Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ziemeļanerikas Grand tour

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   ASV un Kanāda   »   Ziemeļanerikas Grand tour

NO KLUSĀ OKEĀNA UN KANĀDAS KLINŠU KALNIEM LĪDZ AMERIKAS PRĒRIJĀM UN JELOUSTONAS PARKAM.CEĻOJUMS PA KANĀDAS GLEZNAINĀKAJĀM VIETĀM UN ASV ZIEMEĻRIETUMU ŠTATIEMVAŠINGTONU, MONTĀNU, VAIOMINGU, DIENVIDDAKOTU, NEBRASKU UN KOLORĀDO.

1. diena
Rīga – Helsinki– Seattle – Lakewood
08:00 pulcēšanās Rīgas lidostā
10:15 – 11:25 lidojums Rīga – Helsinki
13:30 – 14:40 lidojums Helsinki – Čikāga
18:05 – 20:29 lidojums Čikāga – Sieatla; transfērs uz viesnīcu Lakewood pilsētā (50 km) 

2. diena
Lakewood – Olympic NP – Lakewood
Pārbrauciens uz Olympic nacionālo parku - tālāko punktu Ruby Beach (230 km). Olympic nacionālais parks ir viena no Amerikas mežonīgākajām un neskartākajām vietām, kur piekrastes kalni satiekas ar Kluso okeānu un lielais nokrišņu daudzums radījis spociskāko lietusmežu Ziemeļamerikas kontinentā ar vairāk kā 1000 gadus seniem ciedru kokiem. Sakritušiem koku stumbriem un interesantām klintīm nokaisītā Ruby Beach pludmale – Olympic parka un visa Vašingtonas štata gleznainākais krasts. Viegla pastaiga pa spocīgo Quinault lietusmežu – Olympic nacionālajam parkam raksturīgu, biezām sūnām noaugušu mežu, kurā vērojami arī daži no pasaules lielākajiem kokiem. Pārbrauciens no Quinault (Olympic NP) atpakaļ uz Lakewood (175 km). Nakšņošana viesnīcā Leikvudā.

3. diena
Lakewood – Mt Rainier NP – Lakewood
Pārbrauciens uz Sunrise ciemu Mt Rainier nacionālajā parkā (130 km). Mt Rainier nacionālais parka centrā paceļas ziedu pļavu un mazu ezeriņu ieskautais Rainīra vulkāns, kura 4392m augstajā virsotnē aizsākas 27 ledāji! No sākuma dosimies augšā uz Sunrise ciemu, kur labos laika apstākļos paveras iespaidīga panorāma no Emmons Glacier Vista skatu punkta, tad piestāsim pie Reflection Lake ezeriņa, kura ūdenī saulainā dienā spoguļojas sniegotais Mt Rainier kalns, bet parka apskati noslēgsim Paradise ciemā, kur dosimies pastaigā uz Nisqually ledāja skatu punktu (izvēlei- viegla pastaiga pa Nisqually Vista taku vai vidējas grūtības pārgājiens Glacier Vista). Atgriešanās Lakewood (ja laiks atļaus, dosimies īsā tūrē pa Tacoma pilsētu un Chihuly Stikla tiltu). Nakšņošana viesnīcā Leikvuda.

4. diena
Lakewood – Ellensburg – Omak
Brauciens uz Ellensburgu (210 km), pa ceļam apskatot 82 m augsto Snoqualmie Falls ūdenskritumu. Yakima indiāņu cilts apmetne un brīvais laiks Ellensburgā. Ellensburgas Rodeo (par papildus samaksu ~35 USD, pieteikšanās grupas sapulcē) – iespēja apmeklēt vienu no desmit labākajiem un vecākajiem rodeo Ziemeļamerikā, piedzīvojot kovboju laikmetu un Mežonīgos Rietumus mūsdienu versijā. Ellensburgas Ŗodeo ir bagāta vēsture- pirmā izrāde šeit norisinājās jau 1923.gadā un kopš tā laika katru rodeo atklāj Yakimas cilts indiāņi, kas zirgu mugurā ieauļo arēnā! Pārbrauciens uz Omakas pilsētiņu (260 km), pa ceļam apmeklējot Leavenworth bavāriešu ciemu. Gabaliņš no Bavārijas Ziemeļamerikas kontinentā - simpātiskais, kalnu ieskautais Leavenworth ciems. Nakšņošana viesnīcā Omakā.

