Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Kur braukt ziemā?

Kur braukt ziemā?

Ēģipte

Pludmales kūrorti ziemā:
Daudzi cilvēki dziļi maldās, uzskatot, ka peldēties siltā jūrā un gozēties saulītē var tikai vasarā.
Patiesībā, ir ļoti daudz kūrortu, kuros var peldēties un sauļoties pa ziemā.

Tradicionālā atpūta Ēģiptē Atpūta Ēģiptē ziemā Laikapstākļi Ēģiptē ziemā

Ziemas atpūta Ēģiptē ir kļuvusi par tradicionālu, izdevīgu (salīdzinoši ar citiem eksotiskiem galamērķiem) pludmales kūrortu ziemā. Vairāk par laikapstākļiem Ēģiptē

Nedaudz noderīgas informācijas par laikapstākļiem Ēģiptē:
*Vidējā gaisa temperatūra ziemā Ēģiptē ir vidēji +25 grādi.
*Sarkanās jūras ūdens temperatūra 22grādi.
*Vispopulārākie kūrorti Ēģiptē – Šarm El Šeiha un Hurgada, atrodas Sarkanās jūras pretējā krastā.

Ēģiptes pludmales:
Kas ir tas, kas padara Ēģipti tik populāru? Pats galvenais pluss ir cena – par salīdzinoši mazām izmaksām, varat baudīt augstākās klases servisu pašās modernākajās (luksus) viesnīcās. Šis faktors neapšaubāmi piesaista tūristus atpūsties Ēģiptē un pie pārsteidzoši bagātās, skaistās un spilgtās Sarkanās jūras. Ziemā šeit novērojams milzīgs zemūdens nirēju pieplūdums, kuriem ir krasi atšķirīga gan tautība, gan sagatavotības līmenis. Slavenais Dahaba līcis, kurš atrodas netālu no Šarm El Šeihas, Mekā ir kļuvis par zemūdens nirēju iecienītu vietu. Neskaitāmi daudzkrāsainie koraļļi, krāsainās zivis kā no pasaku grāmatas – ņemiet masku, iegrimstiet ūdenī, un Jūs būsiet neticami pārsteigti par skaistumu, kāds valda Sarkanās jūras zemūdens pasaulē. Papildus brīnišķīgajai atpūtai pie pludmales un aktīvajai atpūtai ūdenī, Ēģiptē Jūs varat piemeklēt sev arī daudzas citas interesantas ekskursijas. Ko tik nedod senās ēģiptiešu piramīdas!
Lielākā daļa ēģiptiešu viesnīcas piedāvā saviem klientiem maltītes pēc sistēmas All Inclusive un Ultra All Inclusive, kas nozīmē, ka Jūs gaida ne tikai 4-6 ēdieni, bet arī dažādi alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni, kuri ir iekļauti Jūsu ceļojuma cenā.
Taču ne viss ir tik gludi un rožaini, kā šķiet pirmajā acu uzmetienā. Runa ir par to, ka ēģiptieši ir ļoti viesmīlīgi un draudzīgi, taču ļoti bieži šis draudzīgums izpaužas kā uzbāzība, kas traucē bezrūpīgajiem tūristiem pārvietoties neskaitāmajos veikalos, un var pat izraisīt aizkaitinājumu un sašutumu. Jaunas meitenes ir īpaši neaizsargātas pret paaugstināto uzmanības izrādīšanu no lielas daļas ēģiptiešu. Mēs iesakām Jums būt uzmanīgiem un sargāt savas mantas – īpaši naudas maku. Runa ir par to, ka uz Ēģiptes ielām darbojas daudz kabatzagļu. Īpaša uzmanība jāpievērš arī taksometru vadītājiem, jo viņi bieži apmānīt lētticīgos tūristus, uzreiz pieprasot samaksāt par braucienu. Kā arī vienmēr cenšaties, lai, izmantojot taksometra pakalpojumus, Jums līdzi būtu arī sīknauda, lai taksometra vadītājam nebūtu nepieciešamība izdot atlikumu.

