Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

COVID19 informācija ceļotājiem!

   Ceļošana koronavīrusa pandēmijas laikā

   Kā ceļot Covid laikā? Galvenie ierobežojumi iebraucot uz Ēģipti, Turciju, Spāniju, Maldivu s. Seišēlu S. un citur.
   Pilna informāčija
   šeit ( Informācija par došanos uz ārvalstīm un ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā)   Cilvēki, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, varēs neievērot pašizolāciju.
     Šis ir nākamais solis papildu atvieglojumu ieviešanā vakcinētiem cilvēkiem. Lai neievērotu pašizolāciju, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.
   Šādu apliecinājumu bez maksas varēs iegūt ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija. Pašizolācija atgriežoties Latvijā, joprojām būs jāievēro cilvēkiem, kuri būs bijuši trešajās valstīs.
     Šāds nosacījums būs spēkā, jo daļā šo valstu izplatās jauni vīrusa paveidi un ļoti svarīgi ir nepieļaut šo celmu izplatību Latvijā. Plašāk par esošajiem un plānotajiem papildu atvieglojumiem vakcinētiem cilvēkiem lasi: 


   PIRMS DOŠANĀS UZ MELNKALNI

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Melnkanes lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Melnkalnes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Dzimšanas dati
   • Pases numurs/Personas kods
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   • QR kods vai zīmogs un paraksts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

   • Bērniem līdz 5 gadu vecumam
   • COVID-19 izslimojušām personām, kuras var uzrādīt dokumentu ar pozitīvu IgG antivielu testu, izdotu ne vairāk kā 30 dienas pirms ielidošanas Melnkalnē. Dokumentam jābūt oriģinālam angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt ar notariāli apstiprinātu tulkojumu angļu valodā.
   • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 7 dienas pirms ierašanās Melnkalnē. Tūristam jāuzrāda dokumenta, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam

   SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz medicīniskās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES MELNKALNĒ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Melnkalnes lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
   • Tiek piemērota komandantstunda (no pulksten 00:00 līdz 5:00). Naktsklubi, bāri un diskotēkas ir slēgtas.
   • Brīvdienās pārvietošanās starp pilsētām ir aizliegta (no piektdienas pulksten 00:00 līdz pirmdienas pulksten 5:00). Ierobežojumi neattiecas uz organizētām ekskursijām un transfēriem starp lidostām un viesnīcām.
   • Lielveikali, galerijas, muzeji ir atvērti līdz pl. 22:00.

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Melnkalnes valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un ēdināšanas (jau rezervētajā vai citā viesnīcā) izdevumus un, ja nepieciešams, ārstēšanos valsts slimnīcās.

    

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Melnkalnes valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

    


   PIRMS DOŠANĀS UZ BULGĀRIJU

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Bulgārijas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā veidā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Ceļojot uz Bulgāriju, var veikt arī antigēnu testu (RAT - no mutes un deguns dobumiem), bet tests ir jāveic ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Bulgārija. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Informācija Covid-19 PCR vai antigēna (RAT) testa veikšanai:

   • Katram ceļotājam (gan pieaugušajiem, gan bērniem un arī zīdaiņiem) negatīvs testa rezultāts būs jāuzrāda gan pirms izlidošanas no Rīgas lidostas, gan ierodoties Bulgārijas lidostā
   • Pasažieriem, kuri no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā ir inficējušies ar COVID-19 vīrusu un kuru PCR vai antigēnu (RAT) tests joprojām ir pozitīvs - tiks atļauts ceļot uz Bulgāriju. Šiem pasažieriem jāuzrāda ārsta izziņa Nr. 027/u angļu valodā vai medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona ir izslimojusi ar COVID-19 laika posmā no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā, kā arī pozitīvs Covid 19 tests. 
   • Pirms došanās ceļojumā mēs lūdzam visus pasažierus iepazīties ar drošības pasākumiem, kas noteikti, ceļojot uz Bulgāriju, kā arī aizpildīt un paņemt līdzi visus nepieciešamos dokumentus.

    

   COVID-19 testa sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds (kā ir norādīts pasē vai ID kartē)
   • Pases numurs / ID kartes numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un negatīvs rezultāts
   • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un pozitīvs rezultāts tiem, kuri ir izslimojuši ar COVID-19 no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA 

    

   Visiem ceļotājiem, neatkarīgi no vecuma, jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, lai ieceļotu Bulgārijā, un to var atrast ŠEIT (https://www.tourism.government.bg/sites/tourism.government.bg/files/documents/2020-05/deklaraciya_za_putuvane_na_sobstven_risk_en-2.pdf).

   Informācija par ceļotāju veselības veidlapu:

   • Veidlapa ir jāaizpilda papīra formātā pirms ierašanās Bulgārijā, un tā ir jāuzrāda, atlidojot uz galamērķi. Tūristi ir personīgi atbildīgi par pareizās informācijas sniegšanu veidlapā!
   • Lūdzu ņemiet vērā, ka, aizpildot veidlapu, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese vai kūrorts un viesnīca, kurā plāno uzturēties Bulgārijā.

   APDROŠINĀŠANA

   • Bulgārijas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem saistībā ar COVID-19 inficēšanos.
   • Novatours stingri iesaka ceļotājiem pirms ceļojuma iegādāties apdrošināšanu, kas sedz Covid-19.
   • Ceļotājiem, kas nav iegādājušes apdrošināšanu, jāņem vērā, ka saslimstot, viņiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas un citi izdevumi pašiem! 

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

    

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM BULGĀRIJĀ

   • Ceļotājiem izlases veidā Bulgārijas lidostā var tikt mērīta temperatūra vai veikts COVID-19 tests.
   • Lidostā un lidmašīnā obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
   • Galamērķī slēgtās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā, obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
   • Sabiedriskās vietās ir prasība ieturēt 1,5–2 metru distanci ar citiem cilvēkiem.
   • Restorāni, kafejnīcas, lielveikali, veikali (izņemot lielas platības, virs 300 kv.m) ir atvērti ar dažādiem ierobežojumiem.
   • Slēgti: nakts klubi un bāri, lielveikali (virs 300 kv.m).
   • Bulgārija stingri ievēro Pasaules ceļojumu un tūrisma padomes (WTTC) izstrādātos drošības protokolus.
   • Bulgārijas lidosta, transfēra un viesnīcas personāls, kā arī citi dienesti un pavadoņi ir stingri kontrolēti saistībā ar drošības nodrošināšanu.

    

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Ja pasažieris Bulgārijā izjūt COVID-19 vīrusa simptomus (drudzis, apgrūtināta elpošana, klepus) vai citus simptomus, kas norāda uz šo slimību, ceļotājam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis.

   Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas, ar ko ceļo kopā, tiek izolēti viesnīcas numurā, un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo diagnozi. Viesi vismaz 10 dienas paliks izolēti, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi.

   Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās Bulgārijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja tūrists ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja ceļotājam nav  apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā pašiem (ieskaitot medicīniskos izdevumus).


   Pirms došanās uz Grieķiju

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Grieķijas lidostā (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Izņēmumi Covid-19 PCR testa veikšanai:

   • bērniem līdz 5 gadu vecumam nav jāveic tests;
   • Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem ar oficiālu sertifikātu angļu valodā. Pilna vakcinācija jāveic ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā.
   • COVID-19 izslimojušām personām -  pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 2 mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā 9 mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā.

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs / ID kartes numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA (Passenger Locator Form)

   Visiem tūristiem iepriekš pirms ierašanās Grieķijā ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form). Veidlapu varat atrast ŠEIT

   Informācija par ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form):

    

   • Dodoties atpūtā uz Grieķiju: Viena veidlapa jāaizpilda vienai ģimenei (viens ģimenes loceklis var savā veidlapā pievienot līdzbaucējus no vienas ģimenes)
   • Veidlapa jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas (divas dienas) pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Grieķiju, bet ne vēlāk kā pulksten 23:59 iepriekšējā dienā pirms ierašanās Grieķijā.
   • Pēc veidlapas izpildīšanas pasažieri saņems QR kodu, kuru vajadzēs uzrādīt Grieķijas lidostā. QR kodu var uzrādīt printētā vai digitālā veidā (mobilajā telefonā).
   • Ja pasažieris pirms lidojuma nevar uzrādīt QR kodu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. 
   • Aviopārvadātājs pārbaudīs QR koda apstiprinājuma e-pastu pirms iekāpšanas lidmašīnā.

   Visit Greece lietotne - ļoti ieteicams pirms ierašanās Grieķijā bez maksas lejupielādēt mobilajā telefonā.

