Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Tunisija

Grupu avio ceļojumi

 

Cienījamie klienti,

Ņemot vērā 2015.gada 18.marta traģiskos notikumus Tunisijā, vēlamies Jūs informēt, ka šobrīd Latvijas Ārlietu ministrija nav izplatījusi paziņojumu Latvijas iedzīvotājiem atturēties no ceļojumiem uz Tunisiju. Taču Ārlietu ministrija atgādina, ka, uzturoties valstī, ir ieteicams izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits. Tāpat Ārlietu ministrija aicina nedoties uz vairākiem Tunisijas reģioniem (Tunisijas galvaspilsēta Tunisa, Čambi kalna nacionālais parks, Tunisijas pierobežas reģioni ar Lībiju un Alžīriju, Neftas, Dūzas, Madanīnes, Zarzīs pilsētas).  Taču vēlamies uzsvērt, ka neviens no mūsu piedāvātajiem kūrortiem neatrodas šajā apgabalā.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkuram, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā. Sikāk...
No 2014.gada 01.oktobra Tunisijā tiek ieviests tūristu / izbraukšanas nodoklis.
Nodoklis tiks piemērots visiem tūristiem, kuri ieceļo Tunisijā no 2014.gada 01.oktobra (ieskaitot). Nodoklis tiks piemērots visām personām, neatkarīgi no vecuma (ieskaitot bērnus un zīdaiņus).
Tūristam būs jāiegādājas zīmogs 30 TND vērtībā, kurš tiks iespiests pasē un tiks kontrolēts no Imigrācijas policijas puses.
Zīmogs ir jāiegādājas lidostā pie izlidošanas. Par zīmogu varēs norēķināties TIKAI vietējā valūtā – TND

Drošības situācija valstī lūdzam skatīt - http://www.mfa.gov.lv/

White concrete building beside seaTunisija atrodas Āfrikas ziemeļu daļā, starp Gibraltāra šaurumu un Suecas kanālu, Vidusjūras krastā. Rietumos tā robežojas ar Alžīriju, bet austrumos ar Lībiju.
Platība: 163 610 km2
Iedzīvotāju skaits: 9.92 miljoni
Valsts iekārta: prezidentāla republika 
Galvaspilsēta: Tunisa
Lielākās pilsētas: Hammameta, Suse, Monastira, Port El Kantaoui
Oficiālā valoda: arābu; plaši tiek izmantota arī franču un angļu valoda
Reliģija: islāms; arī kristietība un jūdaisms

Klimats: Valsts atrodas uz robežas starp subtropisko un tropisko klimata joslu. Mērens klimats ziemeļos ar maigām ziemām un karstām, sausām vasarām; tuksnesis valsts dienvidos. Janvārī vidējā gaisa temperatūra + 12°C; jūlijā + 28°C.

Spriegums tīklā: 230 V
Naudas vienība: Tunisijas dinārs (1 TD = 1000 milimas).

Bankas: Valūtas kurss visās valsts bankās ir gandrīz vienāds 1 TD = 1 USD.

Kredītkartes: American Express, Visa kartes un Tomasa Kuka ceļojumu čeki pārsvarā tiek pieņemti lielākajā daļā viesnīcu, restorānu un lielākajos veikalos. ASV dolārs ir ērtākā valūta, kuru ņemt līdzi, jo to samainīšana neradīs problēmas. Toties problēmas var rasties ar bankomātiem, tie bieži neapkalpo ārvalstu kartes.

Dzeramnauda: noteiktas cenas precēm ir tikai veikalos, citviet nāksies kaulēties. Arī Tunisijā tāpat kā citās zemēs ir pieņemts atstāt dzeramnaudas apkalpojošajam personālam 5 – 10 % apmērā no kopējās summas.

Nacionālā virtuve: Virtuvi iespaidojušas franču, spāņu un itāļu tradīcijas. Restorānos ļoti daudz piedāvā arī eiropiešu ēdienus. Tunisieši savos ēdienos ļoti daudz izmanto tomātus, olīvas, piparus un ķiplokus. Tunisija ir slavena arī ar savām jūras veltēm – zivīm, garnelēm, omāriem, langustiem. Tunisijas gardums ir dateles. Kopš seniem laikiem Tunisija ir slavena arī ar saviem vīniem, populārākie – Magon un Mornag.

