tā viesi – pērle Krētas kronī. Šeit atrodas pašas dārgākās un prestižākās viesnīcas Krētā. Tuvākā kūrortpilsēta Agios Nikolas atrodas līča rietumu pusē, dažu minūšu brauciena attālumā. Pilsētas centrā kūsā spraiga dzīve – tur atrodas neskaitāmas kafejnīcas, restorāni, aromātiskas konditorejas, muzikāli bāri un naktsdzīves centrs – diskotēka. Elundas un Agios Nikolas pludmales gadu no gada iegūst „Zilā karoga” novērtējumu, kuru piešķir Eiropas Savienība, par īpaši sakoptu piekrasti un tīru ūdeni. Bez šaubām šī ir viena no visskaistākājām salas pilsētiņām, bez tam tā tiek uzskatīta par pašu modernāko Krētas kūrortu un tiek dēvēta par „Krētas San-Tropēzu”. Kūrorts piedāvā visu, ko sirds vēlas: lielu skaitu tavernu, bāru un restorānu ar Krētas tradicionālajiem ēdieniem, pludmalēs - jūras kuterus un jahtas aktīvai atpūtai. Pilsētas osta ar daudzkrāsainām zvejnieku laivām un kuteriem, kuru ar gleznaino ezeru savieno kanāls

Retimno. Krētas rietumu daļā atrodas Retimno apgabals, kas pazīstams ar savu visgarāko smilšu pludmali (kopējais garums vairāk nekā 15 km). Retimno apgabalā ir daudz gleznainu savvaļas dabas stūrīšu, kalnu aizas un straujas upes, priežu meži un ziedoši krūmāji, un Krētā vienīgais saldūdens ezers. Retimno ir neliela kūrortpilsētiņa, kurā daudz zaļumu, un pilsētas vecajā daļā ir saglabājušās lieliskas venēciešu un turku stila celtnes. No senlaicīgā venēciešu cietokšņa, kas atrodas Paleokastro uzkalnā, paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu, apkārtni un jūru. Retimno apkaimē var atrast kā vienkāršus ne pārāk dārgus ģimenes hoteļus, tā arī greznus viesnīcu kompleksus.
 
Hanja. Pilsēta atrodas salas rietumu daļā, 155 km no Heraklionas. Tā neapšaubāmi ir viena no skaistākajām Grieķijas pilsētām. Pilsētas sirds atrodas venēciešu ostā. Lielākā daļa Hanjas centra ir vecpilsēta, kurā ir saglabājušās venēciešu laikmeta ēkas. Šaurās ieliņas un veclaiku māju fasādes rada unikālu atmosfēru, kurā atspoguļojas laikmetu ritējums. Vecpilsētas ievērojamākā vieta ir ar akmeni bruģētais Santrivani laukums.

Malija, plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 36 km attālumā no Hē- raklejas un 9 km attālumā no Hersonisas ciemata. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Malijas apkārtnē ir ražīgākās zemes plantācijas, kur audzē dārzeņus un īpašu, ļoti saldu banānu šķirni. Malija atrodas līča ar tādu pašu nosaukumu krastā. Šodien Malija ir labi pazīstama un iemīļota, it īpaši jauniešu vidū, atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. 4 km uz austrumiem no pilsētas atrodas arheoloģiskais centrs. Šeit Malijas pilsdrupās zinātnieki ir atraduši tā saucamos Malijas bišu attēlus, kuri kļuvuši par Krētas talismanu. Arī mūsdienās vietējie meistari ar tām izdaiļo juvelierizstrādājumus.

Stalida atrodas  6 km attālumā no Hersonisas ciemata, mājīga līča krastā atrodas jauka kūrorta vieta. Uz šo ciematu no Hēraklejas ved kalnu ceļš, no kura paveras lielisks skats uz jūru, Dia salu un piekrastes mājiņām. Stalida ir neliels kūrorts, kur ir iespēja atrast visu nepieciešamo lieliskai atpūtai. Visas smilšainās pludmales garumā ir izvietotas daudzas tavernas, restorāni un veikaliņi. Šis modernais kūrorts atrodas blakus „izklaides paradīzei” Malijai. Stalidu iecienījuši skaistās smilšainās krasta līnijas, ērta izvietojuma, mājīgās atmosfēras dēļ. Ērta autobusu satiksme ar Hērakleju.

Skaleta.  Klusajā idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali.

Galvaspilsēta: Atēnas ( 3 430 000  iedz.)

