Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Dievu zeme

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Grieķija   »   Dievu zeme

1. diena
06:00 izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu, Poliju un Slovākiju. Pusdienu pauze polijā. Nakšņošana Žešuvā.

2. diena
Brokastis.Šķērsojam Slovākiju. Pietura Ungārijas baroka galavaspilsētā Egerā. Brīvais laiks līdz 17:00 vai ekskursija pa Egeru (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). No varenās bazilikas skaistā ungāru barokā ietērptas ieliņas aizvedīs līdz pat Egeras Zvaigznē apdziedātajam cietoksnim. Šodien tas paceļas pāri centrālajam pilsētas kvartālam, pagātnē izturējis turku armijas aplenkumu un triecienu. Pilsēta slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Brīvajā laikā var nopeldēties termālajos baseinos. Pēcpusdienā iesakām iepazīties ar ungāru vīniem pagrabiņos Skaisto Sieviešu ielejā (pēvēlēšanās un papildu samaksu). Nakts viesnīcā Segedā.

3. diena
Brokastis. Izbraukšana uz Serbiju. Belgradas apskates ekskursija (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). Belgrada – atrodas viena no lielākājiem pareizticīgo katedrālēm pasaulē - Sv. Savas katedrāle, Belgradas bohēmas sirds - Skadaras iela un ,protams, Belgradas cietoksnis Kalemegdan, kurš sargā svarīgas valsts liktens zīmes. Bijušās “Lielās Dienvidsāvijas” galvaspilsēta glabā sevī gan bijušo varenību, gan ekonomisko sankciju sekas, gan NATO uzlidojumu postījumus. Brīvais laiks pirkumiem un pusdienām. Nakts viesnīcā Serbijā.(Niš vai Leskovac reģionā).

4. diena
Brokastis. Izbraukšana uz Maķedoniju. Pastaiga pa galvaspilsētu Skopji vietējā gida pavadībā (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). Ekskursijas laikā redzēsiet gan Justiniāna I laikā celto cietoksni Kale, no kura paveras skats uz (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). ar Tūkstošgades krustu tā virsotnē, gan vairākas mošejas, gan pastaigāsiet vecā tirgus Čaršijas ieliņām, gan, škērsojot Vardaru pa kādu no skaistajiem tiltiņiem, redzēsiet grandiozo Maķedonijas laukumu, tāpat būs iespēja pabūt Mātes Terēzes memoriālajā mājā. Brīvais laiks pusdienām. Turpinam ceļu caur Maķedoniju. Ierašanās Grieķijā, nakts viesnīcā Larisas apkaimē.

5. diena
Brokastis. Turpinām ceļu pa Crieķiju. Apolona svētvietas Delfu apskate. Senajiem grieķiem šis bija netikai pasaules centrs jeb naba, bet arī vieta, kur doties pēc padoma pie nākotnes pareģotājām - pītijām. Tāpat šeit norisinājās vienas no slavenākajām antīkajām spēlēm - Pītiskās spēles. Slavenais Parnasa kalns, kas antīkajā Grieķijā bijis viena no mākslas dieva Apollona un dzejas mūzu iemīļotākajām vietām (no šejienes izteicieni “Parnasas ziedi” – dzeja, “Parnasas māsas” - mūzas). Delfi – gleznains ceļš aizved līdz vietai, kur likteņus noteic Delfu orākula pravietojumi. Tepat blakus arī atgādinājums par Apolona tempļa varenību. Brīvais laiks suvenīru iegādei un pusdienām. Izbraukšana uz Loutraku. Loutraka ir viena no skaistākajām Grieķijas kūrortpilsētiņām, kas atrodas pie Korintas līča. Tā lepojas ar zilu jūru, veselīgu gaisu un atspirdzinošiem termālajiem minerālūdeņiem. Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē. Šeit mēs pavadīsim 4 naktis.

6. diena
Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Atēnām (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Pastaiga pa Akropoli vietēja gida pavadībā, Atēnu apskate ar autobusu vietējā gida pavadībā. Panatenaikos stadions, kur notika pirmās mūsdienu olimpiskās spēles, Parlamenta ēka un Sintagmas laukums, Atēnu neoklasicisma ‘trīsvienība’ - Universitāte, Akadēmija un Nacionālā Bibliotēka. Atēnas – gudrības dievietes Atēnas un varoņa Tēseja pilsētā. Tai pāri uz 156 metrus augstas klints iezīmējas Akropoles siluets: Partenons un dievietes Atēnas templis, Akropoles muzejs un Dionīsa teātris. Brīvais laiks pirkumiem un pusdienām. Brīvajā laikā var paklejot pa Atēnu vecākajiem rajoniem. Iesakām apmeklēt Plaku, kas ir senākais pilsētas rajons ar šaurām, līkumotām ieliņām, leijerkastniekiem, vīnogulājiem māju tereasēs, grieķu nacionālo mūziku un Monasteraki, kur atrodas krāmu tirgus, pastaigāt Nacionālajos dārzos, vērot godasardzes maiņu pie parlamenta ēkas, vai apmeklēt kādu no muzejiem. Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē.