5. diena
Omak – Spotted lake – Golden (BC)
Ļoti garš pārbrauciens uz Golden (BC) Kanādas Klinšu kalnos (550 km): pa ceļam šķērsosim ASVKanādas robežu, piestāsim pie Spotted Lake ezera un apmeklēsim Okanagan ielejas vīna darītavu. Foto pauze pie viena no unikālākajiem pasaules ezeriem – Spotted Lake jeb Plankumainā ezera. Par Kanādas Napas ieleju sauktā Okanaganas ieleja, kuru klāj gari, kalnu ezeri, zaļojoši vīnogulāji un vīna darītavas. Vīna darītavas apmeklējums, kur iepazīsim un nogaršosim Kanādas vīnus. Nakšņošana viesnīcā Goldenā, Klinšu kalnos.

6. diena
Golden – Yoho NP – Icefield Parkway – Golden
Brauciens pa vienu no gleznainākajiem ceļiem pasaulē Icefield Parkway līdz ceļa augstākajam punktam pie Athabasca ledāja (190 km) – šķiet, ka ik pagriezienā te paveras krāšņs skats, varena virsotne, ledāja smaile vai smaragdzaļš ezers. Ceļš šķērso skaistāko kalnu grēdu Ziemeļamerikas kontinentā, par ko liecina Yoho un Banff nacionālo parku iekļaušana UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstā. Ainavas brīžiem šķiet sirreālas, daba šeit radījusi īstu mākslas darbu! Pa ceļam baudīsim fotopauzes un apskatīsim gleznainos Waterfowl un Bow ezerus, kā arī gaiši zaļgano Peyto ezeru – vienu no Rietumkanādas ikonām, kas rotā miljoniem pastkartīšu un fotogrāfiju pasaulē. Pagrūts pārgājiens uz Parker Ridge kori, no kuras paveras ikonisks skats uz Kolumbijas leduslauka (lielākā pasaulē) garāko ledāju - Saskatchewan Glacier (2 km katrā virzienā; turpceļā kāpums 250m). Yoho nacionālais parks – mazākais un kompaktākais no Klinšu kalnu parkiem ar savām rozīnītēm. Apskatīsim Smaragda ezeru, kas nosaukumu ieguvis no zaļganās ūdens nokrāsas, dabas veidoto tiltu Natural Bridge un pieturēsim pie Kanādas inženierbūves brīnuma – Spirālveida tuneļiem. Nakšņošana viesnīcā Goldenā, Klinšu kalnos.

7. diena
Golden – Wapta Falls – Banff NP – Canmore
Viegls pārgājiens uz 30 m augsto un 150 m plato Wapta Falls ūdenskritumu, kas gleznaini krīt vienā no Klinšu kalnu ielejām (~2 km katrā virzienā, bez kāpuma. Sausā laikā aktīvākajiem iespēja palielināt pastaigas slodzi ar kāpienu lejā pa īsu, bet ļoti stāvu taku). Vecākais un populārākais nacionālais parks Kanādā Banff ar neticami skaistām ainavām pie Lake Louise ezera. Nav brīnums, kāpēc šo zili-zaļās nokrāsas ezeru dēvē par Klinšu kalnu dārgakmeni. Tā skaistums saulainā dienā liek aizrauties elpai! Lake Louise Gondola pacēlājs uzved skatu laukumāte ir viena no labākajām iespējām Klinšu kalnos, kur redzēt lāčus savvaļā. Kanādas vizītkarte – Moraine Lake ezers – tirkīza nokrāsas ezers Desmit virsotņu ielejas ielenkumā. Ar nelieliem ūdenskritumiem bagātā Johnston Canyon aiza (viegla, īsa pastaiga pa laipu taku). Nakšņošana viesnīcā Kenmorā.