    

   Drošība ceļojuma laikā

    

   • Pēc nejaušības principa var tikt veikti RAPID antigēna testi Grieķijas lidostā.
   • Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc SARS-Cov-2 paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas ar ko ceļo kopā tiek nogādāti karantīnas viesnīcās un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo testa rezultātu. Tūristi uzturēsies karantīnas viesnīcās vismaz 10 dienas, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi. Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās sedz Grieķijas valsts.

    

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

    

    

   • Karantīna vai nu īpašos numuros tajā pašā viesnīcā (ja iespējams), vai viesnīcās, kas paredzētas COVID-19 slimniekiem. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, atkal būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu.
   • Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbaucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā.
   • Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

   PIRMS DOŠANĀS UZ TURCIJU

   CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT. 

   SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams. Bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

   Viesnīcu adreses ŠEIT

    

   COVID-19 TESTS

   JAUNUMS! Sākot ar 15.05.2021. pasažieriem, kas ierodas Turcijā no Latvijas un Igaunijas, nav jāuzrāda negatīvs COVID-19 PCR testa rezultāts. Bet mēs ļoti iesakām pirms došanās uz Turciju patstāvīgi veikt COVID testu, lai pārliecinātos, ka esat vesels un varat bez rūpēm baudīt atvaļinājumu.

   Visiem pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Turcijas lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts (72 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts), kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība). Pasažieri, kuri nevar uzrādīt negatīvu COVID-19 testa rezultātu, netiks ielaisti lidmašīnā.

   COVID-19 testa laikā  jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   APDROŠINĀŠANA

   Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

   Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanas veidus:

    

   • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
   • Izmitināšanas un ārstēšanas atbalsta apdrošināšana (Treatment coverage and Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanas (līdz 3000 EUR) un apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

   Plašāku informāciju par katru apdrošināšanas veidu un nosacījumiem var atrast (angļu valodā): https://tga.gov.tr/insurance/

   Jūs varat pasūtīt apdrošināšanu (angļu valodā): https://www.covidinsurance4turkey.com/

   Šīs apdrošināšanas nesedz izmaksas par slimo ceļotāju radinieku izmitināšanu, kā arī izmaksas par ceļotāju atgriešanos no brīvdienu galamērķa pēc pašizolācijas.

   !!!SVARĪGI: Personām no 66 gadu vecuma iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu Latvijas apdrošināšanas kompānijās!

    

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES TURCIJĀ

   • Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
   • Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
   • Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

    

   SVARĪGI! Turcijā tagad ir obligāti jāvalkā maskas slēgtās viesnīcu zonās (ēkā, restorānos, vestibilā, bāros utt.).

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM (no 17.05.2021. līdz 01.06.2021.)

     • Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
     • Turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 21:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 21:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
     • Komandantstundu laikā maiznīcas un pārtikas veikali būs atvērti no pulksten 9:00 līdz 20:00 un nedēļas nogalē tie būs atvērti no pulksten 10:00 līdz 17:00
     • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
     • Visās ēdināšanas vietās, piemēram, restorāni, kafejnīcās, konditorejas piedāvās ēdienu līdzņemšanai un piegādei tikai no pulksten 7:00 līdz 20:00.
     • Turku pirtis, saunas, masāžas saloni, peldbaseini, atrakciju parki utt. pakalpojumi ir apturēti. Viesnīcās šie pakalpojumi tiks sniegti tikai klientiem.
     • Iepirkšanās centri darba dienās strādās no pulksten 10.00 līdz 20.00. Brīvdienās būs slēgti.
     • Ielu veikaliņi darba dienās strādās no pulksten 7.00 līdz 19.00. Brīvdienās būs slēgti.
     • Sporta zāles, skaistumkopšanas centri, turku pirts, spa, saunas, tematiskie parki, interneta kafejnīcas, teātri, kinoteātri, koncertzāles, kafejnīcas, bāri un visi līdzīgi pakalpojumi uz laiku paliks slēgti līdz turpmākam paziņojumam.
     • Apģērbu, galantērijas, stikla un metālizstrādājumu veikali mazumtirdzniecībā būs atvērti darba dienās no pulksten 7:00 līdz 20:00.
     • Starppilsētu braucieni ir atļauti ārpus komandanta stundas. Ceļošana ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu būs atļauta visu laiku. 

   POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

     • Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/ .
     • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā, var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimtsības gadījumā palikt karantīnā savā viesnīcā speciāli atvēlētajā numuriņā. (viesnīcu sarakstu, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un nosacījumus meklējiet ŠEIT).
     • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā un dzīvo viesnīcā, kas nenodrošina numurus inficētajiem tūristiem, Novatours palīdzēs atrast piemērotas naktsmītnes un segs izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas (nepārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu). Šis piedāvājums attiecas tikai uz rezervācijām ar izlidošanu 2021.gada maijā un jūnijā. Numura veids un ēdināšanas tips var atšķirties no iepriekš rezervētā. 
     • Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.

   Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, Novatours apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

    

     • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
     • Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, Novatours palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
     • Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.


   Jaunumi par ceļojumu ierobežojumiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas

   Ceļotāju drošība ir mūsu prioritāte, tāpēc mēs aktīvi sadarbojamies ar partneriem, lai noskaidrotu aktuālāko informāciju. Tiem klientiem, kas šobrīd gaida savas ieplānotās brīvdienas, piedāvājam informāciju par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās. Aktuālākā un papildu informācija tiks izvietota un atjaunināta šeit, mūsu mājas lapā. Pirms ceļojuma mēs iesakām pārbaudīt drošības prasības tās viesnīcas oficiālajā mājas lapā, kuru dodieties apmeklēt.

   Informācija ceļojot caur Igauniju

   Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Igaunijas dodas uz  galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais pārvadātājs SmartLynx Airlines un uzņēmējvalsts 

   Ceļojot caur Igauniju:

   • Tranzītā caur Igauniju ir nepieciešams COVID – 19 tests Izņēmuma gadījumi, kad tests nav jāveic tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu. 
   • Vairāk informācijas no Igaunijas Valdības mājas lapas ŠEIT
   • Tallinas lidostā nejauši izvēlētajiem pasažieriem var pārbaudīt temperatūru un veikt COVID-19 testu.
   • Papildus informācija par drošības prasībām no Tallinas lidostas mājas lapas atrodama ŠEIT
   Informācija ceļojot caur Lietuvu

   Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Lietuvas dodas uz  galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais aviopārvadātājs un uzņēmējvalsts. 

   Ceļojot caur Lietuvu:

   • Ceļojot uz Lietuvu nav nepieciešams veikt COVID-19 testu, kā arī pašizolācija tranzīta gadījumā no Latvijas nav jāievēro. Tomēr, ja ceļojat tranzītā caur Lietuvu uz Tenerifi, Ēģipti vai kādu citu galamērķi IR nepieciešams veikt COVID-19 testu!
   • Neatkarīgi no transporta, ko ceļotāji izmanto tranzītā caur Lietuvu, ne ilgāk par 12 stundām, NAV nepieciešams aizpildīt NPHC veidlapu.
   • Ja galamērķis ir Lietuva, tad IR jāaizpilda NPHC veidlapa. Tā atrodama ŠEIT
   • Papildus informācijas no Lietuvas Veselības Ministrijas ŠEIT
   Drošības nodrošināšana Ēģiptē

   Saskaņā ar Ēģiptes varas iestāžu lēmumu pasažieri, kuri ir Latvijas Republikas pilsoņi un kuri ierodas tūrisma nolūkā ar tiešajiem lidojumiem uz Hurgadu vai Šarmelšeihu, tiks atbrīvoti no vīzu nodevas līdz 2021. gada 30. aprīlim. Tas attiecas tikai uz Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri ir iegādājušies ceļojumu ar izmitināšanu.

   Tiem, kas iegādājušies tikai aviobiļetes, vīzu režīms tiks piemērots. Rezervācijas sistēmā bezmaksas vīzu automātiski pievieno visām rezervācijām, kas veiktas ar izmitināšanu.

   SVARĪGI! Ārvalstnieka un nepilsoņu pases turētājiem joprojām ir pienākums saņemt vīzu vēstniecībā pirms ceļojuma. Informējam, ka vīzas noformēšana ir par maksu.

   SVARĪGI! Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieka ārstēšanu tikai valsts slimnīcā un segt papildu izdevumus par izmitināšanu gan ar COVID-19 saslimušajai personai, gan ģimenes locekļiem. Atgriešanās atpakaļ Latvijā būs tūristu atbildība.

   SVARĪGI!: Pases derīguma termiņam, dodoties uz Ēģipti, ir jābūt vismaz 6 mēneši no atgriešanās dienas. Kā arī informējam, ka  neuzņemas atbildību par robežu un migrācijas dienestu pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz tūristu.

