Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Aviotūre uz Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Horvātija   »   Aviotūre uz Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu
1. diena
Lidojums Rīga – Dubrovnika ar aviokompāniju AirBaltic. Izlidošana no Rīgas 09:35. Ielidošana Dubrovnika 11:15.
Pārbrauciens uz Dubrovniku.
 
Dubrovnika ir īsta Adrijas pērle, kopš 1979. gada iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viena no 3 skaistākajām Renesanses laikmeta pilsētām Eiropā līdzās Venēcijai un Amsterdamai.
Dubrovnikas „zelta periods” ir XV-XVII gs., šajā laikā pilsēta ieguva to izskatu, kādā tā skatāma šodien. Sešu gadsimtu laikā uzceltas cietokšņa sienas. Cietokšņa sienas lieliski aizsargāja pilsētu no naidnieku uzbrukumiem. Sienas arī šodien atrodas lieliskā stāvoklī, atvērtas tūristu apmeklējumiem.
Pašā pilsētas centrā var arī peldēties izveidotajā improvizētajā peldētavā, kas ir iekārtota aiz milzīga forta pie cietokšņa sienas.
 
Dubrovnikā ir arī „civilizēta” pludmale, to iecienījuši vecāka gadagājuma tūristi. Interesanti, ka attālums no Neumas līdz Dubrovnikai ir samērā neliels – ap 70 km, tomēr ūdens temperatūra Dubrovnikā ir ievērojami augstāka. Neticiet? Iesakām pamēģināt!
Pārbrauciens uz Neumu. Izmitināšana viesnīcā.
Vakaru svinēsim Adrijas jūras piekrastē, Neumas pilsētā. Šī ir vienīgā apdzīvotā vieta Bosnijas un Hercegovinas teritorijā, kurai ir pieeja jūrai.
 
Nelielā un klusā Boutique viesnīca Nova Neum ir viena no labākajām vietām Adrijas jūrā klusām un relaksējošām brīvdienām, ko ieskauj priežu meži un no kuras paveras skats uz dzidri zilo Adrijas jūru.
 
2. diena
Adrijas piekrastē mostas agri. Mēs šo dienu sākam ar atpūtu – atvēsinošu peldi vai pirmo saulesstaru ķeršanu.
Šodien mūs gaida romantiska un gastronomiska izbraukšana uz Pelešacas pussalu, kur kopš neatminamiem laikiem audzē pašas garšīgākās austeres un gatavo pašu populārāko vīnu Horvātijā.
Pussala ir slavena ne tikai ar austeru plantācijām un vīnu. Dubrovnikas republikai bija sāls ieguves un tirdzniecības monopols visā Balkānu pussalā. Bet, lai ienaidnieki nevarētu iebrukt un atņemt sāls raktuves, uz pussalas nodibināja Stonas pilsētu ar varenu aizsargmūri, kurš pilsētu tālredzīgi sadalīja 2 daļās Lielajā un Mazajā Stonā.
 
Tālāk dosimies uz pussalas dienvidiem, brauksim cauri kūrortpilsētai Orebičai. Šeit Sv. Ilijas kalna pakājē no senseniem laikiem dzīvoja horvātu jūrnieku un kapteiņu dinastijas. Pilsētas vēstures sākums meklējams XVII gs vidū.
Šeit beidzas autoceļš un sākas jūras pārceltuve, kas savieno Pelešacas pussalu ar mūsu tālāko ceļa mērķi – Korčulas salu.
 
