Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Āfrika

 
Krīgera Nacionālais parks. Lielākais un slavenākais DĀR. Tas atrodas ziemeļos no Johannesburgas, robežojas ar Mozambiku. Parka teritorija ir milzīga, salīdzināma ar vidēji lielu Eiropas valsti. Līdz Krīgera Nacionālajam parkam nokļūst ar lidmašīnu vai 5 – 7 stundas brauc ar automašīnu. Parkā ir 2* - 5* viesnīcas. Standarta paketē iekļauta 3 dienu programma (2 naktis) ar lidojumu, pilnu pansiju un safari braucieniem 2 reizes dienā – agri no rīta un vēlu vakarā.
 
Pilansbergas Nacionālais parks. Tie ir zaļie pakalni, starp kuriem atrodas pasakainā Sun City pilsēta. Pēc platības tas ieņem 3.vietu valstī.
 
Pauguri radušies vulkāniskās darbības rezultātā pirms aptuveni 1 mlj.gadu. Galvenā krātera vietā izveidojies ezers, kur saulrietā dzīvnieki nāk remdēt slāpes. Parkā iespējams skatīt ne tikai zebru baru, antilopes, žirafes un mežacūkas. Ja paveiksies, iespējams redzēsiet arī “lielā piecnieka” pārstāvjus: lauvu, leopardu, degunradzi, ziloni, bifeli. Šo dzīvnieku pasaulē nav palicis īpaši daudz... Foto safari ar džipiem tiek organizēts agri no rīta 06:00 un pēcpusdienā 16:00, ilgums aptuveni 3 stundas. Medības Pilansbergā ir aizliegtas. Šeit iespējams ekskluzīvs safari gaisa balonā (1 stundu).
 
Addo Ziloņu Nacionālais parks. Parks atrodas 40 minūšu brauciena attālumā no Port Elizabeth. Salīdzinoši nelielā teritorijā dzīvo aptuveni 200 ziloņu. Iespējams redzēt lielus barus ar 20 – 50 ziloņiem, kā arī antilopes un citus rezervātā mītošus dzīvniekus.

Shamwari Game rezervāts. Nesen izveidots parks stundas brauciena attālumā no Port Elizabeth. Te skatāmas žirafes, zebrasm antilopes un, ja paveiksies, “lielais piecinieks”. Shamwari parkā iesakām apskatīt Kaia Lendaba etnogrāfisko ciemu. To veidojis Āfrikas senatnes pētnieks un pazinējs Kredo Mutve. Pēc viņa zīmējumiem un skicēm veidotas ēkas, veseli arhitektūras ansambļi, atjaunojot fantastisko zulu, kosu, tsvanu mitoloģijas pasauli. Tā fonā zīlē zīlnieki, neaprakstāmos tērpos dejo kareivji.
 
Hluhluwe – Imfolozi parks. Vecākais un otrs lielākais nacionālais parks. Tas atrodas Natālas provincē, pāris stundu brauciena attālumā no Durbanas.
 
Līdzās “parastam” safari iespējams safari ziloņa mugurā, gaisa balonā, ar zirgu vai ūdens safari...
 
Safari tūres veiksmīgi iespējams papildināt ar dabas brīnumu apmeklējumu, piemēram, Viktorijas ūdenskrituma apskati Zambijā vai Zimbabvē. No tā ir tikai 40 km līdz Botsvanas parkam Čobe, kurā safari baudījuši Bils Klintons, Elizabete Teilore un citas slavenības.
 
Medības. Kaislīgi mednieki diezin vai atradīs labāku vietu pasaulē par Dienvidāfriku. DĀR, Zimbabve, Namībija, Zambija, Botsvana – “Āfrikas zaļie pauguri”, kur plašums, dzīvnieku daudzveidība un skaits, bīstamība, pārsteigumi ierastās medības padarīs par neaizmirstamu piedzīvojumu. Šeit mežos medības joprojām ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. DĀR pirmo prezidentu Tranvālu Polu Krīgeru tauta ļoti cienīja, t.sk., par drosmi – 13 gadu vecumā viņš piebeidza savu pirmo lauvu. Un nevis medībās, bet gan pie savas mājas. Tāda bija XIX gadsimta ikdiena.
 