   Pirms došanās uz Ēģipti:

   Attiecībā uz koronavīrusa (COVID-19) izplatības kontroli Ēģiptē, ir noteikti papildu iebraukšanas nosacījumi, lai nodrošinātu maksimālu drošību visiem pasažieriem.

   Pasažieriem no sešu gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Ēģiptē (t.i., ja līdz ierašanās Ēģiptes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm. Turklāt visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda Valsts veselības kartes veidlapa un ceļojuma apdrošināšana.

   Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   SVARĪGI! Veicot Covid-19 PCR testu un aizpildot veidlapu, jāizmanto tā paša dokumenta (pases) dati, kas tiks izmantoti tālākai ceļošanai. Atgādinām, ka ceļošanai uz Ēģipti kā ceļošanas dokuments ir derīga tikai pase.

   COVID-19 PCR testa nosacījumi:

   • COVID-19 PCR testa rezultātam ir jābūt oriģinālam drukātam dokumentam ar zilo zīmogu un daktera parakstu vai QR kodu (ne visas laboratorijas nodošina QR kodu). Cita veida (formāta) rezultāti netiks pieņemti. Reģistrējoties testam klientam ir jānoskaidro, vai klīnika spēs nodrošināt nepieciešamās prasības. 

   SVARĪGI!: Ja, klientam nav iespējas saņemt testa rezultātu ar QR kodu, tad uz orģinālā testa rezultāta jābūt iespiestam laboratorijas zīmogam (zilā krāsā) un nepieciešams ārsta paraksts. Gadījumā, ja testa rezultātam ir QR kods, tam nav nepieciešams zīmogs (zilā krāsā) un paraksts no laboratorijas. Dodoties ceļojumā, testa rezultāts ir jāņem līdzi drukātā veidā. Tūristam var lūgt arī uzrādīt sertifikātu savā mobilajā telefonā no oficiālās laboratorijas e-pasta adreses.

   • Testa rezultātam jābūt angļu valodā!
   • Covid-19 PCR testā jābūt norādītai skaidrai un korektai klienta informācijai: vārds, uzvārds, pases numurs, testa datums un laiks, laboratorijas identifikācija un kontaktinformācija, testa parauga ņemšanas metode un negatīvs rezultāts.
   • Jebkurš ar roku rakstīts COVID-19 PCR tests nebūs derīgs.
   • Klientiem būs jāveic COVID-19 PCR tests lidostā , ja testa rezultāts neatbildīs iepriekš minētajiem punktiem.

   Lai reģistrētos COVID testam Latvijā, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), uz kuru zvanot jūs varat pieteikties testa veikšanai. Ja jums ir kādi jautājumi vai neskaidrības par testu vai rezultātiem, varat zvanīt uz informatīvo tālruni 8345. Piesakoties testam, norādiet, ka testa rezultāts jums nepieciešams angļu valodā.

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu COVID-19 PCR tests ir bez maksas, bet bez nosūtījuma tiek piemērota maksa.

   Lūdzu, pārbaudiet un iesniedziet nepieciešamos ceļošanas dokumentus pirms došanās uz Ēģipti (neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties as savu ceļojuma aģentu, kurš palīdzēs ar dokumentu aizpildīšanu):

   • Ēģiptes Valsts veselības kartes veidlapa

   Drošības nodrošināšana Ēģiptē:

   Lidostās tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ceļošanas dokumenti un bagāža tiek dezinficēti. Ceļojot, lidostā obligāti jānēsā sejas aizsargmaska. Arī Ēģiptē sejas aizsargmaskas ir obligātas vairākās vietās - restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Par noteikumu neievērošanu likumsargiem ir tiesības uzlikt naudas sodu 50 EGP apmērā.

   Ēģiptē tiek stingri ievēroti pasaules ceļojumu un tūrisma padomes (WTTC) izstrādātie drošības protokoli. Ēģiptes lidostas, transfēra un viesnīcas personāls, kā arī citi pakalpojumi un pakalpojumu sniedzēji ir rūpīgi pārbaudīti.

   Ēģiptē, ja pasažierim rodas COVID-19 vīrusa simptomi (drudzis, elpas trūkums, klepus) vai simptomi, kas norāda uz šo slimību, piemēram, garšas un smaržas zudums, drebuļi, iekaisis kakls, caureja vai vemšana, viņam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis.

   Plašāku informāciju par visiem Ēģiptes drošības pasākumiem (angļu valodā) skatiet ŠEIT.

   SVARĪGI!: no 25. janvāra, iebraucot Latvijā, būs derīgs tikai viena veida tests - polimeriāzes ķēdes reakcijas (PCR) tests (Polymerase chain reaction (PCR) test). (Mūsu pārstāvji galamērķī sniegs padomu, kur var veikt testu un palīdzēs ar transportu. Covid-19 PCR testa cena ir no 30$.).

   Drošības nodrošināšana Tenerifē

   Pirms došanās uz Tenerifi:

   • Visiem pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Tenerifes lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts;
   • Visiem tūristiem, kas dodas uz Tenerifi, ir obligāti 48 stundu laikā pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda veselības veidlapa vietnē: https://www.spth.gob.es/ un sniegt ceļotāja personisko informāciju, jānosauc valstis, kuras ceļotājs apmeklējis pēdējo 14 dienu laikā. Aizpildot veidlapu tiks iegūts QR kods, kas vēlāk būs jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos. Veidlapā uz jautājumu par sēdvietu, var norādīt jebkuru sēdvietu no pieejamām lidmašīnā, ja tā nav rezervēta iepriekš.
   • Lūdzu, ņemiet vērā, ka, aizpildot veselības veidlapu Tenerifē, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese, kurā plānojat uzturēties Tenerifē.

   Atgriežoties no Tenerifes:

   • Atgriežoties no Tenerifes klientiem jāievēro Slimību profilakses un kontroles centra noteikumi, t.i. jāievēro 10 dienu pašizolācija.
   • No 12. oktobra visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. E-apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ņemot vērā laika starpību starp valstīm. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv Attiecīgo veidlapu jāaizpilda šeit: https://www.covidpass.lv/ 
   • Lai palielinātu epidemioloģisko drošību starptautiskajos pārvadājumos un mazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu Latvijā, Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka, sākot ar 15. janvāri, ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām.  Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas ar Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments (obligāti angļu valodā), kas apliecina, ka persona nav infekcioza. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam,  cilvēkiem , kas jau ir izslimojuši ar COVID-19 un viņeim ir izsniegta ārtsta veidlapa Nr.027/u (angļu valodā) par to, ka persona vairs nav infekcioza, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu. Tests netiks prasīts pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ un var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību

   • !!! Tūristiem, kas atpūtīsies Medano un Los Gigantes kūrortos, būs jābrauc pašiem taisīt Covid-19 PCR testu uz Playa de Las Americas kūrortu. 

     

    Detalizēta informācija pieejama ŠEIT

    Svarīgi: Ja persona ierodas Latvijā ar automašīnu, tad būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu pat, ja viņš/viņa apstājas tikai degvielas uzpildes stacijā!

    

   COVID-19 TESTA NOSACĪJUMI ceļojot uz Tenerifi:

   Lai reģistrētos COVID PCR (Polymerase chain reaction) testam, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), ar kuru zvanot jūs varat pieteikties testa veikšanai. Ja jums ir kādi jautājumi vai neskaidrības par testu vai rezultātiem, varat zvanīt uz informatīvo tālruni 8345. Piesakoties testam, norādiet, ka testa rezultāts jums nepieciešams angļu valodā. 

   Piesakieties testam, tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai jūs varētu iepriekš pieteikties testa veikšanai un būtu laiks to izdarīt laikā, bet ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Tenerifē (t.i., ja līdz ierašanās Tenerifes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm. Sertifikātam jābūt oriģinālam. 

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu COVID-19 PCR tests ir bez maksas, bet bez nosūtījuma tiek piemērota maksa.

    

   SVARĪGI:

   • Dodoties uz COVID-19 PCR testu līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
   • Analīžu rezultāti tiks nosūtīti uz e-pastu.
   • Testa rezultāti angļu valodā jāpieprasa pieraksta laikā (ne visas laboratorijas to piedāvā)
   • Testa veikšanas vietā laboratorijai jānorāda, ka testa rezultātā nepieciešams norādīt:• Ceļotāja vārds uzvārds • Pases vai ID numurs •Testa veikšanas laiks un datums • Labratorijas identifikācija un kontaktinformācija • Izmantotā testa veikšanas tehnika
   • Testa rezultāti ir jāņem ceļojumā līdzi drukātā veidā.
   • Testa derīguma termiņš sākas ar testa veikšanas brīdi (72h laikā pirms ierašanās Tenerifes lidostā / tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm), pat ja tas tiek paziņots nākamajā dienā.
   • Bērniem, kas ir jaunāki par 6 gadiem, nav jāveic COVID -19 tests 

    

   Lai reģistrētos COVID testam Latvijā, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), uz kuru zvanot jūs varat pieteikties testa veikšanai.