Taizeme

Taizemes pludmales
Atpūta Taizemē kļūst arvien populārāka. Tā ir gan pludmales atpūta, gan aktīvā atpūta zemūdens nirējiem, kā arī ekotūrisma maršruti un arī dažādas kombinētās ceļojumu tūres.
Katrs no mums atceras neparasti skaisto filmu „Pludmale” ar Leonardo di Kaprio galvenajā lomā, un katrs no mums ir sapņojis nokļūt tajā pašā paradīzes stūrītī. Brauciet uz Taizemi, un Jūsu sapnis piepildīsies – filma „Pludmale” filmēta tieši šeit (Phi-Phi salās). Mazliet noderīgas informācijas par atpūtu Taizemē:
*Vidējā gaisa temperatūra ziemā ir 28-30 grādi (naktīs 23-25 grādi);
*Vidējā ūdens temperatūra Siāmas līcī 25 grādi;
*Populārākie kūrorti – Pattaya un Puketas sala;
*Ceļojuma budžets: sākot no 1200 dolāriem no cilvēka.

Kanāriju salas

Tenerife, Gran Kanārija, Fuertventura, Lansarote ir tūristiem ļoti pievilcīgas arī ziemā. Gandrīz ideāli piemērotas tiem, kuri nepanes karstu temperatūru. Toties iespaidu ziņā šeit var gūt ļoti daudz: šeit ir gan okeāns, gan vulkāni, gan daudz interesantu ekskursiju, gan dažādas nakts izklaides.
Klimats Kanāriju salās: Salu ģeogrāfisko atrašanās vietu ietekmē pasātu vēju tuvums, tā sauktā Golfa straume veido maigo klimatu un vidēju gaisa temperatūru, salīdzinot ar gada vidējo temperatūru šajos platuma grādos. Tiek uzskatīts, ka Kanāriju klimats ir viens no lieliskākajiem pasaulē. Klimats arhipelāgā – tropisks, mēreni karsts un sauss. Tā maigumu un pastāvīgumu nosaka okeāna tuvums. Salām raksturīgs ārkārtīgi vienmērīgs temperatūru sadalījums. No maija līdz novembrim temperatūra svārstās no +22 grādiem līdz +27 grādiem, bet no decembra līdz aprīlim tā ir no +17 grādiem līdz +21 grādam. Ūdens temperatūra ir vēl pastāvīgāka. Tā nekad nenokāpj zemāk par +20 grādiem. Kanāriju salu klimata unikalitāte slēpjas tajā, ka salas visu gadu atrodas zem augsta atmosfēras spiediena. Tas nodrošina lielu saulaino dienu skaitu un nelielu nokrišņu daudzumu. Nokrišņu daudzums mainās no salas uz salu un ir atkarīgs no salas ģeogrāfiskā novietojuma un tās reljefa augstuma. Austrumu salas (Fuertventura un Lansarote) izvietojušās tuvāk citām salām pie Āfrikas, tāpat kā dienvidu rajoni Gran Kanārijā un Tenerifē ir diezgan sausas. Tenerifē ziemas laikā ir vidēji septiņas lietainas dienas, pavasarī un rudenī 2-3 dienas (oktobrī – novembrī 6-7), vasarā: jūnijā un jūlijā lietus parasti nelīst, bet augustā ne vairāk par vienu lietainu dienu. No Āfrikas robežas krastiem viļņi uz Fuertventuras un Lansarotes salu izraisa vēju „harmattan”, kurš piegādā siltumu un smiltis no Sahāras. Vējš, kurš pastāvīgi dominē uz salas, ir pasāts, kurš kopumā pūš apmēram pusgadu un pastāvīgi vasarā. Būtisku ietekmi uz Kanāriju salu arhipelāga klimatu atstāj aukstā Golfa straume, kura salā ienāk virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem. Kanāriju salas iedzīvotājiem tas nozīmē vajadzību ziemā izmantot apkuri, bet vasarā baudīt patīkamu vēsumu. Janvārī salas kalnu virsotnes klāj sniegs, kas nav nekāds pārsteigums, jo kalnu augstums ir virs 1800 m virs jūras līmeņa.