Mūsdienās Āfrikā sākuši saprast, kādu dāvanu Daba kontinentam iedalījusi. Tumšādaini reindžeri nāvīgi izrēķinās ar malumedniekiem, sargājot savas valsts bagātības.
 
Medības iespējamas visa gada garumā licencētu reindžeru pavadībā daudzajās medību saimniecībās. Lielākā daļa no tām atrodas nacionālo parku teritorijās un aizņem milzīgas platības, reizēm pat vairāk kā 20 000 km². Piemērotākais laiks ir np aprīļa līdz oktobrim, kad nav ļoti karsts un nav dzimuši pēcnācēji. Uzturēšanās ilgums ir ne mazāks par 7 naktīm “lielā piecnieka” medībās, citu dzīvnieku medībās – 3 naktis. Medības iespējamas tikai dienā, medīšana naktī tiek uzskatīta par malumedībām. Mednieks saņem ragus un ādas kā trofejas. Dzīvnieku gaļa pieder medību saimniecībai, kurā notiek medības.
 
Pludmales atpūta. DĀR apskalo divi okeāni – Atlantijas un Indijas. Valstij ir īpaši gara, izstiepta krasta līnija. Šeit ir plašas iespējas atpūtai okeānu piekrastē.
 
Keiptauna. Pilsētā un tuvākajā apkārtnē Atlantijas okeāna ūdeņi visu gadu ir ap +16 °C silti (vēsi). Aiz Labās Cerības raga, ap 70 – 100 km no pilsētas Indijas okeāna siltās straumes padara peldēšanu daudz komfortablāku. Sezona ilgst no aprīļa sākuma. Slavenākie kūrorti – Gordon Bay, Hermanus, Hasns Bay ir nelieli, ar smilšu pludmali. Daudzās vietās redzamas klintis, gara un plaša plūdmaiņu josla. Peldoties jāuzmanās, lai viļņu joslā nesavainotos uz asajiem akmeņiem. Visur ir ļoti skaisti skati, plašas iespējas ekskursijām – vīna, siera, konjaka fabriku, strausu fermu un seno pilsētu – Stellenbošas un Paarlas apmeklēšanai, karstajiem avotiem un SPA procedūrām Kaledonas kalnos (25 km no Hermanusas), niršanai dzelzs būrī pie haizivīm, vaļu (aprīlis, novembris), pingvīnu un roņu vērošana, makšķerēšana okeānā.
 
Knysna – Port Elizabeth Rajons ievērojams ar seklajām un siltajām lagūnām, kur okeāna viļņi zaudējuši spēku un ūdenī var laiskoties ūdenī. Kūrorti piemēroti tiem, kuri vēlas aizbēgt no trokšņa un drūzmas, vienatnē klausīties viļņu troksni pieczvaigžņu greznībā (Plettenberg Bay). Tiem, kuriem patīk skaļākas vietas, interesē iepirkšanās un klubi, iesakām Knysna (Naizna) un Port Elizabeth. Naiznas un Plettenbergas rajonā notiek dažādi gardēžu festivāli, piemēram, šašliku un austeru cienītājiem. Visvairāk jaunatnes sastopams Džeffri Bay, kur norisinās vindsērfinga sacensības un pludmale atgādina muskuļotu puišu defilē. Šeit iespējams pārbaudīt sevi, lēcot pasaulē augstāko lēcienu ar gumiju (220 m).
 
Populārākā vieta tūristiem, kurus vilina silts okeāns. Sezona ilgst praktiski visu gadu. Augusta vidū iespējamas apmākušās dienas, bet okeāns ir silts. Apmesties iesakām ne Durbanā, bet 20 – 40 km no lidostas attālajos ciematos Umhlanga, Ballito, Zimbali. Īpatnība: vairākas burvīgas 5* viesnīcas atrodas pašā krastā, tām ir skaista teritorija un skats uz okeānu. Bet pludmale nav aprīkota. Šeit valda uzskats, ka jābauda skatu, smaržas un okeānu, bet peldēt var baseinā.
 
