Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

COVID19 informācija ceļotājiem!

   Ceļošana koronavīrusa pandēmijas laikā

   Kā ceļot Covid laikā? Galvenie ierobežojumi iebraucot uz Ēģipti, Turciju, Spāniju, Maldivu s. Seišēlu S. un citur.
   Pilna informāčija
   šeit ( Informācija par došanos uz ārvalstīm un ieceļošanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā)   Cilvēki, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, varēs neievērot pašizolāciju.
     Šis ir nākamais solis papildu atvieglojumu ieviešanā vakcinētiem cilvēkiem. Lai neievērotu pašizolāciju, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.
   Šādu apliecinājumu bez maksas varēs iegūt ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija. Pašizolācija atgriežoties Latvijā, joprojām būs jāievēro cilvēkiem, kuri būs bijuši trešajās valstīs.
     Šāds nosacījums būs spēkā, jo daļā šo valstu izplatās jauni vīrusa paveidi un ļoti svarīgi ir nepieļaut šo celmu izplatību Latvijā. Plašāk par esošajiem un plānotajiem papildu atvieglojumiem vakcinētiem cilvēkiem lasi: 


   Ceļotāju drošība ir mūsu prioritāte, tāpēc mēs aktīvi sadarbojamies ar partneriem, lai noskaidrotu aktuālāko informāciju. Tiem klientiem, kas šobrīd gaida savas ieplānotās brīvdienas, piedāvājam informāciju par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās. Aktuālākā un papildu informācija tiks izvietota un atjaunināta šeit, mūsu mājas lapā. Pirms ceļojuma mēs iesakām pārbaudīt drošības prasības tās viesnīcas oficiālajā mājas lapā, kuru dodieties apmeklēt.

   Informācija tiem, kas atgriežas Latvijā (18.06.2021.) Tabula

   SĪKĀKU INFORMĀCIJU UN SADALĪJUMU PA VALSTĪM VAR ATRAST ŠEIT 

   1. Latvijas Republikā var ieceļot šādas personas:

   1) personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai. Apliecina ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu.

   2) personas, kuras ir pārslimojušas Covid-19 un kopš parauga ņemšanas datuma pirmā pozitīvā testa vienas saslimšanas epizodes ietvaros, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, ir pagājušas vienpadsmit, bet ne vairāk kā 180 dienas. Apliecina ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu.

   *Ja persona ieceļo no īpaši augsta riska valsts, tai obligāti jāveic šajā punktā minētais tests, pat ja tā ir vakcinēta pret Covid-19 vai pārslimojusi Covid-19 infekciju.

   3) personas, kuras pēdējo 72 stundu laikā pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī ir veikušas Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, vai ne vēlāk kā pēdējo 24 stundu laikā ir veikušas SARS-CoV-2 antigēna testu, un tas ir negatīvs. Apliecina ar sadarbspējīgu testēšanas sertifikātu.

   *Ja persona ieceļo no īpaši augsta riska valsts, tai obligāti jāveic šajā punktā minētais tests, pat ja tā ir vakcinēta pret Covid-19 vai pārslimojusi Covid-19 infekciju.

   Atbilstību ieceļošanas noteikumu prasībām persona apliecina ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu vai līdz 2021. gada 1. septembrim – ar citu Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa apliecinājumu.

   Cilvēkiem, kas nav veikuši pilnu vakcināciju vai nav pārslimojuši ar Covid -19, ieceļojot no valstīm, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsts, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, testēšanas faktu var apliecināt ar testa rezultātu angļu valodā vai izceļošanas valsts valodā. Šie dokumenti var būt papīra vai elektroniskā veidā (viedierīcē).

   2. Visiem ceļotājiem - gan vakcinētajiem, gan pārslimojušajiem, gan citiem - pirms iebraukšanas Latvijā nepieciešams aizpildīt elektronisko apliecinājuma anketu vietnē Covidpass.lv.

   3. Pašizolācija.

   Vakcinētām un pārslimojošām personām pašizolācijas prasība saglabājas, tikai ceļojot no valstīm, kurās ir īpaši augsts risks sabiedrības veselībai (“Emergency brake” regulējums).

   Nevakcinētām/nepārslimojušām personām pēc ierašanās jādodas pašizolācijā, izņemot, ja atbrauc no zema riska valsts (ES, EEZ, Šveice, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, trešās valstis)

   4. Saīsināt pašizolāciju var, ja veic atkārtotu testu 7.dienā un testa rezultāts ir negatīvs.

   5. Prasības par ieceļošanu Latvijā neattiecas uz:

   1) bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu;

   2) gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas Republikas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam.

   *Info no https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/no-16-junija-tiks-atvieglotas-prasibas-iecelosanai-latvija-no-arvalstim (17.06.2021.)

    

   Bērniem līdz 12 gadu vecumam (kā arī līdz 2021.gada 1.septembrim pārējiem nepilngadīgiem bērniem) atļauts ceļot kopā ar saviem pavadoņiem, piemērojot tādus pašus pašizolācijas atvieglojumus kā pavadoņiem. Šajos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas no augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu, taču nav jāuzturas savā dzīvesvietā.

   Informācija par ieceļošanas kārtību ir ievietota saskaņā ar valsts iestāžu (Satiksmes ministrijas un Slimības kontroles un profilakses centra) normatīvo aktu pašreizējo interpretāciju. Ja šī interpretācijas mainīsies, SIA “Antario” nenes atbildību par neprecīzas informācijas sniegšanu.

