Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Meteori un citas zvaigznes

Antario.lv   »   Avio ekskursiju tūres   »   Grieķija   »   Meteori un citas zvaigznes
Olimpa Dievi joprojām rūpējas par skaisto Elādu, kur vienmēr var atrast ne tikai daudzus vēsturiskus pieminekļus, bet arī skaistas ainavas, fantastiskus laika apstākļus, draudzīgus vietējos iedzīvotājus un garšīgus ēdienus.

1. diena
Ierašanās lidostā. Tiešais lidojums uz Kavalas lidostu. Transfērs un Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks (atkarībā no ierašanās laika), vakariņas un nakšņošana.
 
2. diena
Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Īsa apstāšanās Philippi pilsētā, kur Pāvils teica savu pirmo svētrunu Eiropā, sējot kristietības sēklu: "Un no turienes uz Filipiem, kas ir lielākā pilsēta kādā Maķedonijas tiesā, kur ienācēji bija apmetušies."
Brauciens uz SALONIKI*, kur ir daudz agrīnās kristietības un bizantiešu kultūras pieminekļu, kas iekļauti UNESCO sarakstā. Bizantijas kultūras muzeja apmeklējums, pēc tam pastaiga pa pilsētu: Sv. Dimitrija bazilika – pilsētas patrons, Sv. Georga rotunda – vecākā ēka pilsētā, Sv. Sofijas katedrāle, Aristoteļa laukums, Baltais tornis, pāreja uz Ladadikas rajonu. Brauciens uz GIANNITSA. Izmitināšana viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.
 
3. diena
Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Brauciens uz VERGINU*, kur atradās Aigai pilsēta – senās Maķedonijas pirmā galvaspilsēta. UNESCO sarakstā iekļautās arheoloģiskās vietas apmeklēšana. Tajā atrodas slavenās karaliskās Maķedonijas kapenes, tostarp karaļa Filipa II, Aleksandra Lielā impērijas dibinātāja, kapenes.
Apmeklēsim METEORAS klosteru kompleksu*, kas ir viens no lielākajiem kontinentālās Grieķijas tūrisma objektiem un atrodas uz klintīm. Šis UNESCO sarakstā iekļautais, noslēpumainais "akmens mežs" ir neparasts ceļojums viduslaiku ortodoksālajā pareizticībā. Mistiskie klosteri, kas iestrādāti neparastajā klinšu virsotņu ainavā, ir viens no aizraujošākajiem skatiem Grieķijā. Klosteros var sajust noslēpumainības un svētlaimīga miera atmosfēru un apbrīnot apbrīnojamos skatus no klinšu virsotnēm. Programma ietver divu klosteru apmeklējumu un Bizantijas ikonu darbnīcas apmeklējumu, kur var iepazīties ar ikonu ‘rakstīšanas’ procesu.
Brauciens uz IOANNINA, vakariņas un nakšņošana viesnīcā.
 
4. diena
Brokastis, Izbraukšana no viesnīcas. Epīru galvaspilsētas – IOANNINA – apmeklējums. Pilsētas arhitektūra ir mainījusies daudzveidīgo kultūru ietekmē. Transfērs uz PAMVOTIDAS ezera krastu.
Apmeklējiet arī NISSAKI - kas ir sala un apmetne, kas atrodas IOANNINA ezerā. Tās iedzīvotāju skaits saskaņā ar 2011. gada tautas skaitīšanas datiem ir 2019 iedzīvotāji, un tā ir viena no divām apdzīvotajām salām Grieķijas ezerā, otra ir Agios Achillios.
Brauciens uz PERAMA ALU, kas radusies pirms 1,5 miljoniem gadu un tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām alām pasaulē. Tā tika atklāta pagājušā gadsimta 50. gados un joprojām pārsteidz tūristus ar klinšu veidojumu bagātību un dabas krāsām.
Brauciens uz GALAXIDI caur Mesolonghi un Nafpaktos. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā GALAXIDI vai DELPHI.
 
5. diena
Brokastis. Izbraukšana no viesnīcas. Brauciens uz UNESCO aizsargāto, Grieķijas populārāko arheoloģisko vietu – DELPHI*, ko ieskauj Parnasa klintis. Apollona kulta centra apmeklējums, kur Pītijs pareģoja nākotni un noteica Grieķijas likteni. Īpaši ievērības cienīgi objekti ir Atēnu dārgumu glabātuves drupas, Sakrālais aplis, Apollona templis, Dionīsam veltītais teātris un stadions ar 6500 skatītāju vietām, kur notika Pitu spēles.
Brauciens uz ARACHOVA ciemu, kur pastaigājoties pa šaurajām, bruģētajām ieliņām ar kafejnīcām, varēsiet iepazīt tā tradicionālo raksturu. Brauciens uz viesnīcu ATĒNĀS. Izmitināšana viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.
 