Labākais laika periods, lai apskatītu Kanāriju salas:
Kanāriju salas var apmeklēt visu cauru gadu, šeit visu gadu ir labvēlīgi apstākļi atpūtai gan dažādos piejūras kūrortos, gan pastaigām kalnos. Bet īstā tūristu sezona sākas jūlija beigās un ilgst līdz oktobra sākumam, pēc tam milzīgs tūristu daudzums dodas uz šejieni februāra beigās uz Carnaval de Tenerife, kas ilgst līdz marta vidum.

Apvienotie Arābu Emirāti

Ziemā Apvienotie Arābu Emirāti tūristiem kļūst par pasaku no „Tūkstoš un vienas nakts”. Skaista arhitektūra, brīnišķīga eksotisko augu daudzveidība, augsti tirdzniecības centri un tradicionālie austrumu tirdziņi – šeit mūsdienu Rietumu civilizācijas brīnumainie sasniegumi apvienojas ar Austrumu izsmalcināto kultūru.

Tūristiem noderīga informācija:
*Temperatūra ziemā 25-28 grādi;
*Ūdens temperatūra Persijas līcī 18-19 grādi;
*Vispopulārākie no emirātiem ir Dubaija un Abu Dabi;
*Ceļojuma budžets: sākot no 900 dolāriem no viena cilvēka.

Pludmales atpūta Apvienotajos Arābu Emirātos
Ar ko Apvienotie Arābu Emirāti tā piesaista tūristus? Neapšaubāmi, tas ir augstākās klases serviss, ērtās viesnīcas un zeltaino smilšu pludmales. Tas gluži kā magnēts pievelk pircējus, profesionāļus un mīlniekus. Pat ja Jūs neizrādāt pārāk lielu interesi par iepirkšanos, pēc Emirātu apmeklēšanas uzskatīsiet iepirkšanos par ļoti aizraujošu nodarbi. Un iemesls tam ir satriecošās atlaides februāra iepirkšanās festivāla laikā Dubaijā: Jūs varat iegādāties jaunāko tehniku un modes dizaineru apģērbu ar atlaidēm līdz pat astoņdesmit procentiem.
Ja esat nolēmis pavadīt atvaļinājumu Emirātos, Jums jābūt gataviem pieņemt dažus ierobežojumus. Apvienotajos Arābu Emirātos ir aizliegts smēķēt sabiedriskās vietās. Pastāv arī ierobežojumi, kuri attiecas uz alkoholisko dzērienu lietošanu. To lietošana emirātu Šardžā ir aizliegta visur, izņemot Jūsu viesnīcas numuru (un arī tikai tad, ja lietosiet ievesto alkoholu ‘Duty Free’ un pēc standartizētajiem alkohola muitas noteikumiem).
Mēs iesakām Jums neplānot ceļojumu uz Emirātiem svētā musulmaņu mēneša Ramadāna laikā, pretējā gadījumā Jums kopā ar vietējiem iedzīvotājiem nāksies atturēties no ēšanas, dzeršanas un smēķēšanas. Par noteikumu neievērošanu var iestāties kriminālatbildība vai deportācija no valsts.

Kuba

Temperamentīgā Kuba
Aculiecinieki apgalvo, ka Kuba – tā ir paradīze Zemes virsū. Karstie salsas ritmi, reibinošie kokteiļi, spilgtas, sulīgas krāsas: debeszilā jūra, smaragda debesis, raibi pasakainās orhidejas, zeltaini karstās smiltis – viss šis daudziem no mums noteikti asociējas ar paradīzi.