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Balkānu pussalas dienvidu daļā un uz daudzām Vidusjūras salām. Dienvidrietumos to apskalo Jonijas jūra, dienvidos Vidusjūra, austrumos Egejas jūra, robežojas ar Albāniju, Bulgāriju, Turciju un Maķedoniju. Lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pindu kalni, augstākā virsotne
– Olimps (2917 m)

Platība: 131 957 km2

Iedzīvotāju skaits: 10 939 600

Valsts iekārta: parlamentāra republika

Lielākās pilsētas: Saloniki, Patras, Vola, Larisa, Herakliona

Oficiālā valoda: grieķu

Reliģiskā piederība: grieķu pareizticīgie (97%), musulmaņi

Spriegums tīklā: 220 V

Laika josla: tā pati, kas Latvijā

Naudas vienība: eiro, 1 eiro = 100 centi, 1 eiro = 0,702 lati

Kredītkartes: lielākā daļa viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/Mastercard

Muita: ievest ārvalstu valūtu var bez ierobežojuma, vairāk nekā 2500$ ir jādeklarē. Iepriekš ievestās valūtas izvešana atļauta 1 gada laikā. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 g tabakas, 1 l stipro dzērienu, 2 l vīnu un suvenīrus par summu līdz 150 eiro. Atļauts ievest 1 videokameru, fotoaparātu, magnetolu, sporta inventāru 1 cilvēkam. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, munīciju bez speciālas atļaujas, indīgas vielas. Izvest senlietas un arheoloģiskus priekšmetus aizliegts. Atļauta pārdošanā esošu antīko darbu kopiju izvešana. Nacionālā virtuve: diezgan vienkārši pagatavojama. Iecienītas ir zivis un jūras produkcija – gan siltā, gan aukstā, gan ceptā, gan vārītā veidā. Populārākie ir salāti no zivju ikriem, ceptas zivis, krevetes, vārīta zivs ar sīpolu mērci un asām piedevām. Grieķi ir lielākie dārzeņu cienītāji. Populāri ir pildīti baklažāni, artišoki, cepti tomāti, pupas, sīpoli, saldie pipari u.c. Otrajā vietā ir gaļa, noteikti vajadzētu pagaršot šašliku, truša gaļu, teļa gaļu ar ķiploku mērci un balto vīnu. Galvenie dzērieni valstī ir kafija un vīns. Milzīgs ir vīnu šķirņu klāsts, vīni tiek apstrādāti ar sveķiem, tādēļ tiem ir neparasta garša. Vēl populārs ir anīsa degvīns, liķieri, konjaki.
Ekskursijas Krētas salā:

ELAFONISI 
Elafonisi ir fantastiskas pludmales ar rozā smiltīm un seklu jūru, kur līdz tuvākajām saliņām var aizbrist ar kājām. Ūdens temperatūra gan šeit vienmēr ir par pāris grādiem zemāka. Ceļš uz Elafonisi ved pa rietumu Krētas skaistākajām vietām. Jūs redzēsiet mazus ciematiņus, kas vada savas klusās, vienmuļās dienas, varēsiet vērot vietējās tradīcijas, olīvu birzis, apelsīnu dārzus. Apmeklēsiet arī alu – baznīcu Ag. Sofia un uzkāpsiet par leģendārajām kāpnēm uz Hrisoskalitis klosteri un redzēsiet baznīcu ar brīnumainu ikonu. 
Pēc tam – atpūta pludmalē un peldes. Atpakaļceļā būs iespēja iegādāties timiāna ziedu medu.

GRAMVUSA 
Viduslaiku beigu posmā Vidusjūrā attīstījās spēcīgs pirātu centrs, kas iegājis vēsturē kā barbaru pirātisms, kas 3 gadsimtus terorizēja Vidusjūras navigāciju un tirdzniecību. Pirāti uzbruka Spānijas, Itālijas un Francijas dienvidu piekrastēm. Sveikā neizļuva arī Krētas sala. Gramvusas salas klintīs uzceltais veneciāniešu cietoksnis labu laiku kalpoja kā pirātu bāze. Arī tagad šejienes klinšu ieloki glabā daudzas liecības par pirātu vētraino pagātni. 
Tieši šeit, pie Gramvusas, satiekas 3 jūras: Egejas, Līvijas un Jonijas. Šeit ir vistīrākais ūdens visā Vidusjūrā un iespējams redzēt pat 15 dažādas ūdens nokrāsas.

