Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Zelta Trīsstūris + Himalaji

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Indija   »   Zelta Trīsstūris + Himalaji

Deli - Džaipūra - Agra - Deli - Haridvar - Rišikeša - Masuri - Dhanolti - Dehradun

1. Diena 
Ierašanās Deli 
Ierodoties starptautiskajā Indiras Gandijas vārdā nosauktajā lidostā ( no 2010. gada – jauns moderns termināls) Indijas galvaspilsētā New Deli.
Pēc sirsnīgas sagaidīšanas – eskorts uz viesnīcu.
Nakts viesnīcā Deli.

2. Diena 
Džama Masžida mošejā
09:00: Jūs paņems no viesnīcas uz ekskursijas sākumu.
Šodien ekskursija – Vecās un Jaunās Deli galvenie apskates objekti. No rīta jūs pabūsiet Džama Masžida mošejā , kas ir vislielākā mošeja Indijā un musulmaņu reliģijas arhitektūras šedevrs. 
Pēc tam jūs brauksiet gar Sarkano Fortu, kura grandiozie nocietinājumi celti no sarkanā smilšakmens un kas kādreiz bijis mongoļu imperatora Šahdžahana valdīšanas vieta.
Ekskursiju turpināsiet Jaunajā Delī, jūs brauksiet pa pilsētas centrālo prospektu un redzēsiet Prezidenta Pili un Parlamenta Ēku. Īsa pieturvieta pie Indijas vārtiem – memoriālā arka Indijas karavīriem. Pēc tam jūs gaida vizīte sniegbaltajā svētnīcā ar zelta kupoliem – sikhu Gurudvara Bangla Sahiba, darbojošās svētnīca, tiek uzskatīts, ka tajā svētītais ūdens izārstē ticīgo slimības.
Pēc tam jūs apmeklēsiet hinduistu templi Lakšmi- Narajana, kas veltīts Višnu (Narajan), dievam- visuma sargātājam, un viņa sievai Lakšmi, uzplaukuma dievietei. Templis aizņem vairāk nekā 7 akrus, tas tika uzcelts 1930. gadā un to atklāja Gandi.
Pēc tam apmeklēsiet Kutub Minara kompleksu, lielisks afgāņu un musulmaņu 12. gadsimta arhitektūras piemērs.
Talāk – transfērs uz Džaipuru – Radžastanas galvaspilsētu , kuru dēvē ari par ‘rozā pilsētu’, pateicoties sienu un ēku krāsai, pilsētas vecajā daļā , kas sastāv no 9 kvartāliem, simbolizē visuma 9 elementus, saskaņā ar indiešu kosmogrāfiju.
Ierašanās, reģistrācija, atpūta un nakts viesnīcā.

