Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Trīs Kaukāza māsas

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Gruzija   »   Trīs Kaukāza māsas
Kaukāzs – Eiropas un Āzijas robeža, tas atrodas starp Melno jūru rietumos un Kaspijas jūru austrumos. Tieši šeit atrodas trīs burvīgas valstis Azerbaidžāna, Gruzija un Armēnija – tik līdzīgas un tik ļoti atšķirīgas. Azerbaidžāna pārsteigs ar savām modernajām ēkām, Gruzija ar viesmīlību un ēdieniem, Armēnija parādīs savu vēsturi, jo ne velti Erevāna tiek uzskatīta par senāko pilsētu pasaulē.
 
Rīga – Baku – Gobustāna – Tbilisi – Kahetija – Kazbeks – Erevāna – Garni – Sevana ezers – Rīga
 
1. diena
14:00 tikšanās Rīgas lidostā. 16:00 - 17:35 lidojums Rīga – Kijeva. 21:00 – 01:20 lidojums Kijeva - Baku. Transfērs uz viesnīcu.
 
2. diena
Agri no rīta ierašanās Baku. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta. Vēlās brokastis. Pēc tam dosimies iepazīties ar Baku vecpilsētu - Ičeri Šeher, kas tulkojumā nozīmē Iekšējā pilsēta. Baku simbols - 12.gadsimta Jaunavas tornis. Širvanšahu pils (Şirvanşahlar saray) ir bijušo širvanšahu (valdnieku) rezidence, kas veido veselu kompleksu ar dažādām ēkām, gan 1441.gadā celto valdnieku mošeju, gan pirtis, gan mauzoleju. Pusdienas. Pēcpusdienā pastaiga pa Baku bulvāri gar Kaspijas jūru. Vakarā brīvs laiks naksnīgā Baku izbaudīšanai un vakariņām pašu izvēlētajā krodziņā.
 
3. diena
Azerbaidžāna ir viena no retajām valstīm, kurā var redzēt uguns kulta elementus. Mūžīgā uguns tempļa Atešgjah (Ateshgah) apmeklējums, pirms 1500 gadiem šo templi izveidoja uguns pielūdzēji no Indijas, šeit viņi dzīvoja līdz pat XIX gadsimtam. Vēl šodien uz templi dodas svētceļotāji no daudzām valstīm. Kopīgas pusdienas. Janardag (Yanardagh) - viena no interesantākajām dabas parādībām Apšeronas pussalā. Uguns, kas deg kalna pakājē jau vairākus gadu tūkstošus, to nevar apdzēst ne ar ūdeni, ne aizbērt ar smiltīm. Azerbaidžānas vīna, konjaka un vietējā šampanieša brenda ‘”AZ-GRANAT” degustācija. Brīvs vakars Baku izpētei. Nakts viesnīcā Baku.
 
4. diena
Vēsturiski arheoloģiskajā rezervātā mēs ne tikai pētīsim valsts vēsturi, bet cauri gadsimtiem aizceļosim līdz akmens laikmetam. Apskatīsim senus zīmējumus uz klintīm, dzīvojamās mītnes – alas un pavardus, kurgānus un materiālās kultūras priekšmetus. Paši senākie zīmējumi te izveidoti mezolīta laikmetā, taču zinātnieki pieņem, ka Gobustānu var uzskatīt par civilizācijas šūpuli. Pēc ekskursijas kopīgas pusdienas. Paklāju muzeja apmeklējums, to dibināja 1967. gadā un bija pasaulē pirmais specializētais muzejs, kurā tika apkopoti un pētīti paklāji. Muzeja kolekcijā ir ap 14000 paklāju eksemplāru, kā arī dažādi izstrādājumi no stikla, voiloka un koka. Vakariņas nacionālajā restorānā. Nakts viesnīcā Baku.
 
5. diena
Pēc brokastīm transfērs uz lidostu, lidojums (1.15 h) Baku – Tbilisi. Apskates ekskursija Tbilisi: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi. Savukārt dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Vakariņas gruzīnu restorānā. Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
6. diena
Brokastis. Šodien apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kur atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Džvari klostera apmeklējums. Pa ceļam uz Kazbegi aplūkosim Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi, kas ir īpaša dāvana tiem, kuri mīl fotografēt. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Iekarosim Gergeti pakalnu un apskatīsim Gergeti Trīsvienības baznīcu (14.gs). Baznīca atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Brauciens ar 4x4 džipiem pa kalnu ceļu ir piedzīvojumu vērts. Pusdienas vietējā krodziņā. Vakarā atgriešanās Tbilisi. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
7. diena
Šodien mums plānā Telavi – pilsētas, kas atrodas pašā Alazanas ielejas sirdī. Daudziem šī pilsēta asociējas ar filmu “Mimino”. Degustācija “Kindzmarauli” vīna rūpnīcā. Apskatīsim arī Nekresi klosteri, kuru mēģinājušie iekarot daudzi, taču tas vienmēr palicis neskarts. Dosimies arī nelielā piknikā brīvā dabā. Nakts viesnīcā mīlestības pilsētā Signagi.
 
