Uztici savu atpūtu
profesionāļiem!

Hēvīzas ezera noslēpumi

Antario.lv   »   Autobusu ceļojumi   »   Ungārija   »   Hēvīzas ezera noslēpumi

1. diena
Izbraukšana no Rīgas plkst. 06:00. Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena
Pārbrauciens uz Bratislavu. Savu iepazīšanos ar Slovākijas galvaspilsētu mēs sāksim ar Bratislavas pils apmeklējumu. Šeit no skatu laukumiem paveras brīniškīgs skats uz Donavu. Tālāk pa kolorītajām viduslaiku ieliņām dosimies uz vecpilsētu, kur apskatīsim Svētā Miķeļa vārtus.
Pēc ekskursijas pa pilsētu mums ieplānots brīvais laiks pusdienām.
Pārbrauciens uz nelielo Ungārijas pilsētiņu Hēvīzu, kas visā pasaulē pazīstama kā kūrorts – peldētava. Tūristi no daudzām valstīm šeit ierodas gan ziemā, gan vasarā. Ezera platība ir 4,7 ha, tam ir piltuves forma un dziļums līdz 2 m. Vasaras mēnešos ūdens temperatūra ir +33, +34 C, bet pat aukstākajos ziemas mēnešos tā nenoslīd zem +24 C. 
Ezerā aug ūdensrozes, neparastas formas un krāsas lotosi, atgādinot par eksotiskām zemēm. Šos augus no Indijas atveda kāds zinātnieks–botāniķis. Augi iedzīvojās un laika gaitā ziedošie lotosi kļuva par savdabīgu Hēvīzas vizītkarti, un ir attēloti arī pilsētas ģerbonī.
Atpūsties Hēvīzā ir patīkami jebkurā gadalaikā. Šķiet, ka pati daba šeit palīdz cilvēkiem atgūt veselību un iegūt ilgmūžību. Atrodoties gleznaina ezera krastā, raugoties uz teiksmaino mežu ap to, neviļus atgriežas dzīvotprieks un vēlme dzīvot ilgi un laimīgi.
Nakts viesnīcā.

3. diena
Dienas pirmajā pusē mēs peldamies Hēvīza ezerā un iepazīstamies ar pilsētu. Pēcpusdienā, pēc nelielas atpūtas viesnīcā, mēs piedāvajam doties ekskursijā uz Kestheju – Balatona ezera rietumu krasta galvaspilsētu. Šeit mēs pastaigāsimies pa skaisto grāfa Feštetiča parku. Pats grāfa Feštetiča pils komplekss ir izveidots 18. gs. vidū pēc franču muižniecības īpašumu parauga un izceļas ar ārējās un iekšējās apdares greznību. Tas ir viens no vislielākajiem pils kompleksiem visā Ungārijā.
Pēc tam mēs apmeklēsim budisma garīgo kompleksu – Budas templi, kas atrodas 14 km attālumā no Hēvīzas. Dvēseles Miera templis, kas paslēpies pakalnā pasakaini noslēpumainā mežā, ir lielākā budistu celtne Eiropā. To 1993. gadā iesvētīja pats Dalailama. Runā, ka šeit var papildināt dzīves spēku, enerģiju un iedomāties vēlēšanos. Pastāv uzskats, ka šādi budistu tempļi palīdz saglabāt mieru un pozitīvi ietekmē Zemes ģeomagnētisko lauku.
Nakts viesnīcā.

4. diena
Pirmajā dienas pusē mēs atkal atpūšamies, peldamies Hēvīza ezerā, veicam procedūras.
Pēcpusdienā dodamies uz seno ungāru pilsētu Šumegu, kur, kā kronis kur pār pilsētu slejas neieņemams cietoksnis, kas nepadevās turkiem 150 gadus.
Pats vecākais un vislabāk saglabājies 13. gs. ungāru cietoksnis gaida viesus uz bruņinieku turnīru. Šeit mēs iegrimsim leģendāro laiku atmosfērā. Arī visa vecpilsēta ir piesātināta ar viduslaiku elpu. Cietokšņa muzejā ir apskatāma izstāde, kas veltīta vēsturiskajām kaujām, senajiem ieročiem, moku kambaris, kariešu muzejs un vaska figūru ekspozīcija.
Noslēguma akords būs vakariņas īstas viduslaiku maltītes stilā.
Nakts viesnīcā.