Daži noderīgi fakti tiem, kas ziemā plāno atpūsties Kubā:
*Gaisa temperatūra ziemā ir 22-24 grādi;
*Ūdens temperatūra Karību jūrā ziemā ir 26 grādi;
*Vispopulārākie kūrorti ir Gavana, Varadero, Cayo Largo del Sur sala.
*Ceļojuma budžets: sākot no 1300 dolāriem no cilvēka.
Starp citu, aizbraucot uz Kubu tagad, ir pēdējā iespēja sastapt Fidela Kastro izveidoto valdošo režīmu.
Kubā brīvība ir patiešām ļoti jūtama. Iespējams tas ir tāpēc, ka Kubā dzīvo ļoti daudz ateistu un bezdievīgo, desmit gadus vecs rums maksā 8-10 dolārus par pudeli, un tūristi var atpūsties, nebaidoties no sabiedrības soda vai Dieva dusmām.
Kubā var baudīt ne tikai satriecošus kokteiļus uz ruma bāzes, bet arī var atrast lieliskas pludmales, lai relaksētos un neko nedarītu, aizraujošajā zemūdens pasaulē aizrauties ar niršanu, priecāties par tropiskajiem mežiem, kurus īpaši iecienījuši ekotūristi, un, protams, tie, kuri iecienījuši latīņamerikāņu kultūru, var jūsmot par ugunīgo dzīvi Kubas ielās.
„Bet kur gan ir trūkumi?” Jūs jautāsiet. Tādi ir: Jūs varat saskarties ar nepatiku pret ASV valūtu. Kubā nepieņem kredītkartes, kuras izdotas ASV bankās. Kā arī, valūtu apmaiņas punktos, kuros tiek iemainīti ASV dolāri pret vietējiem peso, tiek ieturēta komisijas maksa – 10% no darījuma summas. Ir vērts zināt arī to, ka medikamentus Kubā var ievest tikai oriģinālajā iepakojumā.

Indija - Goa

Kulta vieta Goa
Goa – viens no Indijas štatiem, kurš jau vairākus gadus ir kļuvis par jauniešu atpūtas kulta vietu. Tātad, daži fakti:
*Vidējā gaisa temperatūra Indijā ir 28-32 grādi;
*Vidējā ūdens temperatūra Indijas okeānā ir 23-25 grādi;
*Vispopulārākās Goa pludmales: Mobora, Benaulim, Kolva, un, protams, populārā Vagatoras pludmale.
*Ekskursijas budžets: sākot no 650 dolāriem no cilvēka.

Goa pludmales
Ar ko tik pievilcīgs ir Goa? Šeit lieliski apvienojas Eiropas kultūra, Rietumu civilizācija mijas ar vietējo indiešu kolorīto kultūru un unikālo austrumu izsmalcinātību. Un šis neparastais sajaukums novērojams visur: sākot no arhitektūras, beidzot ar virtuvi. Taču tūristus šeit vilna nevis šīs nacionālās īpatnības, bet gan pārtikas un dzīvošanas satriecošās cenas. Protams, ja esat cilvēks, kurš mīl komfortu, bez augstākā servisa nepaliksiet – Goa ir pietiekami daudz modernu, mūsdienīgu viesnīcu. Nebeidzamās sniegbaltās pludmales, skaistās palmas un gaisa pikantā smarža – tās ir neatņemamas sastāvdaļas atpūtai Goa. Un, protams, vērienīgā nakts dzīve – tāda, kā slavenajā Ibizas salā.
Vīza uz Indiju trīs mēnešu laikā tiek noformēta no vienas līdz sešām darba dienām un attiecīgi maksā no 50 līdz 180 ASV dolārus. Ja vēlaties atpūsties Indijā ilgāk (bet mazāk par 6 mēnešiem), tad vīzas noformēšanai Jums noteikti vajadzēs uzrādīt izziņu par HIV infekciju.
Starp citu, īpašas vakcīnas dodoties uz Indiju nav nepieciešamas, vienīgi nedrošajiem ceļot gribētājiem iesakām vakcinēties pret A hepatītu un vēdera tīfu.

Maldivu salas

Respektablās Maldivas
Kāds slavens ceļotājs reiz nosaucis Maldivas par Indijas okeāna ziedu. Un par to viņam taisnība, bet sākumā par to, kas Jūs sagaida, ja vēlaties atpūsties Maldivu salās:
*Visu gadu vidēja gaisa temperatūra 28 grādi;
*Vidējā ūdens temperatūra Indijas okeānā 25 grādi;
*Maldivu salu populārākās viesnīcas: Anantara Maldives, Angsana Resort & Spa Maldives, un īpaši populārā Sun Island Resort & Spa.
*Ceļojuma budžets: sākot no 1000 dolāriem no cilvēka.