Sports un ekstremālas izpriecas
 
Gumijlēkšana no augstām vietām (tiltiem, ēkām, pārkares klintīm) iespējama gandrīz jebkurā “tarzānijā” jeb izklaides parkā. Bet Dienvidāfrikā lēkšana ir no 50 – 60 un vēl lielāka augstuma! Jeffreys Bay atrodas lielākā no reģistrētajām “tarzānijām”, kur lēciens ir no 220 metru augstuma! Tā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Apvienojot DĀR un Viktorijas ūdenskrituma apmeklējumu (Zambija, Zimbabve), iespējams veikt lēcienu no tilta pār Zambezi upi 111 metru augstumā.
 
Kajakings. Mūsdienās kajakings attīstās ļoti dinamiski un strauji. Izveidojušies vairāki virzieni, stili, kā arī laivu daudzveidība. Galvenie veidi: slaloms, rodeo un nobrauciens. Slaloms: senākais aktivitāšu veids krāčainā upē. To veic pa maršrutu caur iekārtiem vārtiem, pēc iespējas ātrākā laikā veicot distanci, neskarot vārtus. Rodeo: jautrība tiešākajā vārda nozīmē. Ja slaloms māca precizitāti, aukstu aprēķinu, tad rodeo – tā ir spēle, “atraušanās”, neapturama jautrība. Laiviņas ir nelielas un ne visai ērtas. Jāveic ap 20 metri līdz tuvākai “mucai”, kur tiek veidotas visdažādākās figūras, griezieni, lēcieni. Sportista uzdevums ir ierobežotā laikā veikt pēc iespējas vairāk akrobātisku elementu. Rodeo nepieciešama pieredze, kā minimums stabili jāprot “eskimosu apgrieziens”. Nobrauciens: interesantākā nodarbe krāčainā upē. Nobraucienu var iedalīt – izklaides, ekspedīcijas un ekstremālais. Izklaides – salīdzinoši vienkāršs brauciens nelielā, manevrēt spējīgā laiviņā. Tad iespējams gan šūpoties viļņos, “mucās”, lēkt uz un no akmeņiem, izraudzīties nestandarta trajektorijas. Protams, laivu vadīt ir jāprot, slaloms un rodeo būs lielisks treniņš. Jāievēro drošības tehnikas instrukcijas!
 
Daivings. Niršanas entuziastiem DĀR piedāvā plašas iespējas: koši tropu rifi, nogrimušu kuģu vraki, senas jūras dzīvnieku sugas un piemērots klimats – silts klimats, kristāltīrs ūdens, attīstīta infrastruktūra. Indijas okeāna krastā uz dienvidiem no Mozambikas atrodas zemūdens peldēšanas bāzes, no tām vairākas ir pasaulē slavenas.

Vaļu un pingvīnu vērošana. Rietumu Zemesrags – reģions, kurā ir viss un vēl mazliet. Šajā provincē Jūs gaida sniegbaltas pludmales, biezi meži, izlocīti piekrastes ceļi, kalnu takas un dabas rezervāti.
 
Pingvīni (Spheniscidae) – īsspārnu peldētājputnu dzimta. To garums no 40 līdz 120 cm. Svars no 3 līdz 42 kg. Imperatorpingvīns ir lielākais no pingvīniem.
 
Lielākais no vaļiem ir Zilais valis. Tas var sasniegt 30 metru garumu, svars līdz 200 tonnām. Kašalots – lielākasi zobvalis. Patiesībā zobi tam aug tikai apakšžoklī. Parasti ēd kalmārus, pēc kuriem nirst ievērojamā dziļumā. Vaļi nevar pūst strūklakas. Tas ir siltais gaiss, ko vaļi izelpo! Vēsākā laikā gaiss uzreiz pārvēršas tvaikā.
 
