Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Maurīcijas sala

aerial photography of sea near mountain at daytimeMaurīcija (oficiāli Maurīcijas Republika), salu valsts, kas atrodas Āfrikas kontinentā Indijas okeāna dienvidrietumu daļā, 900km uz austrumiem no Madagaskaras. Papildu pašai Maurīcijas salai Republika ietver Kargadosu, Rodrigezu un Agalega salas. 

850 tūkstoši cilvēki (1972), galvenokārt indieši (68%), kreolieši (galvenokārt Franču kolonistu pēcteči, 28%), ķīnieši (3%), afrikāņi (Madagaskaras izcelsmes vergu pēcteči) un citi.

Salas izmēri:
No Ziemeļiem līdz Dienvidiem – 60 km.
No Rietumiem līdz Austrumiem – 40 km. 

Klimats:
Tropiskā jūra. Vasaras mēneši Maurīcijā – no novembra līdz aprīlim, temperatūra 25-35 С, augsts mitrums. Ziemas mēneši – no maija līdz oktobrim, mirums mazāks nekā vasaras mēnešos, temperatūra 17-25 С. Nepārtraukts lietus – retums Maurīcijā. Parasti smagās lietavas pāriet dažu minūšu laikā, pēc tam mūs atkal ieskauj karstais un saulainais laika periods .Temperatūra vasarā – 23-30 С. Maurīcijas Rietumu un Ziemeļu reģionos klimats ir siltāks un saudzējošāks nekā sals Austrumos un Dienvidos.
 
Sala, ir tik dažāda, ka katram tūristam piedāvā visu, ko viņš vien vēlas! Lieliskas viesnīcas, jebkurai gaumei un cenu līmenim, baltas smilšu pludmales, maigais okeāna ūdens, patīkamā atmosfēra - ir bauda tiem, kas šajā paradīzes stūrītī meklē klusumu un mieru. Sala, ir tik dažāda, ka katram tūristam piedāvā visu, ko viņš vien vēlas! Lieliskas viesnīcas, jebkurai gaumei un cenu līmenim, baltas smilšu pludmales, maigais okeāna ūdens, patīkamā atmosfēra - ir bauda tiem, kas šajā paradīzes stūrītī meklē klusumu un mieru.
 
Labākais laiks atpūtai:
Ceļojumi uz Maurīciju ir populāri jebkurā gada laikā. Labākais laiks ir no oktobra līdz maijam. 
 
Atpūtas iespējas:
Pludmale (Patīkamas koraļļu smiltis pludmalē. Komfortabla peldēšana viļņu trūkuma dēļ: pludmali atdala koraļļu rifs. Dažās vietās pie bēguma tas kļūst sekls).
Ekskursijas un ekoloģija (Iepazīšanās ar koloniālo vēsturi. Rezervāta apmeklējums)
Piedzīvojumi (Medības, makšķerēšana, sērfings un daudz kas cits).
 
Salai ir četras burvīgas piekrastes 
Ziemeļrietumu piekraste: siltākā piekraste, kas pasargāta no dienvidaustrumu tropiskajiem vējiem, īpaši ziemas mēnešos. Tieši šeit atrodas Grandēt (Grand Baie) – Maurīcijas Sentropēza ar neskaitāmiem indiešu, ķīniešu, kreolu, franču restorāniem, elegantiem veikaliem un bodītēm, bāriem, kafejnīcām, kas strādā līdz vēlai naktij.
Rietumu piekraste: šajā salas daļā mijas kalnu virsotnes ar zaļām nogāzēm, bezgalīgām pludmalēm un jūru, mazi ciematiņi ar grezniem hoteļiem. Melnā upe ir pazīstama kā unikāla zivju makšķerēšanas vieta.
Dienvidu piekraste: virs zilajām lagūnām majestātiski slejas Morn Brabana kalni. Kalnu apkārtnē izvietotas pludmales, ūdens fauna ir ļoti daudzveidīga. Austrumu virzienā krasts aizvien vairāk tiek pakļauts vēju un viļņu iedarbībai, jo šajā salas daļā nav koraļļu rifu.
Austrumu piekraste: ideāla vieta sērfinga cienītājiem vasarā (jūnijs – septembris), kad okeāns un sausie tropiskie dienvidaustrumu vēji ir īpaši spēcīgi. Šajā piekrastē ir savdabīgs reljefs: klinšains krasts var pēkšņi pāriet smilšainā pludmalē, un tikpat pēkšņi pludmale pārtop klintīs.
 