   Piedāvājam apskatīt divas analīžu nodošanas vietas:

   “Centrālā laboratorija” - Rīgā un visā Latvijā https://www.laboratorija.lv/covid-19.html 

   • Darba dienās 8.00-20.00
   • Sestdienās un svētku dienās 9.00-15.00
   • Svētdienās 9.00-12.00
   • pierakstīties elektroniski: [email protected] 
   • Piedāvājam analīžu rezultātus tulkot angļu un krievu valodā!
   • E.Gulbja laboratorija - jāpierakstās uz vizīti pa telefonu 67801112

   vai caur mājas lapu: https://www.egl.lv/koronavirusa-2019-ncov-noteiksana/ 

   ŠEIT iespējams apskatīt karti, kurā norādītas analīžu nodošanas vietas

   *ATJAUNOTĀ INFORMĀCIJA (04.03.2021.) !

   Tūristiem, kas izvēlēsies viesnīcas kūrortos Medano un Puerto de La Cruz, netiek piedāvātas ekskursijas!

   *ATJAUNOTĀ INFORMĀCIJA (17.12.2020.) !
   IEROBEŽOJUMI (var tikt mainīti no Spānijas valdības puses).
   • Nav atļauts izbraukt vai iebraukt salā, izņemot tūristus, kam ir negatīvs COVID-19 PCR tests un rezervēta viesnīca (drukāts viesnīcas rezervācijas vaučeris) vai cilvēkus, kuru ģimene / pastāvīgā dzīvesvieta atrodas Tenerifē, ievērojot noteikumus par COVID -19 PCR testu, kā arī viņiem jāiesniedz dzīvesvietas pirkuma / īres līguma pierādījums.
   • Komandantstunda no plkst. 22:00 līdz 06:00 no rīta, izņemot Ziemassvētku vakaru un Jaungada nakti – komandantstunda sākas no plkst. 00:30.
   • Tenerifes iedzīvotāji nevar tikties ar citām personām sabiedriskās vai privātās telpās, ja viņi nedzīvo kopā, tas ir, ja viņi nav no vienas mājsaimniecības.
   • Ieteikums - nepārvietoties starp pašvaldībām; 
   • Sabiedriskie pasākumi - festivāli, dejas brīvā dabā, parādes, sapulces utt., kuru laikā nevar pienācīgi kontrolēt dalībnieku skaitu un drošības noteikumus, tiks aizliegti. 
   • Svētku brīvdienās - 24., 25., 31. decembrī un 1. janvārī - maksimālais cilvēku skaits grupā (maks. 2 mājsaimniecības) - līdz 6 cilvēkiem, bērni līdz 6 gadu vecumam šajā skaitā nav iekļauti.

   PAPILDU IEROBEŽOJUMI TENERIFES KŪRORTOS LĪDZ 20. decembrim (var tikt mainīti no Spānijas valdības puses).

   • Viesnīcas noslogojums nedrīkst pārsniegt 33%.
   • Iekštelpās jāievēro 2 metru drošs attālums, kā arī 2m attālums starp galdiem restorānos, pie galda drīkst sēdēt ne vairāk kā 4 personas.
   • Nav atļauts smēķēt āra terasēs, izklaides vietās, atpūtas telpās, restorānos un kafejnīcās.
   • Pludmalēs tiek ierobežots cilvēku skaits (1 cilvēks uz 4 kv.m).
   • Pludmalē var atrasties grupas līdz 4 cilvēkiem, izņēmums – vienas ģimenes locekļi.
   • Cilvēkiem, kuri nedzīvo kopā, jāievēro minimālā drošības distance pludmalē - 2 metri, kamēr viņi nelieto sejas maskas.
   • Komandantstunda no plkst. 22:00 līdz 06:00 no rīta, izņemot Ziemassvētku vakaru un Jaungada nakti - no plkst. 00:30

   PAPILDU IEROBEŽOJUMI TENERIFES KŪRORTOS 2020.12.23-2021.01.10 ( (var tikt mainīti no Spānijas valdības puses).

   • Maksimālais cilvēku skaits grupā ir 6 cilvēki, bērni līdz 6 gadu vecumam šajā skaitā nav iekļauti.
    Svētku brīvdienas - 24., 25., 31. decembrī un 1. un 6. janvārī - maksimālais cilvēku skaits grupā (maks. 2 mājsaimniecības) - līdz 6 cilvēkiem, bērni līdz 6 gadu vecumam šajā skaitā nav iekļauti.
   • Sākot ar 23.decembri un līdz 10.janvārim no plkst. 1:00 līdz 6:00 tiks ierobežota cilvēku pārvietošanās.
   • Pasākumi - festivāli, dejas brīvā dabā, parādes, kuru laikā nevar pienācīgi kontrolēt dalībnieku skaitu, tiks aizliegti. Jebkuriem citiem masu pasākumiem nepieciešama iepriekšēja atļauja.
   • Sejas maska jālieto visās sabiedriskajās telpās
   • Aizliegts atrasties ārā ārpus viesnīcas no plkst. 22:00 līdz 06:00 no rīta.

   Ar visiem ierobežojumiem un noteikumiem Tenerifes kūrortos lūdzam iepazīties ŠEIT. Atgādinām, ka noteikumi visu laiku mainās. Aicinām sekot līdzi Spānijas oficiālo iestāžu norādījumiem par drošības pasākumiem Tenerifes salā. 

   Informācija tiem, kas atgriežas Latvijā
   • No 12. oktobra visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. E-apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ņemot vērā laika starpību starp valstīm. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.
    Attiecīgo veidlapu jāaizpilda šeit: https://www.covidpass.lv/
   • 10 dienu pašizolācija jāievēro, iebraucot Latvijā no visām ES/EEZ valstīm (izņemot Islandi un Vatikānu), kā arī no citām SPKC sarakstā neminētajām pasaules valstīm.
   • Lai palielinātu epidemioloģisko drošību starptautiskajos pārvadājumos un mazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu Latvijā, Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka, sākot ar 15. janvāri, ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām. Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (nieskaitot), cilvēkiem, kas jau ir izslimojuši ar COVID-19 un viņeim ir izsniegta ārtsta veidlapa Nr.027/u (angļu valodā) par to, ka persona vairs nav infekcioza, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu. Tests netiks prasīts pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ un var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību

   Detalizēta informācija pieejama ŠEIT

   No 25. janvāra Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai PCR negatīvu Covid-19 testu, vairāk informācijas ŠEIT 

   Svarīgi: Ja persona ierodas Latvijā ar automašīnu, tad būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu pat, ja viņš/viņa apstājas tikai degvielas uzpildes stacijā!

   ATGRIEŽOTIES NO TREŠAJĀM VALSTĪM

   Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās (atgriežoties Latvijā) un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

   Šīs prasības attiecināmas uz ceļotājiem, kas ieceļo Latvijā caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām ar gaisa kuģi, tostarp, arī uz ceļotājiem, kas Eiropas Savienībā ierodas ar gaisa kuģi un Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm (piemēram, Lietuvu vai Igauniju) pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.

   Atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm, papildus negatīvam PCR testa rezultātam, ne vecākam kā 72 h, ir jāveic papildu tests, ielidojot Rīgas lidostā! 

   Testu pieņemšanu lidostā organizē E. Gulbja laboratorija. Lai samazinātu cilvēku drūzmēšanos un lidostā pavadīto laiku, lūgums visus pasažierus informēt, ka savu datu ievade un maksāšana par testu ir jāveic iepriekš.
   Lūgums to darīt, izmantojot EGL mājas lapu: https://www.egl.lv/ un izvēloties “antigēna eksprestests lidostā”.


   • Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu.
   • Ja testa rezultāts ir pozitīvs vai ja ceļotājs testu neveic vispār, tas atzīmē šo informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli, un informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu. Ja tests ir pozitīvs, tūrisma aģentam ir noteikts pienākums nodrošināt personas transportēšanu uz tūristu mītni izolācijai. Ceļotājs nekavējoties informē savu tūrisma aģentūru par transporta nepieciešamību un no saviem līdzekļiem sedz transporta izdevumus.
   • Ja testu veikt nav iespējams, ceļotājs nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts. Tālākā rīcība ir atkarībā no testa rezultāta – skatīt iepriekšējo punktu.
   Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka šī persona var neievērot pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2020. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi", kā arī veidlapā ir jābūt norādītam personas inficēšanās datumam. Tomēr tests šādam ceļotājam ir jāveic.