Golfs. Grezni golfa laukumi, attīstīta infrastruktūra, dabīgi šķēršļi, neatkārtojams klimats, regulāri notiekošie pasaules čempionāti pulcē golfa spēlētājus no visas pasaules.
 
Āfrika 4х4 Dienvidāfrika piedāvā iespēju kļūt par “dabas daļu”, izbaudot mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības. Daudzveidīgās ainavas iemantojušas slavu, ka ideāli iepazīstamas ar 4x4 klases automašīnām. Vairāk kā 150 ceļu bezceļu Āfrikā, un to skaits pieaug, pateicoties popularitātei starp vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem. Tirgū ir plaša transporta līdzekļu izvēle, kā arī netrūkst firmu, kas tos iznomā. Apceļojot DĀR, Jūs sapratīsiet, kāpēc to dēvē par “pasauli vienā valstī”!
 
Iepirkšanās. Dodoties uz DĀR, čemodānos jāatstāj brīva vieta iepirkumiem! Cenas pazīstamāko firmu apģērbiem un apaviem ir zemākas kā Eiropā. Koka un akmens suvenīri ir par ļoti patīkamām cenām. Tāpat iespējams atvest zebru un žirafu ādas, ziloņkaula nieciņus un krokodilādas izstrādājumus, antilopju izbāzeņus, maskas, bungas, āfrikāņu virsaišu galvas rotas u.d.c.
Dienvidāfrikas Republikas lielākas pilsētas un apskates objekti
 
Keiptauna un Rietumu Zemesraga (Western Cape) province ir reģions, kur jūs pastāvīgi gaida pārsteigumi. Tikko pieņemsiet, ka esat redzējuši visu, aiz stūra gaidīs nākamais pārsteigums. Šajā provincē jūs gaida sniegbaltu smilšu pludmales, biezi, seni meži, izroboti piekrastes maršruti, kalnu takas un dabas rezervāti, neskaitāmi ar rokām veidoti suvenīri visām gaumēm, mākslas festivāli un lieliska vēsturisko ēku arhitektūra. Protams, jāapmeklē vīna fermas, jānovēro vaļu un delfīnu jautrā spēlēšanās, jāizpeldās ar pingvīniem, jāpavizinās ar strausiem un ar pacēlāju jāuzbrauc slavenajā Galda kalnā.
 
Zemesrags – viena no labākajām vietām pasaulē vaļu vērošanai Dienvidāfrikas krastā. Šeit mīt 29 sugu pārstāvji, ieskaitot vali-slepkavu un 8 veidu ūsainos vaļus. Visbiežāk vaļi sastopami gar Kāpas pussalu, līčos, kur tie meklē barību. Jūnijs un decembris ir labākais to vērošanas laiks. Kuprvaļi Zemesraga piekrastē ierodas no maija līdz decembrim. Hermanus piekrastes klintis ir labākās vietas vaļu vērošanai no krasta, okeānā populārākā vaļu vērošanas vieta ir False Bay līcī.
 
Vīna ielejas, starp vietējiem pazīstamas kā Boland, ir pilnas vīna fermām. Burvīgās pilsētas zaļajās ielejās ievērojamas ar tipiskām, pabalējušām, holandiešu stilā celtām mājām. Tādas sastopamas tikai šeit. Rietumu piekrastes zvejnieku ciemati atrodas līdzās kūrortiem.
 
Dārzu ceļš bagāts ar mūžseniem mežiem, daudzkrāsainiem putniem un augu valsti, tīrākajiem ezeriem, neskartām pludmalēm un kalnu virsotnēm. Absolūts kontrasts ir tuksnesīgās Mazā Karoo Kannaland platības un plašie, aizvēsturiskie Centrālā Karoo līdzenumi.
 