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Tunisijā (21.06.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ TUNISIJU

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Tunisijā (t.i., ja līdz ierašanās brīdim Tunisijā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam dokumentam papīra formātā (ar zīmogu un ārsta parakstu) angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   Personas vārds un uzvārds

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs/Personas kods
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   • QR kods vai zīmogs un paraksts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

   • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
   • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms ierašanās Tunisijā. Tūristam jāuzrāda dokuments, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu un zīmogu vai Digitālo COVID-19 sertifikātu ar QR kodu angļu valodā (pieņemamās vakcīnas: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm). Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam.
   • Ar COVID-19 izslimojušām personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar oficiālu dokumentu no ārsta (angļu valodā), par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, bet ne mazāk kā pēdējo 6 nedēļu laikā un nav infekciozs. COVID-19 izslimojušām personām - pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 6 mēnešus pirms ierašanās Tunisijā, bet ne vairāk kā 6 nedēļas pirms ieceļošanas Tunisijā.

   CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Tunisiju, ir jāaizpilda veselības veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

   Veidlapu nepieciešams izprintēt, parakstīt un ņemt līdzi ceļojumā!

   SVARĪGI! Par viesnīcu adresēm lūdzam vērsties pie sava ceļojuma aģenta!

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un ņemt to līdzi ceļojumā!

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES TUNISIJĀ

   Ceļotājiem, kas ierodas Tunisijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.

   Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās. Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Tunisijas valdība neapņemas rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un medicīnas izdevumus.

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Tunisijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, Antario apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Turcijā (10.06.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ TURCIJU

   CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT. 

   SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams. Bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

   Viesnīcu adreses ŠEIT

    

   COVID-19 TESTS

   Sākot ar 01.06.2021. visiem pasažieriem no 6 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs PCR tests (angļu valodā), kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas līdz ieceļošanai Turcijā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Turcijā.

   Izņēmumi: PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar oficiālu dokumentu no ārsta (angļu valodā), par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā un nav infekciozs, vai veicis pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā.

   COVID-19 testa laikā  jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   SVARĪGI: 72 vai 48 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts, kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība).

   APDROŠINĀŠANA

   Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

   Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

   Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanas veidus:

    

   • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
   • Izmitināšanas un ārstēšanas atbalsta apdrošināšana (Treatment coverage and Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanas (līdz 3000 EUR) un apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

   Plašāku informāciju par katru apdrošināšanas veidu un nosacījumiem var atrast (angļu valodā): https://tga.gov.tr/insurance/

   Jūs varat pasūtīt apdrošināšanu (angļu valodā): https://www.covidinsurance4turkey.com/

   Šīs apdrošināšanas nesedz izmaksas par slimo ceļotāju radinieku izmitināšanu, kā arī izmaksas par ceļotāju atgriešanos no brīvdienu galamērķa pēc pašizolācijas.

   !!!SVARĪGI: Personām no 66 gadu vecuma iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu Latvijas apdrošināšanas kompānijās!

    

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES TURCIJĀ

   • Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
   • Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
   • Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

    

   SVARĪGI! Turcijā tagad ir obligāti jāvalkā maskas slēgtās viesnīcu zonās (ēkā, restorānos, vestibilā, bāros utt.).

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM 

    • Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
    • Jūnijā turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 22:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 22:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
    • Jūnijā restorāni un kafejnīcas būs atvērtas līdz pulksten 21:00 un svētdienās nestrādās.
    • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
    • Iepirkšanās centri darba dienās strādās no pulksten 10.00 līdz 20.00. Brīvdienās būs slēgti.
    • Ielu veikaliņi darba dienās strādās no pulksten 7.00 līdz 19.00. Brīvdienās būs slēgti.
    • Sporta zāles, tematiskie parki būs atvērti katru dienu izņemot svētdienas. 
    • Starppilsētu braucieni ir atļauti ārpus komandanta stundas. Ceļošana ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu būs atļauta visu laiku. 

   POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

    • Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/ .
    • Pozitīva COVID-19 testa gadījumā personai jādodas karantīnā uz 14 dienām.
    • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā, var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimtsības gadījumā palikt karantīnā savā viesnīcā speciāli atvēlētajā numuriņā. (viesnīcu sarakstu, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un nosacījumus meklējiet ŠEIT).
    • Personai, kas dzīvo vienā numuriņā ar inficēto, bet kurai nav simptomu, arī jādodas karantīnā. Persona var veikt PCR testu ne agrāk kā 10. karantīnas dienā. Tātad karantīna tiek pārtraukta cilvēkiem, kuriem no 11. dienas ir negatīvi PCR testi un nav simptomu.
    • Pat, ja tūrists ir pilnībā vakcinēts (kopš pēdējās vakcīnas devas ir pagājušas 14 dienas), visi cilvēki, kas trīs mēnešu laikā pēc vakcinācijas ir nonākuši saskarē ar COVID-19 gadījumu, tiek uzskatīti par kontaktpersonām un viņiem nepieciešama 14 dienu karantīna. PCR testu var veikt 7. dienā un, ja rezultāts ir negatīvs karantīna beidzas.
    • Gadījumā, ja klientiem nav apdrošināšanas, kas segtu karantīnas periodu, Antario palīdzēs atrast piemērotas naktsmītnes un segs izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas (nepārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu).  Šis nosacījums ir spēkā ceļojumiem līdz 2021. gada 30. jūnijam. Numura veids un ēdināšanas tips var atšķirties no iepriekš rezervētā.
    • Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.

   Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, Antario apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

    • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
    • Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, Antario palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
    • Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.

    

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

    

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   COVID-19 TESTS TURCIJĀ

   Visu informāciju par COVID-19 testa veikšanu pirms atgriešanās Latvijā sniegs Antario pārstāvji Turcijā.