Svaigā jūras brīze patīkami atvēsina seju. Tieši kursā – gigantiskiem šaha torņiem līdzīgie Korčulas torņi. Tieši Korčulā 1254. gadā dzimis vēlākais slavenais ceļotājs Marko Polo.
Mūsdienās mājā, kurā dzimis Marko Polo, atrodas neliels muzejs. Marko Polo vārds pilsētā sastopams ik uz soļa – kafejnīcu nosaukumos, ceļojumu birojos un pat suvenīru veikalos.
Korčula ir vecākā pilsēta Adrijas jūras krastā, vecāka par Dubrovniku.
Visdziļākās pēdas Korčulas vēsturē atstājuši venēcieši. Tā, piemēram, tieši venēcieši uzcēla masīvos nocietinājumus. Šaurās viduslaiku ieliņas noved pie viscēlākās Korčulas celtnes – Sv. Marka katedrāles. Interesanti, ka katedrāles portālā redzamas kailas Ādama un Ievas figūras, kuras sagrābušas lauvas. Pašā katedrālē apskatāmas kaujas trofejas – dažādi šķēpi un alebardes, kuras korčulieši ieguvuši cīņās ar ienaidniekiem.
Pati pilsēta ir neliela, to var apiet 15-20 minūtēs.
 
Atpakaļceļā apstāsimies vienā no vīnkopības saimniecībām, lai nodegustētu vietējos reģiona vīnus. Mūs sagaidīs bagātīgi klāti galdi, un viesmīlīgie saimnieki mums piedāvās nobaudīt ne tikai baltos un sarkanos vīnus, bet arī dažādus uzlējumus un liķierus no dabīgiem augļiem, kā arī rakiju un travaricu. Šos dzērienus te varēsim arī iegādāties, protams, ja mums tie iepatiksies...
 
3. diena
Pārbrauciens uz slavenā romiešu imperatora Dioklektiāna dibinātajā Splitā.
Jāatzīmē, ka atšķirībā no citiem romiešu imperatoriem Dioklektiāns neturējās pie varas un, nolicis savas pilnvaras, devās pavadīt mūža nogali dzimtajā Ilirijā, tagadējās Horvātijas teritorijā, kur bijušajam imperatoram 295.gadā tika uzcelta ap 30 tūkstošus kvadrātmetru plaša, grezna pils.
Ar laiku Dioklektiāna pils, kuru UNESCO iekļāvis Pasaules kultūras mantojuma dārgumu uzskaitē, pārvērtusies par pilsētu – nocietinājumu un kļuvusi par galveno Splitas ievērības objektu.
 
Pils teritorijā lieliski saglabājušies Jupitera templis – bijušais romiešu templis, kas viduslaikos pārvērsts par kristiešu baznīcu, arī Prokuraciju laukums, Katedrāle, Sudraba un Zelta vārti. Visi šie kultūras pieminekļi var pretendēt uz ievērojamāko kultūras pieminekļu statusu visā Adrijā.
Pilsētas arhitektūra, ar tajā valdošo visdažādāko stilu sajaukumu, ir unikāla. Tas piešķir Splitai neatvairāmu burvību.
Pēc vēsturiskās pilsētas daļas apskates ieteicam pastaigāties pa brīnišķīgo Splitas krastmalu, kas kļuvusi par Splitas vizītkarti. Ievērību pelna arī tirgus, kurā iespējams iegādāties visdažādākos augļus un arī suvenīrus.
 
Nākošā pilsēta, ar kuru iepazīsimies šajā ceļojumā, būs senā pirātu pilsētiņa Omiša. Jā, nebrīnieties, tieši pirātu pilsēta, jo vairākus gadu desmitus šeit saimniekoja jūras laupītāji, iedvešot bailes Adrijas jūras jūrniekiem un tirgotājiem. Šeit uz augstas klints, pie Cetinas upes ietekas jūrā, viņi uzcēla nepieejamu fortu.
Šodien Omiša ir viena no gleznainākajām Horvātijas pilsētām, kuras vizītkarte ir brīnišķīgas smilšu pludmales un interesanti suvenīri ar jūras un pirātu tematiku, kā arī lieliska virtuve.
 
4. diena
Šodien mūsu plānos ietilpst iepazīties ar musulmanisko Bosniju un Hercegovinu.
Pirmā mūsu pietura – Hercegovinas pērle – Kravices ūdenskritumi – lielākie un skaistākie valstī. Īpaši jauki, ka ezerā ūdenskritumu pakājē var peldēties. Ezera dibens smilšains, nav akmeņu un nogrimušu koku.
 