Provincē valda tipisks vidusjūras tipa klimats ar siltām un sausām vasaras dienām, vēsāku un lietainu ziemu. Vidējā temperatūra vasarā ir 15 – 27 °C, ziemā 7 – 18°C. Provinces centrālajos rajonos temperatūra ir aptuveni 3 grādus siltāka. Izņēmums ir pustuksneša rajons Karoo, kur ir sausas ziemas un arī vasarā līst maz. Rietumu piekrastē ir salīdzinoši sauss un vējains, Dārzu ceļā gar Zemesraga dienvidu pusi – maigs klimats, kur lietus iespējams visu gadu.

Johannesburga. Galvenā Dienvidāfrikas Republikas pilsēta. Tās izveidošanos veicināja austrāliešu zelta meklētājs Džordžs Harisons, kurš 1886.gadā DĀR atklāja lielāko zelta dzīslu un dibināja ciematu, kuru nosauca par Johannesburgu. Šeit ieradās tūkstošiem zelta meklētāju. Trīs gadu laikā Johannesburga kļuva par lielāko pilsētu valstī.
 
Mūsdienu Johannesburga ir viena no lielākajām kontinenta megapolēm, DĀR darījumu, rūpniecības un finansu galvaspilsēta. Šeit atrodas pasaulē lielākās dimantu ieguves un apstrādes firmas De Beers galvenais birojs.
 
Pārsteidzoša ir pilsētas panorāma – saulē mirdzošas darījumu debesskrāpju spoguļu sienas. Starp tām īpaši izdalās Carton – Āfrikā liekākais komerciālais centrs.
 
Johannesburgas īpatnība ir terikoni – savdabīgi zelta apstrādes rūpniecības pieminekļi.
 
Īpaši burvīgs ir pilsētas centrs, kur vairāk kā simts gadus senās ēkas atrodas līdzās mūsdienu stikla, tērauda un betona celtnēm. Šeit skatāms senais pasts, kurš joprojām darbojas vienā no skaistākajām Johannesburgas ēkām (1897). Savukārt pasta ēkas pulkstens veidots tajā pat darbnīcā, kurā Londonas Big Ben.
 
Netālu esošajās Simmonds un Market ielās atrodas Centrālā bibliotēka (1935). Valsts Vēstures un Ģeoloģijas muzeji. Ļoti interesants ir Tēlotājas Mākslas muzejs ar Pikaso, Van Goga un Rodēna gleznām.
 
Interesantākas par Johannesburgu ir piepilsētas. Piemēram, vienā no tām – Soueto – izveidots lielisks atrakciju parks Gold Reef City, kurā valda XIX gadsimta beigu zelta drudža atmosfēra. Parks atrodas agrāk bagātāko iegulu vietā. Šeit iespējams nolaisties šahtā 220 metru dziļumā. Te atrodas arī helikopteru pacelšanās laukums – pēc vēlēšanās iespējams palidot virs Soueto un Johannesburgas.
 

Pretorija un dimanta raktuves. 60 kilometrus uz ziemeļiem no Johannesburgas atrodas DĀR galvaspilsēta Pretorija. Ekskursija pilsētā sākas ar grandiozā pieminekļa, kas veltīts iedzīvotāju pārceļošanai no Zemesraga provinces uz ziemeļiem, apskati. Šeit skatāma pirmā prezidenta Pola Krīgera māja, Baznīcu laukums, Opera, Melrouzas Hauzas savrupmāja – muzejs, valdības ēku ansamblis.
 
Pretorijā atrodas viena no vecākajām dimantu šahtām DĀR, kas joprojām darbojas. Kalinan šahta. 1905.gadā šeit atrada pasaulē lielāko dimantu – 3106 karātus smagu. Apstrādes rezultātā to sadalīja 105 daļās, no kuriem divas svēra 530 un 317 karātus. Tie rotā Lielbritānijas karalienes troni.
 
Apmeklējot muzeju, redzēsiet visu ievērojamāko DĀR atrasto dimantu dublikātus. Iepazīsieties ar ieguves un apstrādes procesa specifiku.
 