Nacionālie ēdieni: Brik – ļoti plānas mīklas plāksnes, kas salocītas trijstūra veidā ar pildījumu, kas gatavots no olām, sīki sagriezta tunča, kartupeļiem un pētersīļiem. Kuskuss ir visslavenākais tunisiešu ēdiens, tā pamatā ir vista, zivs vai gaļa, kas sagatavota ar lielu daudzumu dārzeņu. Tas viss tiek likts uz kuskusa (kviešu putraimi). Kuskusu gatavo īpašā traukā, kas sastāv no divām daļām: apakšējā daļā gatavo mērci, augšējā - kuskusu.

Izmitināšanas iespējas: Valsts austrumu piekrastē izvietojušies lielākie kūrorti. Tunisijā dominē 4* un 5* viesnīcas, kas piedāvā augstu servisa līmeni, lai apmierinātu daudzo tūristu vajadzības pēc komforta. Protams, ir pieejamas arī 2* un 3* viesnīcas. Cenas svārstās no 20 EUR līdz 150 EUR par diennakti.

Veselība: Dodoties uz Tunisiju potes nav obligātas, tomēr lielākais risks ir saslimt ar vēdertīfu, C hepatītu vai difteriju. Ūdens ir dzerams arī no krāna, bet labāk tomēr lietot uzturā veikalos pirkto ūdeni.

Muita: Ieceļotājiem no Eiropas vīzas nav nepieciešamas. Lai ieceļotu Tunisijā vajadzīga pase. Ieceļojot valstī tūristi drīkst ievest savu sporta inventāru, 200 cigaretes un 1 l alkoholisko dzērienu.

Transports: ērtākā nokļūšana Tunisijā ir ar lidmašīnu. Katru piektdienas vakaru ir tiešais reiss uz Tunisiju arī no Viļņas (ceļā apmēram 4 stundas). No Itālijas un Francijas Tunisijā var nokļūt arī ar prāmi. Monastirā, Port El Kantaoui un Sidi Bou Said ir arī ērtas jahtu piestātnes. Transporta infrastruktūra Tunisijā ir ļoti labā stāvoklī – autobusi, tramvaji, autoceļi, daudzviet ir iespējams izīrēt velosipēdus. Izdevīgi ir pārvietoties ar taksometriem (par saprātīgām cenām).

Apskates objekti: Tunisija ir arābu pasaules visliberālākā un viseiropeiskākā valsts, mums vistuvākā eksotiskā Āfrikas valsts, kurā ir 1300 km saulainu pludmaļu, senatnes pieminekļi un pārsteidzošas dabas ainavas – sākot ar korķa koku birzīm ziemeļos, beidzot ar Sahāras tuksneša plašumiem un oāzēm valsts dienvidu daļā.

Hammameta atrodas 65 km no Tunisas, Vidusjūras krastā. Pilsētu ieskauj apelsīnkoku un citronkoku audzes. Dibināta apmēram pirms pieciem gadsimtiem, Hammameta ir daudz redzējusi un piedzīvojusi. Tā joprojām saglabājusi savu “vienstāva” tēlu – Hammametā nav augstu ēku, lai tās neaizsegtu lielisko skatu, kas paveras uz līci. It visur redzama tunisiešu arhitektūra, kurā dominē arkas un kupoli. Viens no interesantākajiem Hammametas objektiem ir kultūras centrs, būvēts grieķu-romiešu atklātā teāra stilā. Katru vasaru šeit notiek festivāli, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

Tiek uzskatīts, ka Suse (Tunisijas trešā lielākā pilsēta) ir pat vecāka par leģendāro Karfagēnu. Pateicoties skaistajai dabai, mērenajam klimatam un vietējo iedzīvotāu viesmīlībai, Suse tiek uzskatīta par vienu no pievilcīgākajām Tunisijas pilsētām. Olīvkoku audzes mijas ar parkiem un sniegbaltu dzīvojamo māju kvartāliem. Lieliskas viesnīcas un kristāldzidra jūra ir Suses lielākas tūristu pievilcības. Šeit atrodas muzejs, kur atrodamajās mozaīkās atspoguļota visas valsts vēsture. Pilsētas musulmaņu daļā savukārt atrodamas interesantas amatnieku darbnīcas. Īpaši vajadzētu pieminēt Medinu, vecpilsētas daļu. Šejienes ēkas celtas 11. un 12. gs., kopā veidojot fantastiksu ielu labirintu. Un neaizmirsiet izbaudīt Suses naktsdzīvi – tā neļauj garlaikoties ne uz mirkli!

Monastira savukārt ir viens no populārākajiem Vidusjūras kūrortiem. Šeit atrodas Kongresu pils, kas vienlaicīgi tiek izmantota arī kā teātris. Pateicoties klimatam Monastira ir viena no populārākajām atpūtas vietām visā Tunisijā.

 

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home
utf8mb4