   Atpūtnieku ērtībām Antario pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā atkarībā no tūristu atgriešanās laika. Tiks veikts PCR tests un rezultāti tiks saņemti 24-48 stundu laikā. Testa rezultātu klientiem piegādās viesnīcā. Pakalpojuma cena 30 EUR / pers.

   Tūristiem, kuri vēlas veikt testu tuvākajā laboratorijā, mūsu pārstāvis palīdzēs reģistrēties un doties uz tuvāko laboratoriju, kā arī parūpēsies par testa rezultātu piegādi uz viesnīcu. Sīkāku informāciju par transfēra un testa cenām būs iespējams uzzināt tiekoties ar mūsu pārstāvi.

   Tiem, kas uzturas Alanjas viesnīcās, ir arī iespēja ērti patstāvīgi veikt testu laboratorijās, kas atrodas Alanjas centrā. Laboratorijas savāc paraugus un nosūta tos uz Antālijas laboratoriju 4 reizes dienā. Laboratorijās tiek veikts PCR tests, un rezultāti tiek nosūtīti 12-24 stundu laikā. Testa cena ~ 25 EUR / pers. + transporta izmaksas (atkarībā no attāluma).

    

    

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Grieķijā (21.06.2021.) Pirms došanās uz Grieķiju

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Grieķijas lidostā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Grieķijā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Izņēmumi Covid-19 PCR testa veikšanai:

   • bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic tests;
   • Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem ar oficiālu sertifikātu angļu valodā. Pilna vakcinācija jāveic ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā.
   • COVID-19 izslimojušām personām -  pozitīvs PCR vai antigēnu tests, kas veikts vismaz 2 mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā 9 mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā. Testa rezultātam jābūt angļu, franču, vācu, itāļu, spāņu vai krievu valodā.

   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs / ID kartes numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA (Passenger Locator Form)

   Visiem tūristiem iepriekš pirms ierašanās Grieķijā ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form). Veidlapu varat atrast ŠEIT

   Informācija par ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form):

    

   • Dodoties atpūtā uz Grieķiju: Viena veidlapa jāaizpilda vienai ģimenei (viens ģimenes loceklis var savā veidlapā pievienot līdzbaucējus no vienas ģimenes)
   • Veidlapa jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas (divas dienas) pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Grieķiju, bet ne vēlāk kā pulksten 23:59 iepriekšējā dienā pirms ierašanās Grieķijā.
   • Pēc veidlapas izpildīšanas pasažieri saņems QR kodu, kuru vajadzēs uzrādīt Grieķijas lidostā. QR kodu var uzrādīt printētā vai digitālā veidā (mobilajā telefonā).
   • Ja pasažieris pirms lidojuma nevar uzrādīt QR kodu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. 
   • Aviopārvadātājs pārbaudīs QR koda apstiprinājuma e-pastu pirms iekāpšanas lidmašīnā.

   Visit Greece lietotne - ļoti ieteicams pirms ierašanās Grieķijā bez maksas lejupielādēt mobilajā telefonā.

    

   Drošība ceļojuma laikā

    

   • Pēc nejaušības principa var tikt veikti RAPID antigēna testi Grieķijas lidostā.
   • Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc SARS-Cov-2 paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas ar ko ceļo kopā tiek nogādāti karantīnas viesnīcās un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo testa rezultātu. Tūristi uzturēsies karantīnas viesnīcās vismaz 10 dienas, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi. Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās sedz Grieķijas valsts.

    

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

    

   • Karantīna vai nu īpašos numuros tajā pašā viesnīcā (ja iespējams), vai viesnīcās, kas paredzētas COVID-19 slimniekiem. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, atkal būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu.
   • Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbaucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā.
   • Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

    

   Atgriežoties Latvijā

    

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   COVID-19 TESTS

   Tests Grieķijā (Rodas sala): 

    

   • Covid-19 testa cena slimnīcā sākot no 50-60EUR /Pers.
   • Ja tūrists informē viesnīcu par vēlmi testu veikt viesnīcā, tad viesnīcas personāls piezvanīs ārstam un pieteiks vizīti. Gadījumā, ja ārsts uzskata, ka viesiem jādodas uz testēšanu slimnīcā, tad tranfērs uz/no slimnīcas ir bez maksas, un izdevumus par transfēra pakalpojumiem sedz Grieķijas valdība. Covid-19 testa cena viesnīcā sākot no 60EUR /pers.

   Klīnikas/slimnīcas testa nodošanai Grieķijā - Rodas sala: 

   • Greek Public Hospital 
   • Euromedica

    

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Bulgārijā (18.06.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ BULGĀRIJU

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Bulgārijas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra veidā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Ceļojot uz Bulgāriju, var veikt arī antigēnu testu (RAT - no mutes un deguns dobumiem), bet tests ir jāveic ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Bulgārija. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   Informācija Covid-19 PCR vai antigēna (RAT) testa veikšanai:

   • Katram ceļotājam (izņemot bērnus līdz 5 gadu vecumam (neieskaitot)) negatīvs testa rezultāts būs jāuzrāda gan pirms izlidošanas no Rīgas lidostas, gan ierodoties Bulgārijas lidostā. 
   • Pasažieriem, kuri no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā ir inficējušies ar COVID-19 vīrusu un kuru PCR vai antigēnu (RAT) tests joprojām ir pozitīvs - tiks atļauts ceļot uz Bulgāriju. Šiem pasažieriem jāuzrāda medicīnisks dokuments (angļu valodā), kas apliecina, ka persona ir izslimojusi ar COVID-19 laika posmā no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā, kā arī pozitīvs Covid 19 tests. 
   • Pirms došanās ceļojumā mēs lūdzam visus pasažierus iepazīties ar drošības pasākumiem, kas noteikti, ceļojot uz Bulgāriju, kā arī aizpildīt un paņemt līdzi visus nepieciešamos dokumentus.