Gold Reef City. Ļoti populārs brīvdabas muzejs–atrakciju parks, kurā attēlota Johannesburga Zelta drudža laikā. Iespējams pabūt “senajās” ieliņās, skatīt rekonstruētas kalnraču un bagāto pilsētnieku mājas. Iespējams nolaisties 220 dziļajā šahtā Nr 14. Līdz 1978.gadam tā ieņēma pirmo vietu pasaulē zelta ieguves ziņā. Skatāms zelta apstrādes process, āfrikāņu dejas, iegādājami suvenīri.

Lesedi etnogrāfiskais ciems. 
Netālu no Johannesburgas atrodas Lesedi etnogrāfiskais ciems. Tajā ir unikāla iepēja savām acīm skatīt un iepazīt četru Āfrikas galveno tautu dzīvi. Virsaiša pavadībā apskatīsiet katru no ciemiem, pēc tam vērosiet un arī piedalīsieties tradicionālajās dejās nakts ugunskuru gaismā. Vakara noslēgumā lieliskās vakariņās baudīsiet vietējos ēdienus.

Pretorija. Valsts administratīvā un kultūras galvaspilsēta. Pretorija atrodas 60 km attālumā no Johannesburgas, Tsvanes upes krastā. Šeit kalnu plato nogāzē valda subtropu klimats.
 
Pilsēta gadus skaita no 1873.gada, kad būrs Andries Pretorius šeit 1370 metru augstumā izveidoja fermu. Sākotnēji viņš tajā dzīvoja viens, vēlāk iedzīvotāju skaits pieauga. Andries Pretorius fermu nosauca “Grootplaats” – Plašais pagalms. Pēc viņa nāves ciema iedzīvotāji nolēma tā piemiņu iemūžināt un nosauca par Pretoriju.
 
Pilsēta lepojas ar vairākām nozīmīgām vēsturiskām vietām, t.sk. Krīgera namu – pirmā prezidenta rezidenci. Un Voortreker pieminekli. Bez tam, lielākā daļa muzeju atrodas Pretorijā: Kultūras – Vēstures muzejs, Mākslas muzejs, Dabas muzejs un citi.
 
Klasiskās mūzikas cienītājiem iesakām apmeklēt Valsts Teātra kompleksu, kas satāv no piecām zālēm: klasiskās mūzikas, baleta, simfonisko koncertu, operas un teātra.
 
Lielākā daļa tūristu DĀR ierodas caur Johannesburgu, tāpēc Pretoriju skata pēc tam. Iebraucot pilsētā uzmanību pievērš milzīgs granīta piemineklis Voortrekker. Piemineklis atrodas uz paaugstinājuma un, pa ceļam uz to, varēsiet baudīt lieliskos Pretorijas skatus un Klapperkop fortu, kurā atrodas Kara muzejs.
 
Pretorijā iesakām apmeklēt DĀR varoņa – pirmā prezidenta Transvāla Pola Krīgera muzeju. Viņš vadīja pretošanos angļu – būru karā. Muzejā glabājas viņa personīgās lietas un eksponāti, kas veltīti karam, piemēram, angļu lielgabals, ko pirmoreiz lietoja tieši šajā karā. Muzejs atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā, netālu no Baznīcas laukuma. Šeit atrodas arī Senais Pasts, Tiesu nams (1898), Krīgera piemineklis.
 
Netālu no centra (ap 2 km no Baznīcas laukuma) Bryntirion parkā atrodas DĀR prezidenta oficiālā rezidence. Valdības ēkas atrodas atrodas citā netālu esošā ēkā – Union Buildings, kas celta 1910.gadā. Tā ievērojama, jo ir pasaulē lielākā administratīvā ēka. Tās stūros divi 55-metrus augsti torņi, ko savieno antīka kolonāde. No šejienes pirmo runu tautai teica Nelsons Mandela, kad 1994.gada 10.maijā kļuva par prezidentu. Pretī Union Building atrodas piemineklis Luisam Botam – pirmajam Dienvidāfrikas Savienības premjeram. Tomēr Union Building, būdama lielākā administratīvā ēka pasaulē, nav pati augstākā Pretorijā! Netālu blakus Valsts Teātrim atrodas DĀR Rezevju Bankas ēka.

