Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Kipra

aerial view of beach during daytimeKipra ir lielākā sala Vidusjūras austrumu daļā, un tā atrodas uz dienvidiem no Turcijas. Lielākās kalnu grēdas ir Pentadaktila kalni ziemeļos un Trodosa kalni salas centrālajā un dienvidrietumu daļā, un starp šīm divām grēdām plešas auglīgais Mesaorijas līdzenums.
 Kipras ievērojamākās vietas saistītas ar antīkajiem dieviem, bībeles stāstiem un dramatisko salas vēsturi. Kipras otrs nosaukums ir "Afrodītes sala", tieši šeit mīlestības un skaistuma dieviete piedzima no jūras putām un nodevās mīlestības mierinājumam. Daudzas ievērojamākās vietas uz salas ir saistītas ar viņas vārdu un sengrieķu mitoloģiju. Kristietība atstāja milzīgu ietekmi uz Kipru, uz salas ir daudz pareizticīgo baznīcu un klosteru. Pats ievērojamākais no tiem ir Kikkosa klosteris, kuram pieder viena no trim Svētās Dievmātes Marijas svēbildēm, kas rakstītas ar Svētā Lūkasa roku un kas ir saglabājušās līdz mūsdienām.Kipras pludmales tiek uzskatītas par vienām no tīrākajām pasaulē, katru gadu saņemot no Eiropas Komisijas par apkārtējo vidi  "Zilo karogu" par tīrību, aprīkojumu un apkalpošanu. Zemūdens niršana Kiprā ir pieejama gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Lai arī Jūs nekad neesat niruši, šeit Jūs variet pēc instruktāžas izdarīt savu pirmo zemūdens ieniršanu. Profesionāļiem zemūdens niršana pirmām kārtām ir interesanta ar "rekiem" - nogrimušiem kuģiem. Numur viens šeit ir kuģis "Zenobija", kuru var aspkatīt arī no tūristu zemūdens laivas "Sadko"

Pludmales. Visa salas piekraste sastāv no daudzām pludmalēm, kas nomaina viens otru. Viņi šeit, kā cienīgi cilvēki, valkā savus vārdus. Pernēra saista ar savām smilšu alām, kur viegli un patīkami baudīt vientulību. Fig – Tri – viena no populārākajām pludmalēm salā, kas slavenas ar gleznainajām, zeltaini brūnajām klintīm un mājīgu saliņu virkni, kas izmētātas ap salu. Governosa – smalkas, dzeltenas smiltis un baltas klintis, it kā būtu no cukura.


Ekskursijas Kiprā    Nikosija - Lefkara
Nikosija ir vienīgā galvaspilsēta pasaulē, kas sadalīta divās daļās - viena daļa Kipras Republikai, otra Turcijas okupācijas zonai.
Pirmā apstāšanās būs Kipras amatniecības centrā, kur Jūs varēsiet apskatīt un arī iegādāties lieliskus suvenīrus un tradicionālus mājsaimniecības izstrādājumus, kādu šeit izgatavo kopš neatminamiem laikiem. Pēc tam dosimies uz Zaļo Līniju - joslu, kas sadala Nikosiju un Kipru divās daļās. Turpinājumā dosimies gar 16. gs. Venēciešu mūri uz Famagustas vārtiem, Brīvības monumentu un arhibīskapa Makariosa III statuju. Ekskursijas gaitā apmeklēsiet arī Sv.Jāņa katedrāli, kas celta 17. gs. un Bizantijas muzeju, kurā glabājas 8. - 19. gs ikonas. Būs nedaudz brīvā laika patstāvīgai Laiki Ytionia un Nikosijas vecpilsētas apskatei, kur atrodas daudzas, nesen atjaunotas ēkas, veikaliņi un restorāni ar tradicionālo Kipras virtuvi. Ekskursijas noslēgumā Lefkaras ciemata apmeklējums, kas ir slavens ar savām mežģīnēm, izšuvumiem un sudrablietām.


