Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Dominikāna

Atpūta vienā no pasaules labākajām pludmalēm Puntakanā. Lieliskas iespējas nodarboties ar visiem ūdens sporta veidiem, īpaši fantastisks daivinga piedāvājums.Puntakana ir slavena arī ar savam pasaules klases viesnīcām un iepirkšanās iespējām 

Dominikāna– mūžīgās vasaras zeme! Šo salu ir atklājis Kristofors Kolumbs. Dominikas Republikai kā dzīves vietai piemīt daudzas unikālas priekšrocības: dievišķīgi skaista daba, lieliska ekoloģija, sabiedriski un labvēlīgi noskaņoti cilvēki, bagātīga vēsture un kultūra. Fenomenāli skaistas, bezgalīgi plašas sniegbaltas pludmales.Dominikas Republikas pludmalēm un jūrai pēc to tīrības nav analogu. 

Dominikas Republikas pilsētas, senākās Amerikas kontinentā, līdz šim laikam saglabājušas savas bagātīgās koloniālās pagātnes pēdas. Un tomēr vispievilcīgākais šai valstī ir tās lieliskās pludmales. Dominikas Republikas teritorijā 1600 km veido ziemeļos Atlantijas okeāna piekraste, bet dienvidos – Karību jūras krasts. Ziemeļaustrumos atrodas Samana jūras līcis – ārkārtīgi zīmīga vieta dzīvnieku pasaules cienītājiem. Šajos klusajos ūdeņos iepretim Kaio Levanto salai laikā no janvāra mēneša vidus līdz marta vidum pulcējas vairoties lielākās zemeslodē dzīvojošās valzivs – kuprainie vaļi. Vērot šos dzīvniekus un viņu mazuļus atbrauc ne tikai tūristi, kas atpūšas Dominikānas piekrastes dažādās kūrvietās, bet arī no citām Karību salām. Pārējos gadalaikos šis zilganzaļš jūras līcis ar sīkām saliņām ir patiesa paradīze sporta zvejas un ūdens sporta cienītājiem. Jaukā Kaio Levanto saliņa ar mazu viesnīcu, paslēpušos tropiskajos zaļumos, Nacionālais parks Los Gaitizes ar dīvainiem minerālu veidojumiem sajūsmina ar kupliem augiem līču joslā, pazemes upēm un neskaitāmām alām. Dominikas Republika ir ideāla vieta atpūtai. Šajā valstī harmoniski apvienojušies krāšņie tropiskie meži, žilbinoši baltās pludmales, gleznainie kalni, bezgalīgi līdzenumi un sajūsminošie ūdenskritumi. Bet tiem, kam patīk ekstravaganti nakts šovi, košās eksotiskās izklaides, pikantās virtuves valdzinošie aromāti, ir unikāla iespēja iegrimt satraucošā krāsu un ritmu virpulī. Galvaspilsētai vistuvākās un rosīgākās neapšaubāmi ir Boka-Čika un Huano-Dolio kūrvietas. Šais vietās dzīve rit „merenge” ritmā, kura melodija skan no neskaitāmiem restorāniņiem un bāriem jūras krastā. 

 

Klimats Dominikānā: Pateicoties upju bagātībai, Dominikāna apbur ar savu daudzveidību. Tropiskie koki mierīgi sadzīvo ar mērenā platuma grādu augu valsti. Kopumā šeit aug vairāk nekā 8 tūkstoši augu (trīs reizes vairāk nekā Eiropā), kuru vidū ir karaliskās un kokosa palmas, mangru koki, apelsīnkoki, ananāsi, orhidejas, ciedri, Karību priedes kalnos, cezalpīnijas ar krāšņu lapotni un sārtiem ziediem, ābeles un bumbieri Centrālos Kordiljēros. Dominikānā pašas izplatītākās lauksaimniecības kultūras ir tabaka, rīsi, cukurniedres, kafija, kakao, ananāsi un banāni.
Dzīvnieku pasaule arī ir ļoti daudzveidīga, kaut arī lielu dzīvnieku Dominikānā nav, kā arī nav indīgo čūsku. Toties ir papagaiļi, zaļās iguānas, amerikāņu krokodili, kas dzīvo speciālā rezervātā, milzīgs daudzums dažādu putnu un sikspārņu. Kas attiecas uz jūras faunu, tad šeit dzīvo delfīni, lamantīni un kuprvaļi, kas iepeld Samana līcī, lai radītu pēcnācējus. Peldētāji un nirēji var justies Dominikānas Republikā pilnīgā drošībā: haizivju šeit nav, toties ir daudz bruņurupuču, lielo tropisko zivju, krabju, omāru, langustu un garneļu.

