Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Zelta rudens Puškina kalnos

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Krievija   »   Zelta rudens Puškina kalnos

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava: Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, Pogankina Palātas – Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas

1. diena

Attēlu rezultāti vaicājumam “Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums”6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli.
Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju– Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus.
Pilsētas apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot, un neviens nevarēja tikt garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena

Attēlu rezultāti vaicājumam “Pokrovas torni”Brokastis. Apskates ekskursija Pleskavas pilsētā (20EUR). Pleskavas varonīgā vēsture sākās ar Pokrovas torni, celtu XV gs. beigās. Tornis ir visspēcīgākais Pleskavā un vislielākais Eiropā. Pokrojas tornis ir iekļauts Pokrojas kompleksā, un tas ir Pleskavas vēstures un kultūras mantojumu sarakstā. Kompleksā ir arī Pokrojas vārti, bastioni, Pokrovas baznīca un piemineklis, kas ir veltīts Pleskavas uzvaras 300-gadei. Ekskursijas turpinājumā redzēsim Olgas baznīcu. Ekskursija uz Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāli. Tā atrodas uz nelielas pussalas Veļikajas upes krastā, turpat blakus ir pilsētas galvenā pludmale, kur zālītē sauļojas atpūtnieki. Pilnīga lauku sajūta. Tā ir arī viena no Pleskavas unikālajām raksturiezīmēm - robeža starp pilsētu un laukiem te ir gandrīz netverama. Mirožskas klosterī bija pārrakstīts un atstāts vislielākais piemineklis slāvu literatūrā. Viens no unikālākajiem svētceļnieku galamērķiem ir Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, kurā joprojām saglabājušās grieķu meistaru 12. gadsimtā gleznotās Bizantijas stila freskas (Klostera apmeklējums ir atļauts tikai sausā laikā. Ja laika apstākļi ir nelabvēlīgi, ekskursijas programma tiks mainīta).
Ekskursijas nobeigumā dosimies ārpus pilsētas. Dosimies kalnā, no kura paveras skaista panorāma uz pilsētu.  Sokoliha kalna galā stalti stāv piemineklis veltīts Svētajam kņazam Aleksandram Ņevskim. Piemineklis ir veltīts uzvarai pār vācu bruņiniekiem (1242. gada Ledus kaujā). Pieminekļa augstums ir 29,9 metri; piemineklis ir pavērts ar skatu uz ezera pusi, kur arī noritēja pati kauja. 
Piedāvājam apmeklēt Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” (15EUR). Muzejrezervātā ir iespēja redzēt lielu mākslas darbu kolekciju, sudraba kolekciju, vienu no lielākajām svētbilžu “ikonu” kolekcijām un iepazīt Pleskavas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Iepazīties ar tradīcijām un izjust apkārtnes un zemes garu. Tieši šeit– ir bagāts kultūrvēsturisks mantojums. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Pleskavā.

3. diena 

Attēlu rezultāti vaicājumam “Aleksandra Puškina muzeju”Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu  Puškina kalnos (30EUR). Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts darbus, tai skaitā „Jevgēņijs Oņegins”, "Es atceros brīnišķīgu mirkli..” un daudzus citus. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:
Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas kas ir papildus;
Nakšņošana viesnīcās,2-vietīgos numuros ar ērtībām;
Ēdināšana: brokastis viesnīcās.

Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem) - 70 EUR;
Apskates ekskursija Pleskavas pilsētā: vietējā gida pavadībā - 20 EUR / 15 EUR bērniem līdz 16g;
Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” apmeklējums: ieejas biļetes un ekskursija - 15EUR / 10EUR bērniem līdz 16g;
Izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem: Ekskursiju apkalpošana un ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā –  30EUR / 25EUR bērniem līdz 16g;
Piemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  40 EUR;
Papildvieta autobusā – 60 EUR;
Personiskie izdevumi.

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home