Medusmēnesis
Maurīcija– viena no labākajām vietām pasaulē romantiskai atpūtai un medus mēnesim. Košas ceremonijas saskaņā ar Eiropas, kreoliešu un indiešu tradīcijām.
 
Valoda
Angļu, franču valodas. 

Virtuve
Starptautiskā, kreoliešu, ķīniešu, indiešu un austrumu. Maurīcijas salā ir plašs restorānu klāsts. 
 
Valūta:
Maurīcijas rūpija ($1 ~ 35 MRU). Apmaiņa notiek bankās un lielākajā daļā Maurīcijas viesnīcās.
 
Tradicionālie suvenīri:
Mēs iesakām pievērst uzmanību buru kuģu modeļiem, no kuriem katram tiek izstrādāta vissīkākā detaļa. Visi modeļi ir kuģu kopijas, kas apmeklēja Maurīcijas ūdens gabalu. Kā arī : rums, dažāda veida cukurs, vaniļa, juvelierizstrādājumi un autentiskās rotaslietas, visa veida suvenīri, pīteņi, tekstilmateriāli un kašmirs.
 
Aktīvā atpūta un izklaides:
Tiek piedāvāti gandrīz visa veida ūdens spora veidi: sērfings, vindsērfings, niršana, parasailings, snorkelēšana u.c. Ekskluzīva izklaide Maurīcijā: dziļjūras zveja un briežu medības. Maurīcija ir populāra golfa faniem.
 
Papildus informācija:
Vakcinācija nav nepieciešama.
Šaujamieroču ievešana ir aizlieta.
Narkotiku ievešana sodāma ar brīvības atņemšanu. 

Atpūta Maurīcijā – tas ir dārgs un elegants atvaļinājums tropiskajā, eksotiskajā salā kas veiksmīgi apvienojas ar augstu apkalpošanas līmeni. Ceļojumus uz Maurīciju iegādājās daudzi mākslinieki un filmu producenti, šeit ierodas miljonāri un karaliskās ģimenes atpūsties. Maurīcija ļoti dārga sala, taču atpūtas un pakalpojumu kvalitāte arī ir augstumā, un ekskursija uz Maurīciju aizņem pirmās vietas reitingos.


Pludmales. Vietiņa Flik-an-Flak ir ļoti populāra starp Maurīcijas iedzīvotājiem: pludmales tur skaistas, un netālu atrodas ‘’Kazela-Putnu parks’’ rezervāts. Tamarinas līcis-pavisam atšķirīgs’’ profils’’: tas ir visnoturīgākais un senatnīgākais krasts, un spēcīgo viļņu dēļ tas ir ‘’gards kumoss’’ sērfotājiem.
Salas austrumos atrodas Bel-Mar pludmale ar dziļām lagūnām un mierīgiem ūdeņiem. Prejberas pludmale Dienvidrietumos tiek uzskatīta par visvairāk ‘’ballētākajām’’ uz salas. Salas Dienvidu daļā kalnainajā piekrastē ir Trubā-d’O-Dus pludmale, kas izstiepjas ar smilšu joslu 11 km garumā.
Nūdisms-aizliegts Maurīcijā.

Viesnīcas. Iepriekšējais vārds Maurīcija. Šāds vārds visā pasaulē pazīstams kā luksusa standarts, pateicoties visaugstākajam servisa līmenim. Visas viesnīcas atšķiras ar lielām teritorijām, plašas labiekārtotas pludmales, labi aprīkoti tenisa korti, golfa laukumi un pārsteidzoši ēdieni.

Daba. Tā šeit ir daudzveidīga un unikāla. Šauri ūdenskritumi, greznas pludmales, izmiruši vulkāni, koraļļu rifi un stāvas klintis pārsteidz ar savu skaistumu.
Plaši izplatītas ir kāzu ekskursijas. Nav brīnums, ka romantiskā kāzu ceremonija jūras krastā ir daudzu mīļoto pāru sapņu robeža.  Veikt uzticības zvērestus tālu no citiem, skaistā eksotiskā vietā, viļņu skaņās, pēc kuras var izbaudīt medus mēnesi-kāzas atstās vislabākās atmiņas uz visu dzīvi.