Pludmales un aktivitātes Dominikānā:
Dominikānā, šķiet, visas pludmales ir labas, taču vislabākās ir tālāk no galvaspilsētas. Savukārt ekonomiskākās vienīcas ir šeit, netālu no Santo Domingo, Boca Chica pludmaļu zonā (2 km no lidostas, 30 km no pilsētas centra). Tajā atradīsiet skaidrus, paseklus, zilus ūdeņus, baltsmilšu pludmali un koraļu rifu. 

Pludmales austrumu daļā sākas mazliet vienkāršākā 'SanTropēzas pludmale', populāra eiropiešu vidū, ar plašu šezlongu, saulessargu, plastmasas pludmales galdiņu, ūdenssporta kiosku klāstu, picas un fast-food kiosku piedāvājumu. 
Labāk uzturēta par šo ir Playa Juan Dolio jeb Playa Esmeralda, 20 minūšu braucienā uz Boca Chicas rietumu galu. Tajā ir vairāki lieli kūrortu kompleksi, un allaž daudz Eiropas tūristu.

 Ekskursijas Dominikānā

Aerial view of green trees beside body water Ceļojums ar helikopteri  Iepazīstieties ar Dominikānas skaistāko krastu, veroties uz to no putna lidojuma augstuma, skatot brīnišķīgo augu valsti, sniegbaltās pludmales, tirkīzzilo jūru un lielākos Puntakanas viesnīcu kompleksus. Lidojot gar krasta līniju no Cabeza de Toro raga, kas simboliski šķir Karību jūras ūdeņus no Atlantijas okeāna, paralēli Bavaro pludmalei, Jums būs iespēja no dažāda augstuma baudīt piekrastes panorāmas skatus.

Jūs redzēsiet pasaulslavenu viesnīcu tīklu kompleksus, pārsteidzošās Dominikānas ainavas, kuras tik labprāt savās filmās izmanto Holivudas režisori, pirms 30 gadiem nogrimušu kuģi, kuru ūdenslīdēji izmanto saviem treniņiem, un, ja palaimēsies, – varēsiet iemūžināt fotogrāfijās vai video haizivis un vaļus, kas iepeld Bavaro jomā pa ceļam uz Samanas līci.

Daudzšķautņainā Bavaro

Veiciet sajūsminošu un neparastu ceļojumu pa Bavaro kūrorta zonas apkaimes ceļiem un skaistākajām Atlantijas okeāna pludmalēm ar neikdienišķu pārvietošanās līdzekli – tieši braukšanai pa pludmalēm domātu kvadraciklu! 

Jūs dosieties arī izbraucienā pa jūru ar nelielu kuteri, apciemosiet zirgkopju rančo, skatīsiet Atlantijas okeāna pirmatnējās pludmales, mākslīgi veidoto akmeņu parku, redzēsiet, kā izskatās slavenā Hulio Iglesiasa nams. Būs arī apstāšanās, kuras laikā varēsiet izpeldēties un pasauļoties. Ekskursijas saturs ir tik daudzveidīgs, ka skumt Jums noteikti nenāksies, tieši pretēji – ekskursijas iespaidi ieguls dziļi Jūsu atmiņā!

Dominikāna - īstos laukos

Ekskursijas laikā Jūs varēsiet priecāties par neaizmirstamiem dabasskatiem – kalnu takām un upju līču ločiem. Pa kalnainu apvidu Jūs aizbrauksiet līdz rančo, kas atrodas ļoti gleznainā vietā – starp pakalniem, palmām un apelsīnu kokiem. Tur Jūs varēsiet baudīt izjādi ar zirgiem, aplūkot eksotiskos pāvus un papagaiļus. 

Pusdienās Jūs gaidīs īsti kreolu virtuves gardumi, bet pēc tam Jūs apmeklēsiet sajūsminošo Makao pludmali, uzzināsiet, kāda ir Dominikānas Atlantijas okeāna piekraste ar milzīgajiem viļņiem, sniegbaltajām smiltīm un palmu audzēm. Atvelciet priekškaru patiesajai Dominikānai! 

Ekskursijas cenā ietilpst: transfers, izjāde ar zirgiem, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas, atklātais bezmaksas bārs (visas ekskursijas norises laikā).

Fanfanas ala

Fanfanas ala ir viena no lielākajām alām pasaulē, kas atrodas Los Haitises Nacionālajā dabas parkā – tur noslēpumainā apgaismojumā, ko melnā tumsā rada lukturi, Jūs skatīsiet dabas radītās brīnišķās stalaktītu un stalagmītu gleznas. Bet alās sastopamā fauna liek iedomāties par atnācējiem no tālām planētām. Nokļūt alā var, nolaižoties ar speciāla aprīkojuma palīdzību no 18 m augstuma.

