Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Slovākija

brown concrete building on top of green mountain during daytime Slovākija
Ģeogrāfiskais stāvoklis
: Slovākija ir valsts Centrāleiropā. Rietumos tā robežojas ar Čehiju un Austriju,ziemeļos ar Poliju, austrumos ar Ukrainu, bet ar Ungāriju dienvidos.

Slovākija
– vienreizēji unikāla valsts. Šeit var atrast visneticamākos kontrastus – auglīgus laukus, varenas kalnu smailes, apdzisušu vulkānu krāterus, fantastiski skaistas pazemes alas, termālos un dziednieciskos avotus. Un vēl klāt pie visa tā – lieliski iekārtoti kūrorti, sporta kompleksi, viesnīcas, pansionāti. Slovākija ir slavena arī ar savām vēsturiskajām vietām. Slovākijas austrumu daļas pilsētas ir celtas pārsvarā gotiskajā stilā. Levočā atrodas pats augstākais gotiskā stila altāris. Kežmaroka – XV gs. gotiskā stila cietoksnis, kurā atrodas XVII gs. svētnīca. Var aplūkot viduslaiku cietokšņu drupas un pilsētas seno mūru atliekas. Kūrorts Bardežovske Kupele jau kopš XIII gs. ir slavens ar saviem dziednieciskajiem avotiem.
Klimats: mēreni kontinentāls, janvāra vidējā temperatūra ir –2 ºC, jūlija vidējā temperatūra +18 ºC. Kalnu rajonos raksturīgs augstkalnu klimats ar zemākām temperatūrām vasarās un sniega segu virsotņu ieplakās visu gadu.
Piesardzības pasākumi: nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju.

Bratislava
- valsts galvaspilsēta - ir pazīstama ar savu pili-cietoksni. Apskates vērta ir vecpilsēta, Mihaēla tornis, Brīvības laukums,Sv. Martina katedrāle, Mihaela vārti, Hviezdoslava laukums, Rolanda fontāns, Devina pils, Rātsnams, Slovākijas nacionālā galerija, Farmācijas muzejs, Municipālais muzejs.

White and red castleSlēpošana Slovākija:
Uzkāpšana Zemo Tatru populārākajā virsotnē Čopokā (2024 m) pārbaudīs jūsu fiziskās spējas un dos gandarījumu, kā arī neizsmeļamu dabas baudījumu.
 
Pārgājiens pa Zemo Tatru Demānovas ieleju (~ 6 st.) ir iespaidiem bagāts un pārsteigs ar saviem krāsainajiem stalaktītu un stalagmītu veidojumiem, pazemes ezeriem, sastingušiem ūdenskritumiem un pazemes upi. “Brīvības” alas koridori izveidojušies 4 līmeņos, ir 65 m dziļa, un temperatūra ir nemainīga visu gadu +7° C .
Donovalē ir iespēja izmēģināt paraplānus. Var izmēģināt instruktora pavadībā izbaudīt mirkļus „putna lidojumā”, vērojot kalnu smailes un ielejas.
„Tatralandia” atrakciju parkā var relaksēties 5 termālajos baseinos (t°+36 - +38°C). Baseinu kompleksā ar 2004. gadu atklāta “Brīnumu pasaule” ar 13 dažādām pirtīm. “Laupītāju krogā” var nobaudīt tradicionālos slovāku virtuves ēdienus un dzērienus.
Tatranska Lomnica – Augsto Tatru kūrortpilsētuā (900 m.v.j.l.) ir iespēja pacelties uz kalnu smailēm ar slēgto pacēlāju līdz Lomnicky Štit (2632 m.v.j.l.), kas ir otra augstākā Tatru smaile. Uz Augsto Tatru otro augstāko virsotni — Lomnicas smaili (2633 m) neved neviena taka. To sasniegt atļauts tikai ekstremālākajiem kalnu iekarotājiem — alpīnistiem.
Levočas pilsēta ir gotikas dvēsele Slovākijā. Pilsētas centrs ir viens vienīgs kultūras, arhitektūras, mākslas un vēstures piemineklis. Jēkaba baznīcas galvenā vērtība ir koka altāris, kas ir augstākais gotiskais altāris pasaulē!
Tradicionālie ēdieni ir ar aitas sieru pildītas rīvētu kartupeļu klimpas, gulašu zupa, kazas siers un kāpostu zupa ar desu.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home