7. diena
Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Reģions Peleponēsas pussalā Argolidas līča krastā. Taču, lai tur nokļūtu, jāškērso iespadīgais Korintas kanāls, kur uzstaisīsim arī fotopauzi. Korintas kanāls grieķiem savieno Egejas un Jonijas jūras, bet mums tas vieno Eiropu un Āziju.Pirmā pietura būs medicīnas dievas Asklēpija svētvietā pietura - mūsdienu Grieķijas pirmā galavspilsētā - Nafplija, šeit varēsiet peldēt Egejas jūrā, pa pakāpieniem uzkāpt Palamidi cietoksnī, pastaigāties pa venēciešu laikmeta mantojumu Akronafplijā vai vienkārši klīst pa šaurajām, mierīgajām pilsētas ieliņām,vai, pastaigājoties pa promenādi jūras krastā, vērot Brutzi cietoksni. Neaizmirstiet arī baudītgrieķu virtuvi kādā no neskaitāmajiem krodziņiem. Ekskurisju noslēgsim mazliet mistikā vietā - Mikēnas. Mikēnas savos darbos apdziedājis pat Homērs – un kā nu ne – tā ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. Valdnieks Agamemnons iekaroja slaveno Troju, bet savu mieru atradis tieši šajā vietā – vareno pilsētas nocietinājumu drupās. Mikēnas, vietas, kur pirms vairāk kā 3000 gadiem radās viena no pirmajām Eiropas civilizācijām. Vēl šodien ir redzami Lauvu vārti un no milzīgiem bluķiem veidoto ‘ciklopisko’ būvju sienas. Nakts viesnīcā Loutrakā vai tās apkārtnē.

8. diena
Brokastis. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Olimpiju (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Olimpija – vieta, kur dzimušas olimpiskās spēles. Arī mūsdienās pirms katrām olimpiskajām spēlēm šeit, Hēras tempļa pakājē tiek aizdegta olimpiskā uguns. Šeit katrs var iejusties antīkā olimpieša lomā un senajā stadionā noskriet vienu stadiju, Olimpisko spēļu muzejā varēsiet iepazīties ar spēļu vēsturi, apskatīt senos sporta rīkus un uzzināt arī par sporta spēlēm arī citās antīkās Grieķijas vietās. Vēlāk iespēja degustēt grieķu vīnus kādā mazā, privātā grieķu vīna darītavā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Ieklausieties: grieķu zemē apklususi ieroču šķinda, un skatītāju tūkstoši gatavi uzgavilēt saviem varoņiem! Nakts viesnīcā Loutrakā vai tas apkārtnē.

9. diena
Brokastis. Dodamies projām no Loutrakiem. Pa ceļam piestāsim teiksmainā vietā, kur debesis satiekas ar zemi - Meteorā. Brīvais laikas vai ekskursija Meteorā un Kalambakā (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Šeit klinšu galos gadsimtiem slejas vairāki klosteri. Šeit, gluži kā gigantiskas kolonnas, izslējušies 24 pakalni. To virsotnēs, elpu aizraujošā augstumā, atrodas klosteri. Līdz pat mūsdienām nav zināms, kā virsotnēs uzbūvēti šie klosteri. Mēs apmeklēsim lielāko un senāko no tiem - Lielo Meteoronu. Pusdienu pavadisīm Kalambakā. Meteoras Kalambaka – neliela, skaista pilsētiņa līdzenumā. Pēdējā iespēja nopirkt grieķu suvenīrus, baudīt grieķu virtuvi un dzērienus, tajā skaitā Retsinu - vīns, kuram pievienoti sveķi. Nakts viesnīcā Katerini apkaimē.

10. diena
Pametam Grieķiju. Pārbrauciens cauri Maķedonijai un Serbijai.Pusdienu pauze Serbijā. Nakts viesnīcā Segedas apkaimes.

