1. diena
Lidojums Rīga–Dubrovnika. Izlidošana no Rīgas 09:35. Ielidošana Dubrovnika 11:15.
Pārbrauciens uz Dubrovniku.
Dubrovnika ir īsta Adrijas pērle, kopš 1979. gada iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viena no 3 skaistākajām Renesanses laikmeta pilsētām Eiropā līdzās Venēcijai un Amsterdamai.
Pārbrauciens uz Neumu. Izmitināšana viesnīcā.
Vakaru svinēsim Adrijas jūras piekrastē, Neumas pilsētā. Šī ir vienīgā apdzīvotā vieta Bosnijas un Hercegovinas teritorijā, kurai ir pieeja jūrai. Mums vēl pietiks laika nelielai pastaigai un peldei jūrā.
2. diena
Mēs šo dienu sākam ar atpūtu – atvēsinošu peldi vai pirmo saulesstaru ķeršanu.
Šodien mūs gaida romantiska un gastronomiska izbraukšana uz Pelešacas pussalu, kur kopš neatminamiem laikiem audzē pašas garšīgākās austeres un gatavo pašu populārāko vīnu Horvātijā.
Pussala ir slavena ne tikai ar austeru plantācijām un vīnu. Dubrovnikas republikai bija sāls ieguves un tirdzniecības monopols visā Balkānu pussalā. Sāli, kā vienu no republikas bagātības un varenības pamatiem, ieguva tieši šeit – pussalā. Bet, lai ienaidnieki nevarētu iebrukt un atņemt sāls raktuves, uz pussalas nodibināja Stonas pilsētu ar varenu aizsargmūri, kurš pilsētu tālredzīgi sadalīja 2 daļās Lielajā un Mazajā Stonā. Slavenā Stonas mūra celtniecību uzsāka 1334. gadā, kad Pelešacas pussalu iekļāva Dubrovnikas republikā.
Tālāk dosimies uz pussalas dienvidiem, brauksim cauri kūrortpilsētai Orebičai. Šeit Sv. Ilijas kalna pakājē no senseniem laikiem dzīvoja horvātu jūrnieku un kapteiņu dinastijas. Pilsētas vēstures sākums meklējams XVII gs. vidū, kad kāds kapteinis no Bakarras Pelešacas pussalā uzcēla cietoksni un nosauca to par Orebiču. Turku un pirātu iebrukumu laikā cietoksnis tika sagrauts, bet ap to izveidojusies pilsēta tika iesaukta par kapteiņu pilsētu.
Šeit beidzas autoceļš un sākas jūras pārceltuve, kas savieno Pelešacas pussalu ar mūsu tālāko ceļa mērķi – Korčulas salu.
Tieši pie šīs salas krastiem viņš kā Venēcijas republikas pavalstnieks piedalījās jūras kaujā starp Dženovu un Venēciju. Venēciešus sakāva, bet Marko Polo saņēma gūstā. Mūsdienās mājā, kurā dzimis Marko Polo, atrodas neliels muzejs. Marko Polo vārds pilsētā sastopams ik uz soļa – kafejnīcu nosaukumos, ceļojumu birojos un pat suvenīru veikalos.
Korčula ir vecākā pilsēta Adrijas jūras krastā, vecāka par Dubrovniku. Laikā no XII-XV gs. Korčula vairākkārt pārgāja no vienām rokām otrās. To ir pārvaldījuši slāvu kņazi, Venēcija, Ungārija, Dženova. Tad neilgs neatkarības laiks, un Korčula kļuva par Dubrovnikas republikas sastāvdaļu…
Pilsēta ir neliela, to var apiet 15-20 minūtēs, un pēc tam – var nopeldēties kristāltīrajā ūdenī pie varenajām viduslaiku pilsētas sienām vai arī pasēdēt ar slaveno Korčulas vīnu “Grk” vai “Poship”’ glāzi rokās kādā no krastmalas krodziņiem.
Atpakaļceļā apstāsimies vienā no vīnkopības saimniecībām, lai nodegustētu vietējos reģiona vīnus. Mūs sagaidīs bagātīgi klāti galdi, un viesmīlīgie saimnieki mums piedāvās nobaudīt ne tikai baltos un sarkanos vīnus, bet arī dažādus uzlējumus un liķierus no dabīgiem augļiem, kā arī rakiju un travaricu.
3. diena
Pārbrauciens uz slavenā romiešu imperatora Dioklektiāna dibinātajā Splitā. Jāatzīmē, ka atšķirībā no citiem romiešu imperatoriem Dioklektiāns neturējās pie varas un, nolicis savas pilnvaras, devās pavadīt mūža nogali dzimtajā Ilirijā, tagadējās Horvātijas teritorijā, kur bijušajam imperatoram 295. gadā tika uzcelta ap 30 tūkstošus kvadrātmetru plaša, grezna pils.
Ar laiku Dioklektiāna pils, kuru UNESCO iekļāvis Pasaules kultūras mantojuma dārgumu uzskaitē, pārvērtusies par pilsētu – nocietinājumu un kļuvusi par galveno Splitas ievērības objektu.
Pils teritorijā lieliski saglabājušies Jupitera templis – bijušais romiešu templis, kas viduslaikos pārvērsts par kristiešu baznīcu, arī Prokuraciju laukums, Katedrāle, Sudraba un Zelta vārti. Visi šie kultūras pieminekļi var pretendēt uz ievērojamāko kultūras pieminekļu statusu visā Adrijā.