 3. Diena
Iepazīšanās Ar Džaipuru  
Ambera Forts
07:30: Izbraukšana no viesnīcas uz ekskursiju.
Šajā rītā – majestātiskā Ambera Forta apmeklēšana , forts celts 16.gadsimtā. Ziloņi, spilgti izdaiļoti , šeit ir eksotisks transports , kas palīdz nokļūt paugura virsotnē pie forta ( jautājums vai tie ir brīvi). Fortā var uzbraukt ar džipu vai aiziet kājām. Fortā jūs gaida neaizirstama ekskursija forta zālēs, pilīs, dārzos un pauguros.
Dienā – Džaipuras Pilsētas pils un muzeju apmeklēšana, kur glabājas karaļu priekšmetu kolekcija. Tāpat jūs redzēsiet Džantar Mantaru – seno observatoriju zem klajas debess, kas sastāv no milzīgiem instrumentiem, kas domāti debess spīdekļu apskatei. Tāpat jūs redzēsiet Vēju Pili ( Hava Mahala), celtu 18.gadsimtā karaļu sievām un kas sastāv no neskaitāmiem dobtiem logiem un balkoniņiem.
Jums būs iespēja iepazīties ar Džaipuras amatniecību – rotaslietu, krāsainu audumu, paklāju u.c. izgatavošanu, pavērosiet kā strādā meistari un baudīsiet iepirkšanās prieku šajā krāsainu arodu pilsētā
Vakarā jūs gaida Birla Manira tempļa apmeklēšana, kas ir Džaipuras hinduistu baltā marmorā celta svētnīca, spilgti izgaismota vakaros, jūs redzēsiet kā garīdznieki izpilda aarti vakara ceremoniju. Templis veltīts Višnam– glabātājam ( Narajana) un uzplaukuma dievietei Lakšmi, tāpēc šo templi arī dēvē par Lakšmi – Narajanu.
Nakts viesnīcā Džaipurā.
Pēc izvēles par papildus apmaksu – ciemos vakariņās indiešu mājā: Šajā vakarā jums ir iespēja indiešu mājā vakariņu laikā uzzināt vairāk par vietējo dzīves veidu un kultūru. Pavadiet laiku, kontaktējoties ar saimniekiem, uzziniet vairāk par viņu dzīvi. Jums tāpat būs iespēja apmeklēt indiešu virtuvi un iepazīties ar senās kulinārijas noslēpumiem. Saimniece būs priecīga pastāstīt jums par receptēm un dos padomus ēdienu pagatavošanā (piemaksa no 35 dolāri par cilvēku).
   
4. Diena 

Transfērs uz Agra ar ekskursiju pa Abaneri (Chand Baori) un Fatehpur Sikri (~ 240 km/~ 5 stundas)
Chand Baori
08:00: Izbraukšana no viesnīcas un trasnfērs uz Agru ( caur Fatehpur Sikri ).
Pēc brokastīm – transfērs uz Agru.
Pa ceļam jūs apmeklēsiet Abaneri, un redzēsiet unikālu būvi, kuru var atrast tikai Indijā. Chand Baori – kas ir iespaidīga arhitektūras konstrukcija, dziļa un plaša aka.
Ceļā jums būs pieturvieta ar ekskursiju Fatehpure Sikri. Šis arhitektūras komplekss ir lielisks indiešu un musulmaņu arhitektūru mijiedarbības rezultāts, kas neilgu laiku bija mogoļu impērijas galvaspilsēta 16. gadsimtā. Kompleksu uzcēla imperators Akbars par godu svētajam sufijam Salima Čišti, kurš pareģoja imperatoram dēlu piedzimšanu. Daudzi uz šejieni brauc, lai iedomātos vēlēšanos un apsietu lentu ap “vēlēšanos kolonu”.
Turpinājumā ceļš uz Agru – Tadž Mahala pilsētu.
Vakarā jūs varēsiet apmeklēt amatniekus, kuri nodarbojas ar inkrustāciju marmorā, iepazīties ar gataviem izstrādājumiem, iegādāties suvenīrus. Agra slavena ne tikai ar marmora izstrādājumiem, tā slavena arī ar ādas izstrādājumiem, izšūtiem audumiem un tradicionālajiem ‘džuti’ apaviem. 
Nakts Agrā.
Pēc izvēles par papildus apmaksu – Teatralizēts šovs: Šajā vakarā jums ir iespēja redzēt teatralizētu uzvedumu, kas iepazīstina ar Tadž Mahala arhitektūras brīnuma ‘Mohabbat de Tadža – Mīlestības sāgas’ vēsturi. Šova stāstīts par karaļa svītas leģendāro mīlestību, krāšņi tērpi, dziesmas un dejas apbur, bet uz skatuves parādās pasaulē lielākā Tadž Mahala kopija ( piemaksa 30 dolāri par cilvēku par biļetēm Zelta klasē, jautājums kā ir ar vietām uz šovu konkrētā datumā).
Картинки по запросу "индия"
 
