Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Gastronomiskā tūre uz Gruziju

Antario.lv   »   Gruzija   »   Gastronomiskā tūre uz Gruziju

Maršruts: Tbilisi - Signagi - Gurdžani - Mcheta - Ananuri - Gudauri - Boržomi - Kutaisi - Tbilisi.

1. diena
Ierašanās starptautiskajā Tbilisi vai Kutaisī lidostā. Tikšanās lidostā, grupas transfērs un iekārtošanās viesnīcā.
Brīvais laiks. Nakšņošana viesnīcā, Tbilisi.

2. diena
Ekskursija ‘’Mcheta + Tbilisi’’.
Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm izbraukums uz ‘’Mchetu’’ viena no Gruzijas vecākajām pilsētām.
Mēs apmeklēsim klosteru un katedrāles, kas ir nozīmīgi kristiešu arhitektūras pieminekļi Gruzijā. Viņi noteica Kalnotā Kaukāza klosteru arhitektūras stilu, īpaši Gruzijā.
‘’Svetitskhoveli’’ - katedrāle, kura tūkstots gadus bija galvenā katedrāle Gruzijā. Kura ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumā. Pašlaik tiek uzskatīta par vienu no mūsdienu Gruzijas garīgajiem simboliem. 
Klosteris “Samtavro” ir celts IV gadsimtā, kuru uzcēla Miriānas ķēniņš.
‘’Džvari’’ pēc arhitektūras formu pilnības šis ir viens no arhitektūras šedevriem un Gruzijā pirmais Pasaules mantojuma piemineklis. Vieta, kurā savienojās Aragvijas un Mtkvartas upes. Tieši par šo vietu rakstīja M. Ļermontovs.
Šeit Mchetē (Čardakhi ciemā) mēs apmeklējam gruzīnu zemnieku ģimeni, Jūs uzzināsiet, kas ir īsta gruzīnu viesmīlība. Šeit nodegustēsim gruzīnu vīnu un tējas, uzzināsim vīnogu vēstures kultūru un vīna darītavas. Degustācija notiek no māla traukiem. Tāpat šeit Jūs gaida gruzīnu virtuves meistarklases, kā arī neticami gardas gruzīnu pusdienas. Jūsu pirmā iepazīšanās ar Gruzijas Nacionālo Gastronomisko Virtuvi. Iepazīšanās, kas tevi neatstās vienaldzīgu.
Dienas otrajā pusē mūs gaida ekskursija pa pilsētu Tbilisi. Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim veco pilsētas daļu – “Narikala”.
Cietokšņa komplekss senajā Tbilisī, no kura bastiona paverasTbilisi pilsētas panorāma. Mēs apmeklēsim Samebas katedrāli - kura ir uzcelta mūsu laikā un skaitās Gruzijas Pareizticīgās Baznīcas Galvenā katedrāle. Tāpat mēs apmeklēsim ‘’Metehi’’ (XIII g.s.), ‘’Ančishati’’ (VI g.s.), ‘’Sioni’’ (XII g.s.). Mēs apmeklēsim pazīstamās sēra pirtis ‘’Abanotubani’’. Pastaigāsimies pa Šardenas un Leselidzas ielām, kuras ir pazīstamas ar restorānu, kafejnīcu, veikalu un salonu daudzumu.
Jums būs iespēja pamēģināt apstādināt mirkli un pavadīt laiku pie tases kafijas vai tējas, gruzīnu saldumu kompānijā.
Vakarā jūs gaida vakariņas Nacionālajā Gruzīnu restorānā.
Gruzīnu vakariņas - tās ir svinīgas vakariņas ar neatkārtojamiem gruzīnu ēdieniem, brīnišķīgs Gruzijas vīns, Gruzīnu tradicionālo dziesmu pavadījumā.
Pēc vakariņām transfērs uz viesnīcu.