5. diena
Šodien pēcpusdienā mēs dosimies aizraujošā ekskursijā gar Balatona erzera gleznainajiem krastiem un apmeklēsim Tihaņas pussalu.
Badačoņa, kuru mēs apmeklēsim vispirms, ir viens no slavenākajiem valsts vīndaru reģioniem, kuru dažkārt tā arī sauc par “Ungārijas vīna provinci”. Netālu no pilsētas, bazalta kalna dienvidu nogāzē atrodas neskaitāmi vīna krodziņi un pagrabi, kur var nogaršot labākos vietējos vīnus Szürkebarat un Keknyelu.
Mūsu programmā tiek piedāvāta populārāko Badačoņas vīnu degustācija. Šeit, senā vīna restorānā, varēsim arī papusdienot: nogaršot gardu Balatona zivju zupu vai ungāru gulašzupu, protams, pie glāzes vīna.

Ekskursijas turpinājumā mēs brauksim uz Tihaņas pussalu, kas ir viena no vietejo iedzīvotāju un tūristu iemīlotākajam vietām.
Tihaņas pussalas vizītkarte un centrālā vieta ir Sv. Anjona benediktīniešu abatija, kas dibināta 1055. gadā. Karalis Andrāšs I šeit izveidoja savas ģimenes kapenes un benediktīniešu klosteri. Šis klosteris, kas turku okupācijas laikā tika pārveidots par cietoksni, nekad tā arī netika ieņemts. Klostera divi torņi, kas uzcelti 1752. gadā, ir pussalas simbols.
Nakts viesnīcā.

6. diena
Dienas pirmaja pusē mēs vēl baudīsim Hēvīza ezera jaukumu. Pusdienlaikā - ēdam pusdienas un izbraucam no viesnīcas. Pa ceļam piestāsim tirdzniecības centrā, kur mums būs iespēja iegādāties Ungārijas produktus, delikateses un vīnu.
Pārbrauciens līdz Polijai. Nakts viesnīcā.

7. diena
Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Iebraukšana Rīgā ap plkst. 24:00.

Cenā iekļauts:

 • brauciens pa maršrutu kopā ar grupas vadītāju
 • 2 naktis tranzītviesnīcā ar brokastīm
 • 4 naktis viesnīcā (brokastis + vakariņas)
 • tūrisma nodoklis

Ieteicamā ekskursiju pakete - 140 EUR/bērniem - 85 EUR

Papildus:

 • medicīniska apdrošināšana
 • par 1-vietīgu dzīvošanu istabā - 60 EUR
 • papildu vieta autobusā - 100 EUR
 • ekskursija Bratislavā - 10 EUR/bērniem 5 EUR
 • ekskursija uz Keszthely, Feshtevichi parku un Budas stupu - 30 EUR/bērniem 15 EUR
 • ekskursija uz Badacsoni, uz Tihanas pussalu, Balatonfūredu - 45 EUR/bērniem 25 EUR
 • ekskursija uz Sümegu ar cietokšņa apmeklējumu, ratu un ieroču muzeju, bruņinieku turnīru ar vakariņām un vīnu ~ 55 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam ~ 40 EUR
 • Hevizas ezera abonements uz 4 dienām, 10 stundas ~ 13000 HUF (~35 EUR) + depozīts par rokassprādzi ar čipu ~ 2000 HUF
 • pusdienas vīna pagrabā (gulašs vai zivju zupa katlā, lielas porcijas) ar desertu (pankūkām) un vīnu - 17 EUR

SVARĪGI! 

 • visas cenas norādītas par vienu personu divvietīgajā numurā
 • par iespēju pasūtīt citu ēdināšanas tipu lūdzu jautājiet mūsu menedžeriem
 • cenas norādītas sākot no zemākās cenas sezonā! 
 • iespējams pasūtīt arī citas viesnīcas, pagarināt vai samazināt ceļojuma ilgumu (neatiecās uz grupu ekskursiju ceļojumiem)

Norādītajām cenām ir informatīvs raksturs. Aktuālas cenas, izmitināšanas un apstiprinājuma iespējas lūdzam precizēt, sazinoties ar menedžeriem.

PIRMS CEĻOJUMA OBLIGĀTI IZLASIET AKTUĀLO INFORMĀCIJU PAR COVID

Antario SIA ir noslēdzis 2016.gada 6.jūnijā līgumu Nr. SKV-TL-2016/16 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
home