Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Arābu Emirāti

Grupu avio ceļojumi

Ceļojuma nosaukums Izlidošanas / izbraukšanas datumi
2024 2025
JlAgSpOkNvDcJnFbMrApMaJn
Aviotūre uz Arābu Emirātiem
no 839.00 € (11 naktis)
21
04
18
09
23
13
24
10
24
07
21

 Vēlamies vērst jūsu uzmanību uz jauno kārtību , kā tiek atvērtas tūrisma vīzas uz AAE personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Ar 2014. gada 27. janvāri Dubaijas Imigrācijas Dienests mainīja noteikumus par to kādā kārtībā tiks noformētas vīzas nepilngadīgām personām, kuram ir savas pases un, kas lido kopā ar saviem vecākiem. Pie pases kopijas klāt turpmāk būs jāpievieno skenētie krāsaina dzimšanas apliecības kopija, kas ir tulkota uz angļu valodu un ir notariāli apstiprināta. Neatkarīgi no bērna uzvārda( sakrīt ar vecāku vai nē) dotais dokuments būs obligāts lai iesniegtu dokumentus vīzas kārtošanai. Gadījumā, ja netiks iesniegts šis dokuments vīzas izsniegšana tiks atteiktas

Apvienotie Arābu Emirāti - valsts, kas atrodas Āzijas dienvidrietumos Arābijas pussalā, pie Persijas un Omānas līču    krastiem. Teritorija - 84 tūkst. km2. Neizžūstošu upju nav. Ievērojamas platības aizņem solončaki un smilšu tuksneši, sastopamas oāzes ar dateļpalmām un akācijām. Piekrastes joslā, kas stiepjas apm. 750 km garumā ir izvietojušās lieliskas smilšu pludmales.

Informācija par AAE:

Valūta
Nacionālā valūta AAE - dirhams (DHS), (1 DHS= 100 fislam (FLS). Dirhamas maiņas kurs ir stabils, 1 USD = DHS 3,67. Apgrozībā ir banknotes ar nominālvērtību: 1000, 500, 100, 50, 20, 10, 5 dirhamu. Valūtu var samainit maiņu punktos Exchange), bankā vai viesnīcas recepcijā.

Norēķini
Plaši izmanto sekojošas kartes: VISA, MASTERCARD, AMERICANEXPRESS,EUROCARD. 

Apģērbs
- Sievietēm jābūt ļoti uzmanīgam dodoties uz pilsētu. Neiesakām doties ārpus viesnīcas teritorijas īsos svārkos, caurspīdīgā un pieguļošā apģērbā. Pleciem jābūt segtiem. Svārku daļai ir jābūt vismaz līdz ceļgaliem.
- Nepieklājīgi ir atrasties sabiedriskās vietās, restorānos, veikalos- sporta vai pludmales apģērbā (T-krekli, pludmales bikses, šorti, gumijas čības, flip flops, u.c), saplēstas džinsa bikses un apģērbā ar spilgtu apdruku.

Alkohols 
Uz ielām ir aizliegts atrasties alkohola reibumā. Pārkāpējus gaida cietumsods.
Alkoholas reibumā esošiem tūristiem ieteicams izsaukt taksometru.
Bāri un restorāni, kur tiek pārdoti alkoholiskie dzērieni atrodas viesnīcās, kuram ir piešķirta alkohola licence.

Vīza uz AAE:
Latvija: Latvijas Republikas PILSOŅI drīkst ceļot bez vīzas līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laika posmā. Tiem, kuri iepriekšējo 6 menēšu garumā apmeklēja Izraēli, nepieciešams ievērot, ka viņus var neielaist AAE. Lai dotos ceļojumā, jums nepieciešama derīga pase un vīza(ja nepieciešams). Pases derīguma termiņam jāatbilst valsts prasībām, kuras klientam jānoskaidro pirms došanās ceļojumā. Ceļošanai derīga pase (derīguma termiņš nedrīkst būt īsāks par 6 mēnešiem, skaitot no ceļojuma beigu datuma), nepilngadīgiem bērniem – dzimšanas apliecība( izņemot tad, ja vienam no vecākiem pasē atzīmēta radniecība ar bērnu), un derīgs ceļošanas dokuments. Bērniem, kas ceļo bez vecākiem, jābūt notariāli apstiprinātai pilnvarai. Latvijas Republikas nepilsoņiem uz doto brīdi ieceļošana AAE nav atļauta.

Pievērsiet uzmanību: Man in white thobe walking on brown sand
Ceļojot ar bērnu ir nepieciešama līdz dzimšanas apliecības oriģināls un kopija.
Grūtniecēm (28 nedēļas un vairāk) ir nepieciešama ārsta izziņa!   
AAE vīzas kopija (Krievijas pilsoņiem ar uzturēšanas atļauju Latvijā) - ir obligāta!