    

   COVID-19 testa sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds (kā ir norādīts pasē vai ID kartē)
   • Pases numurs / ID kartes numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un negatīvs rezultāts
   • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un pozitīvs rezultāts tiem, kuri ir izslimojuši ar COVID-19 no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

    

   SVARĪGI! Persona, kura pirms ierašanās Bulgārijā var uzrādīt EU oficiāli izsniegtu apliecinājumu/sertifikātu (angļu valodā), ka ir pagājušas 14 un vairāk dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, var neuzrādīt negatīvu PCR vai RAT testu. Apliecinājumā par pilno vakcinācijas kursu jābūt norādītam:

   - vārds, uzvārds (kas norādīts pasē vai ID kartē)

   - dzimšanas datums

   - vakcinācijas datums

   - vakcīnas nosaukums un sērijas numurs

   - vakcīnas ražošanas valsts un ražotāja nosaukums 

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA 

    

   Visiem ceļotājiem, neatkarīgi no vecuma, jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, lai ieceļotu Bulgārijā, un to var atrast ŠEIT.

   Informācija par ceļotāju veselības veidlapu:

   • Veidlapa ir jāaizpilda papīra formātā pirms ierašanās Bulgārijā, un tā ir jāuzrāda, atlidojot uz galamērķi. Tūristi ir personīgi atbildīgi par pareizās informācijas sniegšanu veidlapā!
   • Lūdzu ņemiet vērā, ka, aizpildot veidlapu, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese vai kūrorts un viesnīca, kurā plāno uzturēties Bulgārijā.

   APDROŠINĀŠANA

   • Bulgārijas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem saistībā ar COVID-19 inficēšanos.
   • Antario stingri iesaka ceļotājiem pirms ceļojuma iegādāties apdrošināšanu, kas sedz Covid-19.
   • Ceļotājiem, kas nav iegādājušes apdrošināšanu, jāņem vērā, ka saslimstot, viņiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas un citi izdevumi pašiem! 

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

    

   INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM BULGĀRIJĀ

   • Ceļotājiem izlases veidā Bulgārijas lidostā var tikt mērīta temperatūra vai veikts COVID-19 tests.
   • Lidostā un lidmašīnā obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
   • Galamērķī slēgtās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā, obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
   • Sabiedriskās vietās ir prasība ieturēt 1,5–2 metru distanci ar citiem cilvēkiem.
   • Restorāni, kafejnīcas, lielveikali, veikali (izņemot lielas platības, virs 300 kv.m) ir atvērti ar dažādiem ierobežojumiem.
   • Slēgti: nakts klubi un bāri, lielveikali (virs 300 kv.m).
   • Bulgārija stingri ievēro Pasaules ceļojumu un tūrisma padomes (WTTC) izstrādātos drošības protokolus.
   • Bulgārijas lidosta, transfēra un viesnīcas personāls, kā arī citi dienesti un pavadoņi ir stingri kontrolēti saistībā ar drošības nodrošināšanu.

    

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Ja pasažieris Bulgārijā izjūt COVID-19 vīrusa simptomus (drudzis, apgrūtināta elpošana, klepus) vai citus simptomus, kas norāda uz šo slimību, ceļotājam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis.

   Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas, ar ko ceļo kopā, tiek izolēti viesnīcas numurā, un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo diagnozi. Viesi vismaz 10 dienas paliks izolēti, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi.

   Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās Bulgārijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja tūrists ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja ceļotājam nav  apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā pašiem (ieskaitot medicīniskos izdevumus).

    

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

    

    

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

    

   COVID-19 TESTS BULGĀRIJĀ

   Visu informāciju par COVID-19 testiem un cenām sniegs mūsu pārtstāvji Bulgārijā info tikšanās laikā.

   Aptuvena testa cena ir no 60 EUR/pers. 

   Pārstāvji centīsies organizēt ārsta apmeklējumu tieši tūristu viesnīcā, atkarībā no tūristu skaita un izlidošanas laika. 

    

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Spānijā (08.06.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ SPĀNIJU

   COVID-19 TESTS

   Visiem pasažieriem no 12 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR vai RAT tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Barselonas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Barselonas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

   Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Dzimšanas dati
   • Pases numurs/Personas kods
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   TESTS NAV JĀVEIC:

   • Bērniem līdz 12 gadu vecumam.
   • Ja, ir saņemta pilna vakcinācija vismaz, 14 dienas pirms ierašanās Spānijā. Vakcinācijas sertifikātā jābūt šādai informācijai: vārds / uzvārds, vakcinācijas datums, norādot pēdējās vakcīnas saņemšanas datumu, vakcīnas nosaukums, devu skaits, sertifikāta izsniegšanas valsts, sertifikāta izdevējiestādes identifikācija.
   • Tiem, kas atveseļojušies no COVID-19, jāuzrāda oficiāls dokuments angļu valodā. Kopš pozitīva testa rezultāta jāpaiet vismaz 11 dienām, bet ne vairāk kā 180 dienām.

   CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Barselonu, ir jāaizpilda veselības veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

   Pēc veidlapas aizpildīšanas uz e-pastu tiks nosūtīts QR kods, ko nepieciešams izprintēt vai saglabāt savā telefonā. QR kodu būs nepieciešams uzrādīt gan Rīgas, gan Barselonas lidostā!