View of beach with palm trees at sunsetKustība ir Maurīcijas kreisajā pusē. Kustības ātrums pilsēta nedīks pārsniegt 50 km/h un 100 km/h trasēs, obligāti jāizmanto drošības jostas. Kā arī lai izpētītu vietējo piekrasti Jūs varat izmantot motorolleru (550-600 MUR dienā) vai velosipēdu (100-150 MUR dienā).

Izklaide Maurīcijas salā
Krokodilu un bruņurupuču parks "La Vanille".  Atklājiet šo Maurīcijas savvaļas dabas brīnišķīgo pasauli. Iegrimstiet pasaulē, kurā valda koku čuksti un putnu čivināšana, apbrīnojiet eksotiskos ziedus u tipiskās palmas. Apkārtnē ir bambusa biezokņi, palmas un banāni, parkā ir vairāk nekā 1000 Nīlas krokodili. Drošas ekskursijas laikā, pieredzējušu gidu pavadībā Jūs varat novērot neparastus Eiropas dzīvniekus savā dabiskajā vidē. Citi parka iedzīvotāji – dažādu sugu bruņurupuči, kas tiek ievesti "La Vanille" parkā gandrīz no visa pasaules. Bruņurupuču suga - Radiatas – dzīves ilgums 140 gadi, bija nogādāts no Madagaskaras uz Maurīciju. Vairāk 200 bruņurupuči Aldabras-lielākā bruņurupuču kolonija pasaulē – šī suga sākotnēji tika atrasta Seišelu salās (dzīvo viņi līdz 90 gadiem). Tāpat arī parkā ir brieži, gekoni, mangusti, neparastas vardes-buļļi, japānas karpas (pēc japāniešu domām, šīs zivis dos labu veiksmi) un daudz dažādi dzīvnieki. Dāvanu veikals, restorāns "Le crocodile affame" – papildinās Jūsu iespaidus no parka "La Vanille" apmeklējuma.

Ko apskatīt Maurīcijā?

Port-Luisa – Maurīcijas galvaspilsēta. Šeit atrodas Nacionālais muzejs, Sv. Luīzes katedrāle, un Jamahas mošejas pārsteidzošais skaistums- pagājušā gadsimta arhitektūras piemineklis. 

Sir Seewoosagur Ramgoolam (SSR) – botāniskie dārzi, atrodas Maurīcijas salas Ziemeļu krastā. Slavens ar savām milzīgajām ūdens lilijām «Viktorija», kuru lapas sasniedz 3 metru garumu, un brīnišķīgs augs Talipot, kurš zied reizi 30-100 gados. Šeit aug arī retas koku sugas, kas cēlušās no Madagaskaras salas. 

Maheshwarnath Temple (Grand Bassin) – lielākais hinduistu templis, uzcelts 1819. gadā par godu dieviem Šiva, Krišņa, Višnu, Muruga, Brahmai un Ganešai. Atrodas Maurīcijas salas Ziemeļos Triolet Shivala ciematā. 

Lielā vecā osta (Vieux Grand Port) – vecākā apdzīvotā vieta Maurīcijā, atrodas pilsētas Maeburgas (dienvidu krasta) tuvumā. Šeit Jūs varat redzēt pirmā Dānijas nocietinājuma drupas.

Frederika Hendrika muzejs (Frederik Hendrik Museum) – vēstures muzejs, atrodas Maeburgas pilsētas tuvumā, (Maurīcijas dienvidu krasts).

Victoria 1840 – sens cukurniedru pārstrādes uzņēmums, kuras teritorijā tagad atrodas Modernās mākslas muzejs un burvīgs restorāns. Atrodas  Trou d'Eau Douce ciematā (Maurīcijas austrumu krasts). 

Black River Gorges National Park – nacionālais parks, atrodas Maurīcijas salas rietumu krastā, Parka teritorija 6,750 hektāri , tajā aug reti augi un reti dzīvnieki, kas atrodas uz izmiršanas robežas.

