Kos sala atrodas Grieķijas dienvidaustrumos, Egejas jūrā. Ceļojot pa Kos salu, iepazīsiet skaistos ciematus, ja vēlēsieties, varēsiet nolaisties vulkāna krāterī, baudīt relaksējošas, romantikas pilnas brīvdienas vai arī izpriecāties, ļaujoties aktīvajām sporta aktivitātēm, piemēram, vindsērfingam vai burāšanai.
Kosa ir Grieķijas Dodekanesas arhipelāga trešā lielākā sala Tās garums ir 67 km, platums 11 km, iedzīvotāju skaits – ap 31 000, galvaspilsētā Kos – ap 15 000. Lielākā salas daļa ir līdzenums, bet ZA pusē paceļas kalnu grēda ar augstāko virsotni Mount Dikaio (843 m). Kosā ir karstas, sausas vasaras un maiga ziema. Vasaras karstumā jūras brīzes nes patīkamu vēsumu. Sala atrodas netālu no Turcijas, iepretī senajai Halikarnasai (Bodrumai). Kosas sala tikai nesen sākusi uzņemt tūristus, pārsteidzot ar šķietami laika neskartas Grieķijas provinces ainām, kurā saglabājies dāsnums un atvērtība. Salas vēsture ir bagāta ar dažādiem slaveniem vārdiem un notikumiem. Tā ir slavena kā Hipokrāta dzimtene, salas iedzīvotāji ar lepnumu parādīs platānu, zem kuras viņš esot mācījis skolniekus. Mūsdienās, gandrīz 2,5 tūkstošus gadus vēlāk, šeit katru gadu notiek teatralizēts festivāls “Hipokrāta zvērests”. Te dibināta Asklēpija – vienlaikus templis un dziedinātava, kas bija slavena visā Vidusjūras reģionā. Vēlāk Kosa kļuva slavena kā zeme, kurā darināja labu vīnu, kā arī zīdu. No 14. līdz 16. gs. salā valdīja Sv. Jāņa bruņinieku ordenis, bet vēlāk salu iekaroja turki, un tikai 1948. gadā tā kļuva par Grieķijas teritoriju
Ekskursijas Kos salā
Kos salas apskates ekskursija
Lieliska iespēja dienas laikā iepazīties ar salas interesantākajiem apskates objektiem. Apmeklēsiet salas kūrortu centrus, uzzināsiet daudz interesanta par salas iedzīvotāju dzīvi un tradīcijām. Iepazīsieties ar salas vēsturi.
Kos pilsētas apskates ekskursija.
Centrālajā laukumā (Brīvības laukumā) atrodas Arheoloģijas muzejs, kurā savākta interesanta eksponātu ekspozīcija, kas ilustrē bagāto salas vēsturi. Tos, kuri Kosā ierodas pa jūru, ostā sagaida milzīgs bruņinieku–joanītu cietoksnis, kurš būvēts XV gadsimtā. Ostā ir daudz mājīgu restorāniņu un bāru, kuros pasniedz grieķu nacionālos ēdienus un vietējos vīnus, iespējams baudīt gleznaino pilsētas panorāmu.
Jūras braucienu cienītāji var nomāt jahtas, kuterus vai tradicionālās laivas.
Līdzās ostai atrodas plaša arheoloģiskā zona ar ilīriešu un romiešu laika drupām – Ģimnāzija, Afrodītes templis, Hērakla templis, romiešu pirtis un villas ar mozaīkas fragmentiem. Akvedukts savieno cietoksni ar nelielu laukumu, kurā atrodas (pēc leģendas) Hipokrāta stādīta platāna.
Askleipiona.
Salas galvenais arheoloģiskais apskates objekts, atrodas 4 km no Kosas pilsētas. Tempļu komplekss, kas veltīts Apollona dēlam, ārstniecības dievam Asklēpijam, vienlaikus bija visīstākā dziednīca. Lielākajā laukumā atrodas neliela tempļa un strūklakas, medicīnas skolas un slimnīcas drupas. Augstāk atrodas Asklēpija un Apollona tempļi. Sešas kolonnas atjaunotas sākotnējā izskatā. Augšējā terasē saglabājušies pamati un dažas Asklēpija tempļa doriešu perioda kolonnas.
Nissiros sala
Nissiros sala -zslavēta milža Polivota sala, kurš, saskaņā ar leģendu, joprojām pilnmēness naktīs auro vulkāna krāterī. Krātera dziļums ir 25 metri, diametrs 350 metri. Jums būs iespēja apceļot Mantraki – salas administratīvo centru – pa gleznainām, šaurām ieliņām ar sniegbaltiem namiņiem, un, protams, apmeklēt Dievmātes Marijas klosteri, kas atrodas kalnā ar vairāk kā 200 pakāpieniem.
Kruīzs uz Kalimnos un Pserimos salām
Kalimnos – slavenā sūkļu sala. Galvenā pilsēta – Potia (Pofija) celta amfiteātra veidā pauguru nogāzēs virs ostas. Zvejnieku laivās varēsiet skatīt dabīgos sūkļus, uzzināt par to ieguvi un apstrādi. Pietura akmeņainajā Plati salā bezrūpīgai peldei. Pserimos sala ar 50 iedzīvotājiem un smilšu pludmalēm.
Rodas sala
Roda ir viens no populārākajiem starptautiskā tūrisma centriem Vidusjūrā. Tā izslavēta ar unikāliem keramikas izstrādājumiem, reti skaistiem taureņiem, neskaitāmiem vēstures pieminekļiem. Tie ir – vēsturiskais Rodas pilsētas centrs, kurā viduslaiku cietoksnī joprojām dzīvo cilvēki, antīkās Lindosas drupas, Mandraki līcis, kur agrāk stāvēja Rodas Koloss ar vienu kāju labajā, ar otru – kreisajā krastā.
Bodruma
Bodrumu dēvē par Turcijas Rivjēras galvaspilsētu. Romantikas un mīlestības pilsēta. Vienlaikus izslavēta pilsētas naktsdzīve un izklaides. Senatnē Bodrumu sauca par Halikarnasu. 350.gadā pirms mūsu ēras pilsētā tika uzcelta grandiozas cara Mevzola kapenes, kuras atzina par vienu no pasaules brīnumiem. Mūsdienu Bodruma ir apburoša kūrortpilsētiņa ar sniegbaltām ēkām, neskaitāmiem, vientuļiem līcīšiem un slaveno bāru ielu.
Grieķu vakars
Kalnos, tradicionālā Zia ciematā iespēja iepazīties ar vietējo garšvielu, rokdarbu un keramikas veikaliņiem. Baudīsiet pasakainu saulrietu un neaizmirstamu vakaru ar profesionālu dejotāju priekšnesumiem nacionālajos tautas tērpos.