Šķēršļi, kuri Jums būs jāpārvar, līdzekļi, kurus izmantosiet šim mērķim, grotas, dažādas mākslīgi veidotas figūras alas iekšpusē veidos kā mozaīkas gabaliņi vienu lielu piedzīvojuma gleznu kopā. Alas ļoti iespaidīgie gabarīti un tai blakus atrodošos ainavu krāšņums, rada neizdzēšamus iespaidus par ekskursijā skatīto un izjusto!

Manati parks

Jūs gūsiet neaizmirstamus iespaidus, vērojot eksotiskos dzīvniekus un kontaktējot ar tiem. Izmantojiet iespēju un piedalieties apbrīnojami interesantajās izrādēs un apmeklējuma noslēgumā izpeldieties kopā ar delfīniem!

Krāšņi dārzi ar ziedošām orhidejām un citiem tropu augiem, eksotisks lauku ciematiņš, kas atjaunots dabas parka teritorijā, – tas piesaista Manati lielu tūristu skaitu. Tā ir tiešām unikāla vieta, kur var piepildīties ne viens vien bērnu dienu sapnis! Parka oriģinālā koncepcija paredz tiešu cilvēku saskarsmi ar savvaļas dzīvniekiem: iguānām, flamingo, tropu putniem, čūskām, krabjiem, jūras lauvām. 

Viena no prātu satraucošākajām izklaidēm, kas visdziļāk iespiežas apmeklētāju atmiņā, ir peldēšanās kopā ar delfīniem. 

Raftings Harabakoa kalnu masīvā cottages near coconut trees  Tiem, kas mīl asas izjūtas, iesakām raftingu! Harabakoa ir kalnu masīvs, kurā izteku rod desmitiem mazu un lielāku upīšu, kas ir labi piemērotas nodarbei ar šo ekstrēmo sporta veidu.   Nobraucienos var piedalīties gan pieredzējuši braucēji pa kalnu upēm, gan iesācēji. Lai pārbaudītu savu varēšanu, īpaša pieredze nav vajadzīga. Pirms nobrauciena tiek veikta detalizēta instruktāža: Jums sīki izstāstīs par veicamo maršrutu, par to, kā jārīkojas ar inventāru, kādi drošības noteikumi ievērojami un kā vispār jāuzvedas uz ūdens. 

Šī ir unikāla iespēja izbaudīt Dominikānas pirmatnējās dabas neatkārtojamo skaistumu un, protams, gūt spēcīgus pārdzīvojumus un kolosālu enerģijas lādiņu. Kas gan tas par raftingu bez uztriekšanās akmeņiem, krastam vai citai laivai? Kas gan tas par raftingu, ja drēbes sausas un seja nav šļakatu apšļākta? 

Santodomingo

No piedāvāto ekskursiju klāsta nepalaidiet garām iespēju apmeklēt Dominikānas Republikas galvaspilsētu Santodomingo. Tajā skatāmi daudzi vēstures pieminekļi, no kuriem liela daļa ir pirmās eiropiešu celtnes Jaunajā pasaulē. Ne velti Santodomingo ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā: Sandjego forts, Santodomingo universitāte, „Ordeņa lentas māja” (Casa del Cordon), pilsētas vecie kvartāli ar apburoši oriģinālām ēkām, Nacionālais panteons, vicekaraļa pils u.c. objekti. 

Protams, te arī daudz vietu, kas saistītas ar Kolumba vārdu: ”Kolumba cietoksnis” un Kolumba māja, „Kolumba bāka” un marmora mauzolejs, kurā glabājas leģendārā jūrasbraucēja mirstīgās atliekas. Santodomingo tāpat priecē ar daudziem muzejiem un mākslas galerijām, kas sniedz plašu ieskatu kolorītās valsts dabas, vēstures un mākslas savdabīgajā pasaulē.

Piedzīvojumi uz četriem riteņiem (Crazy wheels)Green plants near brown wooden gazebo  Izbrauciens ar mini – džipiem pus dienas garumā gar Dominikānas Republikas austrumu piekrasti. Jūs sagaida izbraukums pa lauku teritoriju un brauciens caur plantācijām, mangru saaudzēm un kokosu audzēm līdz pat gleznainai pludmalei Makao, kur Jūs varēsiet izpeldēties Karību jūras maigajos ūdeņos.

Safari ar džipiem un smagajām automašīnām
Diena, kas pilna motoru rūkoņas, pa lauku ceļiem, pauguriem un kalniem caur palmu audzēm un cukurniedru plantācijām. Jūs redzēsiet gaiļa cīņas un būs iespēja jāt uz zirgiem, kā arī pasauļoties pludmalē. Šīs ekskursijas laikā Jūs atklāsiet sev īstu dominikāņu dzīvi un varēsiet pilnā mērā novērtēt vietējo iedzīvotāju viesmīlību.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home