Chamarel Coloured Earths – природный феномен, которому никто не может дать объяснение. Существует версия, что это залежи вулканического пепла, которые подвергались воздействию различных температур. Другие считают, что разнообразие цветов возникло из-за разного содержания оксида металлов. Лучше всего посещать это место утром, при ярком солнце. «Разноцветные земли» расположены на юго-западном побережье острова Маврикий. 

Salt Pans – sāls raktuves, sāls ražošanas centrs Maurīcijas salā. Atrodas Tamarinas ciemata rietumu piekrastē.

Martello Tower – cietoksnis Maurīcijas salas rietumu krastā, kuru uzcēla angļi La Preuneuse pilsētā periodā no  1810. līdz 1846.gadam , lai aizsargātu pret Francijas floti. 1999. gadā cietoksni restaurēja.

Le Morne – pussala Maurīcijas rietumu krastā. Šeit dažus gadsimtus atpakaļ bazalta iežu klintīs , kas paceļas 556 metrus virs pussalas, slēpās vergi. Klints pakājē atrodas apburošas 5km pludmales.
 

Ko vajadzētu darīt Maurīciju salā?

Apmeklēt Black River Gorge nacionālo parku

Ceļojot Maurīcijas salā, ieteicams apmeklēt Black River Gorge nacionālo parku. Tā ir mežaina teritorija ar satriecošām ielejām, daudz putniem un ārkārtīgi retām koku sugām. Parka apmeklētāji var staigāt cauri gadsimtiem seniem džungļiem, pētot ūdenskritumus, apskatot dažādus augus, vai vienkārši izbaudot nepārspējami skaisto ainavu.

Izmēģināt ūdens sporta aktivitātes

Maurīcijas salas ģeogrāfiskais stāvoklis ir īpaši labvēlīgs ūdens sporta entuziastiem, jo šo vulkānisko salu ieskauj rifs, kas aizkavē viļņu lūšanu tādējādi radot paradīzi nirējiem. Dodoties atpūtā Maurīciju salās, noteikti būtu jāizbauda niršanu jūrā - jūs to nenožēlosiet. Vislabākā vieta šai aktivitātei ir salas ziemeļu piekrastē, kur koraļļi aug turpat piekrastes tuvumā. Interesanti ir tas, ka ūdens temperatūra visu gadu ir apmēram 25 grādi pēc Celsija!

Sala fascinē ne tikai niršanas entuziastus, bet arī citu ūdens sporta veidu entuziastus.

Apbrīnot Sir Seewiisagur Ramgoolam botānisko dārzu

Sir Seewoosagur Ramgoolam botāniskais dārzs, atrodas uz ziemeļaustrumiem no Maurīcijas salas galvaspilsētas - Port Louis, un ir viena no salas visinteresantākajām atrakcijām. Šī botāniskā dārza vēsture aizsākās ar 18. gadsimtu, kad šeit tika audzētas eksotiskas garšvielas. Šodien Maurīcijas salas botāniskais dārzs iepriecina apmeklētājus ar iespaidīgiem eksponātiem – milzīgām palmām, putraimiem, krustnagliņu kokiem, smaržīgiem muskatriekstiem, liliju lapām un ezeriem, kuros dzīvo zivis un bruņurupuči. Dabas mīļotājiem šī noteikti būs vieta, kur atpūsties.

Baudi atpūtu valdzinošās pludmalēs

Indijas okeāna rietumos esošā Maurīcija patiesi var lepoties ar brīnišķīgām pludmalēm! Salas dienvidos un dienvidrietumos esošās lagūnas ir atzītas kā visas Maurīcijas salu valsts krāšņākā piekraste.

Le Morne pussala, kas atrodas piekrastes dienvidrietumos, piesaista ceļotājus ar baltu smilšu pludmalēm, kas mijas ar alu izrobotām klintīm. Reiz nomaļā pussala Le Morne šobrīd ir lepojas ar luksusa kūrortiem.

Vēl kāds ļoti populārs kūrorts ir Grand Baie pilsēta, kas ir slavena ar savām skaistajām pludmalēm un nerimstošu nakts dzīvi. Šī būs nevainojama atpūtas vieta tiem, kas savās brīvdienās vēlas baudīt gan atpūtu baltu smilšu pludmales, gan priekpilnu pilsētas atmosfēru.

