Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Norvēģijas fjordu daba

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Norvēģija   »   Norvēģijas fjordu daba
1. diena
Tikšanās Rīgas ostā. Iekāpšana Tallink prāmī, ceļš uz Stokholmu (~17:30).
Pēc vēlēšanās, piedāvājam vakariņas uz prāmja (pieaugušiem - 34 EUR; pusaudžiem (12-17 g.v.) - 16 EUR; bērniem (6-11 g.v.) - 11 EUR).
 
2. diena
Ierašanās Stokholmā (~10:30).
Pēc vēlēšanās, piedāvājam brokastis uz prāmja (pieaugušiem - 12 EUR; pusaudžiem (12-17 g.v.) – 7.5 EUR; bērniem (6-11 g.v.) - 5 EUR).
Brauciens uz Oslo. Vakara pastaiga pilsētā.
Oslo atrodas gleznaina, simts kilometru garā Oslo-fjorda sākumā, bet pilsētas sastāvā ietilpst ne tikai kontinentālā daļa, kas uz tā atrodas, bet arī 40 salas, katra no kurām var apburt ar savu mākslinieciskumu.  Šī pilsēta ir unikāla, un ne tikai tāpēc, ka ir Norvēģijas galvaspilsēta. Pilsēta ir ļoti neviennozīmīga no pirmās līdz pēdējai ielai. Šeit, pilsētā, kurai ir gadsimtu vēsture, ir sajauktas ēkas, kas uzceltas nesen, kopā ar vēsturiskiem apskates, bet skaisti pakalni apvienojas ar mežiem un salām. Jūs šeit nesatiksiet dienvidu karstumu, kā arī visa Norvēģija, godīgi sakot, nav dedzīga valsts. Bet pilsēta apburs Jūs ar savu spontānumu, tīrību un ar patīkamu miera un harmonijas atmosfēru.
Iekārtošanās viesnīcā Oslo apkārtnē. Nakts viesnīcā.
 
3. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Tālāk Jūs gaida brauciens uz fjordu reģionu.
Norvēģija. Tieši šeit atrodas krāšņi ūdenskritumi, kuru tonnas kristāldzidrā ūdens krīt upēs un līčos un tieši šeit tūristi var baudīt skaistu ledāju spīdumu, kuri atrodas apkārtējo kalnu galotnēs. Apmeklējot šīs lieliskas vietas, Jūs ienirsiet  pasakaino troļļu un seno vikingu leģendu pasaulē – drosmīgo kareivju un jūras braucēju, no kuriem nesen ir baidījies viss Eiropas kontinents . Ledus un polārblāzmas zeme. Iespējams, šeit dzimst tikai un vienīgi vikingi un valkīras, kurus nebiedē ne aukstums, ne necaurejami meži un barga ziemeļu daba.
Bet pati galvenā šīs valsts iezīme ir, protams, Norvēģijas fjordi! Ik gadu uz šejieni  sabrauc tūristi no visas pasaules, jo Norvēģijā taču atrodas slavenie fjordi, kas ir iekļauti UNESCO dabas mantojuma sarakstā, viens no kuriem ir fjords Nerёy, kas atrodas Rietumnorvēģijā, pašā fjordu reģiona centrā.
Visu norvēģu dabas skaistumu un diženumu pilnā mērā var sajust, ceļojot pa ūdeni. Un ūdens pastaiga no mākslinieciskās vietas ar nosaukumu Flom, kas ir pievilcīga pilsēta, izvietota uz fjorda Aurlandsfjord, līdz Gudvangen ciematam uz Nerёy fjorda sniegs Jums iespēju  izbaudīt skatu uz klasisko Norvēģiju, augstiem kalniem ar sniegotiem galiem, dzidrāko ūdeņu gludo virsmu (pastaiga ar kuģīti tiek apmaksāta iepriekš birojā pēc vēlēšanās (pieaugušiem - 55 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - 40 EUR)).
Ceļš uz Bergenu. Pa ceļam būs pietura pie viena no lielākajiem ūdenskritumiem Norvēģijā – Tvindefossen ūdenskrituma. Tas ir ļoti skaits un ērti sasniedzams ūdenskritums, tāpēc šī vieta ir vieno no visvairāk apmeklētākajām Norvēģijā. Tiesa, tam ir arī vēl viens izskaidrojums. Saskaņā ar leģendu, ūdenskrituma ūdens vairo „vīrieša spēku” un tam piemīt atjaunojoša iedarbība.
Iekārtošanās viesnīcā Bergenas apkārtnē.
Nakts viesnīcā.
 
4. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Došanās uz Bergenas centru ar sabiedrisko transportu (biļetes sabiedriskajam transportam tiek apmaksātas atsevišķi ~ 4.50 EUR)
Ekskursija Bergenā. Bergena ir otra lielākā pilsēta Norvēģijā. Bagāta vēsture šeit cieši savijas ar mūsdienīgumu. No šejienes sākas ceļš uz visskaistākajiem fjordiem Norvēģijā. Norvēģijas mērogā Bergena tiek uzskatīta par lielu pilsētu, tomēr te valda mājīguma atmosfēra, kas drīzāk raksturīga nelielām pilsētām. Iedzīvotāji ļoti lepojas ar savas pilsētas skaistumu un daudzveidību, tās jūras, tirdzniecības un kultūras tradīcijām. Vienmēr draudzīgi, vietējie iedzīvotāji ar prieku parādīs ceļu vai dalīsies ar interesentu informāciju.
Pilsētas vēstures pirmsākumi, kurai ir jau nu vairāk par 900 gadiem, jāmeklē vikingu laikmetā. Kā viens no Hanzas savienības atbalstītājiem, Bergena vairāku gadsimtu garumā kalpoja par plaukstošu tirdzniecības centru starp Norvēģiju un pārējām Eiropas valstīm. Bryggen Hanzas krastmala – galvenā pilsētas vēsturiskā apskates vieta – iekļauta UNESCO objektu sarakstā. Šeit atrodas virkne restorānu, kafejnīcu, bāru, suvenīru bodīšu un daži muzeji. Senie Bergenas rajoni – tā ir dzīva un pārskatāma vēsture. Bryggen Hanzas krastmala, Zivju tirgus, Fløibanen funikulieris, Akvārijs – tās ir tikai dažas apskates vietas garajā sarakstā, kas jāredz Bergenā – pilsētā, kuru ieskauj septiņi kalni.
Brīvs laiks. Ceļš uz Stokholmu, kura laikā būs vairākas pieturvietas fotogrāfiju uzņemšanai.
Mūsu ceļš vīsies pa skaisto ceļu, kas savieno Bergenu ar Oslo. Tieši šeit Jums būs iespēja izbaudīt šīs skaistās valsts unikālo dabu. Mēs brauksim gar Vossevangen – dzīvo Norvēģijas sirdi.
Pēc īsā brauciena pa kalnu serpentīnu mēs iebrauksim Vellavik tunelī, kas visā tā garumā izstaro maģisku zilo gaismu, bet izbraucot, nokļūsim uz vanšu tilta, kas stiepjas pāri Hardanger-fjordam. Tilts ir aizvietojis prāmja satiksmi, kļūstot par īsākā ceļa posmu starp Bergenu un Oslo. Šis tilts ir ne tikai garākais tilts Norvēģijā, bet tas ir arī tuneļu turpinājums, kas ir izrakti abās fjorda pusēs.
Lieliskās ainavas ir arī Eidfjorda apkārtnē; ledāji un upes burtiski vertikāli izgreba ielejas klintīs.
Mums būs pieturvieta Voringfossen ūdenskrituma skatu laukumā. Šis ūdenskritums ir daļa no upes, kas fjorda līkumā ietek jūrā, tāpēc nemaz nebūs grūti izvēlēties atbilstošu vietu ūdenskrituma apskatei.
Šī diena, kas tiks pavadīta ceļā, paliks Jūsu atmiņā uz visiem laikiem! Nakts ceļā.
 