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES BARSELONĀ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Barselonas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
   • Ikvienam no 6 gadu vecuma obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās (arī pludmalēs un pie baseiniem).
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Spānijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

   Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā.

   Personas, kas ir inficējušās ar COVID-19 ceļojumu laikā, tiks izmitinātas īpaši paredzētās viesnīcās (personas, kas ceļo kopā, netiks izmitinātas šajās viesnīcās).

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Spānijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, Antario  apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   PAR TESTA VEIKŠANU SPĀNIJĀ – BARSELONĀ:

   Aicinām ceļotājus, ierodoties Barselonā uzreiz vērsties pie 

   Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Sicīlijā (24.05.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ SICĪLIJU

   COVID-19 TESTS

   Visiem pasažieriem no 2 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Sicīlijas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Sicīlijas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūtdrukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Dzimšanas dati
   • Pases numurs/Personas kods
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

   CEĻOTĀJA TIEŠSAISTES REĢISTRĀCIJAS FORMA

   Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Sicīliju, ir jāaizpilda tiešsaistes reģistrācija. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas formā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

   CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Sicīliju, ir jāaizpilda ceļotāja deklerācijas veidlapa.Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurās iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES SICĪLIJĀ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Sicīlijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Sicīlijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

   Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Itālijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, 

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   PAR TESTA VEIKŠANU SICĪLIJĀ:

   Aicinām ceļotājus, ierodoties Sicīlijā uzreiz vērsties pie Antario partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

   Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas sākot no 50 EUR / pers.

   Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Melnkalnē (09.06.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ MELNKALNI

   COVID-19 TESTS

   Sākot ar 5. jūniju, dodoties uz Melnkalni, PCR vai RAT tests NAV nepieciešams.

   Tomēr tiem, kas ceļo uz Horvātiju caur Melnkalni, jāievēro Horvātijas valsts noteiktie drošības noteikumi. Skatiet sadaļu "Drošības nodrošināšana Horvātijā".

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz medicīniskās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES MELNKALNĒ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Melnkalnes lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
   • Tiek piemērota komandantstunda (no pulksten 00:00 līdz 5:00). Naktsklubi, bāri un diskotēkas ir slēgtas.
   • Brīvdienās pārvietošanās starp pilsētām ir aizliegta (no piektdienas pulksten 00:00 līdz pirmdienas pulksten 5:00). Ierobežojumi neattiecas uz organizētām ekskursijām un transfēriem starp lidostām un viesnīcām.
   • Lielveikali, galerijas, muzeji ir atvērti līdz pl. 22:00.

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Melnkalnes valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un ēdināšanas (jau rezervētajā vai citā viesnīcā (ēdināšana 2x dienā tiem, kam rezervācijā ir SC vai BB, ēdināšana 3x dienā tiem, kam rezervācijā ir FB vai vairāk)) izdevumus un, ja nepieciešams, ārstēšanos valsts slimnīcās.

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Melnkalnes valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, Antario apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   PAR TESTA VEIKŠANU MELNKALNĒ:

   Aicinām ceļotājus, ierodoties Melnkalnē uzreiz vērsties pie Antario partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

   Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko privāto laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas ir no 50 līdz 80 EUR / pers. + transporta izmaksas.

   Covid-19 PCR tests Melnkalnē valsts klīnikās ir bez maksas. Transporta izdevumi uz/no klīnikas ir pašu klientu atbildība (var aizbraukt ar taksometru vai doties kājām, jo visos kūrortos ir klīnikas, kur jūs varat nodot PCR testu bez maksas. Pārbaudi (testu) var veikt dažādās situācijās (kad ir jūtami vīrusa simptomi uzturēšanās laikā Melnkalnē vai kad vajag veikt testu pirms atgriešanās mītnes zemē). 

   Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi. Ja būs iespējams, tad pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā. Par iespēju nodrošināt pakalpojumu konkrētajā viesnīcā un tā cenu varēs uzzināt no Antario pārstāvja info tikšanās laikā.

    

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Horvātijā (26.05.2021.) PIRMS DOŠANĀS UZ HORVĀTIJU

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Horvātijā (t.i., ja līdz ierašanās brīdim Horvātijā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Ceļojot uz Horvātiju, ir iespējams veikt arī RAT antigēna testu - no mutes un deguna dobumiem, taču tests jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Horvātijā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam dokumentam digitālā vai papīra formātā (ar zīmogu un ārsta parakstu) angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

   COVID-19 sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

   • Personas vārds un uzvārds
   • Dzimšanas dati
   • Pases numurs/Personas kods
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
   • QR kods vai zīmogs un paraksts

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

   • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
   • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms ierašanās Horvātijā. Tūristam jāuzrāda dokuments, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam.

   CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS VEIDLAPA

   Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Horvātiju, ir jāaizpilda deklerācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklerācijas veidlapā. Vienu veidlapu var aizpildīt viena ģimene. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

   Veidlapas aizpildīšanas laikā ir iespējams pievienot arī negatīva PCR testa rezultātu.

   APDROŠINĀŠANA

   Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

   DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

   IERODOTIES HORVĀTIJĀ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Horvātijā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
   • Bāri un terases ir atvērtas līdz pl. 19:00.

   POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

   Horvātijas valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas izdevumus (ēdināšanas izdevumus sedz pats tūrists).

   Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Horvātijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, Antario apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   PAR TESTA VEIKŠANU HORVĀTIJĀ:

   Aicinām ceļotājus, ierodoties Horvātijā uzreiz vērsties pie Antario pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

   Aptuvenā PCR testa cena valsts klīnikā no 80 EUR/Pers.

   Savukārt, privātā klīnikā no 86 EUR/Pers.

   Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Informācija ceļojot caur Igauniju (01.04.2021.)

   Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Igaunijas dodas uz Antario galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais pārvadātājs SmartLynx Airlines un uzņēmējvalsts 

   Ceļojot caur Igauniju:

   • Pasažieriem, kuri ierodas Igaunijā tranzītā (ceļojot ar aviopārvādājumiem), nav jāveic Covid-19 PCR tests un nav jāievēro 10 dienu pašizolācija. Vairāk informācijas Igaunijas Valdības mājas lapā ŠEIT
   • Tallinas lidostā neveic veselības pārbaudi un temperatūras mērīšanu. Ir jāievēro visi drošības noteikumi, kā arī aizliegts ieraskties lidostā ar jebkādoem no Covid-19 simptomiem. Papildu informācija par drošības prasībām no Tallinas lidostas mājas lapas atrodama ŠEIT

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. 

   Informācija ceļojot caur Lietuvu (01.04.2021.)

   Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Lietuvas dodas uz 

   Ceļojot caur Lietuvu:

   • Ceļojot uz Lietuvu nav nepieciešams veikt COVID-19 testu, kā arī pašizolācija tranzīta gadījumā no Latvijas nav jāievēro. Tomēr, ja ceļojat tranzītā caur Lietuvu uz Tenerifi, Ēģipti vai kādu citu galamērķi IR nepieciešams veikt COVID-19 testu!
   • Neatkarīgi no transporta, ko ceļotāji izmanto tranzītā caur Lietuvu, ne ilgāk par 12 stundām, NAV nepieciešams aizpildīt NPHC veidlapu.
   • Ja galamērķis ir Lietuva, tad IR jāaizpilda NPHC veidlapa. Tā atrodama ŠEIT
   • Papildus informācijas no Lietuvas Veselības Ministrijas ŠEIT

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Ceļojot tranzītā (18.06.2021.)

   Prasības par ieceļošanu Latvijā neattiecas uz gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas Republikas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam.

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Drošības nodrošināšana Seišelu salās (13.04.2021.) Pirms došanās uz Seišelu salām

    

   COVID-19 TESTS

   Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!


   COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

    

   • Personas vārds un uzvārds
   • Pases numurs
   • Testa datums un laiks
   • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
   • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

    

   Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

   Informējam, ka visiem tūristiem (arī vakcinētajiem un ar COVID-19 izslimojušiem) ir nepieciešams negatīvs COVID-19 tests,  kas veikts veikts ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas.

    

   CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA

   Visiem tūristiem pēc negatīva testa saņemšanas ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu pirms došanās uz Rīgas lidostu. Veidlapu varat aizpildīt: https://seychelles.govtas.com/

   Aizpildot ceļotāja veselības deklarāciju, ir nepieciešams:

    

   • augšupielādēt dokumentu, kas apstiprina negatīvo COVID-19 testa rezultātu;
   • norādīt lidojuma informāciju un viesnīcas adresi, kurā plānojat palikt. Viesnīcu adreses var atrast ŠEIT!
   • veikt samaksu par aizpildīto veidlapu (pieaugušajiem - 25 EUR/Pers., bērniem - virs 12 gadiem 5,40 EUR/pers.)

   Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks nosūtīts kods, ko lūdzam ņemt līdzi uz lidostu printētā veidā!

   SVARĪGI! Aizpildot veidlapu lūdzu pārliecinieties, ka visa ievadītā informācija ir pareiza, jo to nebūs iespējams labot un tā būs jāpilda vēlreiz!

   Veicot reģistrēšanos lidostā, būs nepieciešams uzrādīt izdrukātu un apstiprinātu Seišelu salas veselības veidlapas kodu.

    

   APDROŠINĀŠANA

   SVARĪGI! Seišelu salas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem (medicīniskajiem, uzturēšanās, atgriešanās mītnes zemē), kas saistīti ar inficēšanos ar COVID-19 gadījumā. 

   !!!Līdz ar to, stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz  medicīniskās, uzturēšanās un atgriešanās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

    

   Drošība ceļojuma laikā

    

   IERODOTIES SEIŠELU SALĀS

    

   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Nepārtraukti jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem un lidostas personālu.
   • Bagāžas saņemšanas vietās jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem, drīkst izmantot bagāžas pārvadāšanas ratus.
   • Lidostā visiem ceļotājiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra un pārbaudīta veselība.
   • Ceļotāji, kuriem tiks novērotas jebkādas respiratorās saslimšanas simptomi kā klepus, iesnas vai elpas trūkums, var tikt izolēti testu veikšanai.
   • Ceļotājiem var tikt pieprasīts veikt atkārtotu PCR vai ātro antigēnu testu lidostā.
   • Transfērus uz viesnīcām veic sertificēti pārvadātāji. Ceļotājiem nav ļauts izmantot publisko sabiedrisko transportu.

    SVARĪGI: Ceļotājiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši Bangladešu, Brazīliju, Indiju, Pakistānu un Dienvidāfriku, tiks liegta ieceļošana Seišelu salās.