Ekskursiju tūres ziemā

Ziema ir tūristiem labvēlīgs laiks, lai dotos ekskursijās uz Eiropas dienvidu valstīm. Piemēram, janvārī Spānijas un Portugāles pilsētās ir robežās no +15 līdz +20 grādiem.
Janvārī Jūs varat doties arī uz Dienvidameriku, lai personīgi apskatītu seno Indijas civilizāciju drupas. Meksikas un Peru kalnos tūristus gaida senie neatklātie pieminekļi/senlietas. Ne mazāk aizraujošs būs arī ceļojums uz Amazones krastiem Brazīlijā vai Andiem Argentīnā. Kad apmeklējiet šīs vietas, noteikti ir vērts apskatīt arī Čīles Lieldienu salu.

Kalnu slēpošana

Ziemā kalnu slēpošana Eiropā sniedz plašas izvēles iespējas ikvienam slēpot gribētājam. Slēpošana un snovbords ir iespējami ikvienā valstī, kur ir kalni un pacēlāji. Īsti kalnu cienītāji visbiežāk dodas uz Franciju, Austriju un Šveici. Tie, kuri priekšroku dod mierīgai un relaksējošai atpūtai, priekšroku dod Itālijai. Andora kļūst par kalnu slēpošanas vietu krieviem, pateicoties pieņemamajām cenām un ērtajiem, komfortablajiem pakalpojumiem.
Ja augstie kalni nav galvenais, tad slēpotāji var ļoti labi paslēpot arī Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā un Bulgārijā. Pietiekami auksts šajā gadalaikā ir arī tādos slēpošanas kūrortos kā Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā, vienlaicīgi slēpošanas tūristiem ir iespēja pēc garās slēpošanas dienas izvēlēties īstu saunu, kas ir galvenais iemesls, kāpēc ziemā izvēlēties doties uz kādu no skandināvu valstīm.
Tagadējie slēpošanas kūrorti – tā nav tikai vieta, kur tūristi aizraujas ar kalnu slēpošanu. Pēdējos gados būtisks ir kļuvis vārds „kūrorts”. Tagad, atbraucot uz Alpiem vai Pirenejiem, tūrists gūst iespēju atpūsties Spa-centros, baudīt saules vannas ar skatu uz kalniem, doties interesantās ekskursijās, nobaudīt garšīgo vietējo virtuvi dārgos restorānos, pavizināties kamanās, kuras velk suņi un palidot ar paraplānu.
Slēpošanas kūrorti janvārī ir labi tāpēc, ka sniegs vienmēr ir gandrīz visos populārākajos kūrortos. Izņēmums ir Turcija, slēpošanas atpūta šajā valstī ir diezgan specifiska, un tai parasti dod priekšroku tie tūristi, kuriem sportiskās aktivitātes nav galvenās.

Atpūta ar bērniem ziemā (Vairāk informācija šeit)

Ja aktuāls ir kļuvis jautājums par to, kā padarīt bērnu atpūtu janvārī interesantu un vienkāršu, tad varam ieteikt apmeklēt Ēģipti un Kanāriju salas.
Vecāki bērni var iesākumā doties uz kalnu slēpošanas kūrortiem, un pati veiksmīgākā izvēle sākumā būs Andora – ļoti maigs klimats, temperatūra zem nulle grādiem gandrīz nekad nenokrītas, slikti laikapstākļi mēdz būt, bet ļoti reti. Pietam, daudzas kalnu nogāzes ir veidotas speciāli bērniem ar īpašām bērnu zonām, kur bērns neilgu laiku var pavadīt ar aukli – instruktoru.

Tātad, populārākie galamērķi, kur doties atpūsties ziemā (kur ziemā ir silts):
Taizeme, Maurīcija, Indonēzija, Malaizija, Ēģipte, Maldivas, Goa, Šrilanka, Apvienotie Arābu Emirāti, Dominikānas Republika, Kuba, Seišelu salas, Kanāriju salas.

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home