Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Brauciens uz Saaremas salu ar Minhauzena muzēja apmeklējumu

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Igaunija   »   Brauciens uz Saaremas salu ar Minhauzena muzēja apmeklējumu

1 diena Pērnava - Sāremā 
Sākas Jūsu ceļojums uz Sāremā salu. Pirmā apstāšanās barona Minhauzena Muzejā, kuras apmeklējums ir brīvprātīgs pēc vēlēšanās. Jo iespējams, ka kāds jau iepriekš bijis. Bet, ņemot vērā, ka ceļš ir tāls tehniska apstāšanās ir nepieciešama.Pārbrauciens uz Igaunijas vasaras galvaspilsētu Pērnavu, kur restorānā pie jūras kafijas pauze.  Pēc nelielas ekskurisjas pa kūrortpilsētu, kas ir Jūrmalas sadraudzības pilsēta, tur pie bijušās kūrmājas paklausīsimies iguņu popularā komponista un akordeonista Raimonda Valgres valšus un tango. Turpinām braucienu uz Sāremā salu.  No Virtsu ostas prāmis 30 minūtēs pārcels Jūs un tranportu uz Muhu salu.  Šajā salā dzimis igauņu rakstnieks Juhans Smūls. Pēc viņa romāna Latviešu drāmas teātrī ir tikusi iestudēta luga “Mežonīgais kapteinis Kihnu Jens”. Uz salas arī atrodas neliels zoodārzs, kura lepnums ir strausi. Apstāsimies pie vienas no vecākajām Igaunijas baznīcām sv.Katrīnas baznīcas kura celta 1267. gadā.  Apstāsimies pie viena no lielakajiem Eiropas meteorītu krateriem Kaali, kas veidojies ap 8000 gadus atpakaļ un ar tyo saistīti vairāki nostāsti. Ierašanās viesnīcā, kura atrodas Sāremā lielākajā pilsētā Kuresāre.  Vakariņas restorānā “Kuku” vai jebkurā citā pēc Jūsu izvēles. Atpūta. SPA centra apmeklējums. 
Nakts viesnīcā Kuresārē. 

2 diena – Sāremā 
Brokastis viesnīcā.  Pēc brokastīm dodamies izpētīt salas dienvidus – Sirves pussalu. Pa ceļam piestāsim Tehumardi memoriālā, kurš izveidots vietā, kur 1944.gada 8.oktobrī notika sīvas cīņas starp fašistiskās Vācijas armiju un padomju karaspēku. Par šo leģendāro II pasaules kara nakts kauju 1968.gadā uzņemta mākslas filma “ Cilvēki zaldātu šineļos”.  Sirves bāka ir viens no Sāremā magnētiem īpaši latviešiem, jo no Sirves bākas redzama Latvija. Ja, bāka būs atvērta, tad uzkāpsim 45 metru augstumā.  Pēc bākas apmeklējuma, gar kapteiņa Stebeļa komandpunkta paliekām, kas arī ir daļa no salas militārā mantojuma, dosimies Pilguses muižas virzienā. Šajā muižā, kuras vēsture iesniedzas 1558.gadā, kad tā sākta veidot ir ievērojama ar to, ka tajā dzimis slavenais jūras braucējs, viens no Antarktīdas pirmatklājējiem admirālis Fabians fon Belinshauzens (1778-1852).  Admirālis ir devis lielu ieguldījumu Krievijas impērijas jūraslietu attīstībā.  Pastaigāsim pa akmeņaino jūras piekrasti, jo Sāremā dolomīts ļoti plaši tiek izmantots celtniecībā ne tikai uz salas, bet visā Igaunijā. Iespējams tieši šeit atradīsiet savu “laimes akmeni”. 
Brīvais laiks pusdienām un atpūtai. Pēcpusdienā Kuresāres bīskapa pils apmeklējums. Tā labi saglabājusies pēc 1904.-1912. gada atjaunošanas darbiem. Interesanti, ka tajā ir saglabājusies tā saucamā “Lauvu bedre”, kur pēc nostāstiem turēts lauva, kas barots ar noziedzniekiem. Vakariņas restorānā ar tradicionālu igauņu virtuvi “Vesi” (Dzirnavas) vai jebkur citur pēc viesu vēlmēm.  Nakts viesnīcā Kuresārē.

 
Очарование острова Сааремаа! - Эстония - из Даугавпилса - Для ...
 
3 diena Sāremā 
Pēc brokastīm viesnīcā dodamies uz pareizticīgo sieviešu klosteri, kur tiksimies ar mūķenēm, kuras pastāstīs par klosteri, klostera dzīvi un atvērs baznīcu. Interesanti, ka sala, kur ap 90% dzīvo igauņu 1897.gadā 31,9% iedzīvotāju bija pareizticīgie, bet Kuresāre bija otrā vietā aiz Narvas pēc pareizticīgo skaita. Tajā pašā laikā Tallina atradās tikai 5 vietā. 
Brauksim ciemos pie ziepju meistares Ea, kas kopa ar savu vīru izveidojuši nelielu ziepju darbnīcu “Goodkarma”, kur Jums ne tikai pastāstīs, bet ļaus pašiem izveidot savu ziepi, kura, protams, paliks Jums lietošanā. Būs arī iespēja iegādāties meistaru veidotās ziepes, kas ir izgatavotas no eko produktiem par cenu, kas draudzīgāka nekā suvenīru veikalos. 
Ekskursija turpināsies uz salas ziemeļiem, kuru bieži apzīmē, kā tuvo pasaules malu. Šāda sajūta rodas stāvot uz Pangas klints un vērojot jūru. 21 metru augstā klints pagātnē ir bijusi salas iedzīvotāju svētvieta un no tās upurēti dzīvnieki. Šī ir arī pārbaudīta vieta, kur var atrast Juras perioda jūras dzīvnieku fosīlijas. Fantastisks jūras un kadiķu mežu kokteilis, kurā patīkami uzturēties un viegli elpot. 
Pusdienas nebūs restorānā, bet tiks klātas piknika veidā. Foreles gan būs jāķer pašiem. Pēc tam tās meistars apmēram 30 minūšu laikā nogrillēs. Tik gardas vēl nebūs ēstas, jo tās dzīvo dabiskā ūdens krātuvē ar dzidru, tīru avota ūdeni.  Pēc pusdienām atgriežamies viesnīcā un būs brīvais laiks apmeklēt SPA centru. Vakariņas restorānā “Castello” vai jebkurā citā pēc Jūsu izvēles. 
Nakts viesnīcā Kuresārē. 
 
4 diena Sāremā -Rīga (350 км) 
Brokastis viesnīcā. 
Pēc brokastīm SPA centra apmeklējums  un dodamies mājup. Pa ceļam Anglas vējdzirnavu apmeklējums, bet Muhu salā iegādāsimies iespējams gardāko maizi Igaunijā vai pat visā Baltijā – Muhu leib. 
 
Viesnīca 3*  499 eur
Viesnīca 4*  549 eur
 
Ceļojuma cenā iekļauts: 
ērts transports saskaņa ar programmu  (Latvija – Igaunija- Latvija)
prāmja biļetes Virtsu – Kuivatsu -Virtsu
nakšņošana izvēlētajā viesnīcā (3* vai 4*)
gida pakalpojumi saskaņā ar programmu krievu un latviešu valodās
Kuresāres pils- muzeja apmeklējums
ziepju izgatavošanas mesitarklase
pikniks ar foreļu ķeršanu, kūpināšanu un ēšanu 

Papildus izmaksas: 
Adrošināšana pēc izvēles
Pusdienas un vakariņas pēc izvēles
 

  

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home