   UZTUROTIES SEIŠELU SALĀS

    

   • Ceļotāji drīkst uzturēties tikai sertificētās viesnīcās. 
   • Ceļotājiem tiek rekomendēts sekot higiēnas un distancēšanās noteikumiem, kā arī uzturēties tikai savā ceļotāju lokā, līdz minimumam samazinot kontaktu ar citiem ceļotājiem. Visās sabiedriskajās vietās obligāti jānēsā sejas aizsargmaska.
   • Ceļotāji, kuri vēlas doties ekskursijās utml., jāizmanto tikai sertificēti pakalpojumu sniedzēji.
   • Ceļotājiem maksimāli jāizvairās no kontakta ar vietējiem iedzīvotājiem, no pulcēšanās un vietām, kur ir daudz cilvēku, kā, piemēram, tirgus.
   • Ceļotājiem ar respiratorās saslimšanas simptomiem kā klepus, iesnas, drudzis vai elpas trūkums tiks nodrošināts veselības aprūpes serviss. Gadījumā, ja tiks konstatēta inficēšanās ar COVID-19, ceļotājs tiks izolēts speciālā izmitināšanas vitā līdz izveseļosies. Atgādinām, ka visas izmaksas sedz pats ceļotājs. 
   • Bāri, kazino un veikali strādā līdz pl.19.00.

    

   ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

   DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

   COVID-19 TESTS

   Aicinām ceļotājus ierodoties Seišelu salās uzreiz vērsties pie Antario partneru pārstāvja (angļu valodā), lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas, ņemot vērā noslodzi publiskā vai privātā klīnikā. Klienti var pasūtīt taksometru viesnīcas recepcijā vai Antario partneru pārstāvis pieteiks privātu transfēru uz/no testa veikšanas vietu. Privātā transfēra cena ir no 65 eur par vienu virzienu ( 2x65 EUR).

   TESTA CENA:

    

   • PCR testa cena publiskā klīnikā ir no SR 2500.00 par personu un rezultātu var saņemt 48h laikā pēc testa veikšanas. 
   • PCR testa cena privātā klīnikā ir no SR 3500.00 par personu un rezultātu var saņemt 24h laikā pēc testa veikšanas.

   Samaksa jāveic tieši klīnikā un testa rezultāts tiek nosūtīts klientam uz e-pastu.

    

    

   SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Antario nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

   Digitālais COVID-19 sertifikāts (11.06.2021.)

   Lai, atvieglotu ceļošanu, aicinām ikvienu ceļotāju pieteikties savam digitālajam sertifikātam mājas lapā - https://covid19sertifikats.lv/

   Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī ir izslimojusi Covid-19.AntarioAntarioAntarioAntario

    nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

    galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais aviopārvadātājs un uzņēmējvalsts. 

    apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

    pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.


   

  Kas jāzina  tūristiem, lai 2021. gada vasaras sezonā ceļotu no Latvijas

   

  Covid-19 –  jauni noteikumi ceļojumiem.

   

  Pamazām tiek atsākti starptautiskie lidojumi uz valstīm, kurās  saslimšana ar Coid-19 ir ļoti zema. Tādēļ arvien aktuālāks kļūst jautājums, kādi drošības pasākumi jāievēro lidostās un lidmašīnās? 

  Lai palīdzētu Tev sagatavoties ceļojumam jaunajos apstākļos, esam sarūpējuši atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

  Noteikumi Rīgas lidostā

  Ņemot vērā distancēšanās noteikumus pie reģistrācijas, drošības pārbaudes un iekāpšanas vēlams lidostā ierasties vismaz 3 stundas pirms izlidošanas. 

  Lai process noritētu raitāk un tiktu mazināta saskarsme ar cilvēkiem, iesakām pēc iespējas lidojumiem reģistrēties tiešsaistē attiecīgās aviolīnijas online vietnē. 

   

  Rīgas lidostā tiek ielaisti vienīgi pasažieri ar derīgām iekāpšanas kartēm vai rezervācijas apstiprinājumu. Pavadītājiem un sagaidītājiem ir jāpaliek ārā. 

  Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu

   

  Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. No brīža, kad ienāc lidostā, līdz pat iziešanai no lidostas Tavā galamērķī. 

  Ja atbilstošas maskas nav līdzi, to var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā lidostas terminālī.  Arī visi lidostas darbinieki lieto sejas maskas un cimdus.  

   

  Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas. 

  Izlidojošiem pasažieriem tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu ķermeņa temperatūru iekāpt lidmašīnā.  

  Piemēram, airBaltic  neatļauj iekāpt lidmašīnās pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pārsniedz 37,8 grādus. Pasažieri ar paaugstinātu temperatūru lidot diemžēl nevarēs. Šiem pasažieriem jāvēršas attiecīgās aviolīnijas biļešu kasēs vai jāsazinās ar klientu centru, kur tiks nodrošināta palīdzību saskaņā ar biļešu noteikumiem. 

  Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas.   

   
  • Ja ierodies Latvijā  no valsts, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir zemāks par 15,  pašizolācija nav jāievēro. Ar aktuālo valstu sarakstu iespējams iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Tās ir valstis, kuras tabulā ir pelēkā krāsā.  

   

  Lai neradītu liekus sarežģījumus ceļotājiem, tūrisma operatori lidojumus organizēs uz valstīm, kur karantīna un pašizolācija nav jāievēro ne Latvijā, ne ceļojuma galamērķī, kā arī ir līdzīgi Covid-19 ierobežošanas drošības standarti un noteikumi kā Latvijā.

   

  • Savukārt, ja esi atgriezies no valsts, kura iekļauta riska zonā, jo tās Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir starp 15 un 25, Tev būs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Turklāt, šķērsojot Latvijas valsts robežu, jāaizpilda apliecinājums, ka tiks ievēroti pašizolācijas nosacījumi, un jānorāda informācija par vietu, kur pašizolācijas nosacījumi tiks ievēroti.  Attiecīgo veidlapu var saņemt un aizpildīt lidmašīnā jau lidojuma laikā.  
   

  Saskaņā ar Veselības ministrijas lēmumu pašlaik lidostā vairs nav izvietoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības posteņi un līdz ar to nav iespējas nodot COVID-19 analīzes. Testiem var pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303. 