Vīna ieleja. Pusstundas braucienā no Pretorijas atrodas lauksaimniecības muzejs. Tā nav tikai eksponātu izstāde, muzejam ir vairākas funkcijas. Te iespējams nogaršot “Mampoer” - augļu degvīnu. “Sausā likuma” laikā to lielā daudzumā dzina fermeri. Mampoer ir būru kulta dzēriens, līdzīgi kā skotiem viskijs. Tam par godu katru gadu notiek festivāls.
 
Braucot tālāk, iespējams skatīt Transvālas vīnogu laukus. Šeit ražo vienus no slavenākajiem vīniem pasaulē. Tie nav tik dārgi kā franču, tomēr ir ļoti augstas kvalitātes. Atsevišķi Dienvidāfrikas vīni uzvarējuši “aklajās degustācijās” Parīzē.

Sun City. Pasaules mēroga izklaidžu komplekss, kurā ir ļoti daudz atrakciju un izklaides iespēju, spēļu automāti, greznākais DĀR kazino, peldēšanās “viļņu ielejas” ūdeņos, mākslīgas izcelsmes ezers ūdens sporta veidiem, golfa laukums, boulings, galvu reibinošs nobrauciens no “drošsirdības tempļa”, pastaiga pa “laika tiltu” kuru rotā dabīga izmēra ziloņu figūras un katru stundu notiek imitēta zemestrīce.
 
Pilsēta veidojusies kopš 1977.gada 200 kilometru attālumā no Johannesburgas tuksnesīgā līdzenumā. Talantīgu arhitektu un celtnieku–dekoratoru rokas no visas pasaules 150 km² platībā veidojušas mākslīgās klintis un tropu mežus, ezerus un ūdenskritumus. Īsta oāze – ievērojamais Sun City (Saules pilsētas) un Post City (Pazudušās pilsētas) komplekss.
 
Apskates objekti. Visbiežāk tūristi ierodas Saules pilsētā izklaidēties. Mākslīgajā lagūnā iespējams pacīnīties ar okeāna vilni, sērfot mākslīgā kanālā, lidot ar izpletni, peldēt māklīgajos “Ūdens pasaules” ezeros, uzspēlēt kazino, noskatīties šovu, izbraukt safari. Īpaši patīkami ir apmaldīties “Zudušajā pilsētā” ar viesnīcu “Palace”, kas celta austrumu stilā ar pārsteidzošiem rokām veidotiem interjeriem.

Durbana. Otra lielākā jūras osta DĀR. Durbanas un piepilsētu iedzīvotāju skaits sasniedz 2,5 miljonus. Siltais okeāna ūdens un skaistās pludmales padarījušas Durbanu par pasaules nozīmes kūrortu. Peldu sezona ilgst visu gadu, peldēšana ir droša, jo gar krastu izvietoti tīkli aizsardzībai pret haizivīm. Šeit ir 320 saulainas dienas gadā, +30 grādi no janvāra līdz martam, +20 grādi ziemā no jūnija līdz augustam.
 
Pilsēta dalās divās daļās: Vecā Durbana ar senām ēkām, indiešu kvartālu, tirdzniecības centru un restorāniem, un Jaunā Durbana gar okeānu ar krastmalu, kur kā sēnes pēc lietus saceltas daudzstāvu stikla un betona viesnīcas. Tūrisma industrija DĀR radās un veidojās, pateicoties “baltajiem”. Tas arī noteicis orientāciju uz elitāriem klientiem. Šī tendence saglabājas arī mūsdienās.
 
Vecajā Durbanā iesakām apskatīt Sv. Pāvela baznīcu. Celta 1853.gadā, tā ir pirmā anglikāņu baznīca Kvazulu-Natālas provincē. Blakus atrodas sena ēka, kurā tagad darbojas pasts, bet pirms vairāk kā 100 gadiem bija pilsētas Mērija. 1899.gadā tajā ar runu uzstājās Vinstons Čērčils, agrākais angļu-būru kara korespondents. 1908.gadā ēkā parakstīts vēsturisks dokuments – konvencija par atsevišķu koloniju apvienošanu Dienvidāfrikas Savienībā.
 
