Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Jaunais gads Sāremā salā ar atpūtu SPA viesnīcā

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Igaunija   »   Jaunais gads Sāremā salā ar atpūtu SPA viesnīcā

Dzīvošana 4* viesnīcā, bezlimita ūdens centra apmeklēšana, Vecā gada aizvadīšanas balle un Jaunā gada bankets – viss iekļauts cenā! 

1. diena
No rīta izbraukšana no Rīgas. Pirmā pietura Pērnavā. Lielveikala apmeklējms. Pārbrauciens līdz Virtsu ostai, kur pārcelsimies ar prāmi uz Muhu salu. Pa ceļam apskatīsim Muhu salas Katrīnas baznīcu. Muhu baznīca hronikā ir pieminēta jau no 1267.gada. Skaistā baznīca ir celta agrās gotikas stilā. Muhu baznīcas interjera izskatu nosaka augsti griesti, kupolveida arkas, bet kora daļā krusta velves. Uz baznīcas kora telpas ziemeļu un austrumu sienām ir saglabājušies sienas gleznojumu fragmenti, kas ir datēti ar 1330. gadu.
Būs iespēja aplūkot Peides baznīcu, kas celta 14. gs. vidū. Viduslaikos pašrezējās Peides baznīcas vieta atradās kapela, kas bija daļa no Zobenbrāļu ordeņa cietokšņa. Šī Sāmsalas lielākā viduslaiku baznīca ar savu masīvo izskatu vairāk atgādina cietoksni vai nocietinājumu nekā baznīcu. 1940. gadā zibens spēriena rezultātā baznīca aizdegās. Ugunsgrēkā tika iznīcināta lielākā daļa baznīcas iekārtojuma un ēkas jumts. Jauns jumts baznīcai gan sarūpēts, taču lielākie renovācijas darbi vēl priekšā. Kāli meteorīta krāteris – Eiropā visvieglāk pieejamais meteorīta krāteris. Vienlaikus tas ir arī Eiropas jaunākais lielais meteorīta krāteris.
Sensenos laikos uz Zemes nokrita meteorītu lietus, un tā rezultātā radās Kāli krāteru lauks. Savulaik meteorīta nokrišana šeit radīja lielu haosu, jo tolaik šī teritorija jau bija cilvēku apdzīvota. Precīzs meteorīta nokrišanas laiks nav noteikts.
Dienas otrā pusē, ierašanās Sāremā galvaspilsētā Kuresārē, kas igauniski nozīmē „dzērvju sala”. Līdz 1917.gadam Kuresāri sauca par Arensburgu. Iespējams, vāciskais pilsētas vārds nosaukumos tiek lietots tāpēc, ka tieši ar Arensburgas vārdu pilsēta bija pazīstama tad, kad 19.gs.pirmajā pusē tur aizsākās tūrisma industrijas attīstība: pirmā oficiāli zināmā ceļotāju grupa pilsētā viesojusies 1832.g.13.augustā, turklāt ieradusies ar tvaikoni no Rīgas.
Brīvais laiks ar atpūtu SPA viesnīcā: Rüütli hotell 4*
Šovakar viesnīca piedāvā vakaru pavadīt gatavojoties Jaunajam gadam. No plkst. 20:00 viesnīcā notiks dejošana! Ja ir vēlme kārtīgi izdejoties pirms īsto svētku pasākuma, varat droši pievienoties - Vecā gada aizvadīšanas balle! Nakts viesnīcā.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Mūsu ceļš ved uz Pangas klintīm. Pangas stāvkrasts ir augstākā no Sāremā un Muhu salas ziemeļu krasta kraujām. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Visaugstākajā vietā atrodas sena upurvieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai. Savukārt Anglas vējdzirnavu kalnā varēs iepazīties ar Sāmsalas tik pazīstamā simbola vēsturi. Tā kā šeit savulaik bija ciema augstākā vējiem atklātā vieta, tieši te tika uzceltas visas ciema dzirnavas. Šodien no deviņām vējdzirnavām ir saglabājušās piecas. Visas piecas vējdzirnavas pašlaik ir arī restaurētas. Vējdzirnavu kalna pakājē atrodas Anglas tradicionālā kultūras mantojuma centrs. Laiks gardām pusdienām! Pusdienās būs grūbeņu un kartupeļu putra ar kūpinātu gaļu, gatavota pēc senām receptēm, marinētu gurķīšu salāti un kefīrs. Nobaudīsim Kaali īstu un svaigi ceptu maizi ar sviestu un zaļumiem, un desertā būs gards mājas pīrāgs un zāļu tēja. Ekskursijas turpinājumā, Arhaiskās Karjas baznīcas apmeklējums. No Sāmsalas viduslaiku baznīcām Karjas baznīca ir vismazākā. Tomēr nozīmības un skaistās arhitektūras dēļ mazā baznīciņa it nemaz nepaliek savu lielāko kaimi- ņienu ēnā. 13.–14. gadsimtā celtā baznīca līdz pat mūsdienām pa lielākai daļai ir saglabājusi savu kādreizējo izskatu. Īpaši ievērības cienīgi ir baznīcas skulpturālie dekori, kas Karjas baznīcu padara par skulptūrām bagā- tāko lauku baznīcu visā Ziemeļeiropā. Daudz diskusiju izraisījušas arī saglabājušās pagāniskās, maģiskās zīmes, kas baznīcas celšanas laikā uzgleznotas uz griestiem pie altāra. Atgriešanās Kuresārē. Piestāšana pie tirdzniecības centra “Auriga”. Brīvais laiks priekš iepirkšanās!
Jaunā gada bankets ar izpriecēm! Jaunā gada sagaidīšana ar dzirkstošo vīna glāzi un svētku salūtu! (Ēdienkarte tiks precizēta un pievienota vēlāk).

3. diena
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks atpūtai pēc svinībām un SPA centra izbaudīšanai. Izbraucam no viesnīcas aptuveni 12:00. Došanās atpakaļ uz Muhu salas Kuivastu ostu. Pārbraukšana uz Pērnavu. Brīvais laiks pastaigai pa Pērnavu un pusdienām. Pērnava – viena no skaistākajām Igaunijas pilsētām, vasaras galvaspilsēta, pilsēta, kur blakus sadzīvo koka apbūve un mūsdienu villas. Tev būs iespēja redzēt Sv. Katrīnas baznīcu, kas celta 18. gs. pēc Katrīnas II pavēles; pilsētas Rātsnamu; Elizabetes baznīcu; Sarkano torni, kas celts 15. gs. un ir vienīgais saglabājies pilsētas mūra fragments. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Autotransporta pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu;
Nakšņošana SPA viesnīcā 4*, 2-vietīgos numuros ar ērtībām;
Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
Pārcelšanās ar prāmi uz un no salas;
Vecgada ballīte 30.12;
Jaungada bankets viesnīcā 31.12;
Viesnīca ūdens centra apmeklējums.

Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Anglas vējdzirnavu apmeklējums, ieejas biļetes, ekskursija gida pavadībā un pusdienas - 13 EUR;
Personiskie izdevumi;
Dzīvošana vienvietīgā numurā – 80 EUR;
Papildvieta autobusā – 50 EUR.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home