Pilsētas arhitektūra, ar tajā valdošo visdažādāko stilu sajaukumu, ir unikāla. Tas piešķir Splitai neatvairāmu burvību.
Pēc vēsturiskās pilsētas daļas apskates ieteicam pastaigāties pa brīnišķīgo Splitas krastmalu, kas kļuvusi par Splitas vizītkarti.
Nākošā pilsēta, ar kuru iepazīsimies šajā ceļojumā, būs senā pirātu pilsētiņa Omiša. Jā, nebrīnieties, tieši pirātu pilsēta, jo vairākus gadu desmitus šeit saimniekoja jūras laupītāji, iedvešot bailes Adrijas jūras jūrniekiem un tirgotājiem. Šeit uz augstas klints, pie Cetinas upes ietekas jūrā, viņi uzcēla nepieejamu fortu.
Šodien Omiša ir viena no gleznainākajām Horvātijas pilsētām, kuras vizītkarte ir brīnišķīgas smilšu pludmales un interesanti suvenīri ar jūras un pirātu tematiku, kā arī lieliska virtuve.
4. diena
Šodien mūsu plānos ietilpst iepazīties ar musulmanisko Bosniju un Hercegovinu.
Pirmā mūsu pietura – Hercegovinas pērle – Kravices ūdenskritumi – lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m.
Neliels pārbrauciens, un mēs esam neoficiālajā dienvidu Hercegovinas galvaspilsētā Mostarā.
Izvietojusies klinšainajos Neretvas upes krastos, šī senā pilsēta ir interesanta ar divu atšķirīgu reliģiju klātbūtni. Vēl nesenā laikā viens upes krasts skaitījās horvātu puse, otrs – bosniešu. Attiecīgi vienā krastā dzīvoja katoļticīgie, otrā – musulmaņi.
Ievērojamākā Mostaras vieta – Vecā turku pilsēta ar savu neatkārtojamo atmosfēru, nenoliedzami Bosnijā un Hercegovinā ir visskaistākā. Pilsētas vizītkarte – pāri zaļganajiem Neretvas ūdeņiem izliecies Vecais tilts. Šo tiltu 1566. gadā uzbūvēja Mimarams Hairuddins. 1993. gada asiņainajā pilsoņu karā UNESCO aizsargāto tiltu sagrāva horvātu artilērija. Tiltu atjaunoja tikai 2004.gadā.
Nākamā pieturvieta – Blagaja, kur savu tecējumu sāk Buna. Spēcīga ūdens strūkla raujas laukā no milzīgas atveres alā. Virs tās klintis, kur 25 m augstumā ligzdo berkuti un alu baloži. Bunas izteka ir viena no varenākajām Eiropā.
Augstu klintīs virs Blagajas miestiņa redzams viduslaiku cietoksnis Herceg-Stejepan - pēdējā Hum valstiņas, mūsdienu Hercegovinas valdnieka hercoga Stepena Vukčiča rezidence.
Vēl viena Blagajas iezīme – pie kalnu upes atrodas vairāki restorāni. Pati upe vienkārši burbuļo no foreļu pārpilnības. Liekas, tās pašas prasās tikt uz šķīvja. Tieši tādēļ te esam ieplānojuši pusdienas.
5. diena
Atpūtas diena.
6. diena
Jūsu atvaļinājuma priekšpēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu laivu ekskursiju pa līci - zivju pikniku.
Vīns plūst kā upe. Aizraujošās horvātu mūzikas skaņas.
7. diena
Atpūtas diena.
8. diena
Pārbrauciens uz Dubrovnika lidostu. Izlidošana uz Rīgu 18:40. Ielidošana Rīga 22:15.
Cenā iekļauts:
- aviolidojums Rīga-Dubrovnika-Rīga;
- 7 naktis 4* viesnīcā Neumā (7 brokastis, 7 vakariņas) pie jūras,
- nododamā bagāža līdz 23 kg (1 rokas bagāžas vienība + personīgā manta, ne vairāk kā 8 kg),
- grupu līderu pakalpojumi
Pilna ekskursijas pakete - 220 EUR, bērniem ~ 150 EUR:
- ekskursija uz Stonu–Korčulu
- ekskursija Splitā un Omišā
- ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu
- ekskursija uz Dubrovniku
- transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
Papildus:
- veselības apdrošināšana
- audiogids ekskursijās Dubrovnikā ~ 2-3 EUR
- kuģa biļete Orebic-Korcula-Orebic - 8 EUR
- ieejas biļete Kravicas ūdenskritumos - 10 EUR
- zivju pikniks (ar izbraucienu ar laivu, pusdienām ar jūras zivīm, mīdijām un vīnu) ~ 35 EUR, bērniem līdz 12 gadiem ~ 25 EUR, bērniem līdz 17 gadiem ~ 30 EUR
- piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu atsevišķā istabā - 220 EUR
- transfērs lidosta-viesnīca-lidosta - 70 EUR
- tūrisma nodoklis viesnīcā - 7 EUR (1 EUR/diennaktī)
SVARĪGI!
- visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
- par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
- cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā!
- iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)
Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.