5. Diena
Tadž Mahal
05:30: Izbraukšana no viesnīcas uz ekskursiju Tadž Mahalā, saules lēktā.
Šajā rītā jūs gaida neaizmirstams iespaids – jūs redzēsiet Tadž Mahalu uzlēcošas saules staros. Jūs izbaudīsiet brīnišķīgu noskaņojumu – mīlestības simbolā, novērtēsiet tā izsmalcināto dizainu, šīs poēmas simetriju, kas sacerēta marmorā. Tadž Mahala ir Šahdžahana mīlestības ekstravagants mīlestības apliecinājums viņa iemīļotajai karalienei Mumtaz Mahalai. Atgriešanās viesnīcā uz brokastīm.
Vēlāk jūs apmeklēsiet Agras Fortu – tā varenie mūri uzcelti no sarkanā smilšakmens, forta teritorijā – izsmalcinātas pilis un zāles, brīnišķīgi dārzi.
Tāpat jūs apmeklēsiet Itmad-id- daula svētnīcu, ko uzcēla imperatore Nur Džahana ( Šahdžahana sieva), par piemiņu viņas tēvam 17.gadsimtā. Šī nelielā marmora svētnīca – Tadž Mahala priekštiece, kur pirmo reizi tika veikts sarežģīts darbs marmora inkrustācijā – ‘pietra dura’.
Nakts viesnīcā Agrā.
 
6. Diena 
Čatapuras tempļis
08:00: Izbraukšana no viesnīcas un atgriešanās Deli.
12:00: Ierašanās Deli un transfērs uz viesnīcu Deli.
Brīvais laiks.
Ekskursija Deli – jūs apmeklēsiet: Akšardhama, Čatapuras tempļi un Jums bus iepirkšanās Deli.
Nakts viesnīcā Deli.
 
7. Diena 
Liela Aarti ceremonija
Pēc agrām brokastīm – transfērs uz Haridvaru, vienu no septiņām hinduisma svētajām pilsētām Indijā. Izvietota Himalaju pakājē, svētās Gangas upes krastā, pilsēta piebīvēta ar svētnīcām, tempļiem un ašramām.
Populārāko tempļu vidū – Čandi Devi templis, atrodas smailē Nil Parvata, ko 1929.gadā uzcēla Valdnieks Kašmira; Maija Devi Templis, viens no populārākajiem hinduisma tempļiem, veltīts Ilūziju Dievietei; Templis Bharat Mata, salīdzinoši jauns templis, kurā daudz skulptūru, tās veltītas mītiem un leģendām – šeit atspoguļotas 8 vēstures.
Tāpat apmeklēsiet Haar Ki Pauri, tā ir vien a no vissvētākajām khatām ( nomazgāšanās kāpnes), kuras tāpat dēvē par Brahmakundu – t.i. par Visuma Ūdenskrātuvi, kur miljoniem svētceļotāju veic nomazgāšanās rituālu, lai atbrīvotos no grēkiem un attīrītu dvēseli.
Vakarā jūs gaida aarti Lielās ceremonijas apmeklēšana, ko izpilda Gangas svētajos krastos, saulrietā jauni garīdznieki šūpojas gandrīz deju kustībās, dzied lūgšanas, zvanu pavadībā, un upurē upes dievietei iedegtas lampas, vīrakus, ziedus un pienu. Tas ir fantastisks un aizraujošs skats, kas atspoguļo Haridvaras garīgo būtību.
Nakts viesnīcā Haridvarā.
 
  
8. Diena
 
No rīta pēc brokastīm jūs gaida neliels transfērs uz Rišikešu, pasaules jogas centru, kur pēc leģendām, senajos laikos svētie jogas praktizēja savu mākslu un garīgos spēkus. Šeit Gangas krasti savienoti ar piekaru tiltiem – Rama un Lakšman Džula (tilts). Apvidū lielā skaitā – tempļi un ašramas, izvietoti Gangas krastos.
Vispopulārākie Rišikešas tempļi – Bharat Mandira, sens templis, veltīts dievam Višnu, kas ir senākais templis pilsētā; Kailaš Niketan blakus Lakšman džulu, 13 stāvīgā celtne ar dažādu dievu skulptūrām; Gita Bhavan, viens no senākajiem tempļu kompleksiem rajonā, ar Mahabharatas un Ramajanas stāstījuma atspoguļojumu uz sienām.
Vislielākā Rišikešas ašrama – Paramath Niketana, kur pasniedz jogu, meditāciju, garīgo praksi un dabīgās atveseļošanās iemaņas.
Vakarā atgriešanās jūsu viesnīcā Haridvarā.
Nakts viesnīcā.