   

  Papildus informācijai par Covid-19 ierobežošanas pasākumiem iesakām iepazīties ar Rīgas lidostas skaidrojošo materiālu

  Noteikumi lidmašīnās

  Lai ierobežotu vīrusa izplatību un aizsargātu aviolīnijas darbiniekus un pasažierus, lidmašīnā jāvalkā sejas maska, kas nosedz degunu un muti. Iekāpjot lidmašīnā, aviolīnija katram pasažierim izsniegs aploksni ar bezmaksas sejas masku un higiēniskajām salvetēm. Arī lidmašīnas apkalpe valkā sejas masku un cimdus visu lidojuma laiku.  

  Ja lidojuma laikā vēlies nomainīt sejas masku, ieliec lietoto masku aploksnē un atdod to apkalpei izmešanai. Pirms uzliec jaunu masku, noslauki rokas ar dezinfekcijas salveti.  

   

  Lai samazinātu fizisko kontaktu pasažieru starpā, iekāpšana lidmašīnā tiek organizēta, sākot no aizmugurējām rindām. Lai mazinātu drūzmēšanos, izkāpšanu no lidmašīnas un pasažieru secību nosaka lidmašīnas apkalpe.  

  Distances nodrošināšanai lidostas autobusos tiek pārvadāts samazināts pasažieru skaits. 

   

  Ja lidojumā ir brīvas vietas, lidmašīnas apkalpe pēc iespējas cenšas katram pasažierim blakus atstāt brīvu sēdvietu. Ja brīvu vietu ir maz, tad vispirms blakus tiek sēdināti vienas ģimenes locekļi un grupas. Ņem vērā, ka distances ieturēšanas nolūkos Tava sēdvieta pēdējā brīdī var tikt mainīta. 

   

  Lidojuma laikā salona gaiss tiek filtrēts caur paaugstinātas efektivitātes sīko daļiņu filtriem (HEPA), kas to pilnībā attīra no patogēniem aizturot līdz pat 99,97% nevēlamo mikrodaļiņu.  Gaisa apgāde tiek nodrošināta virzienā no bagāžas nodalījuma virs galvām uz grīdu, tādejādi izslēdzot gaisa plūsmu lidmašīnas salona garenvirzienā un mazinot gaisa apmaiņu starp pasažieriem. 

   

  Lidmašīnas salonā atļauts ienest vienīgi mazo 40x30x15 cm rokas somu, bet pārējā bagāža ir jānodod ierodoties lidostā. Tās reģistrēšanai ieteicams pēc iespējas izmantot bagāžas bezkontakta reģistrēšanas iekārtas. 

  Ņem vērā, ka bagāžas somas tiks dezinficētas, bet bagāžas saņemšanai lidostā ir noteikta kārtība, ievērojot distancēšanās principu.

   

  Lai maksimāli izvairītos no lieka kontakta, ieteicams vēl pirms lidojuma pasūtīt maltīti attiecīgās aviolīnijas online vietnē. Tomēr arī lidojuma laikā iespējams izvēlies ēdienus un dzērienus no vienreizlietojamās ēdienkartes. Svarīgi ņemt vērā, ka norēķināšanās būs iespējama tikai ar maksājumu kartēm. Biznesa klasē maltīte ir iekļauta. 

   

  Pēc katra reisa visu lidmašīnu saloni un biežāk lietotās virsmas tiek dezinficētas: krēsli, rokturi, galdiņi, drošības jostas, bagāžas nodalījumu durvis, gaismas un ventilācijas slēdži, virtuves un tualetes. Arī lidostas termināļi un autobusi tiek regulāri dezinficēti. 

  Ņem vērā, ka katrā lidostā un aviolīnijā veselības aizsardzības iniciatīvas var atšķirties. Atsevišķās lidostās var būt slēgtas atpūtas zāles Biznesa klases pasažieriem. Pirms ceļojuma iepazīsties ar aktuālāko informāciju lidostu un aviolīniju oficiālajās vietnēs. 

  Rīkojies atbildīgi un ievēro šos noteikumus, lai pasargātu savu un apkārtējo cilvēku veselību un ceļojums noritētu droši un veiksmīgi. Lieto lidostā izvietotos roku dezinfekcijas līdzekļus, kā arī centies ieturēt distanci no citiem cilvēkiem pie reģistrācijas, bagāžas nodošanas un saņemšanas, drošības kontroles, iekāpšanas lidmašīnā un citur, kur tas iespējams.  


   

 • Ārvalstu ieviestie Covid-19 izplatības ierobežojumi​
  Latvijas Republikas Ārlietu ministrija: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/arvalstu-ieviestie-covid-19-izplatibas-ierobezojumi
   
 • Kādi ir noteikumi un prasības, kas jāievēro aviopasažieriem Rīgas lidostā
  Riga Airport: https://www.riga-airport.com/covid-19-biezak-uzdotie-jautajumi
   
 • Kādas prasības pasažieriem jāievēro, lidojot ar a/k airBaltic lidmašīnām
  AirBaltic: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba
   
 • Drošības un kontroles noteikumi Grieķijas tūrisma/kūrortu zonās un viesnīcās (angļu val.)
  Greece Tourism Office: http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_
   
 • Deklarācija personām, kuras ieceļo Bulgārijā (jāaizpilda personām no 18 gadu vecuma un pie nosacījuma, ka ir iegādāta pilna ceļojumu pakete (iekļaujot izmitināšanu), dokuments tiek nodots kompānijas pārstāvjiem ielidošanas dienā - lidostā.

Ar cieņu,
Antario Travel kolektīvs

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home