8. diena
No rīta dosimies Signagi pilsētas apskatē. Pilsētu ieskauj mūris ar 23 aizsardzības torņiem. Turpināsim izbaudīt brīnišķīgo Alazani ieleju no cietokšņa sienas augstumiem. Aplūkosim arī 9.gs. būvēto un ciprešu ieskauto Bodbes klosteri, kur apglabātas Sv. Nino mirstīgās atliekas. Pusdienas Signagi pie vietējā vīndara. Vakarā atgriešanās Tbilisi, vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
9. diena
Agras brokastis un sāksies iepazīšanās ar trešo Kaukāza māsu – Armēniju. Brauciens līdz Armēnijas robežai, robežas šķērsošana. Pirmo apskatīsim Ahtala klosteri un cietoksni, kas atrodas Depet upes kreisajā krastā. Tālāk ceļš mūs vedīs uz Nurikas kultūras centru, kur piedalīsimies pīrāga gata pagatavošanā. Pusdienas. Redzēsim arī Armēņu alfabēta parku, kas atrodas Aragaca kalna pakājē, to atklāja 2005. gadā par godu armēņu alfabēta 1600 gadu jubilejai. Degustācija vīna rūpnīcā. Pārbrauciens uz Erevānu, vakariņas pēc pašu ieskatiem, nakts viesnīcā Erevānā.
 
10. diena
No rīta iepazīsimies ar Sergeja Paradžanova muzeju, viņš izveidoja sabu kinomākslas stilu, kas būtiski atškīrās no padomju filmāmām. Muzejā varēsim apskatīt mākslinieka darbus – kolāžas, zīmējumus, kostīmusApskates ekskursija Erevānā, Republikas laukums, kaskādes, Matendarans – viena no lielākajām seno manuskriptu muzejiem un glabātavām pasaulē. Degustācija konjaka rūpnīcā “ARARAT”. Izstaigāsim arī Gerhardas alu klosteri. Krāšņās torņveidīgās klintis, kas iejož klosteri, ir daļa no Azatas upes kanjona. Pusdienās paši iemācīsimies gatavot lavašu un šašlikus. Brauciens uz pagānu templi Garni (1. Gs.). Templis ir Hellēnisma laika izcilākais liecinieks, bet pēc atkārtotiem romiešu uzbrukumiem, templis tika pārbūvēts, godinot Saules dievu Mitru. Atgriešanās Erevānā. Nakts viesnīcā.
 
11. diena
Vernisāža – tirgus, kurā var nopirkt visu, ko sirds kāro, sākot no koka karotēm un beidzot ar juvelieru un rotkaļu autordarbiem. Pēc tam Sevana ezers, kur apskatīsim Sevanavankas klosteri. Sevans ir lielākais ezers Kaukāzā, atrodas 1900 m augstumā. No Sevanavanakas klostera paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni un ezeru. Atgriešanās Erevānā.  Vakariņas nacionālajā restorānā. Nakts viesnīcā Erevānā.
 
12. diena
Ļoti agras brokastis, transfērs uz lidostu 15:30 – 17:30 lidojums Erevāna – Kijeva, 20:15 – 21:50 lidojums Kijeva - Rīga.
 
Cenā iekļauts:
lidojuma biļete Rīga – Kijeva – Baku/Erevāna - Kijeva – Rīga;
Baku - Tbilisi un lidostu nodokļi;
transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
Azerbaidžānas vīzas pilsoņiem;
naktsmītnes 3*, 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
11 brokastis, 9 pusdienas, 2 degustācijas, 1 pikniks, 3 vakariņas;
aprakstā minētās ekskursijas, ieejas biļetes;
latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
krievu valodā runājošs vietējais gids.
 
Papildus:
veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~ 40 EUR);
Piemaksa par vienvietīgu numuru – 250 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home