Reģistrācija viesnīcā AAE:

Check-In:
Pievērsiet uzmanību: Tūristi reģistrējas viesnīcā patstāvīgi. Reģistrējoties viesnīcā ir jāuzrāda pase un vaučeri (ja to pieprasa viesnīcas pārstāvji). Jāaizpilda reģistrācijas karti, norādot personas datus un citu nepieciešamo informāciju. Pases skanē un atdod īpašniekam uzreiz vai nākamajā dienā. 

Standarta reģistrācija viesnīcā - pēc pulksten 14:00.
Viesnīcā iesakām izmantot seifu naudas un vērtslietu glabāšanai, jo viesnīca neuzņemas atbildību par atstātajām un nozaudētajām mantām. Viesnīcas uzņemšanā tūristi var pieprasīt viesnīcas vizītkarti, kurā noradīts viesnīcas nosaukums un telefons. Ja tūristam ir viesnīcas vizītkarte, viņam būs vieglāk orientēties, ja tas gadījumā ir apmaldījies pilsētā.

Depozīts:
Viesnīcas var pieprasīt depozīta maksājumu, kā garantiju par viesnīcas pakalpojumiem. Depozīta summa var būt no 300.00 USD par visu periodu. Depozītu var samaksāt ar bankas karti (VISA, MASTERCARD, AmericanExpress) vai skaidrā naudā. Izbraukšanas dienā viesnīca veic pārrēķinu un atmaksā iemaksāto depozītu. Ja tūristi neizmantoja viesnīcas sniegtos maksas papildpakalpojumus, depozīts tiek atmaksāts pilnā apmērā. Depozītu, kurš ir iemaksāts ar norēķinu kartes palīdzību, parasti atbloķē 10 – 30 dienu laikā. Ja depozītu iemaksā skaidrā naudā, tas tiks atmaksāts izrakstīšanās dienā nacionālajā valūtā. Dažreiz viesnīcas kā depozīta ķīlu pieprasa tūristu pasi uz visu laika posmu, ko tūrists ir apņēmies pavadīt viesnīcā.

AJMAN -  Nelielais emirāts robežojas ar Šardžu un atrodas Apvienoto Arābu Emirātu rietumu piekrastē.  Adžmana ir pievilcīga tiem, kuri vēlas atpūsties no straujā mūsdienu dzīves ritma un vēlas atrast nelielu atelpu no civilizācijas steigas un stresa. Te ir iespējams baudīt mieru un klusumu. Neaizmirstiet apmeklēt Adžmanas tirgu, lai varētu novērtēt tā arhitektūru. Tirgojieties ar pārdevējiem un veiciet veiksmīgus pirkumus. Dzīve šajā emirātā Jums liksies vienkārša un nesamākslota

DUBAJA - Ja Jums patīk dzīvot visaugstākajā līmenī, tad brīvdiens Dubajā Jums būs visatbilstošakās.

SHARJAH - Šardža atrodas tikai 13 km attālumā no Dubaijas. Robeža starp šīm pilsētām jau ir sarukusi, iespējams, ka drīzumā tās varētu saplūst vienā. Šardža ir vienīgais "sausais" štats AAE, kurā ne tikai aizliegta alkohola lietošana, bet pie kriminālatbildības var saukt arī tad, ja jūsu bagāžā atradīs alkoholu. Šardžas pārvalde atrodas tuvu Saūda Arābijas pārvaldes namam, kurš tiek uzskatīts par galveno islāma ticības pārstāvi. Tādējādi Korāna prasības Šardžas teritorijā tiek ievērotas pilnā stingrībā, un to pieprasa arī no ārzemju tūristiem.

Šardžā nakts dzīve un izklaides nav piemērotas eiropiešu gaumēm. Der atcerēties, ka šajā emirāta darbojas sausais likums, tāpēc bāri un līdzīgas izklaides vietas šeit neeksistē. Ir iespēja pavadīt patīkamu vakaru arābu nakts klubā ar nacionālo mūziku, pierastās diskotēkas te nenotiek pat viesnīcās. No otras puses, nakts dzīves cienītājiem ir iespēja aizbraukt uz 13 km attālo Dubaiju, iztērējot taksometram 25 - 40 dirhēmus.
Al Jazira parks – iemīļota vieta pastaigām kā vietējiem iedzīvotājiem, tā arī tūristiem, tas pats sakāms par gleznaino parku Valed līcī uz salas. Tas ir slavens ar savām augstajām (100m) strūklakām. Ir atrakcijas bērniem. Tirdzniecības centrs Blue Souk. Tirdzniecības centrs “Al Ghuwair”.