RETIMNO – SFIDONI 
cruise ship and boats docked beside isle with buildingsŠīs pilsētas dramatisko vēsturi glabā senu ēku drupas, svētnīcas (tai skaitā pat minarets) un varenais Fortecca cietoksnis, kas ir tikpat vecs, kā pati Retimno pilsēta. Pilsētas arhitektūrā ir vērojami lieliski veneciāniešu stila portāli un turku celtņu balkoni. Pastaiga pa Retimno ielām nevar atstāt vienaldzīgu nevienu. Pēc tam ceļš ved uz Zonianas ciematu, kur atrodas stalaktītu grota Sfidoni – viena no interesantākajām alām Krētas salā. Tieši šādās vietās var saprast, ka Krētas daba ir ne mazāk brīnišķīga kā arhitektūra. Aksos ciematā jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un iedzīvotājiem. Tepat tavernā notiks arī pusdienas.

HANJA 
Šauru ieliņu labirints, neskaitāmas pārejas, kāpnes – Hanjas vecpilsēta ir neizsakāmi romantiska vieta. Labākie veneciāniešu un otomāņu arhitektūras paraugi, neoklasicisma stila ēkas, laukumi un majestātiskas baznīcas, turklāt arī turku minarets un ēģiptiešu bāka – tas viss atrodas šeit, Hanjā. Tā neapšaubāmi ir skaistākā pilsēta Krētas salā. Pagātnes liecības šeit ir saglabājušās labāk kā jebkur citur. Un pēc pilsētas apskates var atpūsties kādā no daudzajām veneciāniešu ostas kafejnīcām.

KRĒTAS NACIONĀLAIS VAKARS 
Krētas nacionālais vakars norisinās mazā ciematiņā, kur jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un svētkiem. Grieķi ļoti augstu vērtē savu bagātīgo dziesmu un deju krājumu, tādēļ nevieni svētki neiztiek bez dziedāšanas un dejošanas. Atpūsties dejojot – tā ir viena no grieķu raksturīgajām iezīmēm. Šeit arī jums iemācīs dejot tradiconālo sirtaki un cefteteli (vēderdeja). Līdz vakara beigām dejos visi!

SAMARIA AIZA 
Samaria ir vislielākā aiza Eiropā. Tās garums ir aptuveni 18 km un aiza atrodas Krētas rietumu pusē. Kalnu augstums šeit sasniedz pat 1200 m. Aizā zied brīnišķīgas orhidejas un veselīgā diktamos tēja. Turklāt šeit dzīvo bailīgās mežonīgās agrimi kazas – reta, izmirstoša suga. Šie dzīvnieki uzskatāmi par vieniem no senākajiem pasaulē. Pirmās ziņas par tiem attiecināmas uz 2. g.t. p.m.ē. Agrimi statuetes tika atrastas arī Knossas pilī un pašlaik ir apskatāmas Hēraklejas arheoloģijas muzejā. 
Samaria aizas platums svārstās no 3 līdz 150 m. Šaurākā vieta tiek saukta par Dzelzs vārtiem. Aizā, netālu no Ag. Nikolaos baznīciņas, aug platānas, kuru apkārtmērs sasniedz pat 6,5 metrus! Tieši no šejienes senatnē uz Ēģipti tika eksportēti kadiķi. 
Pašlaik Samaria aiza ir ne tikai lielākā, bet arī iespaidīgākā visā Eiropā. 1770. gadā, kad Krētas iedzīvotāji zaudēja vienā no lielākajām sacelšanām pret Osmāņu impēriju, Samaria aizā no turkiem slēpās vairāki tūkstoši sieviešu un bērnu. Daži arheologi uzskata, ka Samaria aiza ir seno hellādiešu zeme un šeit glabājas sengrieķu zelta krājumi, taču zelts tā arī nav atrasts...

PA PAREIZTICĪBAS CEĻIEM 
Šīs ekskursijas laikā tiek apskatīti 3 Krētas rietumu interesantākie klosteri: Katolikos, Guverneto un Ag. Triada (Svētā Trīsvienība). 
Vispirms jūs redzēsiet Katolikos kolsteri un Guverneto klosteri, kā arī Jāņa Vientuļnieka alu. Katolikos ir pirmais kristiešu klosteris Krētas salā, 6. gs. to uzcēla Jānis Vientuļnieks, taču vēlāk pats nolādēja un pameta, jo šī klostera mūki sāka savtīgi izmantot tiem piederošās dziedniecības spējas. Jānis Vientuļnieks apmetās uz dzīvi alā netālu no klostera un pavadīja tajā lielāko daļu mūža. Alā ir apskatāmi stalaktīti un stalagmīti. Īpaši interesants ir viens no tiem, kur redzama it kā cilvēka seja. Pēc tam sekos Guverneto klostera apskate, kas it kā esot uzcelts pretstatā Katolikos. Klostera celtniecības laiks precīzi nav zināms – ir dažādi dati par 8. un 13. gs. 
Vēlāk apskatīsiet Svētās Trīsvienības klosteri, kas tiek uzskatīts par bagātāko Krētas salā. Starp citu, tas ir vienīgais klosteris, kas darbojās arī turku okupācijas laikā. To uzcēla 2 pareizticīgie mūki no veneciāniešu ģimenes Cagarolonas – Lavrentijs un Jeremijs, 1216. gadā. 
Pēc visu klosteru apskates dosimies uz pludmali Stavrosā, kur atpūtīsimies 2 – 2,5 stundas, tādēļ jums būs iespēja gan izpeldēties, gan ieturēt pusdienas piekrastes tavernā.