Dabas krāšņums un piedzīvojumi džungļos

Lai gan ceļotājiem, lielākoties, šīs Indijas okeāna salas vilinošākais dārgums šķiet tās brīnišķīgās pludmales, arī tie viesi, kas ilgojas pēc piedzīvojumiem un aktīvas atpūtas, gūs kāroto - Maurīcijas džungļi dāvās patiesi īpašu un neaizmirstamu pieredzi. Pateicoties varas iestāžu viedumam salas daba ir cilvēku iedarbības neskarta, tādējādi spējusi pilnībā saglabāt savu unikalitāti un autentiskumu.

Pārvietošanās Maurīcijā

Ērtākais pārvietošanās līdzeklis Maurīcijā ir autobuss, kas ir salīdzinoši lēts un braucieni var būt visai jautri. Autobusu satiksme savieno visas lielākās pilsētas un mazākos ciemus. Izmaksas svārstās no 15 līdz 30 Maurīcijas rūpijām, kas ir aptuveni 0.4-0.7 eiro centi.

Pārvietošanās ar autobusu būs interesanta nevien krāšņo dabasskatu dēļ, kas pārvērsies aiz loga, bet arī vietējo ļaužu pēc, kas brauc ar to pašu autobusu, vienmēr cenšoties uzsākt sarunu ar ceļotājiem un sirsnīgi palīdzot, ja vien ir tāda nepieciešamība.

Ir iespējams pārvietoties arī ar taksometriem, bet šādā gadījumā ir ieteicams par cenu vienoties pirms brauciena un pirms iekāpšanas automašīnā.

Maurīcijas suvenīri

Ja vēlies mājās palikušos tuviniekus iepriecināt ar oriģināliem suvenīriem no Maurīcijas, sarūpē viņiem uz salas ar rokām darinātas, unikāli skaistas laiviņas. Maurīcijas iedzīvotāji ir slaveni ar saviem skaistajiem amatniecības izstrādājumiem. Jau vairāk nekā 30 gadu no dabīgiem materiāliem šeit tiek atdarināti precīzi, vēsturiski modeļi. Viena izveidei tiek veltīti vairāki mēneši.

Nedaudz par Maurīciju
Maurīcija – puķu un eikaliptu sala, rozā baloži un milzu ūdens lilijas…Maurīcijā ir daudz dabas brīnumu, bet kvalitatīvas atpūtas cienītāju Maurīcija slavena ar savām pludmalēm, ideālu ekoloģiju, greznām viesnīcām, labu zveju un aizraujošu niršanu, golfs un sērfings. Līdz šai dienai tūres uz Maurīciju ir TOP 10 labākajos pludmales galamērķos.

Tūres uz Maurīciju: savs aplis
Atrodas Indijas okeāna dienvidrietumu daļā aiz ekvatora līnijas , Maurīcijas salu bieži sauc par «piecu zvaigžņu paradīzi», jo tā piedāvā gandrīz visu labāko, ko piedāvā pasaules vadošie viesnīcu zīmoli - Oberoi, Four Seasons, One & Only, Shangri-La… Maurīcijas labāko viesnīcu sarakstā ir vismaz simts punkti.

Attiecīgi, salā nebūs vienkārši cilvēki. Tūres uz Maurīciju pastāvīgi pieprasa cilvēki ar statusu - zvaigznes, sportisti, politiķi un vienkārši miljonāri Līdz ar oficiālās pludmales sezonas atklāšanu, priekš atpūtas Maurīcijā ideālais laiks ir no janvāra līdz maijam, tad no visas pasaules slavenības lido uz salu. Tieši kur ir īstā vieta, kur iegūt pareizās paziņas un paplašināt komunikācijas horizontus ar pasaules eliti. Un atpūtas cenas Maurīcijā ir diezgan līdzīgas citiem luksusa klases pludmales kūrortiem. 