   Var veikt jebkura veida Covid-19 testu. Ātrāku rezultātu iegūšanai iesakām veikt polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu vai SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu.
   Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

   Kamēr nav saņemti testa rezultāti, ceļotājs var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. Ja saņemts pozitīvs testa rezultāts, ceļotājs dodas izolācijā uz viesnīcu; attiecīgi citi mājsaimniecības locekļi tiek uzskatīti par kontaktpersonām, kurām arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona turpina pašizolāciju savā dzīves vietā. Tūristu mītņu saraksts: https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/turistu-mitnes-pasizolacijai

   Ceļotājam no personīgiem līdzekļiem jāsedz izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē.

   Drošības nodrošināšana Turcijā PIRMS DOŠANĀS UZ TURCIJU

   CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT. 

   Par viesnīcu adresēm lūdzam kontaktēties ar savu ceļojuma aģentu.

    

   COVID-19 TESTS

   Visiem pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Turcijas lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts (72 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts), kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība). Pasažieri, kuri nevar uzrādīt negatīvu COVID-19 testa rezultātu, netiks ielaisti lidmašīnā.

   COVID-19 testa laikā  jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   APDROŠINĀŠANA

   Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

   Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanu!

    

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES TURCIJĀ

   • Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
   • Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
   • Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

    

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM

   • Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
   • Turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 21:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 21:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
   • Pilsētas sabiedriskajā transportā ir atļauts pārvietoties tikai izmantojot sēdvietas, lai nodrošinātu drošu attālumu starp pasažieriem. Personas līdz 20 gadiem, kā arī personas no 65 gadiem (un vairāk), nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu.
   • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
   • Cilvēku skaits sabiedriskās vietās var būt ierobežots. Cilvēku pulcēšanās mājās nav atļauta.
   • Restorāni apkalpos tikai ēdienu piegādei. Viesnīcas restorāni būs atvērti tikai viesnīcas viesiem.
   • Turku pirtis, saunas, masāžas saloni, peldbaseini, atrakciju parki utt. pakalpojumi ir apturēti. Viesnīcās šie pakalpojumi tiks sniegti tikai klientiem.

    

   POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

   • Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/ .
   • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu, viņa var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimsības gadījumā palikt karantīnā viesnīcā. Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.

   Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, ANTARIO apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

   • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
   • Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, ANTARIO palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
   • Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.

    

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

    

   COVID-19 TESTS TURCIJĀ

   Lai palielinātu epidemioloģisko drošību starptautiskajos pārvadājumos un mazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu Latvijā, Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka, ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām (ņemot vērā laika starpību starp valstīm). Testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem kas ir jau izslimojuši ar COVID-19 un viņiem ir izsniegta ārsta veidlapa Nr. 027/u angļu valodā par to, ka persona nav infekcioza, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu.

   Visu informāciju par COVID-19 testa veikšanu pirms atgriešanās Latvijā sniegs pārstāvji Turcijā.

   Atpūtnieku ērtībām  pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā atkarībā no tūristu atgriešanās laika. Tiks veikts PCR tests un rezultāti tiks saņemti 24-48 stundu laikā. Testa rezultātu klientiem piegādās viesnīcā. Pakalpojuma cena 30 EUR / pers.

   Tūristiem, kuri vēlas veikt testu tuvākajā laboratorijā, mūsu pārstāvis palīdzēs reģistrēties un doties uz tuvāko laboratoriju, kā arī parūpēsies par testa rezultātu piegādi uz viesnīcu. Sīkāku informāciju par transfēra un testa cenām būs iespējams uzzināt tiekoties ar mūsu pārstāvi.

   Tiem, kas uzturas Alanjas viesnīcās, ir arī iespēja ērti patstāvīgi veikt testu laboratorijās, kas atrodas Alanjas centrā. Laboratorijas savāc paraugus un nosūta tos uz Antālijas laboratoriju 4 reizes dienā. Laboratorijās tiek veikts PCR tests, un rezultāti tiek nosūtīti 12-24 stundu laikā. Testa cena ~ 25 EUR / pers. + transporta izmaksas (atkarībā no attāluma).

    

   COVID-19 TESTS LATVIJĀ

   Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās (atgriežoties Latvijā) un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

   Šīs prasības attiecināmas uz ceļotājiem, kas ieceļo Latvijā caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām ar gaisa kuģi, tostarp, arī uz ceļotājiem, kas Eiropas Savienībā ierodas ar gaisa kuģi un Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm (piemēram, Lietuvu vai Igauniju) pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.

   Atgriežoties Latvijā, ceļotājam ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā  testēšanas punktā veikt Covid-19 testu:

   • Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu.
   • Ja testa rezultāts ir pozitīvs vai ja ceļotājs testu neveic vispār, tas atzīmē šo informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli, un informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu. Ja tests ir pozitīvs, tūrisma aģentam ir noteikts pienākums nodrošināt personas transportēšanu uz tūristu mītni izolācijai. Ceļotājs nekavējoties informē savu tūrisma aģentūru par transporta nepieciešamību un no saviem līdzekļiem sedz transporta izdevumus.
   • Ja testu veikt nav iespējams, ceļotājs nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts. Tālākā rīcība ir atkarībā no testa rezultāta – skatīt iepriekšējo punktu.

   Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka šī persona var neievērot pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2020. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi", kā arī veidlapā ir jābūt norādītam personas inficēšanās datumam. Tomēr tests šādam ceļotājam ir jāveic.

   Var veikt jebkura veida Covid-19 testu. Ātrāku rezultātu iegūšanai iesakām veikt polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu vai SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu.

   Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

   Kamēr nav saņemti testa rezultāti, ceļotājs var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. Ja saņemts pozitīvs testa rezultāts, ceļotājs dodas izolācijā uz viesnīcu; attiecīgi citi mājsaimniecības locekļi tiek uzskatīti par kontaktpersonām, kurām arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona turpina pašizolāciju savā dzīves vietā. Tūristu mītņu saraksts: https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/turistu-mitnes-pasizolacijai

   Ceļotājam no personīgiem līdzekļiem jāsedz izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē.

    

   COVIDPASS.LV

   Visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. E-apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ņemot vērā laika starpību starp valstīm. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

   Attiecīgo veidlapu jāaizpilda: https://www.covidpass.lv/

   Drošības nodrošināšana Maldīvu salās

   Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas dodas uz Maldivu salām, jāievēro drošas ceļošanas noteikumi, kurus noteikuši Latvijas varas iestādes, apkalpojošais aviopārvadātājs un uzņēmējvalsts.

   Tūristi ir personīgi atbildīgi par to, lai pareizi un savlaicīgi izpildītu uzņemošās valsts noteiktās prasības, kuras jāizpilda pirms ceļojuma sākuma.

    

   Pirms došanās uz Maldīvu salām

    

   IZMITINĀŠANAS REZERVĀCIJAS DOKUMENTS

   Tūristiem, ierodoties Maldīvu salās, līdzi jāņem izdrukāts viesnīcas vai viesu nama rezervācijas dokuments (vaučeris). Bez tā, tāpat kā bez citiem nepieciešamiem dokumentiem, tūristus valstī neielaidīs.

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem no viena gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne vairāk kā 96 stundas pirms izlidošanas no Rīgas lidostas (t.i., ja līdz izlidošanai no Rīgas lidostas ir atlikušas vairāk nekā 96 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

   Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

    

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   Ir svarīgi reģistrēties testam, tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai piešķirtu piemērotu laiku pētījuma pabeigšanai.

    

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA

   Visiem tūristiem ne agrāk kā 24 stundas iepriekš pirms ierašanās Maldīvu salās ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu. Veidlapu varat aizpildīt: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

   Aizpildot ceļotāja veselības deklarāciju, ir nepieciešams:

    

   • augšupielādēt personas fotoattēlu, kuru var uzņemt ar viedtālruni, bet kuram jāatbilst pases fotoattēla prasībām;
   • augšupielādēt dokumentu, kas apstiprina negatīvo COVID-19 testa rezultātu;
   • norādiet viesnīcas adresi, kurā plānojat palikt. Pilnu Maldīvu salu viesnīcu sarakstu ar adresēm var atrast ŠEIT.

    

   APDROŠINĀŠANA

   Maldīvu salu valdībai nav pienākums rūpēties par ceļotājiem (un par viņu radiniekiem, kas ceļo kopā ar viņiem), kuri uzturēšanās laikā inficējas ar COVID-19. Lai segtu COVID-19 izmaksas gadījumā, ja kāds no ceļotājiem ir inficējies, ieteicams iepriekš pirms ceļojuma iegādāties apdrošināšanu, kas sedz COVID-19. Ierodoties Maldīvu salās šo apdrošināšanu vairs nebūs iespējams iegādāties. Mēs ļoti iesakām noformēt apdrošināšanu iepriekš! Apdrošināšanu var noformēt tiešsaistē vietnē https://myallied.mv/type/inbound-allied/new .

