Austrālija, oficiāli Austrālijas Savienība (Commonwealth of Australia), ir valsts Zemes dienvidu puslodē. Pēc platības tā ir sestā lielākā valsts pasaulē. Austrālija ir vienīgā valsts pasaulē, kuras teritorija aizņem visu kontinentu. Austrālija kontrolē arī Tasmaniju un vairākas mazākas salas Indijas un Klusajā okeānā. Kopš 1933. gada Austrālijas valdība ir izteikusi teritoriālas pretenzijas uz Austrālijas Antarktisko Teritoriju. Austrālijas tuvākās kaimiņvalstis ziemeļos ir Indonēzija, Austrumtimora un Papua-Jaungvineja, ziemeļaustrumos — Zālamana Salas, Vanuatu un Jaunkaledonija, bet dienvidaustrumos — Jaunzēlande.
Austrālijā dzīvo vairāk nekā 21 miljons iedzīvotāju. Pirmiedzīvotāji ir aborigēni un Torresa šauruma tautas, bet mūsdienās nospiedošā vairākumā ir imigranti. Kopš Otrā pasaules kara, sešdesmit gadu laikā, Austrālijā ir ieradušies 6,5 miljoni imigrantu, no kuriem 660 tūkstoši bija bēgļi.[3] Šajā laikā iedzīvotāju skaits no 7 miljoniem ir trīskāršojies. Valstī ir stabila, ar daudzveidīgu kultūru bagāta un demokrātiska sabiedrība ar kvalificētu darbaspēku un spēcīgu, konkurētspējīgu ekonomiku. Austrālijā 2007. gadā bija 14. lielākā saimniecība pasaulē, kā arī 9. lielākā rūpnieciskā saimniecība. Rēķinot uz vienu iedzīvotāju, tā ir 15. bagātākā valsts pasaulē.
Aptuveni 10% no pasaules dzīvnieku un augu sugām dzīvo un aug Austrālijā, no kurām ļoti daudzas ir endēmiskas. Austrālija ir apņēmusies saglabāt tās unikālo vidi un dabas mantojumu, tadēļ tā veic dažādus vides aizsargāšanas pasākumus, piemēram, Pasaules mantojumu atrašanās vietās izveidojot nacionālos parkus un dabas liegumus. Austrālijas nacionālais zieds kopš 1901. gada ir zeltainā akācija.
Vīzas:
Vīzas noformēšanas laiks: līdz 5 nedēļām
Vīzas noformēšanai nepieciešams:
Anketa
Pase
Pases kopija ar lappusēm ,kur ir zīmogi
1 fotogrāfija
Apdrošināšana
Izziņa no bankas
Izziņa no darba vietas
Ielūgums ja uzturēšanās pie radiniekiem Austrālijā
*Kam paredzēta eVisitor (e-vīza)?
eVisitor ir paredzēta cilvēkiem, kas neatrodas Austrālijā un vēlas apmeklēt Austrāliju ar tūrisma vai uzņēmējdarbības mērķi, uz laiku līdz trīs mēnešiem.
Tūrisma mērķis ietver brīvdienas, atpūtu un ģimenes un / vai draugu apmeklēšanu.
Biznesa mērķis var ietvert konferenču apmeklēšanu, biznesa sarunas vai biznesa izpētes apmeklējumu.
Pieejama TIKAI Latvijas pilsoņiem, kuri neatrodas Austrālijā.
Ar šo vīzu varat palikt Austrālijā uz laiku līdz trim mēnešiem katrā apmeklējumā 12 mēnešu periodā no atļaujas piešķiršanas.
Bērniem, kas ceļo uz Austrāliju tūrisma nolūkā:
Ja bērns līdz 18 gadiem dodas uz Austrāliju bez viena vai abiem vecākiem, vai likumīgā aizbildņa, jāiesniedz šādi papildus dokumenti:
Aizpildīta un parakstīta Vecāku Piekrišana, ko apliecina valsts notārs
Apliecināta dzimšanas apliecības kopija
Iesniedzēja vecāku pasu bioloģisko datu lapu kopijas
Ja iesniedzējs ir 70 gadus vecs vai vecāks, nepieciešams papildus iesniegt šādus dokumentus:
Jums lūgs sniegt pierādījumus, ka Jums ir veselības apdrošināšana, kas segs Jūsu uzturēšanās periodu Austrālijā.
Informācija par valsti
Austrālijas kopējā platība ir 7 617 930 km², un tā atrodas uz Indoaustrālijas tektoniskās plātnes. Pēc platības tā ir sestā lielākā valsts pasaulē, un ir vienīgā valsts pasaulē, kurai teritorija plešas pa visu kontinentu. Austrālijas krasta līnijas garums, ieskaitot visas aizjūras teritorijas, ir 34 218 km.Austrālijas krastus apskalo Indijas un Klusais okeāns. Pēc 2000. gada, kad oficiāli tika izdalīts piektais pasaules okeāns, daudzi uzskata, ka Austrālijas dienvidu krastus apskalo Dienvidu okeāns. Austrāliju no Āzijas atdala Timoras un Arafuru jūra. Ziemeļu-dienvidu virzienā Austrālijas garums ir aptuveni 3700 km, bet austrumu-rietumu virzienā platums - aptuveni 4000 km. Austrālijas vidējais augstums virs jūras līmeņa ir 330 m.
Populārākie tūrisma objekti:
Viktorijas mākslas centrs Melburnā, Alisspringsa – Austrālijas sarkanais centrs, Ayers Rock jeb Uluru kalns, Karaļa kanjons, Kurandas nacionālais parks, Koraļļu rifa kruīzi, Sidnejas operas nams, Sidnejas Hārboras tilts,Bondi pludmale, Karaliskais botāniskais dārzs, Zilie kalni, Aborigēnu tradicionālā kultūra, Portartūras vecpilsēta Tasmānijā.
ULURU jeb EIERSA KLINTS
Valstī var izšķirt trīs lielākus fiziskās ģeogrāfijas reģionus. Aptuveni 60% no kontineta veido Rietumaustrālijas plakankalne. Uz tās atrodas Lielais Smilšu tuksnesis, Lielais Viktorijas tuksnesis un Gibsona tuksnesis. Uz tās atrodas arī Makdonela grēdas un vientuļas klintis, kā, piemēram, Uluru jeb Eiersa klints. Tālāk uz austrumiem nākošais fiziskās ģeogrāfijas reģions ir Lielais Artēziskais baseins. Austrālijas austrumu daļā atrodas Lielā Ūdensšķirtnes grēda, kuras augstākā virsotne Kostjuško kalns (2228 m) ir arī augstākā Austrālijas kontinentālajā daļā. Austrālijas ārējā teritorijā Hērda un Makdonalda Salās atrodas Mosona smaile (2745 m), kura ir vēl augstāka par Kostjuško kalnu. Gar Austrālijas austrumu krastu 2000 km garumā stiepjas Lielais Barjerrifs, pasaulē lielākais koraļļu rifs.
Tā kā Austrālijas garums ziemeļu-dienvidu virzienā sasniedz 3700 km, tad arī tās teritoriju šķērso atšķirīgas klimatiskās joslas. Ziemeļos ir tropu josla, tālāk uz dienvidiem ir subtropu, bet dienvidos jau mērenā josla. Laika apstākļus un klimatu galvenokārt nosaka trīs parādības: zema spiediena tropiskās gaisa masas; pasāta vēji un subarktiskie rietumu vēji.