Neliels pārbrauciens, un mēs esam neoficiālajā dienvidu Hercegovinas galvaspilsētā Mostarā.
Izvietojusies klinšainajos Neretvas upes krastos, šī senā pilsēta ir interesanta ar divu atšķirīgu reliģiju klātbūtni. Vēl nesenā laikā viens upes krasts skaitījās horvātu puse, otrs – bosniešu. Attiecīgi vienā krastā dzīvoja katoļticīgie, otrā – musulmaņi. Arī šodien Mostaras „musulmaņu” puse atgādina arābu valstis: tirdzniecības būdas ar saulē zaigojošiem traukiem, bižutēriju, vēderdeju kostīmiem, vējā plīvojošiem krāsainiem lakatiem, sastopamas ik uz soļa.
 
12 km attālumā no Mostaras atrodas ciematiņš Blagaja.
Nākamā pieturvieta – Blagaja, kur savu tecējumu sāk Buna. Spēcīga ūdens strūkla raujas laukā no milzīgas atveres alā. Virs tās klintis, kur 25 m augstumā ligzdo berkuti un alu baloži. Bunas izteka ir viena no varenākajām Eiropā. Klints pakājē saglabājusies sena dervišu mītne – tekke, uz tās fona ļoti mīl fotografēties tūristi.
Augstu klintīs virs Blagajas miestiņa redzams viduslaiku cietoksnis Herceg-Stejepan - pēdējā Hum valstiņas, mūsdienu Hercegovinas valdnieka hercoga Stepena Vukčiča rezidence. Pa līkloču taciņu līdz cietoksnim iespējams nokļūt 45 minūtēs.
 
5. diena
Šo dienu sāksim ar kārtīgu atpūtu. Šodien pludmale. Un tikai pludmale!
 
6. diena
Jūsu atvaļinājuma priekšpēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu laivu ekskursiju pa līci - zivju pikniku.
Vīns plūst kā upe. Aizraujošās horvātu mūzikas skaņas.
Lieliska daba, brīnišķīgi laikapstākļi, izcils vīns... Ko gan vēl var vēlēties laimīgai dzīvei?
 
7. diena
Atpūtas diena.
Mūsu atpūtas pēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu izbraukumu ar kuģīti pa jūras līci - fišpikniku.
 
8. diena
Pārbrauciens uz Dubrovnika lidostu. Izlidošana uz Rīga ar aviokompāniju AirBaltic 18:40. Ielidošana Rīga 22:15.
 
Cenā iekļauts:
 • aviolidojums Rīga-Dubrovnika-Rīga
 • 7 naktis 4* viesnīcā Neumā (7 brokastis, 7 vakariņas) pie jūras
 • nododamā bagāža līdz 23 kg (1 rokas bagāžas vienība + personīgā manta, ne vairāk kā 8 kg)
 • grupu līderu pakalpojumi
Pilna ekskursijas pakete ~ 210 EUR, bērniem ~ 150 EUR:
 • ekskursija uz Stonu–Korčulu
 • ekskursija Splitā un Omišā
 • ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu
 • ekskursija uz Dubrovniku
 • transfērs Dubrovnik-Neum-Dubrovnik
Papildus:
 • piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu atsevišķā istabā - 160 EUR
 • veselības apdrošināšana
 • radio sakari ekskursijās Dubrovnikā ~ 2 EUR
 • kuģa biļete Orebic-Korcula-Orebic ~ 8 EUR
 • ieejas biļete Kravicas ūdenskritumos ~ 10 EUR
 • pusdienas restorānā ar foreli vai gaļas ēdienu Blagajā ~ 15-17 EUR
 • zivju pikniks (ar izbraucienu ar laivu, pusdienām ar jūras zivīm, mīdijām un vīnu) ~ 35 EUR, bērniem līdz 12 gadiem ~ 25 EUR, bērniem līdz 17 gadiem ~ 30 EUR
 • obligātā piemaksa tūrisma nodoklis viesnīcā - 7 EUR
 • transfērs lidosta-viesnīca-lidosta - 70 EUR

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home