 
9. Diena
No rīta pēc brokastīm ( ~7:00 ) izbraukšana uz Massuri.
Massuri – kalnu kūrorts, kas izvietojies kalnu štatā Uttarakhandā,  2005 metru augstumā virs jūras līmeņa, Himalaju grēdas Garhvalas pakājē. Pateicoties augsto un zaļo pakalnu dabiskajam skaistumam, kā arī bagātīgajai floras un faunas daudzveidībai, Massuri sauc arī par “Pakalnu Karalieni”. Skaidros laikapstākļos no Massuri paveras panorāmas skats uz Dehradunas ieleju un Lielās Himalaju grēdas apsnigušajām smailēm.
Ceļā uz Massuri jūs apmeklēsiet Njingmas skolas budisma klosteri – Mindrolingas klosteri, kas ir slavens ar savu skaisto arhitektūru, iespaidīgo interjeru un nomierinošo atmosfēru. Lieliskie tempļa sienu apgleznojumi attēlo epizodes no Budas dzīves. Klosteru kompleksu 1965.gadā uzbūvēja tibetiešu bēgļu kopiena kā slavenā Tibetas Midrolingas klostera repliku.
Pēc tam jūs turpināsiet savu ceļu uz Massuri pa gleznaino serpentīnu.
Pēc ierašanās Massuri – izmitināšanās viesnīcā un neliela atpūta.
Otrajā dienas pusē jūs apmeklēsiet ”Happy Valley”, tā saucamo “Laimīgo ieleju” vai “Mini Tibetu”, kurā dzīvo gandrīz 5000 bēgļi no Tibetas. 1959.gadā, kad četrpadsmitais Dalai Lama pieņēma patvērumu Indijā, simtiem tibetiešu sekoja viņam un apmetās šeit.
Te jūs apmeklēsiet Šedup Čoephelingas templi, kas izvietojies visaugstākajā ielejas punktā, pakalna virsotnē. No tā paveras lielisks panorāms skats uz Benog Hillas augstkalnu grēdu, kas slavena ar saviem trekinga maršrutiem. Šedup Čoephelinga rotā bagātīgi sienu gleznojumi. 
Vēlāk – atgriešanās pilsētas centrā un pastaiga pa ielu “Kamieļa kupris” (Camel Back Road). Šī iela ir fotogrāfu iemīļotā vieta pateicoties saviem panorāmas skatiem uz Himalajiem. No šīs paugurainās vietas, kas līdzinās sēdošam kamielim, paveras gleznains skats uz saulrietu. Pēc tam jūs gaida neliela pastaiga ar tradicionālo velorikšu pa slaveno centrālo tirdzniecības ielu “Road Mole”, kuras lieliski saglabājusies koloniālā arhitektūra atgādina par britu ēru Indijā. Iela ir populāra ar saviem neskaitāmajiem veikaliem, restorāniem un kafejnīcām, kuros jūs varat ielūkoties pēc ekskursijas programmas beigām.
Nakts viesnīcā Massuri.
(Massuri augstums: 2,005 metri virs jūras līmeņa)
 
