Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Ceļojums uz Gruziju un Armēniju

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Armēnija   »   Ceļojums uz Gruziju un Armēniju
Ceļojuma cena
+ eksk. pakete
Ceļojuma cena
bez eksk. pakete
549 EUR + 189 EUR 718 EUR
589 EUR + 189 EUR (24.10.) 758 EUR
 
1. diena
Tikšanās Rīgas lidostā
Lidojums Rīga- Erevānu ~20:15-01:30.
 
2. diena
Ierašanās. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta.
Brokastis.
Sāksim ekskursiju ar Armēnijas galvaspilsētas – Erevānas apmeklējumu, kura ir kultūras, ekonomiskas un politiskas centrs. Erevānieši nekad nesteidzas, bez steigas ejot pa pilsētas bulvāriem var šķist, ka pilsētā ir mūžīgās brīvdienas. Lielākā daļa ēku pilsētas centrā ir dekorētas ar sārtas krāsas akmeņu flīzēm.
Ekskursiju brauciens Erevāna, Ararata rūpnīca (ieejas biļete rūpnīcā tiek apmaksāta papildus – 12 € ).
 
Ečmiadzinas katedrāles apmeklējums. Tā ir visvecākā baznīca pasaulē un armēņu garīgais centrs. Ečmiadzinas muzeja apmeklējums. Pusdienas privātajā sektorā! Mums tiks pasniegtas pusdienas ļoti skaistā privātā sektora (piemaksa 17 € ), namā , kura saimnieks audzina bērnus no bērnu nama. Šeit bērni mācās gatavot tradicionālos armēņu ēdienus un pavada laiku radošās nodarbībās. Pēc gardām pusdienām būs iespēja apskatīt šī viesmīlīgā nama mākslas galeriju. Kā arī apmeklēt darbnīcu, kur varēs iegādaties bērnu veidotos suvenīrus.
Ararata konjaka rūpnīcas apmeklējums. Armēņu konjaks Ararats ir viens no labākajiem pasaulē, un šīm zīmolam ir sava unikālā vieta pasaules lielāko uzņēmumus sarakstā.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.
 
3. diena
Brokastis.
Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz Gegardas klosteri, Gārnija templi un Sevanas ezeru un klosteri Sevanavank (papildus maksa 30 € ).
Gegardas klosteris. Apskatīsim baznīcu, kura celta XIII gs. un alu tempļus, kas tika celti pirms tūkstoš gadiem vēl pagānu laikos, kurus vēlāk pārvērta par dievnamiem. Piemineklis iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Brīvais laiks, iespēja paēst un piedalīties meistarklasē (par papildus maksu 18 € ). Gārnija pagānu tempļa apskate. Piemineklis iekļauts UNESCO sarakstā (papildus apmaksa par ieejas biļetēm ~ 5 € ).
 
Mēs apmeklējam Sevanas augstkalnu ezeru, vislielāko ne tikai Armēnijā, bet visā Kaukāza reģionā. Tas atrodas 1900 metru augstumā virs jūras līmeņa. Lai cik arī nebūtu karsts ielejā, šeit vienmēr ir patīkami svaigi. Sevana ezers ir vulkāniskas izcelsmes, ainava šeit ir ļoti gleznaina: ar priedēm apaugušas kalnu nogāzes, alpu pļavas, stepes un savvaļas pludmales. Visa apkārtējā teritorija ir nacionālā parka zona. Ezera pussalā atrodas viena no pazīstamākajām Armēnijas apskates vietām - Sevanavanka klosteris, kas atkal darbojas mūslaikos. Agrāk šeit aiz drošajām sienām atradās vairākas baznīciņas, sardzes tornis, klostera celtnes un saimniecības ēkas. Zināms, ka 921. gadā mūki pat piedalījās kaujās ar arābu iebrucējiem, un Armēnijas ķēniņš pateicoties mūku atbalstam - uzvarēja. Līdz mūsdienām saglabājušās divas baznīcas - Surba Arakeloca baznīca (874. g.) un Surba Karapeta (305. g.).
Atgriešanās viesnīcā.
 
4. diena
Brokastis.
Numuru atbrīvošana.
Dodamies ekskursijas braucienā uz Gjumri pilsētu, kuru dēvē arī par Armēnijas kultūras galvaspilsētu. Šeit ir ļoti labi saglabājies pilsētas vēsturiskais centrs ar skaistām 19.-20.gs. ēkām, daudziem muzejiem, kuros varat iepazīties ar Gjumri vēsturi.. Mēs dosimies pastaigā pa Gjumri vēsturisko centru, lai iepazītu tā nozīmīgās vietas: Vardananta laukumu, armēņu baznīcu, Kešišjanu un Dzitohcjanu ģimeņu mājas. Kā arī iepazīsimies ar vietējiem ielu māksliniekiem , kuri atdarina Bossa un Matīsa stilus. Uzzināsim krievu baznīcas Plpan Žan aizraujošo stāstu un daudzus citus interesantos notikumus pilsētas vēsturē. Tiem, kas vēlēsies, būs iespēja ielūkoties aktiera Mgera Mkrtčjana un dzejnieka Avetika Isaakjana muzejos.
Pusdienas (par papildus maksu 18 € ).
Nakts viesnīcā
 
5. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ceļš uz Gruziju.
Ahtalas baznīcas un klosteru kompleksa apmeklējums. Ahtalas pili 10.gs. ir uzcēlis armēņu karalis Dāvids. 1188. gadā tika uzcelta Sv. Dievmātes baznīca, kuras sienas klāj 12.-13. gs. freskas. Piedāvajām pusdienas (piemaksa 17 € ).
Šeit varēsiet redzēt viduslaiku pirti, pasaulē pirmo pieminekli laulības gredzeniem, armēņu karaļu pils drupas, Kaukāzā senāko rūpnīcu, kā arī virkni citu interesantu pieminekļu… Tālāk redzēsim Ahpata klosteri, kuru 977. gadā uzcēlis armēņu karalis Ašots III. Tas ir viens no skaistākajiem kultūras un garīguma pieminekļiem. Šeit darbojās pirmā universitāte Armēnijā, kura tika atklāta 10. gs. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.
Robežas šķērsošana.Ierašanās Tbilisi.
Nakts viesnīcā.
 
6. diena
Brokastis.
Ekskursija pa Tbilisi pilsētu. Tbilisi ir viena no skaistākajām Aizkaukāza pilsētām. Šeit daba it kā saplūst ar cilvēka rokām radīto, atstājot savas pēdas uz arhitektūras objektiem un veseliem ansambļiem. Ekskursijas laikā mēs dosimies augšup kalnos ar funikulieri uz Narikala cietoksni – visslavenāko un senāko Tbilisi vēstures pieminekli. Tā komplekšā ir apkopota dažādu laikmetu liecības. Pilsētas iedzīvotāji dēvē cietoksni par “pilsētas dvēseli un sirdi”. Cietoksnis celts IV gs. Sololakas kalnu grēdas virsotnē. No šejienes paveras brīnišķīgas ainavas uz kuru fona katrs, kurš šeit ir nokļuvis iemūžina sevi fotogrāfijā.
 
Tālāk mēs dodamies uz vecpilsētu un nokļūstot uz pilsētas laukuma, varēsim vēlreiz aplūkot Narikāla cietokšņa drupas pilsētas augšējā daļā. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karsto sērūdeņraža ūdeni iegūst no avotiem, kas tek no Tabori kalna. Savu laiku pilsētā bija uzceltas speciāli aprīkotas vietas, kur varēja piestāt karavāni, kā arī tirdzniecības nami un amatniecības darbnīcas. Gājēju ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām jūs redzēsiet pieminekli vienam no mūslaiku labākajiem režisoriem - Sergejam Parajanovam. Pasaule tiltu – mūsdienu arhitektūras šedevru, pastaigāsimies pa Rikes parku – jaunu atpūtas zonu Tbilisi centrā gar Kūras upi.
Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
7. diena
Brokastis.
Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz " Kahetiju, Bodbe, Signagi" (papildus maksa 35 € ).
Brauciens uz Gruzijas vēsturisko austrumu reģionu – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai.
Apmeklēsim Gruzijas Vīna rupnīcu (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 € ).
Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzīts Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tā ir viena no pirmajām kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildus maksa 17 € ). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Jūs varēsiet apmeklēt Sv. Nino kapu un iedomāties savu vislielāko vēlēšanos, leģenda vēsta, ka visas vēlēšanas piepildās.
 
Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir radusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies cietokšņa siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju.
Vakarā (pēc vēlēšanās) būs iespēja nobaudīt vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsiet baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 37 € ).
Nakts viesnīcā.
 
8. diena
Numuriņu atbrīvošana.
Transfērs uz lidostu.
Lidojums Tbilisi-Rīga (~05:30-08:55)
 
*tūre 24.10. - 2 papildus brīvas dienas Gruzijā.
 
Cenā iekļauts:
 • Lidojums Tbilisi-Rīga
 • Rokas bagāža 8 kg
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg
 • 7 naktis viesnīcās ar 6 brokastīm
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Lidojums Rīga-Erevāna
 • Pasažieru nodevas
Ekskursiju pakete 189 € :
 • Ekskursijas brauciens uz Gjumri pilsētu
 • Ekskursijas brauciens uz Akhtalas baznīcu un klosteru kompleksu
 • Transporta apkalpošana
 • Ekskursija Tbilisi
 • Ekskursijas brauciens Erevāna, Ararata rūpnīca
Papildus (uz vietas):
 • Svētku vakariņas ar mūziku un dejām - 37 €
 • Pusdienas Gjumri - 18 €
 • Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku, Gegardas klosteris un Gārnija templi - 30 €
 • Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe, Signagi - 35 €
Papildus:
 • Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos - 150 €
 • Veselības apdrošināšana
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
 • Tūrisma nodeva

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home