Nacionālajā Dabas Vēstures muzejā iespējams uzzināt par Āfrikā dzīvojušiem un dzīvojošiem dzīvniekiem, skatāmi dinozautu kauli un liela kukaiņu kolekcija. Līdzās muzejam atrodas Āfrikāņu Māklsas centrs – pastāvīgā zulu nacionālo darinājumu izstāde – pārdošana. Pie Durbanas esošajā pilsētiņā Ulundi ir Zulu karaļa rezidence. Mākslas centrā iespējams nopirkt ekskursiju uz īstu zulu ciemu, kurā obligāts programmas punkts ir ciema šamaņa apmeklējums, būs iespēja skatīt zulu kareivju deju.
 
Kopš Durbanas dibināšanas pilsētā dzīvo indieši. Lai izbaudītu austrumu atmosfēru, jāapmeklē Indiešu kvartāls. Viens no galvenajiem objektiem tajā ir lielākā dienvidu puslodes mošeja. Protams, ir arī tirgus, kurā var nopirkt visu – āfrikāņu un indiešu suvenīrus, juvelierizstrādājumus, eksotiskas zivis. Neaizmirstiet par kaulēšanos!
 
Eksotisku dzīvnieku mīļotājiem Durbanā atvērts rāpuļu parks, kurā skatāmi visdažādāko veidu skorpioni, zirnekļi un čūskas.
 
East London  ir lielākā valsts upju osta, atrodas Eastern Cape (Austrumu Zemesraga) provincē. 1835. gadā pilsētu dibināja angļi, 1848.gadā apmetne ieguva Londonas vārdu, bet ostu nosauca par Austrumu-Londonu. 1857.gadā angļi atveda vairāk kā 2300 vācu algotņus, kuri karoja viņu pusē Krimas karā. Pēc dažiem gadiem tiem pievienojās vēl ap 3400 vācu fermeru no Hamburgas. Tāpēc daudzām apdzīvotām vietām East London tuvumā ir vāciski nosaukumi.

East London muzejā glabājas divi īsti dārgumi: Latimeria zivs izbāzenis un dronta putna ola. Uzskata, ka Latimeria izzudusi pirms 60 – 70 milj.gadiem. Bet 1938.gada 22.decembrī kāda kuģa kapteinis netālu no East London noķēra dīvainu zivi, kuru atnesa uz muzeju ekspertīzei. Zinātnieki ļoti pārsteigti secināja, ka tā ir 1,6 metrus gara un 57 kilogramus smaga Latimeria. Izrādījās, ka šī aizvēsturiskā zivs izdzīvojusi līdz mūsu dienām. Muzejā saudzīgi glabā pasaulē vienīgo dronta putna olu. Tie bija sastopami Maurīcijā, pēdējo reizi minēti XVII gadsimtā.
 
Port Elizabeth. Viena no lielākajām DĀR pilsētām. Port Elizabeth okeanārijā iespējams vērot aizraujošos delfīnus, apmeklēt Ziloņu parku, izbaudīt jūras vannas. Pirmie no Eiropas šeit ieradās portugāļu jūrasbraucēji.
 
1799.gadā angļi pirmajam garnizonam uzcēla nelielu fortu okeāna krastā. 1820.gadā kolonisti līdzās fortam veidoja pilsētu. Gubernators to nosauca par godu savai sievai, kura pirms dažiem gadiem bija mirusi Indijā. Piepilsētās uzceltas gigantiskas automašīnu rūpnīcas, pilsētu dēvē par Dienvidāfrikas Detroitu. Muzeju kompleksā iespējams starp citiem eksponātiem iespējams skatīt 14 metru gara vaļa skeletu, bet Čūsku parkā – dažādu veidu rāpuļus un putnus.
Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home