--------------------------------------------------------------------------------
red and white boat on sea near brown rocks during daytimePafosa - Kuriuma (Curium)
Izbraucot caur Fasuri (Phasouri) citrusu augu plantācijām sasniegsim Kuriuma Karalistes senpilsētu. Šeit apskatīsim Eustolios māju (V gs. p.m.ē.) un grieķu- romiešu teātri (II gs. p.m.ē.).
Tālāk ceļš turpināsies garām Episkopi militārajai bāzei, aizvedot mūs līdz Petra tou Romiou, kur Afrodīte - Skaistuma un Mīlestības dieviete iznāca no jūras putām. Apstāsimies Yeroskopiou ciematā, lai nobaudītu tradicionālos Kipras saldumus un no šejienes dosimies uz Sv. Solomoni kapenēm, apskatīsim Sv. Pāvila pilāru un Krisopolitisas bazilikas (IV gs.) drupas. Pēc pusdienu maltītes romiešu mozaīkas apskate vai Pafosas ostas apmeklējums (pēc izvēles).
--------------------------------------------------------------------------------


Kipras nakts
Nepalaidiet garām iespēju pievienoties līksmajam nakts pasākumam ! Izbaudiet Kipras tradīcijas ar pilnu krūti!
Cienājieties ar mezē - tradicionālo Kipras uzkodu un silto ēdienu asorti (tiek pasniegtas daudzas, dažādas delikateses nelielās porcijās) ! Baudiet lauku vīnu, dzīvo mūziku, tautas dejas un folkloras programmu. Un nebrīnieties, ja pēkšni atskārtīsiet, ka esat vien no daudzajiem viesiem, kas pievienojušies jautrajām dejām - šīs ritmiskās melodījas viegli aizrauj !
--------------------------------------------------------------------------------
Trodos kalni un Kikkos klosteris
Šī ekskursija būs neaizmirstams piedzīvojums jebkuram ceļotājam. Pa ceļam uz Trodos kalniem baudīsiet skaisto priežu mežu un kipriešu tradicionālo kalnu ciematu ainavas.
Ekskursijas laikā apskatīsim lielāko Kipras dambi, Trodos miestiņā, 1750 m virs jūras līmeņa, varēs nobaudīt kipriešu kafiju. Tālāk ceļš vīsies caur Platres un Maratasas ielejām uz Kikkos klosteri, kurš ir greznākais un populārākais visā salā. Klosteris tika celts 12. gs. un veltīts Jaunavai Marijai. Turpinājumā varēs doties uz Troni - kalna virsotni virs klostera, kur atrodas arhibīskapa un Kipras pirmās valdības prezidenta Makarios III kapenes.


Oficiālais nosaukums: Kipras republika (Kipriakí Dimokratía)

Valsts iekārta: Konstitucionālā republika

Galvaspilsēta: Nikosija

Teritorija: 9251 km2

Iedzīvotāji: 788457    (2007.g jūlijā)

Vietējais laiks: GMT + 2 ( vienāds ar Latvijas laiku )

Valūta: no 01.01.2008. eiro (EUR), agrāk Kipras mārciņa , 1CYP = 100 centi

Valoda: valsts valoda ir grieķu (Kipras dialekts), no svešvalodām biežāk lietotās ir turku un angļu

Reliģija: pareizticīgie (Grieķu pareizticīgā baznīca) - 78%, musulmaņi - 18% , maroniti u.c.

KLIMATS

Maigs, tipisks Vidusjūras klimats. Visu gadu ir saulains, bet reizēm ir lietus. Vasaras ir garas, karstas,bet ziemas ir maigas, taču ir iespējams arī sniegs. Vidējā gaisa tempretūra vasarā 29-32 grādi pēc Celsija, ūdens tempretūra 24-28 grādi. Daudzām vietējām pludmalēm ir piešķirts ES zilais karogs – starptautiskā ekoloģiskās tīrības kvalitātes zīme.

VALŪTA

Kipras mārciņa, CYP

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home