8. diena
Canmore – Calgary – Pincher Creek 
Pārbrauciens uz Kalgari (105 km). Rodeo pilsēta Kalgari – vārti uz Kanādas Mežonīgajiem Rietumiem. Vēl tikai pirms gadsimta tā bija klusa kovboju mazpilsētiņa bezgalīgu prēriju ielenkumā, mūsdienās izaugusi par miljons iedzīvotāju lielpilsētu. Brīvajā laikā iesakām uzbraukt augšā vēsturiskajā, 191 m augstajā Calgary Tower tornī, kas 1967. gadā tika celts par godu Kanādas neatkarības simtgadei (papildus - ~20 Kanādas dolāri). Pārbrauciens uz Pincher Creek (210 km), pa ceļam apskatot UNESCO mantojuma sarakstā iekļauto Head Smashed Buffalo Jump, kur indiāņu ciltis medījušas bizoņus, nogrūžot tos no klints. Nakšņošana viesnīca Pinčerkrīkā (Waterton Lakes NP apkātnē).

9. diena
Pincher Creek – Waterton Lakes NP – Glacier NP – Helena 
Waterton Lakes nacionālais parks: īsa pastaiga gar mazo Red Rock Canyon, kura sarkanbaltsarkanās sienas atgādina Latvijas karogu; Waterton Lake – viena no Kanādas ezeru slavenākajām pastkartēm. ASV-Kanādas robežas šķērsošana un došanās uz blakus esošo Glacier nacionālo parku (70 km). Lāčiem un citiem dzīvniekiem bagātais Glacier nacionālais parks Montānas štatā (ASV), par kura ezeru skaistumu jūsmojuši ceļotāji jau gadu simtiem. Te apskatīsim Sherburne Lake, Swiftcurrent Lake ar Piramīdas kalnu to fonā un St Mary Lake ezeru ar fotogēnisku, mazu saliņu ezera vidū. Vēlā pēcpusdienā pārbrauciens uz Montānas štata galvaspilsētu Helēnu (325 km). Nakšņošana viesnīcā Helēnā.

10. diena
Helena – Virginia City – Yellowstone NP 
No rīta pārbrauciens uz Jeloustonas nacionālo parku (330 km), pa ceļam apskatot Virginia City Montānas štatā - vienu no interesantākajām un labāk saglabātajām Veco Rietumu zeltraču pilsētiņām. Pasaulē lielākais geizeru lauks, viens no kontinenta iespaidīgākajiem ūdenskritumiem, varenais Jeloustonas Lielais kanjons, tūkstošiem fumarolu, termālie lauki, daudzkrāsaini karstie avoti, travertīna terases, burbuļojošu dubļu vannas un bagātīgā dzīvnieku pasaule pelnīti ierindo Jeloustonu (Yellowstone) starp planētas iespaidīgākajiem nacionālajiem parkiem. Interesanti, ka tieši šeit dzima pirmais nacionālais parks pasaulē, izplatot ideju par dabas saudzēšanu arī tālu aiz ASV robežām. Pēcpusdienā uzsāksim Jeloustonas apskati ar slaveno Old Faithful geizeru, krāsainiem avotiem un Zemes Liesmojošo aci jeb Grand Prismatic Springs - unikālu termālao avotu visās varavīksnes krāsās. Nakšņošana viesnīcā  pie Jeloustonas NP (West Yellowstone pilsētiņā).

11. diena
Yellowstone NP – Cody 
Dienas pirmajā daļā turpinam Jeloustonas nacionālā parka iepazīšanu: iespaidīgais Grand Canyon of Yellowstone kanjons ar vareno Lower Falls ūdenskritumu; oranži-balto travertīna terašu labirints Mamouth Hot Springs, kur bieži var sastapt arī pa kādam bizonim un ealnim. vēsturiskā Cody pilsētiņa Jeloustonas pievārtē, kuru dibinājis Mežonīgo rietumu leģenda Bufallo Bills Vakariņot iesakām savulaik Bufallo Bilam piederošajā Irma Hotel viesnīcas krodziņā, kuru joprojām rotā Karalienes Viktorijas dāvinātā ķirškoka bāra lete. Nakšņošana viesnīcā Kodī. 

12. diena
Cody -Bighorn- Devils Tower – Rapid City 
No rīta apskatīsim Bighorn Canyon – patiesi grandiozs skats no Devils Canyon Overlook, kur Bighorn Canyon met cilpas un krustojas ar Devils Canyon jeb Velna kanjonu. Ļoti garš pārbrauciens uz Rapidsitiju Dienviddakotā (640 km), pa ceļam apskatot Devils Tower parku – unikālu bazalta torni-klinti prēriju vidū, kura apkārtni apsēduši piemīlīgie prēriju suņi. Nakšņošana viesnīca Repidsitijā.