5. diena
Ierašanās Stokholmā rīta pusē. Gājēju ekskursija pilsētā.
Jau no 13. gadsimta Stokholma ir kļuvusi par nozīmīgu ekonomisko valsts centrs. Šodien tā ir lielākā Zviedrijas pilsēta. Slussen ir veca hidrotehniskā būve, kas savieno Milāras ezera ūdeņus ar Baltijas jūru. Vecā pilsēta – Gamla Stan – Pilsēta starp tiltiem – Stokholmas vēsturiskais centrs. Pirms vairākiem gadsimtiem Vecā pilsēta tika uzskatīta par atsevišķu pilsētu, tomēr vēlāk kļuva par vēsturisku Stokholmas rajonu. Aristokrātu Sanāksme — eleganta ēka, kuru ieskauj sakārtoti dārzi. Līdz pat mūsu dienām ēka joprojām tiek izmantota tās sākotnējam mērķim - Zviedrijas dižciltīgo dzimtu dažādu pasākumu rīkošanai. Bruņinieku sala - sala ar septiņu simtu gadu vēsturi, uz kura atrodas Riddarholmschyurkan baznīca, kura tiek uzskatīta par vienu no vecākajiem pilsētas pieminekļiem, bet centrālais laukums nosaukts par godu pilsētas dibinātājam Birgaram Jarlam. No Milāras ezera krastmalas paveras lielisks skats uz Stokholmas Rātsnamu – vienu no galvenajām Stokholma tūrisma apskates vietām, Zviedrijas galvaspilsētas simbolu.
Brīvs laiks. Došanās uz ostu ar sabiedrisko transportu (biļetes sabiedriskajam transportam tiek apmaksātas atsevišķi ~ 4.50 EUR)
Iekāpšana Tallink prāmī maršrutā Stokholma – Rīga (četrvietīgās kajītes) (~17:00).
Pēc vēlēšanās, piedāvājam vakariņas uz prāmja (pieaugušiem - 34 EUR; pusaudžiem (12-17 g.v.) - 16 EUR; bērniem (6-11 g.v.) - 11 EUR).
 
6. diena
Prāmja ierašanās Rīgā dienas pirmajā pusē (~11:00).
Pēc vēlēšanās, piedāvājam brokastis uz prāmja (pieaugušiem - 12 EUR; pusaudžiem (12-17 g.v.) – 7.5 EUR; bērniem (6-11 g.v.) - 5 EUR).
 
Cena iekļauts:
Vieta komfortablā tūrisma klases autobusā;
Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā;
Vieta četrvietīgā kajītē uz Tallinnk prāmja Rīga-Stokholma-Rīga, "С4" klase;
2 naktis viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgajā numuriņā).
 
Ekskursiju pakete 99 EUR:
Vakara pastaiga Oslo;
Ekskursija Bergenā;
Ekskursija Stokholmā;
Brauciens uz fjordu reģionu, kas iekļauj braucienu ar kuģīti pie Nerёy fjorda (papildus tiek apmaksāta kuģīša biļete: pieaugušiem - 55 EUR, bērniem līdz 12 gadiem - 40 EUR).
 
Papildus:
Obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos - 80 € ;
OBLIGĀTA piemaksa par biļete uz kuģīti uz fjordiem, tiek apmaksāta rezervācijas laikā - PIEAUGUŠIEM - 55 € ;
OBLIGĀTA piemaksa par biļete uz kuģīti uz fjordiem, tiek apmaksāta rezervācijas laikā - BĒRNIEM līdz 12 gadiem - 40 € ;
Ēdināšana;
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās.
 
Izmitināšana turpceļā un atpakaļ ir dažādās klases kajītēs:
Rīga-Stokholma 27.06. “B” klases kajītes 
Stokholma-Rīga 01.07. “C” klases kajītes
 
Rīga-Stokholma 18.07. “C” klases kajītes
Stokholma-Rīga 22.07. “B” klases kajītes
 
Rīga-Stokholma 15.08. “C” klases kajītes
Stokholma-Rīga 19.08. “B” klases kajītes
 
Rīga-Stokholma 05.09. “B” klases kajītes
Stokholma-Rīga 09.09. “C” klases kajītes
 
Papildus izmitināšanas iespējas uz kuģa un sezona cenas:
Piemaksa par kajītēm 27.06. un 18.07.
Vienvietīga izmitināšana - 140 € /cilv.;
Divvietīga izmitināšana - 50 € /cilv.;
Trīsvietīga izmitināšana - 20 € /cilv.;
 
Piemaksa par kajītēm 15.08. un 05.09.
Vienvietīga izmitināšana - 80 € /cilv.;
Divvietīga izmitināšana - 30 € /cilv.;
Trīsvietīga izmitināšana - 15 €/cilv.;
 

Ēdināšana uz prāmja

Pieaugušiem

Bērniem
12 -17 g.

Bērniem
6-11 g.

Brokastis

12 €

7,50 €

5 €

Vakariņas

34 €

16 €

11 €

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home