6. diena
Brokastis. Izbraukšana no viesnīcas. ATĒNU - Grieķijas galvaspilsētas, apmeklējums. Programmā ietilpst: krāšņā un majestātiskā Akropole*, kas redzama virs pilsētas un ir gan pilsētas, gan pasaules mantojuma idejas (UNESCO saraksta) simbols, vainagota ar lielisko Partenonu, Erehteonu, ko atbalsta skaistās kariatīdes. Akropoles muzeja* apmeklējums, kurā glabājas brīnišķīgi senatnes dārgumi. Panorāmas ekskursija pa Atēnām. Brauciens uz Halkidonu. Izmitināšana viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.
 
7. diena
Agrās brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Brīvs laiks vai pēc izvēles ekskursija (par papildu samaksu uz vietas): OURANOUPOLI - ATONA KALNS - BANĀNU PLUDMALE.
Izbraukšana uz OURANOUPOLI, pēdējo pilsētu uz robežas ar mūku valsti. Vēl pavisam nesen tas bija kluss zvejnieku ciemats, bet šodien tas ir interesants tūrisma objekts ar iespaidīgo Prosforio torni, kas senatnē sargāja tuvējos klosterus. Pēc tam transfērs uz ostu un kruīzs gar Atonas pussalas rietumu daļu (kas ir Halkidiki pussalas austrumu daļa), ar pievilcīgām ainavām un mūku Republiku, kurā tūristiem ir ierobežota piekļuve. Mūku slepenā valsts tika dibināta 10. gadsimtā un joprojām tiek pārvaldīta saskaņā ar viduslaiku noteikumiem. Tur joprojām ir spēkā rīkojums, kas aizliedz ieceļošanu sievietēm un bērniem, bet vīriešiem ir nepieciešama speciāla vīza. Šodien 20 klosteros, kas ir klasiskās bizantiešu reliģiskās celtnes, dzīvo apmēram 2000 mūku. Atonas kalns, pareizticīgo svētais kalns, ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Nākamā pietura - Banana pludmale Ammouliani salā, izbaudiet vasaras vilinājumu, sēžot sauļošanās krēslā ar saulessargu, klausoties mūziku , nobaudiet īstus grieķu ēdienus, peldieties, un izpētiet skaisto piekrasti.
Transfērs uz KAVALU. Izmitināšana viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.
 
8. diena
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Brīvais laiks (atkarībā no izbraukšanas laika). Transfērs uz lidostu un tiešais lidojums uz Latviju.
Tiem, kas pagarina savu uzturēšanos vēl par nedēļu: brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas, transfērs uz lidostu, transfērs uz izvēlēto viesnīcu.
 
Cenā iekļauts:
 • Lidojums Rīga-Kavala-Rīga (ar čartera reisiem)
 • Transfērs
 • Izmitināšana 7 naktis viesnīcās ceļojuma maršruta laikā
 • Ēdināšana: 7 brokastis, 7 vakariņas
 • Ekskursiju programma
 • Vietēja gida pakalpojumi
 • Pārstāvja pakalpojumi uz vietas
Papildus:
 • Veselības apdrošināšana
 • Ieejas biļete muzejā Salonikos - 8 EUR par personu (Senioriem virs 65.g.v. - 4 EUR par personu, jauniešiem līdz 24 g.v. - bezmaksas)
 • Ieejas biļetes Verginā - 15 EUR par personu (Senioriem virs 65.g.v. - 8 EUR par personu, jauniešiem līdz 24 g.v. - bezmaksas)
 • Ieejas biļete Meteoras klosteros – 3 EUR par personu (ieeja vienā klosterī)
 • Ieejas biļetes Delfos – 12 EUR par personu (Senioriem virs 65.g.v. - 6 EUR par personu, jauniešiem līdz 24 g.v. - bezmaksas)
 • Ieejas biļete Akropolē - 20 EUR par personu (Senioriem virs 65.g.v. - 10 EUR par personu, jauniešiem līdz 24 g.v. - bezmaksas)
 • Ieejas biļete Akropoles muzejā - 15 EUR par personu (Senioriem virs 65.g.v. - 10 EUR par personu, jauniešiem līdz 24 g.v. - bezmaksas)
 • Pēc izvēles ekskursija: kruīzs Ouranoupoli - Atona Kalns - Banānu Pludmale - 45 EUR par personu (iekļauts: transfērs uz/no izbraukšanas vietas, kruīzs, vieglas pusdienas uz kuģa)
 • Obligātais tūrisma nodoklis (maksājams uz vietas viesnīcā) - 1,50-10 EUR/dienā par numuru
Apmeklējot Meteoru, nepieciešams atbilstošs apģērbs: vīriešiem - garas bikses un aizsegti pleci, sievietēm - gari svārki vai kleita līdz celim vai garāka (bikses nav atļautas), aizsegti pleci un dekoltē.
Ceļojuma programma, objektu apmeklējuma kārtība, maksas objektu skaits, kā arī to izmaksas var mainīties.
Ieejas biļetes apskates objektos (lūgums paziņot par vēlamiem apskates objektiem divas nedēļas pirms izlidošanas)

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home