3. diena
Ekskursija uz ‘’Vīna dzimteni’’ uz Kahetiju.
Pēc brokastīm brauciens uz Signagi - viena no senākajām un skaistākajām Kahetijas pilsētām. Brauciens uz Bodbe un senā  Sv. Nino (IX-XVIII) klostera apmeklējums. Tālāk uz pilsētu Gurdžanī, kura slavena ar savām vīna rūpnīcām. Vietējo vīnu pagrabu apmeklējums XVII-XVIII g.s., kur Jums būs iespēja iepazīties ar senajām vīna darināšanas tradīcījām un piedalīties vīna darināšana, un degustēšanā. Jūs arī piedalīsieties ‘’čurčeli’’ gatavošanā - tradicionālā mielastā, kuru izgatavo no riekstiem, mandelēm vai rozīnēm, kuras uzliek uz diega un pēc tam iemērc iebiezinātā vīnogu sulā un žāvē.
Pusdienu laikā Jūs varēsiet paprovēt vietējās virtuves unikālos ēdienus.
Pēc pusdienām atgriešanās Tbilisi.

4. diena
Ekskursija ‘’Tbilisi-Gudauri’’.
Pēc brokastīm ekskursija Ananuri - Gudauri - ceļojums pa militāro-Gruzijas ceļu.
Gruzijas militārais ceļš, šodien - ir īsākais ceļš caur Centrālo Kaukāzu, turklāt labiekārtots un ērts. Šis ceļš pa Terekas un Aragvijas ielejām ir zināms kopš seniem laikiem. Ceļš tiek minēts senās hronikās. Grieķu vēsturnieks un ģeogrāfs Strabons (I g.s. līdz mūsu ērai) esejā par Ibēriju raksta, ka šis kalnotais ceļš ir grūts un bīstams, jo ceļotājam jārāpjas pa šaurajām takām, uz kurām nevar vienlaicīgi atrasties divi cilvēki.
Visšaurākajā un grūtākajā vietā - Dārijavas aizā atradās cietoksnis.Ne velti šo vietu dēvēja par ‘’Gruzijas vārtiem’’. Par to liecina Gruzijas hronikas II g.s. p. mūsu ērai. Mūsdienās gar ceļu ir saglabājušās daudzas senas celtnes. Šie apskates objekti rada milzīgu interesi Gruzijas apmeklētājiem…
Ananuri - cietoksnis, kas plešas pie Šeupovari meža masīva pakājes Aragvijas upes labajā krastā. Ar aizsprosta būvniecību pie apmetnes, Žinali Ananuri atradās ūdenskrātuves krastā. Pirmās ziņas par Ananuri ir pazīstamas kopš XIV g.s. Senā persiešu literatūrā to sauc par Kara Kalkan-Kara cietoksni-pilsētu, kas nozīmē “Melno vairogu cietoksnis”. Šāds nosaukums tika dots pilsētai tāpēc, ka apsardze tika uzticēta ‘’heivsuriem’’, bruņotiem ar vairogiem. XVII g.s. beigās un XVIII g.s. pirmajā pusē (līdz 1740. gadam) Ananuri bija rezidence un cietoksnis vienai no Gruzijas spēcīgākajām feodālajām ciltīm - aragvajas eristatiem, kuru īpašumā ietilpa muižas Aragvijas baseinā. Žinvalī ūdenskrātuve ar kristāltīru ūdeni gaiši-zilā krāsā, viena no skaistākajām vietām Gruzijā, tā ir vienlīdz laba jebkurā gadalaikā. Žinvalī ūdenskrātuve Aragvijas upē tika pildīta sākot no 1984. gada. Pazemes HES atrodas 73 m dziļumā. Ekspluatēta kopš 1985. gada. 
Gudauri - pēdējos gados attīstījies kalnu kūrorts Lielā Kaukāza grēdas dienvidu nogāzēs Gruzijā, kas apbur viesus ar lielām iespējām aktīvajai atpūtai kalnos, apbrīnojamām ainavām un viesmīlīgu atmosfēru. Kūrorts tāpat arī atšķiras ar savu universalitāti - te ir iespēja braukāšanai visiem - gan jaunpienācējiem, gan profesionāļiem. Garie un nezāļu brīvie kalni, izveidoja no kūrorta paradīzi priekš ‘’frīreida’’ mīļotājiem.
Augstās un izstieptās nogāzes spēj radīt daudz pozitīvu emociju tiem, kuri pārvarot savas bailes, uzdrošinās tās iekarot. Vakariņās aicinām Jūs uz Restorānu Pasanuri ciematā,  kur Jums būs iespēja piedalīties tradicionālajā Gruzijas Hinkali gatavošanā, pēc gruzīnu receptes, kura tiek nodota ģimenei no paaudzes paaudzē.
Atgriešanās Tbilisī. Nakšņošana viesnīcā.