   Apdrošināšanas cena: 25-45 USD / pers.

   Apdrošināšanas rezervēšanas laiks: ne vēlāk kā 24 stundas pirms ceļojuma sākuma (pirms izlidošanas no Rīgas lidostas).

   Galvenie apdrošinātie riski, ieskaitot tos, kas rodas no COVID-19:

    

   • Izolācijas izmaksas: USD 75-150 dienā (maksimums 14 dienas)
   • Neatliekamā medicīniskā palīdzība: 2000-3000 USD
   • Ārkārtas medicīniskie izdevumi: no 75 000 līdz 100 000 USD
   • Repatriācijas izmaksas - mirušo transportēšana no ārzemēm: 20 000 USD

    

   Drošība ceļojuma laikā

    

   IERODOTIES MALDĪVU SALĀS

   Pēc ierašanās Maldivu salas lidostā tūristiem var izmērīt temperatūru un veikt COVID-19 testu. Testa rezultāti jāgaida izolācijā viesnīcā.

   Ierodoties Maldīvu salās, ieteicams mobilajā tālrunī instalēt lietotni “TraceEkee” https://trace.hpa.gov.mv/index.html?lang=en

   Tūristiem nav atļauts ceļot uz citām Maldivu salām un galvaspilsētu Malē. Ceļojumiem starp salām nepieciešams Tūrisma ministrijas apstiprinājums, kas jāpieprasa pa e-pastu. e-pasts [email protected]

    

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM TIEM, KAS UZTURAS VIESU NAMOS

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka 72 stundas  pirms izlidošanas no Maldīvu salām, tūristiem kas atpūšas viesu namā ir nepieciešams veikt papildu COVID-19 PCR testu. Testa izmaksas ir 100-200 USD / pers.

   Par konkrētu testa veikšanas laiku klientam jākonsultējas viesu nama recepcijā! Informāciju par izmitināšanas vietas statusu (viesnīca vai viesu nams) skatīt mājas lapā.

    

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Tiem, kas ceļo uz Maldivu salām, iesakām iegādāties medicīnisko apdrošināšanu, lai segtu COVID-19 izmaksas. Plašāku informāciju par apdrošināšanas nosacījumiem angļu valodā var atrast vietnē https://myallied.mv/type/inbound-allied/new.

   Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, Antario apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

    

   • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts labākais lidojums nākamajā iespējamajā lidojumā par papildu samaksu. Antario palīdzēs un piedāvās alternatīvas ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.

    

   PIRMS DOŠANĀS UZ SEIŠELU SALĀM

    
   COVID-19 TESTS
    
   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!
    
   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:
   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.
    
   Informējam, ka visiem tūristiem (arī vakcinētajiem un ar COVID-19 izslimojušiem) ir nepieciešams negatīvs COVID-19 tests,  kas veikts veikts ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas.
    
    
   CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA
    
   Visiem tūristiem pēc negatīva testa saņemšanas ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu pirms došanās uz Rīgas lidostu. Veidlapu varat aizpildīt: https://seychelles.govtas.com/
    
   Aizpildot ceļotāja veselības deklarāciju, ir nepieciešams:
   • augšupielādēt dokumentu, kas apstiprina negatīvo COVID-19 testa rezultātu;
   • norādīt lidojuma informāciju un viesnīcas adresi, kurā plānojat palikt. Pilnu Seišelu salu viesnīcu sarakstu ar adresēm var atrast ekstranetā.
   • veikt samaksu par aizpildīto veidlapu (45 EUR/Pers.)
   Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks nosūtīts kods, ko lūdzam ņemt līdzi uz lidostu printētā veidā!
    
   SVARĪGI! Aizpildot veidlapu, lūdzu pārliecinieties, ka visa ievadītā informācija ir pareiza, jo to nebūs iespējams labot un tā būs jāpilda vēlreiz!
    
   Veicot reģistrēšanos lidostā, būs nepieciešams uzrādīt izdrukātu un apstiprinātu Seišelu salas veselības veidlapu ar kodu. 
    
   APDROŠINĀŠANA
    
   SVARĪGI! Seišelu salas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem (medicīniskajiem, uzturēšanās, atgriešanās mītnes zemē), kas saistīti ar inficēšanos COVID-19 gadījumā. 
   !!!Līdz ar to, stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz  medicīniskās, uzturēšanās un atgriešanās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.
    
   SVARĪGI!: Visiem tūristiem, kas dodas uz Seišelu salām līdzi jāņem drukāts viesnīcas izmitināšanas vaučeris!
    

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ
    
    
   IERODOTIES SEIŠELU SALĀS 
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Nepārtraukti jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem un lidostas personālu.
   • Bagāžas saņemšanas vietās jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem, drīkst izmantot bagāžas pārvadāšanas ratus.
   • Lidostā visiem ceļotājiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra un pārbaudīta veselība.
   • Ceļotāji, kuriem tiks novērotas jebkādas respiratorās saslimšanas simptomi kā klepus, iesnas vai elpas trūkums, var tikt izolēti testu veikšanai.
   • Ceļotājiem var tikt pieprasīts veikt atkārtotu PCR vai ātro antigēnu testu lidostā.
   • Transfērus uz viesnīcām veic sertificēti pārvadātāji. Ceļotājiem nav ļauts izmantot publisko sabiedrisko transportu.
    
   UZTUROTIES SEIŠELU SALĀS
   • Ceļotāji drīkst uzturēties tikai sertificētās viesnīcās. 
   • Ceļotājiem tiek rekomendēts sekot higiēnas un distancēšanās noteikumiem, kā arī uzturēties tikai savā ceļotāju lokā, līdz minimumam samazinot kontaktu ar citiem ceļotājiem. Visās sabiedriskajās vietās obligāti jānēsā sejas aizsargmaska.
   • Ceļotāji, kuri vēlas doties ekskursijās utml., jāizmanto tikai sertificēti pakalpojumu sniedzēji.
   • Ceļotājiem maksimāli jāizvairās no kontakta ar vietējiem iedzīvotājiem, no pulcēšanās un vietām, kur ir daudz cilvēku, kā, piemēram, tirgus.
   • Ceļotājiem ar respiratorās saslimšanas simptomiem kā klepus, iesnas, drudzis vai elpas trūkums tiks nodrošināts veselības aprūpes serviss. Gadījumā, ja tiks konstatēta inficēšanās ar COVID-19, ceļotājs tiks izolēts speciālā izmitināšanas vietā līdz izveseļosies. Atgādinām, ka visas izmaksas sedz pats ceļotājs. Atgriežoties Latvijā

    

   COVID-19 TESTS

   Lai palielinātu epidemioloģisko drošību starptautiskajos pārvadājumos un mazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu Latvijā, Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka, ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām (ņemot vērā laika starpību starp valstīm). Testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem kas ir jau izslimojuši ar COVID-19 un viņiem ir izsniegta ārsta veidlapa Nr. 027/u angļu valodā par to, ka persona nav infekcioza, pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu.

   Visu informāciju par COVID-19 testu pirms atgriešanās Latvijā ceļotājiem sniegs Antario partneri Maldīvu salās.

   Atpūtnieku ērtībām laboratoriju pārstāvja ierašanās tiks organizēta lielākajā daļā viesnīcu atkarībā no tūristu atgriešanās laika. Vizītes laikā tiek veikts PCR tests un rezultāti tiek saņemti 24-48 stundu laikā. Testa rezultāts klientiem tiek piegādāts viesnīcā. Pakalpojuma cena 100-120 USD / pers. Atpūtnieki, kuru viesnīcas nebūs pieejamas laboratorijas pārstāvim, tiks nosūtīti uz tuvāko klīniku. Kurā tiks veikts PCR tests un rezultāti nosūtīti 24-48 stundu laikā. Testa cena 85 USD / pers. + transporta izmaksas (atkarībā no attāluma).

    

   COVID-19 TESTS LATVIJĀ

   Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās (atgriežoties Latvijā) un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

   Šīs prasības attiecināmas uz ceļotājiem, kas ieceļo Latvijā caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām ar gaisa kuģi, tostarp, arī uz ceļotājiem, kas Eiropas Savienībā ierodas ar gaisa kuģi un Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm (piemēram, Lietuvu vai Igauniju) pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.

   Atgriežoties Latvijā, ceļotājam ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā  testēšanas punktā veikt Covid-19 testu:

   Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu.