11. diena
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks vai Budapeštas apskates ekskursija (pēc vēlēšanās un par papildu samaksu). Budapešta – gluži vai simboliski abus Donavas krastus Ungārijas galvaspilsētā savieno Donava, izveidojot arī pilsētas vārdu. Līdzenākajā Donavas krastā atrodas Pešta, no šīs puses rāmajos upes ūdeņos spoguļojas Valsts Parlamenta ēka un atspīd promenādes ugunis. Pretī tām ar krāsaino jumtu lepojas Mātjāša katedrāle un varenās karaļpils siluets.Visa ungāru vēsture Varoņu laukumā. Viena no skaistākajām parlamenta ēkām Eiropā - Ungārijas parlaments. Budas pils...nevelti šo pilsētu salīdzina ar Parīzi. Brīvais laiks pusdienām. Vakarā izbraukšana uz Rīgu. Brauciens caur Ungāriju, Slovākiju un Poliju. Nakts viesnīcā Katovices apkaimē Polijā.

12. diena
Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

EKSKURSIJAS:
Ekskursija pa Egeru.

No varenās bazilikas skaistā ungāru barokā ietērptas ieliņas aizvedīs līdz pat Egeras Zvaigznē apdziedātajam cietoksnim. Šodien tas paceļas pāri centrālajam pilsētas kvartālam, pagātnē izturējis turku armijas aplenkumu un triecienu. Pilsēta slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem.

Belgradas apskates ekskursija.
Belgrada – atrodas viena no lielākājiem pareizticīgo katedrālēm pasaulē - Sv. Savas katedrāle, Belgradas bohēmas sirds - Skadaras iela un ,protams,  Belgradas cietoksnis Kalemegdan, kurš sargā svarīgas valsts liktens zīmes. Bijušās “Lielās Dienvidsāvijas” galvaspilsēta glabā sevī gan bijušo varenību, gan ekonomisko sankciju sekas, gan NATO uzlidojumu postījumus.

Ekskursija pa Skopji.
Ekskursijas laikā redzēsiet gan Justiniāna I laikā celto cietoksni Kale, no kura paveras skats uz (pēc vēlēšanās un papildu samaksu). ar Tūkstošgades krustu tā virsotnē, gan vairākas mošejas, gan pastaigāsiet vecā tirgus Čaršijas ieliņām, gan, škērsojot Vardaru pa kādu no skaistajiem tiltiņiem, redzēsiet grandiozo Maķedonijas laukumu, tāpat būs iespēja pabūt Mātes Terēzes memoriālajā mājā.

Izbraukuma ekskursija uz Atēnām.
Pastaiga pa Akropoli vietēja gida pavadībā, Atēnu apskate ar autobusu vietējā gida pavadībā. Panatenaikos stadions, kur notika pirmās mūsdienu olimpiskās spēles, Parlamenta ēka un Sintagmas laukums, Atēnu neoklasicisma ‘trīsvienība’ - Universitāte, Akadēmija un Nacionālā Bibliotēka.  Atēnas – gudrības dievietes Atēnas un varoņa Tēseja pilsētā. Tai pāri uz 156 metrus augstas klints iezīmējas Akropoles siluets: Partenons un dievietes Atēnas templis, Akropoles muzejs un Dionīsa teātris. Brīvais laiks pirkumiem un pusdienām.

Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu.
Reģions Peleponēsas pussalā Argolidas līča krastā. Taču, lai tur nokļūtu, jāškērso iespadīgais Korintas kanāls, kur uzstaisīsim arī fotopauzi. Korintas kanāls grieķiem savieno Egejas un Jonijas jūras, bet mums tas vieno Eiropu un Āziju.Pirmā pietura būs medicīnas dievas Asklēpija svētvietā pietura - mūsdienu Grieķijas pirmā galavspilsētā - Nafplija, šeit varēsiet peldēt Egejas jūrā, pa pakāpieniem uzkāpt Palamidi cietoksnī, pastaigāties pa venēciešu laikmeta mantojumu Akronafplijā vai vienkārši klīst pa šaurajām, mierīgajām pilsētas ieliņām,vai, pastaigājoties pa promenādi jūras krastā, vērot Brutzi cietoksni. Neaizmirstiet arī baudītgrieķu virtuvi kādā no neskaitāmajiem krodziņiem. Ekskurisju noslēgsim mazliet mistikā vietā - Mikēnas. Mikēnas savos darbos apdziedājis pat Homērs – un kā nu ne – tā ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. Valdnieks Agamemnons iekaroja slaveno Troju, bet savu mieru atradis tieši šajā vietā – vareno pilsētas nocietinājumu drupās. Mikēnas, vietas, kur pirms vairāk kā 3000 gadiem radās viena no pirmajām Eiropas civilizācijām. Vēl šodien ir redzami Lauvu vārti un no milzīgiem bluķiem veidoto ‘ciklopisko’ būvju sienas.

Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju.
Olimpija – vieta, kur dzimušas olimpiskās spēles. Arī mūsdienās pirms katrām olimpiskajām spēlēm šeit, Hēras tempļa pakājē tiek aizdegta olimpiskā uguns. Šeit katrs var iejusties antīkā olimpieša lomā un senajā stadionā noskriet vienu stadiju, Olimpisko spēļu muzejā varēsiet iepazīties ar spēļu vēsturi, apskatīt senos sporta rīkus un uzzināt arī par sporta spēlēm arī citās antīkās Grieķijas vietās.

Ekskursija Meteorā un Kalambakā.
Šeit klinšu galos gadsimtiem slejas vairāki klosteri. Šeit, gluži kā gigantiskas kolonnas, izslējušies 24 pakalni. To virsotnēs, elpu aizraujošā augstumā, atrodas klosteri. Līdz pat mūsdienām nav zināms, kā virsotnēs uzbūvēti šie klosteri. Mēs apmeklēsim lielāko un senāko no tiem - Lielo Meteoronu. Pusdienu pavadisīm Kalambakā. Meteoras Kalambaka – neliela, skaista pilsētiņa līdzenumā.

Budapeštas apskates ekskursija.
Budapešta – gluži vai simboliski abus Donavas krastus Ungārijas galvaspilsētā savieno Donava, izveidojot arī pilsētas vārdu. Līdzenākajā Donavas krastā atrodas Pešta, no šīs puses rāmajos upes ūdeņos spoguļojas Valsts Parlamenta ēka un atspīd promenādes ugunis. Pretī tām ar krāsaino jumtu lepojas Mātjāša katedrāle un varenās karaļpils siluets.Visa ungāru vēsture Varoņu laukumā. Viena no skaistākajām parlamenta ēkām Eiropā - Ungārijas parlaments. Budas pils...nevelti šo pilsētu salīdzina ar Parīzi.

Ungāru vīnu un zupu degustācija.
Pēcpusdienā iesakām iepazīties ar ungāru vīniem pagrabiņos Skaisto Sieviešu ielejā.

Degustācija mazā, privātā grieķu vīna darītavā.
Iespēja degustēt grieķu vīnus kādā mazā, privātā grieķu vīna darītavā. Ieklausieties: grieķu zemē apklususi ieroču šķinda, un skatītāju tūkstoši gatavi uzgavilēt saviem varoņiem! 

Cenā iekļauts:
Brauciens ērtā tūrisma klases autobusa;
Grupas vadītāja pakalpojumi;
Dzīvošana tranzītviesnīcās 7 naktis ar brokastīm;
Izmitināšana viesnīcā Loutrakī - 4 naktis ar brokastīm.

Ekskursiju pakete (8 ekskursijas) 150 EUR:
Ekskursija pa Egeru;
Belgradas apskates ekskursija;
Ekskursija pa Skopji;
Izbraukuma ekskursija uz Atēnām;
Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu;
Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju;
Ekskursija Meteorā un Kalambakā;
Budapeštas apskates ekskursija.

Papildus:
Ekskursija pa Egeru - 15 € ;
Belgradas apskates ekskursija - 15 € ;
Ekskursija pa Skopji - 15 € ;
Izbraukuma ekskursija uz Atēnām - 35 € ;
Izbraukuma ekskursija uz Peloponēzes pussalu - 35 € ;
Izbraukuma ekskursija uz Olimpiju - 35 € ;
Ekskursija Meteorā un Kalambakā - 35 € ;
Budapeštas apskates ekskursija - 25 € ;
Piemaksa par vienvietīgo viesnīcas numuru  - 170 € ;
Ungāru vīnu un zupu degustācija - 12 € ;
Degustācija mazā, privātā grieķu vīna darītavā - 20 € ;
Piemaksa par papildvietu autobusā  - 170 € ;
Ieejas biļete  Delfi + muzejs - 12 € ;
Atēnu Akropole - 20 € ;
Epidaurā ieeja - 12 € ;
Mikēnas muzejs - 12 € ;
Ieejas biļete Olimpijā - 12 € ;
Meteoras klosteris - 5 € ;
1000 pakāpienus uzkapšana Palamidi cietoksnī - 8  € ;
Baseinu apmeklēšana - 220 HUF (~7 € );
Ieejas maksa ceļojumā minētajos apskates objektos;
Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personiskie tēriņi;
Medicīniskā apdrošināšana.
*Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss ir orientējoši un var mainīties, un tiek apmakšati ceļojuma laikā uz vietas.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home