5. diena
Ekskursija uz Gori un alu pilsētu Upliscihe - Kutaisi.
Brokastis viesnīcā.
Numuriņa nodošana un izbraukšana uz Kutaisi pusi. 
Pa ceļam mēs apmeklēsim pilsētu Gori un alu pilsētu Upliscihe.
Vakarā pārbraukšana uz Kutaisi. Nakts viesnīcā, Kutaisi.

6. diena
Ekskursija Kutaisi - Tbilisī.
Pēc brokastīm Jūs gaida ekskursija pa Kutaisi, kuras laikā mēs apmeklēsim Bagrati katedrāli (XI g.s.) un Gelati klosteri (XII g.s.). Mēs pastaigāsimies pa seno pilsētas centru. Apmeklēsim Balto tiltu, Puškina ielu, Monplarisu, Seno koledžas ēku, pilsētas dārzu.
Tālāk mēs apmeklēsim Prometeja alu, kas ir otrā lielākā Eiropā. Ala ir slavena ar savām lielajām zālēm, pazemes ezeriem un upēm. Jums būs iespēja izbraukt ar laivām un vērot lieliskos alu skatus. Ala tika nosaukta par godu Titānam Prometejam, kurš pēc leģendas bija pieķēdēts pie Homlija kalna klints, kura atrodas netālu.
Pusdienas Kutaisi, kuras laikā Jūs nodegustēsiet īstos imeretinskos hačapuri.
Vakarā pārbraukšana uz Tbilisī. Nakšņošana viesnīcā, Tbilisī.

7. diena
Brīva diena.
Brokastis viesnīcā.
Pēc vēlmes var pasūtīt papildus ekskursiju (par papildus samaksu):
1) Papildus - ekskursija uz Dāvidu Garedžī
2) Papildus - ekskursija uz Dmansī (pirmais Eiropietis)

8. diena
Grupas transfērs uz Tbilisī vai Kutaisi lidostu. Izlidošana uz mājām.

Cenā iekļauts:
Lidojums;
Viss transfērs tūres laikā;
Visas norādītās tūres ekskursijas;
Dzīvošana viesnīcas ar brokastīm;
Gid-vadītāja pakalpojumi;
Pusdienas Mchetā (Čardahi ciemā) + vīna,čačī degustācija + gruzīnu virtuves mācībstundas (meistar-klase);
Pusdienas Veliscihē + vīna,čačī degustācija + gruzīnu virtuves mācībstundas (meistar-klase);
Pusdienas Kutaisi;
Pusdienas Pasanuri ciemā + gruzīnu virtuves mācībstundas (meistar-klase);
Vakariņās restorānā, Tbilisī.

Papildus:
Medicīnas apdrošināšana;
Papildus ekskursijas;
Visas ieejas biļetes;
Nododamā bagāža.

Tbilisi

3* Beaumonde
3* Log Inn

3* Ligt House
3* Grand Palace

3*+ Shine Rustaveli
3*+ Penthouse

4* Prima Vera
4* Iveria Inn

4*+ Tbilisi Inn
4*+ CITRUS

Kutaisi

Argo Palace

Discoveri

Terasa Kutaisi

Bagrati 1003

Argo Butique

Single

851

925

1096

1140

1259

DBL/TWIN

699

769

835

899

999

TRPL

688

717

795

819

947

 

P.S. - bērniem līdz 5 gadiem - 300 EUR

SVARĪGI! 

  • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
  • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
  • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
  • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home