   Ja testa rezultāts ir pozitīvs vai ja ceļotājs testu neveic vispār, tas atzīmē šo informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli, un informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu. Ja tests ir pozitīvs, tūrisma aģentam ir noteikts pienākums nodrošināt personas transportēšanu uz tūristu mītni izolācijai. Ceļotājs nekavējoties informē savu tūrisma aģentūru par transporta nepieciešamību un no saviem līdzekļiem sedz transporta izdevumus.

   Ja testu veikt nav iespējams, ceļotājs nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts. Tālākā rīcība ir atkarībā no testa rezultāta – skatīt iepriekšējo punktu.

   Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka šī persona var neievērot pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2020. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi", kā arī veidlapā ir jābūt norādītam personas inficēšanās datumam. Tomēr tests šādam ceļotājam ir jāveic.

   Var veikt jebkura veida Covid-19 testu. Ātrāku rezultātu iegūšanai iesakām veikt polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu vai SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu.

   Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

   Kamēr nav saņemti testa rezultāti, ceļotājs var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. Ja saņemts pozitīvs testa rezultāts, ceļotājs dodas izolācijā uz viesnīcu; attiecīgi citi mājsaimniecības locekļi tiek uzskatīti par kontaktpersonām, kurām arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona turpina pašizolāciju savā dzīves vietā. Tūristu mītņu saraksts: https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/turistu-mitnes-pasizolacijai

   Ceļotājam no personīgiem līdzekļiem jāsedz izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē.

   Tūrisma aģentam ir noteikts pienākums informēt Valsts policiju par visām personām, kas ir iegādājušās tūrisma pakalpojumu uz trešajām valstīm, neatkarīgi vai caur Rīgas vai citu valstu lidostām, un ievadīt visu ceļotāju datus informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv.

    

   COVIDPASS.LV

   Visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. E-apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ņemot vērā laika starpību starp valstīm. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

   Attiecīgo veidlapu jāaizpilda: https://www.covidpass.lv/

   Ceļojot tranzītā
   • Lūdzu, ņemiet vērā, ka 72 stundas PIRMS IERAŠANĀS LATVIJĀ visiem tranzīta pasažieriem ir jāveic PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts. (ceļojot ar aviopārvadājumiem un automašīnām).
   • Tranzīta pasažieriem nav nepieciešams veikt atkārtotu testu Latvijā - Rīgas lidostā.
   • Visiem pasažieriem ir jāreģistrējas vietnē covidpass.lv.
   • Ceļojot tranzītā Latvijā nav jāievēro pašizolācijas prasība.
     
    ___________________________________________
   Ceļotāju veselība un drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Tieši tādēļ no šodienas piedāvājam jaunu papildu pakalpojumu  - COVID PAUSE.

    Papildu pakalpojuma COVID PAUSE apraksts ( novatours ceļojumiem) : 

    

   ·        Rezervējot šo pakalpojumu, klients var mainīt ceļojuma datumu, ilgumu, viesnīcu, numura tipu, galamērķi un / vai sezonu.

   ·        Klientam jāinformē Tūrisma operators par ceļojuma maiņu ne vēlāk kā 24 stundas pēc tam, kad saņemta atbilde par COVID-19 testa pozitīvo rezultātu, bet ne vēlāk kā 24 stundas pirms lidojuma. Klientam jāuzrāda pozitīva COVID testa rezultāta sertifikāts.

   ·        Papildu pakalpojums ir spēkā tikai atpūtas ceļojumiem.

   ·        Veicot ceļojuma rezervāciju, vienlaikus var arī rezervēt papildu pakalpojumu. Papildu pakalpojumu jau pievienotajai rezervācijai var pievienot ne vēlāk kā 28 dienas pirms izlidošanas.

   ·        Visiem rezervācijā iekļautajiem tūristiem ir jārezervē papildu pakalpojums.

   ·        Papildu pakalpojuma izmaksas – 19 EUR/ pers. 

    

   Papildu nosacījumi: 

    

   ·        Papildu pakalpojums nav derīgs eksotiskajiem un slēpošanas galamērķiem.

   ·        Papildu pakalpojums nav derīgs Y un YD klases biļetēm.

   ·        Ceļojuma maiņa ir iespējama tikai tad, ja ir pieejams jauns ceļojuma datums, ilgums, viesnīca, numura tips vai vieta lidmašīnā.

   ·        Klientu vārdus rezervācijās mainīt nevar.

   ·           Ja klients izmanto šo papildu pakalpojumu un maina ceļojumu uz jaunu datumu, visa priekšapmaksa tiks pārskaitīta uz jauno rezervāciju (COVID PAUSE pakalpojuma izmaksas netiks iekļautas).

   ·        Naudas atmaksa nav iespējama, ja klients nav izmantojis papildu pakalpojumu.

    SVARĪGI:

    

   ·        COVID PAUSE papildu pakalpojuma īpašais piedāvājums pieejams jau no šodienas : visiem klientiem, kuri rezervēs ceļojumu līdz 2020. gada 31. decembrim, COVID PAUSE  papildu pakalpojums būs pieejams bez maksas.

   ·        Papildpakalpojums būs spēkā jaunām un visām jau veiktajām / pārrezervētajām rezervācijām.

   ·        Jaunām rezervācijām papildu pakalpojums tiks pievienots automātiski.

   ·        Jau veiktām rezervācijām, iesakām izdrukāt atjauninātu S20 / W20-21 / S21 / W21-22 līgumu ar COVID PAUSE pielikumu.

   ·        Rezervācijas sistēmā šo papildus pakalpojumu iespējams atrast zem “Extra services”

    ________________________

  GRIEĶIJA:

  Informācija tiem, kas ierodas Grieķijā ( atjaonota informācija 14.10.2020 )

   Obligāti visiem ceļotājiem, kas ceļo uz Grieķiju, 24 stundas pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda pasažieru veidlapa (PLF),

  to iespējams aizpildīt šeit: https://travel.gov.gr/.

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā veidlapā adreses ir jānorāda pilnvērtīgi (gan izbraukšanas, gan uzturēšanās vietai Grieķijā)

  un Grieķijas galamērķa reģioniem jābūt grieķu valodā (Krēta - Kriti). Jūsu ērtībām ekstranetā ir visu Krētas viesnīcu adreses.

   Pēc veidlapas aizpildīšanas ceļotājam tiek piešķirts QR kods, kuru nepieciešams iesniegt drukātā veidā vai parādīt mobilajā

  tālrunī pie lidostas vārtiem.

  ________________________
  LATVIJA:
  Informācija tiem, kas atgriežas Latvijā

  No 12. oktobra visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. 

  Attiecīgo veidlapu jāaizpilda šeit: https://www.covidpass.lv/ 

  Tiem, kuri ierodas Latvijā no visvairāk skartajām valstīm, kur saslimstības rādītājs 14 dienās nepārsniedz Latvijas 14 dienu rādītāju, nav jāveic pašizolācija uz 10 dienām.

  ________________________

  KIPRA:
  Visiem ceļotājiem, kas ierodas Kiprā ar lidmašīnu, pa jūru vai

  autoceļiem, ir pienākums vismaz 24  stundas pirms iebraukšanas valstī

  aizpildīt formu

  Detalizētas instrukcijas atrodamas šeit:

  https://cyprusflightpass.gov.cy/

  ________________________

  Informējam Jūs, ka ir mainījušies ieceļošanas noteikumi Grieķijā.

  Lai droši ieceļot Grieķijā tūristiem:

  1) obligāti jāievēro noteikumus kas aprakstīti dokumentā "Ziņojums par drošu ceļošanu" (tālāk Ziņojums),
  2) obligāti jāievēro noteikumus kas aprakstīti dokumentā "Welcome to Greece" (tālāk WG),
  3) visiem tūristiem obligāti jāaizpilda un jāparaksta dokuments "Aptauja par veselības stāvokli" (tālāk Aptauja),
  4) obligāti jāievēro DROŠAS CEĻOŠANAS PASĀKUMI (tālāk PASĀKUMI) publicēts ŠEIT: https://www.smartlynx.aero/lv/pasazieri/pirms-lidojuma/Ceļošanas-ierobežojumi,
  5) visiem tūristiem, vismaz 48 stundas pirms lidojuma obligāti jāaizpilda Passenger Locator Form. 
  Publicēts ŠEIT: https://travel.gov.gr/#/form un jāsaņem QR kodu,
  Aizpildīt  veidlapu un saņemt QR kods ne vēlāk kā 48 stundas pirms ierašanās Grieķijā.

  Varam palīdzēt aizpildīt anketu, cena 7 eur

   


   

  Kas jāzina  tūristiem, lai 2020. gada vasaras sezonā ceļotu no Latvijas

   

  Covid-19 –  jauni noteikumi ceļojumiem.

  Informācija atjaunota 19.06.2020.