Atpūta Maurīcijā: ekotūrisms kā trends
Mīkstās, baltās smiltis, ideāli tīri krasti, neparakstāms zemūdens pasaules  skaistums, greznas SPA procedūras un augstākās klases viesnīcas Maurīcijā-tas viss ir ļoti pievilcīgs, taču tas viss ir īsts. Bet ir kas jauns, kas padara ceļojumus uz Maurīciju īpašus. 

waterfalls in the middle of green treesViena n pēdējām atpūtas modes tendencēm – ekoloģiskais tūrisms. Megacītu iedzīvotājiem, novērojot viņu veselību, tā ir tikai sagadīšanās! Maurīcija atpūtas programma ietver, piemēram, Sir Seewoosagur Ramgoolam (SSR) dārzu apmeklējumu , atrodas salas ziemeļu krastā, un Nacionālais parks Black River Gorges National Park, rietumu piekrastē. Maurīcijas botāniskajā dārzā Jūs varat apskatīt milzīgās ūdens lilijas «Viktorija», kuru lapas sasniedz 3 metru garumu, kā arī pārsteidzošo augu Talipot, kas uzzied reizi 30-100 gados. Parka teritorijā Black River, kuras platība ir 6,750ha ir unikāli augi un dzīvnieki, kas atrodas uz izmiršanas robežas. 

Festivāli un dejas Maurīcijā pārsteidz ar dažādo kultūru u reliģisko tendenču maisījumu, ko ieveduši imigranti no savām valstīm. Visdažādākie festivāli un svētki notiek salā miera un harmonijas atmosfērā visu gadu. Šeit mēs pastāstīsim par dažiem no tiem.

Kavadi (Cavadi) Šo festivālu atzīmē janvārī-februārī. Kavadi – pīrsingu festivāls. Iniciatīvi izmantojot adatas veido daudzu punktu skaitu visā ķermenī, mēli un vaigus caurdur ar tapiņām, pēc kurā maģiskajā transā, svētku galvenais atribūts tiek nodots ies - "Kavadi" – simbolizē grēku piedošanu. "Kavadi" – tā ir arka no koka, dekorēta ar ziediem pie kura katra gala atrodas piena krūze.

Divali (Divali) Gaismas festivāls – tīra prieka simbols – atzīmē oktobrī vai novembrī. Festivāla laikā saulrietā Maurīcijas iedzīvotāji, izgaismo nelielas māla lampas uz sienas , balkoniem un pagalmos – visa sala ir piepildīta ar mirdzošām gaismām.. Tiek uzskatīts, ka viņu zeltainā spīdēšana piesaista labklājības dievus un veiksmi . Divali simbolizē patiesības (gaisma) uzvaru pār nezināmo (tumsa). Gaismas festivāls - Divali – prieka un laimes svētki.

Pavasara festivāls (Spring Festival) – ķīniešu Jaunais gads. Kā jau zināt ķīniešu Jaunais gads katru gadu ir atšķirīgs, jo atšķiras Mēness un Saules kalendāri. Pirms svētkiem visas mājas tiek rūpīgi iztīrītas un attīrītas no gruvešiem, lai sagaidītu Jauno gadu tīrībā, sagatavotu daudzus gardus ēdienus – lai gads paietu pārpilnībā. Ļaudis tic, ka nažu un šķēru izmantošana svētku laikā – slikts piemērs. Galvenā krāsa drēbēm Jaunajā gadā – sarkana – laimes simbols saskaņā ar ķīniešu tradīcijām. Vēl viens obligāts  svētku atribūts – krekeri un petardes, paredzēti, lai aizbiedētu ļauno garu.
Maurīcijas dejas ir viena no mauru tradīcijām, kuru varat iepazīt jebkurā laikā, kad ierodaties Maurīcijā – kaut viesnīcā, kaut pludmalē– tā ir sega– tradicionāla mauru deja. Sega bija izgudrota Maurīcijā, pamatā uz tradicionālo  Āfrikas mūziku, kas modernizēta saskaņā ar mūsdienu mūzikas tradīcijām. Mūzikas ritmā dejotāji pieskaras savām kājām, kustina Gurnus… Tiek uzskatīts, ka nēģeru vergi sāka dejot segu, lai no viņu dzīves izceltu grūtības. Tagad par mūzikas organizācijas daļu kļuvuši liriskie dzejoļi. Visslavenākais sega dzejoļu autors – Ti Frere, savos 92 gados uzrakstījis daudzus apbrīnojamus dzejoļus, kas tika atskaņoti mūzikā. Zinātāji izceļ daudzus segas veidus, katru ar savām iezīmēm-tradicionālā sega, kā arī mūsdienīgā sega, kas populāra jauniešu vidū.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home