RAS  AL  KHAIMAH – Šis emirāts atrodas AAE ziemeļu daļā, tāpēc tajā ir bagātīga flora. Emirātu Ras Al Khaimah varētu dēvēt par vienu no skaistākajām vietām Apvienotajos Arābu Emirātos. Labvēlīgais klimats un auglīgā zeme ir padarījuši to par ziedošu oāzi, kura sniedzas līdz pat jūrai. Vecā Ras Al Khaimah pilsēta ir lieliska vieta pastaigām. Īpašas ievērības cienīgs ir senatnīgais tirgus. Interesants apskates objekts ir termālais avots Hatta ciemā. Ūdens no šī avota ietek baseinos, kur tiek veiktas veselības uzlabošanas procedūras (ieeja ir maksas, dalīts vīriešu un sieviešu). Ras Al Khaimah ir skaista pilsēta un var piedāvāt tūristiem dažādas ūdens atrakcijas, pastaigas kalnos vai ari mirgojošo zvaigžņu vērošanu melnajās debesīs.brown wooden framed mirror on top of a building
FUJAIRAH - viens no visskaistākajiem Arābu Emirātiem, vienīgais emirāts, kuram nav izejas uz Persijas līča krastmalu. Taču jāatgādina, ka Fujairah atrodas Indijas okeāna krastā. Šeit satiekas krastmales līnija ar kalniem un ceļotājiem paverās neaizmirstams skats. Šī vieta ir paradīze tiem, kas interesējas par vēsturi. Tas ir lielisks kūrorts, kur zemūdens peldēšanas fanus gaida neaizmirstami brīži kristāl-tīrā ūdenī ar bagātīgu zemūdens pasauli. Vietējie iedzīvotāji labi pelna ar zvejošanu un lauksaimniecību, ļoti dinamiski attīstās arī vietējā osta. Šīs paradīzes zemes burvību papildina neskaitāmās strūklakas un skulptūras ar tradicionālajiem kafijas kannas un tases attēliem. Fujairah un Korfakāns – īstas AAE pērles- atrodas tikai divu stundu braucienā no Dubaijas. 

Der zināt...

AAE ir vienīgā arābu valsts, kur sievietes uz ielas var justies drošas no uzmācības. Tomēr, dodoties uz AAE vienatnē, jārēķinās, ka vīzas izsniegšana var aizkavēties.

Atšķirībā no citām Austrumu zemēm te samērā droši var našķoties ar ielu tirgotāju piedāvātajiem gardumiem.

Ramadāna laikā diennakts gaišajā laikā publiskās vietās ēst, dzert un smēķēt nedrīkst arī tūristi.

Ja, izkāpjot no lidmašīnas, jūsu izelpā būs jūtama alkohola dvaka, arābu robežsargi var jūs neielaist valstī.

Informācija par AAE:
Ģeogrāfiskais stāvoklis: AAE (Apvienotie Arābu emirāti) - valsts, kas atrodas Dienvidrietumu Āzijā, Arābijas pussalas ziemeļaustrumos pie Persijas līča krastiem un pie Omānas līča. Teritorija-84 tūkst. kv.km. Vietējo upju nav. Teritorijas lielāko daļu aizņem smilšu tuksneši, vietumis oāzes ar detaļpalmām, akācijām. Krasta līnijā (aptuveni 750 km) atrodas lieliskas smilšu pludmales.

Attēlu rezultāti vaicājumam “abu-dhabi”Valsts galvaspilsēta - Abu-Dabi - emirātu administratīvais centrs un prezidenta rezidence. Abu-Dabi ir arī lielākais emirāts, platība - 67 tūkst. kv. km un iedzīvotāji - aptuveni 900 tūkst. cilvēku. Emirātu tirdzniecības un tūrisma galvaspilsēta ir Dubaija.

Klimats. Valsts ar sausu tropisko klimatu. Lietus līst reti, pamatā ziemas periodā. Parasti lietainās dienas nepārsniedz 7-10 gadā. Atkarīgi no diennakts laika un sezonas temperatūra svārstās no 10 C līdz 48 C. Vidējā temperatūra janvārī + 24C, jūlijā + 41C. Labākā sezona tūrismam - no oktobra līdz maijam, kad saulainās, siltās dienas nomaina vēsais vakarvējš.

Valoda: arābu, plaši izplatīta angļu, farsi un urdu. Vairums veikalu un viesnīcu īpašnieki un apkalpojošais personāls, runā angļu valodā.

Reliģija: Islams - AAE valsts reliģija. Atļautas arī citas reliģijas. Ramadans - gavēņa mēnesis, kura laikā musulmaņiem aizliegts ēst, dzert un smēķēt dienas laikā. Visiem valsts viesiem šajā laikā ieteicams atturēties no smēķēšanas un jebkuru alkoholisko dzērienu lietošanas sabiedriskajās vietās. Valstī aizliegtas jebkuras azartspēles. Alkohola lietošana sabiedriskajās vietās un uzturēšanās uz ielas stiprā alkohola reibumā nozīmē to, ka Jūs varat tikts deportēts no valsts vai arī saukts pie kriminālatbildības.

Elektrība: spriegums tīklā 220/240 volti.

Telefona sakari, telefoni – automāti: zvanot no ielas automāta, zvans maksās no 30 līdz 60 filsiem, ar mobilā telefona zvaniem griezties pie administratora. Maksa par zvanu pēc koda nemainās, šis variants pastāv ne visās viesnīcās. Ātrā palīdzība, policija, ugunsdzēsēji – 999, izziņas – 180, telegrammas pa telefonu – 130.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home