10. Diena 
Massuri – Dhanolti – Massuri (~35 km uz vienu pusi/~1.5 stundas)
Pastaiga kopā ar vietējiem svētceļotājiem
Pēc agrajām brokastīm izbraukšana uz Dhanolti, vietiņa, kas atrodas 35 kilometru attālumā no Massuri. Gari koka tiltiņi, svaigais vēsais gaiss, viesmīlīgi iedzīvotāji, labi laikapstākļi un pasakaini skati uz apsnigušajām Himalaju virsotnēm padara šo vietu par ideālu atpūtu pie dabas.
Dhanolti tuvumā jūs gaida pastaiga ar kājām-trekings uz nelielo simpātisko hinduisma templi Surkanda Devi. Templis ir veltīts dievietei Parvati (Sati) un tiek uzskatīts par vienu no 51 ”spēka vietām” Indijā. Templis atrodas pakalna virsotnē, 2757 metru augstumā.
Te paveras panorāmas skats uz Himalaju rajonu Garhvalu, Dehradunas ieleju un sniegotajām kalnu smailēm. Pastaiga kājām  pusotra kilometra garumā sākas Kaddukhalas ciematiņā. Pastaiga kopā ar vietējiem svētceļotājiem, kas dodas uz templi, dāvās jums neaizmirstamu iespaidu un nelielu svētceļošanas pieredzi Indijā. [Gadījumā, ja jums ir grūti kāpt kalnup, pēc vēlēšanās jūs varat noīrēt poniju vai zirgu līdz templim un atpakaļ (par papildu samaksu)]
Vēlāk jūs gaida atgriešanās Massuri.
Ceļā jūs apmeklēsiet apburošo Lendoru, kas ir zināma ar nosaukumu “Massuri diadēma”. Noslēgtība un kalnu ainavu burvība būs ideāli piemērota lieliskai atpūtai. Atpūtieties nedaudz Čar Dukanā – nelielu veikaliņu klasters, kas  tirgo tēju un vieglas uzkodas.
Pēc tam jūs apmeklēsiet Svētā Pāvila baznīcu, anglikāņu baznīcu Landorā, ko šeit 1839.gadā uzbūvēja bīskaps Daniels Vilsons no Kalkutas.
Tāpat jums būs iespēja patīksmināties par neaizmirstamajiem Himalaju skatiem no Lal Tibbas, kas atrodas 2290 metru augstumā virs jūras līmeņa, tas ir augstākais apskates punkts Massuri.
Nakšņošana Massuri viesnīcā.
   
11. Diena
No rīta – brīvais laiks.
Jūs varat atpūsties, pastaigāties, izbaudīt kalnu kūrortu Masuri. Velāk transfērs uz Dehradun un nosēšanās uz vakara ekspres-vilcienu uz Deli.
Ierašanās Deli un transfērs uz starptautisko / iekšzemes lidostu, izlidošana vai nakts viesnīcā Deli (par papildus maksu) atkarībā no jūsu turpmāko programmu.

Cenā iekļauts
Starptautiskais lidojums Rīga – Deli – Rīga;
Sagaidīšana lidostā;
Grupas transfēri lidosta – viesnīca – lidosta (ielidojot ceļojuma sākuma dienā, izlidojot uzreiz pēc ceļojuma beigām);
Ēdināšana – brokastis viesnīcās;
Ekskursiju programma Zelta trīsstūris, Haridvara un Rišikeša, angļu valodā runājoša gida pavadībā, saskaņā ar ceļojuma programmu;
Transports ( ar kondicionieri) ar šoferi visiem transfēriem un ekskursijām;
Dzīvošana 10 naktis viesnīcās, saskaņā ar ceļojuma programmu;
Biļete uz vilcienu: DEHRADUN – DELHI.

Cenā nav iekļauts
Indijas vīza (tiek noformēta iepriekš, var arī pie mums birojā);
Ieejas maksas – 75 EUR;
Pacelšanās ar ziloni Džaipurā,Amber Fortā ( Pēc velešānas );
Apdrošināšanas polise (tiek noformēta iepriekš, var arī pie mums birojā);
Personīgie izdevumi;
Papildus serviss viesnīcā;
Dzeramnauda;
Papildus ekskursijas.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home