EKSKURSIJAS - AUSTRUMI 
LASSITI PLAKANKALNE UN ZEVA ALA
 
Lassiti ir vislielākā plakankalne Krētas salā un tā tiek uzskatīta arī par auglīgāko salas vietu. Kādreiz tūkstošiem vējdzirnavu griezās šajā plakankalnē un apūdeņoja laukus, izmantojot avotu ūdeni. Vispirms apmeklēsim tipisko krētiešu ciematiņu Pezu, kas ir slavena ar vīna un olīveļļas ražotnēm, bet pēc tam dosimies uz Trapsano, kur apmeklēsim keramikas darbnīcas. Pēc tam ceļš vedīs uz Diktes kalnu un viduslaiku Keras klosteri. Tur, augstu kalnos, atrodas stalaktītu un stalagmītu ala, kur saskaņā ar leģendu ir dzimis un audzis Zevs.

SPINALONGAS SALA 
Šī nelielā sala-klints atrodas Mirabello līcī un vēl senos laikos tā tika aprīkota ar fortifikācijas sienām senās pilsētas Olus vai mūsdienu Eloundas aizsardzībai pret pirātu uzbrukumiem. Veneciāniešu celtais, varenais cietoksnis spēja aizturēt visus ienaidnieka uzbrukumus turku – veneciāniešu kara laikā. Dodoties ar kuģi uz Spinalongas salu, jūs varēsiet vērot visu piekrastes līču skaistumu, kur smilšainas pludmales mijas ar nepieejamām klintīm. Pēc cietokšņa apskates – pelde un pusdienas.

ANAPOLISA 
Krētas nacionālais vakars norisinās mazā ciematiņā, kur jūs varēsiet iepazīties ar vietējām tradīcijām un svētkiem. Grieķi ļoti augstu vērtē savu bagātīgo dziesmu un deju krājumu, tādēļ nevieni svētki neiztiek bez dziedāšanas un dejošanas. Atpūsties dejojot – tā ir viena no grieķu raksturīgajām iezīmēm. Šeit arī jums iemācīs dejot tradiconālo sirtaki un cefteteli (vēderdeja). Līdz vakara beigām dejos visi!

KNOSSAS PILS UN ARHEOLOĢIJAS MUZEJS 
Jūru un okeānu valdnieks Poseidons nekad nepiedeva tiem, kas uzdrīkstējās nepakļauties viņa gribai. Par viņa dusmu upuri kļuva Krētas valdnieks Minos – tā rezultātā pasaulē nāca briesmīgais Mīnotaurs, kas dzīvoja Knossas pils labirintā. 
Vēl pirms mazliet vairāk nekā simts gadiem neviens pat nenojauta, ka zem saulē izdegušās zemes Kefala pakalnā slēpjas Eiropas senākās civilizācijas drupas. Tikai pēc sensacionālajiem britu zinātnieka Artūra Evansa pētījumiem un arheoloģiskajiem izrakumiem daudzi mīti un leģendas guva reālu apstiprinajumu dzīvē. 
Šodien Knossas pils ir viens no senākajiem kultūras pieminekļiem, negaidīti izzudušās Minojas civilizācijas centrs. Pēc Knossas pils drupu un arheoloģijas muzeja apmeklējuma jums būs laiks pastaigai pa Hērakleju – Krētas salas galvaspilsētu.

SANTORINI 
Santorini ir sala, kas izvedojusies no plūstošas lavas. Tiek uzskatīts, ka tā ir daļa no leģendārās Atlantīdas. 1450. gadā p.m.ē ļoti stipra vulkaniskā izvirduma rezultātā gāja bojā Minojas civilizācija. Tagad sarkanā vulkaniskā augsne un zilie jūras ūdeņi veido mežonīgo, aizraujošu ainavu. Saules gaisma, baltas mājas ar koši ziliem jumtiem stāvajās klinšu nogāzēs - tie ir elpu aizraujoši skati, kam nav līdzīgu nekur citur!


 


 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home