13. diena
Rapid City – Badlands NP – Rapid City 
Brauciens uz Badlands nacionālo parku (125 km). Mēness virsmu atgādinošās smilšakmens pauguru ainavas Badlands nacionālajā parkāsalīdzinājumam grūti atrast otru līdzīgu vietu uz Zemes, ja nu vienīgi Marsa kalnus Balučistānā, Irānā. Dosimies vieglā, īsā pastaigā pa Door Trail taku un apmeklēsim vairākus skatu punktus – Big Badland Overlook, Yellow Mounds Overlook, Pinnacles Overlook un Conata Basin Overlook. Atgriešanās Rapidsitijā (100 km), pa ceļam apmeklējot Amerikas viskičīgāko lielveikalu – Veco Rietumu stilā veidoto Wall Drug Store, kas tika atklāts jau tālajā 1931.gadā. Nakšņošana viesnīcā Repidsitijā.

14. diena
Rapid City – Custer State Park – Scotts Bluff
Viena no ASV atpazīstamākajām pastkartēm – Mt Rushmore, kur varenā klintī izkalti četru labāko prezidentu krūšutēli (Džordžs Vašingtons, Tomass Džefersons, Ābrahams Linkolns, Teodors Rūzvelts). Granīta klinšu kolonnas, slavenā Needle Eye klints, bagāta dzīvnieku valsts un otrs lielākais savvaļas bizoņu bars ASV Custer State Park parkā, kas sargā skaistāko Black Hills kalnu pleķīti Dienviddakotā. Pārbrauciens uz Scotts Bluff (320 km), pa ceļam apskatot Carhenge – savdabīgu, laikmetīgās mākslas pieminekli prēriju vidū, kur no veciem kadiljakiem un fordiem mākslinieks ir radījis otru Stounhendžu. Nakšņošana viesnīcā Skotsblafā.

15. diena
Scotts Bluff – Garden of Gods (Colorado Springs)
Scotts Bluff – masīvā klints, kas paceļas pār prērijām 19.gadsimtā kalpoja kā galvenais orientieris pionieriem Nebraskas štatā, kas devās uz Rietumiem meklēt laimi un zemi. Garš pārbrauciens uz Kolorādospringsu un Garden of Gods (425 km). Colorado Springs kūrortpilsētiņa, kas izvietojusies gleznainā vietā, skaisto Klinšu kalnu un vienas no Amerikas slavenāko virsotņu Pikes Peak pakājē. Te dosimies vieglā pastaigā pa neparasto, Mātes Dabas veidoto sārto, smilšakmens skulptūru un klinšu parku – Dieva dārzu jeb Garden of Gods. Nakšņošana viesnīcā pie Kolorādospringsas.

16. diena
Colorado Springs – Denver – Chicago
Ap 07:15 no rīta transfērs uz Denveras lidostu (135 km)
12:28 – 15:46 lidojums Denvera – Čikāga
17:35 lidojums Čikāga – Helsinki
Nakts lidmašīnā.

17.diena
Helsinki – Rīga
10:25 ielidošana Helsinkos
12:45 – 13:55 lidojums Helsinki – Rīga

Piemaksa, ja vēlaties vienvietīgu numuru viesnīcās – EUR 1095

Cenā iekļauts:
Lidojums Rīga – Sieatla; Denvera – Rīga (ekonomiskā klase); 
lidostu nodokļi;
Naktsmītnes viesnīcas ar brokastīm, divvietīgi numuri ar dušu/WC 
Transporta pakalpojumi ceļojuma laikā ASV un Kanādā
Ieejas maksa ceļojuma programmā minētajos apskates objektos 
Ieejas maksas nacionālajos parkos; 
veselības apdrošināšana 
Grupas vadītāja-gida pakalpojumi; 
ESTA atļaujas izmaksas.

Papildus:
Personīgie izdevumi, dzeramnaudas (~75 USD); pusdienas un vakariņas 
Ieejas maksa apskates objektos, kuri nav iekļauti ceļojuma programmā (Calgary Tower)

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home