  Pamazām tiek atsākti starptautiskie lidojumi uz valstīm, kurās  saslimšana ar Coid-19 ir ļoti zema. Tādēļ arvien aktuālāks kļūst jautājums, kādi drošības pasākumi jāievēro lidostās un lidmašīnās? 

  Lai palīdzētu Tev sagatavoties ceļojumam jaunajos apstākļos, esam sarūpējuši atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

  Noteikumi Rīgas lidostā

  Ņemot vērā distancēšanās noteikumus pie reģistrācijas, drošības pārbaudes un iekāpšanas vēlams lidostā ierasties vismaz 3 stundas pirms izlidošanas. 

  Lai process noritētu raitāk un tiktu mazināta saskarsme ar cilvēkiem, iesakām pēc iespējas lidojumiem reģistrēties tiešsaistē attiecīgās aviolīnijas online vietnē. 

   

  Rīgas lidostā tiek ielaisti vienīgi pasažieri ar derīgām iekāpšanas kartēm vai rezervācijas apstiprinājumu. Pavadītājiem un sagaidītājiem ir jāpaliek ārā. 

  Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu

   

  Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. No brīža, kad ienāc lidostā, līdz pat iziešanai no lidostas Tavā galamērķī. 

  Ja atbilstošas maskas nav līdzi, to var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā lidostas terminālī.  Arī visi lidostas darbinieki lieto sejas maskas un cimdus.  

   

  Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas. 

  Izlidojošiem pasažieriem tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu ķermeņa temperatūru iekāpt lidmašīnā.  

  Piemēram, airBaltic  neatļauj iekāpt lidmašīnās pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pārsniedz 37,8 grādus. Pasažieri ar paaugstinātu temperatūru lidot diemžēl nevarēs. Šiem pasažieriem jāvēršas attiecīgās aviolīnijas biļešu kasēs vai jāsazinās ar klientu centru, kur tiks nodrošināta palīdzību saskaņā ar biļešu noteikumiem. 

  Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas.   

   
  • Ja ierodies Latvijā  no valsts, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir zemāks par 15,  pašizolācija nav jāievēro. Ar aktuālo valstu sarakstu iespējams iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Tās ir valstis, kuras tabulā ir pelēkā krāsā.  

   

  Lai neradītu liekus sarežģījumus ceļotājiem, tūrisma operatori lidojumus organizēs uz valstīm, kur karantīna un pašizolācija nav jāievēro ne Latvijā, ne ceļojuma galamērķī, kā arī ir līdzīgi Covid-19 ierobežošanas drošības standarti un noteikumi kā Latvijā.

   

  • Savukārt, ja esi atgriezies no valsts, kura iekļauta riska zonā, jo tās Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir starp 15 un 25, Tev būs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Turklāt, šķērsojot Latvijas valsts robežu, jāaizpilda apliecinājums, ka tiks ievēroti pašizolācijas nosacījumi, un jānorāda informācija par vietu, kur pašizolācijas nosacījumi tiks ievēroti.  Attiecīgo veidlapu var saņemt un aizpildīt lidmašīnā jau lidojuma laikā.  
   

  Saskaņā ar Veselības ministrijas lēmumu pašlaik lidostā vairs nav izvietoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības posteņi un līdz ar to nav iespējas nodot COVID-19 analīzes. Testiem var pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303. 

   

  Papildus informācijai par Covid-19 ierobežošanas pasākumiem iesakām iepazīties ar Rīgas lidostas skaidrojošo materiālu

  Noteikumi lidmašīnās

  Lai ierobežotu vīrusa izplatību un aizsargātu aviolīnijas darbiniekus un pasažierus, lidmašīnā jāvalkā sejas maska, kas nosedz degunu un muti. Iekāpjot lidmašīnā, aviolīnija katram pasažierim izsniegs aploksni ar bezmaksas sejas masku un higiēniskajām salvetēm. Arī lidmašīnas apkalpe valkā sejas masku un cimdus visu lidojuma laiku.  

  Ja lidojuma laikā vēlies nomainīt sejas masku, ieliec lietoto masku aploksnē un atdod to apkalpei izmešanai. Pirms uzliec jaunu masku, noslauki rokas ar dezinfekcijas salveti.  

   

  Lai samazinātu fizisko kontaktu pasažieru starpā, iekāpšana lidmašīnā tiek organizēta, sākot no aizmugurējām rindām. Lai mazinātu drūzmēšanos, izkāpšanu no lidmašīnas un pasažieru secību nosaka lidmašīnas apkalpe.  

  Distances nodrošināšanai lidostas autobusos tiek pārvadāts samazināts pasažieru skaits. 

   

  Ja lidojumā ir brīvas vietas, lidmašīnas apkalpe pēc iespējas cenšas katram pasažierim blakus atstāt brīvu sēdvietu. Ja brīvu vietu ir maz, tad vispirms blakus tiek sēdināti vienas ģimenes locekļi un grupas. Ņem vērā, ka distances ieturēšanas nolūkos Tava sēdvieta pēdējā brīdī var tikt mainīta. 

   

  Lidojuma laikā salona gaiss tiek filtrēts caur paaugstinātas efektivitātes sīko daļiņu filtriem (HEPA), kas to pilnībā attīra no patogēniem aizturot līdz pat 99,97% nevēlamo mikrodaļiņu.  Gaisa apgāde tiek nodrošināta virzienā no bagāžas nodalījuma virs galvām uz grīdu, tādejādi izslēdzot gaisa plūsmu lidmašīnas salona garenvirzienā un mazinot gaisa apmaiņu starp pasažieriem. 

   

  Lidmašīnas salonā atļauts ienest vienīgi mazo 40x30x15 cm rokas somu, bet pārējā bagāža ir jānodod ierodoties lidostā. Tās reģistrēšanai ieteicams pēc iespējas izmantot bagāžas bezkontakta reģistrēšanas iekārtas. 

  Ņem vērā, ka bagāžas somas tiks dezinficētas, bet bagāžas saņemšanai lidostā ir noteikta kārtība, ievērojot distancēšanās principu.

   

  Lai maksimāli izvairītos no lieka kontakta, ieteicams vēl pirms lidojuma pasūtīt maltīti attiecīgās aviolīnijas online vietnē. Tomēr arī lidojuma laikā iespējams izvēlies ēdienus un dzērienus no vienreizlietojamās ēdienkartes. Svarīgi ņemt vērā, ka norēķināšanās būs iespējama tikai ar maksājumu kartēm. Biznesa klasē maltīte ir iekļauta. 

   

  Pēc katra reisa visu lidmašīnu saloni un biežāk lietotās virsmas tiek dezinficētas: krēsli, rokturi, galdiņi, drošības jostas, bagāžas nodalījumu durvis, gaismas un ventilācijas slēdži, virtuves un tualetes. Arī lidostas termināļi un autobusi tiek regulāri dezinficēti. 

  Ņem vērā, ka katrā lidostā un aviolīnijā veselības aizsardzības iniciatīvas var atšķirties. Atsevišķās lidostās var būt slēgtas atpūtas zāles Biznesa klases pasažieriem. Pirms ceļojuma iepazīsties ar aktuālāko informāciju lidostu un aviolīniju oficiālajās vietnēs. 

  Rīkojies atbildīgi un ievēro šos noteikumus, lai pasargātu savu un apkārtējo cilvēku veselību un ceļojums noritētu droši un veiksmīgi. Lieto lidostā izvietotos roku dezinfekcijas līdzekļus, kā arī centies ieturēt distanci no citiem cilvēkiem pie reģistrācijas, bagāžas nodošanas un saņemšanas, drošības kontroles, iekāpšanas lidmašīnā un citur, kur tas iespējams.  


   

 • Ārvalstu ieviestie Covid-19 izplatības ierobežojumi​
  Latvijas Republikas Ārlietu ministrija: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/arvalstu-ieviestie-covid-19-izplatibas-ierobezojumi
   
 • Kādi ir noteikumi un prasības, kas jāievēro aviopasažieriem Rīgas lidostā
  Riga Airport: https://www.riga-airport.com/covid-19-biezak-uzdotie-jautajumi
   
 • Kādas prasības pasažieriem jāievēro, lidojot ar a/k airBaltic lidmašīnām
  AirBaltic: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba
   
 • Drošības un kontroles noteikumi Grieķijas tūrisma/kūrortu zonās un viesnīcās (angļu val.)
  Greece Tourism Office: http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_
   
 • Deklarācija personām, kuras ieceļo Bulgārijā (jāaizpilda personām no 18 gadu vecuma un pie nosacījuma, ka ir iegādāta pilna ceļojumu pakete (iekļaujot izmitināšanu), dokuments tiek nodots kompānijas pārstāvjiem ielidošanas dienā - lidostā.

Ar cieņu,
Antario Travel kolektīvs

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home